Şimdi Ara

1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı DOĞUBEYAZIT AĞRI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
36.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende pazar istanbul dan erzurum yapıyorum.. hepimize hayırlı olsun..
  • s.a abi soruları hepsini yapmaya çalış şöyle olur böyle olur dediler bi açtım kamera şakası gibi:) şaka bir yana hayırlısı ama ulaşım baya sıkıntı gibi görünüyor arkadaşlar dediğiniz gibi erzurumda yakalanmadan tugaya ulaşırız inşallah. Bende Ankaradan geliyorum işletme mezunuyum
  • Arkadaşlar bende doğubeyazıta çıktım. 11 aralık 19:50 erzurum uçağıyla sabihagökçenden gidiyorum. Kısa döneminiz hayırlı olsun :) Oradan dağıtım olurmu acemilikten sonra ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygar2580

Arkadaşlar bende doğubeyazıta çıktım. 11 aralık 19:50 erzurum uçağıyla sabihagökçenden gidiyorum. Kısa döneminiz hayırlı olsun :) Oradan dağıtım olurmu acemilikten sonra ?

evet dağıtım oluyormuş, devasa büyüklükte bir tugay, ve bizimle birlikte birçok KD var oraya gidecek, 331. dönem sanırım 700 civarı KD gitmiş. Ve yarısı dağıtım olmuş.
  • 21
  • Ş=Doğan güneş
  • geçen gün ağrı'da 34. motorlu piyade komutanlığında astsubay'ın biri tabip asteğmeni hastanelik etmiş ve tutuklanmış gazetede gördüm ilginç .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodocuk34 -- 16 Ocak 2011; 10:47:21 >
  • 1. taburdayım ben rahatımız yerinde çok şükür atarsa 113 : )
  • Ankara'dan Ağrı-Doğubeyazıt'a en kolay nasıl ulaşılabilir?

Uçakla Ağrı'ya gitsek ordan ulaşım kolay mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyxxx

Ankara'dan Ağrı-Doğubeyazıt'a en kolay nasıl ulaşılabilir?

Ucakla Ağrıya in, Önunden zaten (havaalanından) D.Bayazıt dolmusları var sanırım 1.5 saate götürüyor.En kolayı ucak ardından dolmusla geçmek. zaten indiğin yerden 100 metre ilerisi TUGAY!...

Hayırlı tezkereler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyxxx

Ankara'dan Ağrı-Doğubeyazıt'a en kolay nasıl ulaşılabilir?

sosyete taburu sanırım orası. Dostum biz 325. olarak kışın donduk ,kaloriferler çalışmıyodu sen düşün!...
    Tugay büyük ,hamamı çok iyidir sıcak su olayı filan.Kantin internet cafe var die çok severdim orayı. Hala kuyruklar var demi? Gece Kuşundan da bişyler al benim yerime ;)
  • Selam herkese 351.Kısa Dönem olarak şuanda 1. Mekanizedeyim. Mebs okul mamak ankaradan sonra soğuk duş etkisi yapmış olsada doğubayazıt alışıyor insan mecburen.
    Bulunduğum bölükte 1-2 kişi hariç herkes sürgün gelmiş özelliklede cumhurbaşkanlığı muhafız alayından sürgün yeri demek yanlı olmasa gerek :)). havası kış buz gibiymiş yazzında sinek askerden çok :)) tavsiye etmem gelmenizi ama mecbur geleceksiniz.
    Sporu ağır buranın 3000 mt konuşu 15 dk ve pentlanton 5,30 dk tamamlamanız gerek. bunları yapamam derseniz çarşıyı unutun teskereye kadar. nöbette boldur burda.
    tozu topragı bol pis kokuda çok, kışın çamuru.
    ilk nizamiyeden girdik kısa dönem 349lar Allah kurtarsın dedi :))) nereye düştüm ben demekten ve firar etmeyi düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz.
    Sıracılık devrecilikte var ama kısa dönemlere (poşetlere) pek karışmazlar. ne iyi ne çok kötü bi yer sonuçta bir şekilde geçecek bu günler ypacak bişey yok.
    tank taburu çok sıkı, topçu biraz daha rahat, piyade kafasına göre çok değişken.
    yemekleri askerler yapıyo iyi olmasada en azından sıcak ama ekmegi çok güzeldir o da olmasa zaten aç kalcaz :)))
    cep tlf ilk zamanlar kullanamazsınız ( tabura göre değişir) ama sonra istersen iphone veya s4 kullan.

Kimse buraya düştüğü için üzülmesin çünkü herkesin ve heryerin iyi olan veya kötü olan yanları vardır. şafak hızlı atsın yeter...
    şafak 114........ baba çıkar şafak atar...
    kalın sağlıcakla...

• Vay be konuyu görünce anılarım depreşti. 331 KD olarak 2009 Aralık 12'de teslim olmuştum tugaya. İstanbul-Erzurum uçakla oradan da otobüsle tugaya varmıştım. Tugaydaki bölüğümüz yükseklik olarak en yukarıdaydı bu sebeple su basmıyordu ve etrafı .ok götürüyordu. Başka bölüklere gidiyorduk tuvalet lavabo için. 20 gün filan eğitim gördük sonra tören vs ve dağıtım yapıldı. 331 KD bayağı kalabalık gelmişti, 1000 kişi civarında vardı sanırım. Iğdır ve Doğubeyazıt köylerine dağıtım oldu genelde. O zamanlar meşhur Telçeker köyü askerlerin korkulu rüyasıydı, adı bile insanı ürpertiyordu, ve bizim kısmetimize de orası çıktı iyi mi :) Neyse şu an bakınca iyi ki orası çıkmış diyorum. Bence tugaydan bin kat daha güzeldi, yemekleri, banyosu, odaları vs çok daha iyi şartlardaydı. Bizim taburdan sınır karakollarına asker gönderilirdi, uzun dönemler hasretle karakol çıksa da gitsek diye bakarlardı, demelerine göre çok rahatmış karışan eden kimse yokmuş ama tabi biraz mahrumiyet hayatı yaşamayı göze almak gerekiyor. Çarşılarımız sürekli iptal olurdu, doğubayazıtta gösteri vs eksik olmazdı pek. Ama Ağrı Dağı manzaramız süperdi, sabah 7-9 nöbetleri hoşuma giderdi, gün yeni başlarken hele de nisan-mayıs aylarında çok keyifli olurdu. Bol bol nöbet tuttum bu arada, genelde günlük 4+2 saat nöbetim olurdu. Bir müddet yazıcı yamağı oldum o da fena değildi. Üni mezunuyum diye burnu havada olmazsa uzun dönemlerle çok güzel vakit geçirebilir insan, ki ben geçirdim. Namaz vs sıkıntımız olmadı, koca tugayda mescit yoktu ama taburda yapmışlar Allah razı olsun, komutanlar da sağolsunlar namaz deyince itiraz etmiyorlardı. Gidecek olanlardan bu yazıyı okuyacak arkadaşlara tavsiyem moralinizi bozmayın, üzerinizi sıkı giyin, beklentinizi düşük tutun inanın rüzgar gibi gelip geçiyor. Ben Allah'a şükür İstanbul'da çok rahat bir hayatı bırakıp gittim ama beklentim düşüktü ve kendimi o şartlara önceden hazırlamıştım kafa olarak ve çok şükür pek sıkıntı çekmedim. Geriye hoş hatıralar ve güzel dostlarla döndüm. Zahmet gitti rahmet kaldı. Herkese hayırlı tezkereler...

Sorusu olan olursa cevaplarız inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bademcik -- 27 Ağustos 2013; 11:05:25 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.