Şimdi Ara

1 araç ayda 2000 km yapar mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
166
Cevap
0
Favori
7.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Ayda yaklaşık 5000 km yol yapıyorum istanbul şehir içi.

Ayda 2000 km yapsam Opel Mokka 1.4T alma niyetim var bu aralar ama,çok üzer yakıtı beni.

istanbul içinde günde 200 km yol yapabiliyorsanız helal olsun ben 6-7 saatte anca 50 km gidebiliyorum trafikten

Hocam abartmayın 6-7 saatte 50 km'den fazla yol yaparsınız.

Sabahları erken çıkıyorum yola 5.30 gibi Tuzla-Maslak yapıyorum,haftanın 3-4 günüde avcılara geçiyorum. İş haricinde kendi gezmelerimde eklenince haliyle km ciddi şekilde artıyor.

3 ayda bir bakıma giriyor araç.

• Yapar çok normaldir. Hafta sonu hariç her gün aracı kullanmak zorunda olan meslek gruplarından biriyseniz olur. Kaldı ki hafta sonu olduğunda memleket, gezme vs. derken çok çok normal.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

quote:

Ayda yaklaşık 5000 km yol yapıyorum istanbul şehir içi.

Ayda 2000 km yapsam Opel Mokka 1.4T alma niyetim var bu aralar ama,çok üzer yakıtı beni.

istanbul içinde günde 200 km yol yapabiliyorsanız helal olsun ben 6-7 saatte anca 50 km gidebiliyorum trafikten

Hocam abartmayın 6-7 saatte 50 km'den fazla yol yaparsınız.

Sabahları erken çıkıyorum yola 5.30 gibi Tuzla-Maslak yapıyorum,haftanın 3-4 günüde avcılara geçiyorum. İş haricinde kendi gezmelerimde eklenince haliyle km ciddi şekilde artıyor.

3 ayda bir bakıma giriyor araç.

6-7 saat isin latifesi de sabah 5.30'da çıkarsanız doğru ama saat 8-9da çıkmıs olsanız pendik'ten eminönüne git gel 8 saat sürdü bir keresinde toplam yol 50-60 km ama tam is giris ve çıkıs saatlerine denk gelince öyle oldu

• Çok rahat yapar. Babam esnaf olmasına rağmen 4000 km yapıyor
  • Amerika'da araba kiraladığımda 1 günde 400 mil yapıyordum, 650 km falan yapar. Benzin ucuz amaç gezmek olunca gayet yapılıyor Türkiye'de? Bu benzin fiyatlarıyla sadece zorunluysa sürerim o kadar. Fazla km yapanların şirketi vardır vergiden düşüyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 8 Ocak 2014; 14:08:30 >
  • İşe gidip gelirken kullanıyorum aracımı ve ortalama ayda 2000-2500 km yapıyorum
  • Ben ayda 500 km yapıyorum..
  • 30 yıla yakın araç kullanıyorum,toplasam milyonu devirmişimdir heralde
  • İzmir'de ikamet ediyorum. Yazın Çeşme'de yazlık var sadece git gel 200 km orda gezdin ettin toplamda 250 km. Her haftasonu gidip geliyorum iş dolayısıyla sürekli kalamıyorum. Ayda 1000 km sadece böyle yapar zaten extra gezintiler vs onları saymıyorum bile.
  • Tıbbi mümessillik yapan bir abim 2 yilda 144.000 km yapti dahada devam ediyor yol yapmaya arac dCi Fluance baz donanim performans ve tuketimden memnun oldugunu soyluyor gerci akaryakit problemleri yok devirli kullaniyor araci bakimlar harici servise girmemis fakat frenlemeden hic memnum degil ozellikle hiz varsa birde arac agirsa tedirgin oldugunu soyluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işyerim git gel 110 km ayda 2000i geçiyor ama arabayı da mahvediyor fazla km üç ay önce tıkır tıkır çalışan araba yavaş yavaş sorun çıkarmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teber01 -- 8 Ocak 2014; 15:27:40 >
  • Şehir faktörü önemli memleketim Çorumun bi ucundan bi ucu arabayla 15 dk zaten,ev ve işyeri arası 2 km sadece,bağ bahçe derken max 400 km yapar babam aylık.Ben Bursadayım bulunduğum yerden merkeze gidiş sırf 22 km aylık 1000 km yapıyorum ortalama şehiriçi.
  • 2012 mayis cikisli aracimiz 80 bin kmyi gormek uzere. Sirket araci elbette.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok dolaşan şirket aracı olursa veya sürekli şehirlerarası yol yaparsa bu km normaldır
  • 2 ayda 12000 km yaptım, ortalama 4500 km si işe git gel 7500 km si gezmelerim. Hepsi istanbul içi, şehir dışı yok
  • Yeni insignia ile 20 gunde 1300 km yol yaptim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan_95

peugeout 206 dizel kullanıcıları 100 km 4.5 lt yakıyor diyor şehirlerarası, totalde 120 kmde 24-25 tl yapar ayda (20 güne göre) 500 tl civarı.Bucada doğalgazsız evler 750 tlden başlıyor market alışverişi,elektriği,suyu 1000 tl yi buluyor bence açın bir sahibinden'den kira fiyatlarına bakın hayat zannettiğiniz kadar ucuz ve kolay değil hele hele büyük şehirlerde hiç değil,aynı evlerin kirası eskişiehirde 350'den başlıyor bu arada hemde doğalgazlı.

Kiralık ev ne alaka anlayamadım ve zaten sie hayatın kolay olmadığını belirten bir mesajdı

Bende arabam olmadığı zamanlar alsam şu kadar binerim bu kadar derdim ama aldıktan sonra kalsın yakmasın dersiniz :))

Ayrıca ayda 500 liraya 2500 km gidemezsiniz çok iyimser bir rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonvolatile

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=84183876&mpage=4

bu başlığı açmıştın . şu an doğru karar verdiğinizi görüyorum.

hayırlı olsun güle güle kullanın @flowerhorn

evet çok araştırdım bu konuda.
    aldığımız aracı uzun süre kullanacağımız için uzun uğraş verdik.
    Ve forum sayesınde doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum
    teşekkürler
    Allah kimseye kaza yüzü göstermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: nonvolatile

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=84183876&mpage=4

bu başlığı açmıştın . şu an doğru karar verdiğinizi görüyorum.

hayırlı olsun güle güle kullanın @flowerhorn

evet çok araştırdım bu konuda.
    aldığımız aracı uzun süre kullanacağımız için uzun uğraş verdik.
    Ve forum sayesınde doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum
    teşekkürler
    Allah kimseye kaza yüzü göstermesin

Amin

• Aracımı alalı 6 ay oldu yaklaşık 9000km'yi devirdim. Normal bence.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.