Şimdi Ara

1 Ağustos Tarihinden İtibaren Akaryakıt Fiyatlarına Rekor Zam!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PÜİS, resmi sitesinde petrol ürünlerine zam yapılacağını bildirdi. 1 Ağustos Salı gününden itibaren petrol fiyatlarına büyük zam bekleniyor. İşte detaylar...

Özellikle 2017 yılı içerisinde dalgalı seyreden akaryakıt fiyatlarının hızlı değişimini halen daha görmekteyiz. PÜİS’in yaptığı açıklamalarda yeni zamların kapıda olduğunu bildirdi. Son zamanların en büyük tartışma konusu olan petrol fiyatları yine vatandaşın canını sıkacak!

Dünyada petrol varil fiyatlarının düşmesine karşın, ülkemizde sabit kalan litre bazlı fiyatlar dikkat çekmişti. İddia edilen, varil fiyatları 52 $‘dan 41 $‘a inmesine rağmen bizde her hangi bir indirime gidilmediğidir.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “1 Ağustos Salı gününden itibaren 11 kuruşluk zam beklenmektedir” dendi.

Beklenen zam ile birlikte benzinin 5,09’dan 5.20’ye, mazotun 4,46’dan 4,57’de yükselmesi bekleniyor.

Düşen petrol fiyatlarına karşı yapılan bu zamlar vatandaşın cebini yoracağa benziyor. Dengelenemeyen petrol fiyatları gördüğümüz gibi zam yoluyla yansıtılıyor.

Doların 2017 yılı başlarında 3.90 seviyelerinde seyretmesi ve akabinde Nisan ayında 3.50 TL düzeylerine gerilemesi de petrol litre fiyatlarında bir değişiklik yaratmamıştı.

Kaynak: https://paratic.com

• Ben 50 liralık alıyorum
  • Burada bir üye beni ilgilendirmez babam alır her hafra 50 liralik benzinimi derdi

Ülkenin kafasıda normal değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zam değil güncelleme, abartmayın bu kadar karneyle benzin aldığımız dönemleri hatırlayın o zamanlar cep telefonuda yoktu
  • bir zamcık daha
  • Yol yaptı yol yol

• 15 kuruşluk zam haberini büyük olaymış gibi muhalafet yaptıkça siz bu halktan tokatı daha çok yersiniz
  • Millet halinden memnun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oooo zam konusu ikna oldum. Oyum chpye.

• Umarım haber doğrudur,bu halka yapılan her türlü zammı destekliyorum.

• Ekonomi iyiye gidiyor demek ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay sizin zamınıza...

• otobüs firmaları zam yapmasa bari.
    araba alacak para yok yakında otobüse de binemeyeceğim.
  • zam değildir o güncellemedir.Zam olsa duramazsın.
  • Zam Zam Zam hani bize .m ?

• O kadar konuşacağınıza vergileri çok azaltın,tavan fiyat getirin küçük avrupa ülkelerinde bile benzin ucuz.Sonra Türkiye neden akaryakıtta pahalı.Bir de şu gariplik var petrol fiyatı inince kaşık kadar ufak indirimler yapılıyor ama zam gelince kepçe kadar zam yapılıyor.Bu sistem de kalkmalı artık millet biraz ucuzluk görsün.
  • Zam demeyin ona. Zamcık o zamcık!

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

15 kuruşluk zam haberini büyük olaymış gibi muhalafet yaptıkça siz bu halktan tokatı daha çok yersiniz

3 kere 15 kuruş 45 kurul eder
    50 litrede 45 kuruş 22 lira eder
    22 liraya 4 litre benzin alınır
    4 litre benzin ile 50km yol gidilir (dizel de 70-80km) daha doğrusu tersi olur gidilemez..

şimdi bir kere 15 kuruş zamma ses çıakrtılamzsa
    haftasına 1 15 kuruş daha giydirirler..
    sonra bu alışkanlık halinde devam eder - şuan artık ettiği gibi..

yokki bir kamyoncu nakliyesi sendikası, otobusçu sendikasi, servisçi sendikası vs. kontak kapatıp 1 2 gün yolcuları otogarda bıraksın, nakliyeyi,sanayiyi boykot etsin
    bak nasil 1 lira birden iniyor mazot..
    hepsi şey olmuş
    hükümet yakalası!
    neyse sinirlenmeyeceğim..

• Malum kesime oy verenlerin cogunun arabasi olmadigi icin etkilemeyecektir. Arabasi olan da kun fe yekuncudur, sikinti yok.

• hala zam olmadığını sanan arkadaşlar, cidden siz ekonomimiz iyi, dünyada güçlüyüz, herşey süt liman falan mı sanıyorsunuz merak ediyorum :D

eğer öyle sanıyorsanız ne olur dünyadaki ülkelerin akaryakıt fiyatlarına bir bakın, sıfır araç fiyatlarına bir bakın...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.