Şimdi Ara

1.6L Duratec Ti-VCT Yakıt Tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni Focus HB 1.6L Duratec Ti-VCT şehir içi ne kadar yakıyor teknik özelliklerinde

Yakıt tüketimi* (litre/100km)

Şehir İçi Şehir Dışı Ortalama

1.6L Duratec Ti-VCT 8,7 5,1 6,4

olarak gösteriyor ama normalde ne kadar yakıyor ?

anlayan varsa ve yardımcı olursa sevinirim..

• Bende var. 2000 devrin altına düşürmeden, 3000 devrin de üzerine çıkarmadan sakin kullanırsan şehir içi verisini tutturursun.

Klima, havalandırma, radyo, silecek gibi elektrik kullanan cihazlar kapalıysa, 90 km hızda düz yolda yüksüz olarak ve tek kişiyle şehir dışı verisini tutuyor. Aynı şartlarda klima ve radyo açıken 6.5 - 6.7 lt. yakıyor.

Karmayı hiç ölçmedim bilmiyorum ama bu ikisi tuttuğuna göre o da tutar heralde.

Almayı düşünüyorsan boşuna sıfıra para verme, benimkini vereyim sana. İlgilenirsen pm at.
  • avdr klima tamam da radyo işini anlayamadım ben
  • Her türlü elektrikli cihaz yakıt tüketimini artırıyor. Dene istersen. Mesela arabayı düz bir yolda 90'a sabitle. Bütün aletler kapalıyken (farlar dahil) yol bilgisayarının yakıt tüketimi kısmını resetle. Fabrika verisi civarında (5.0 - 5.1 - 5.2) gibi sabit kalır. Sonra sırayla ve 30 saniye arayla radyoyu ve farları aç. Yakıt tüketiminin radyo açılınca 5.5, kısa farlar açılınca 5.8'e yükseldiğini göreceksin. Bana da servisten söylemişlerdi inanmamıştım. O yüzden denedim, hatta farklı zamanlarda birkaç defa denedim.
  • avdr sağolasın çok ilginç valla...
  • Orjinalden alıntı: avdr

Her türlü elektrikli cihaz yakıt tüketimini artırıyor. Dene istersen. Mesela arabayı düz bir yolda 90'a sabitle. Bütün aletler kapalıyken (farlar dahil) yol bilgisayarının yakıt tüketimi kısmını resetle. Fabrika verisi civarında (5.0 - 5.1 - 5.2) gibi sabit kalır. Sonra sırayla ve 30 saniye arayla radyoyu ve farları aç. Yakıt tüketiminin radyo açılınca 5.5, kısa farlar açılınca 5.8'e yükseldiğini göreceksin. Bana da servisten söylemişlerdi inanmamıştım. O yüzden denedim, hatta farklı zamanlarda birkaç defa denedim.
    [/quo

avdr focus 2 ti-vct ghia nın performansını merak ediyorum bizde focus 1 kullanıcısıyız biraz bahsedermisin???
  • avdr;

belirttiğin değerleri ortalama yakıt tüketiminden mi anlık yakıt tüketiminden mi görüyorsun?

benim fiestayı ilk aldığımda 13lt/100km yazıyordu. hiç resetlemedim. bahsettiğin şekilde sakin kullandım ve şuan 6.7lt gösteriyor. benim hesaplarıma göre ise 6,5lt. iki kişi + 20kg kadar yük + radyo açık

arabam 2007 Fiesta Ghia 1.6i Düz vites
  • Valla 4000 devre kadar seninkinden pek bi farkı yok (kuzende 2004 collection var oradan biliyorum) düşük devirde ona göre çekişi biraz daha kuvvetli. 4000 devirden sonra kam milinin açısı değişiyor. Dizelerde turbo devreye girdikten sonra şöyle bi koltuğa yaslıyor ya, aynı etkiyi yapıyor. Yalnız sıfır alırsan motor açılana kadar bayılma, çekişten düşme benzini içme gibi sorunları var veya ben rodaj döneminde biraz hassas kullandım o yüzden öyle olmuş olabilir. 5000 km.den sonra performans ve tüketim fark edilir derecede değişiyor. Ben genelde şehir içi ve 2000-3000 devir arası kullanıyorum. Bir şikayetim yok. 1 depoyla 600 km.yi rahat görüyorum (Ankara). Sedece bir defa uzun yola gittim, o zamanlar daha 600 km.deydi. 1400 km. yolu 3 depoyla gittim geldim ama klima hep açıktı. Ama şimdi sanıyorum 1 depoyla uzun yolda 700 km.yi görür. Başka da aklıma gelen bişey yok, sormak istediğin bişey varsa cevaplayabilirim.

1.6L Duratec Ti-VCT Yakıt Tüketimi

• quote:

Orjinalden alıntı: xpug

avdr;

belirttiğin değerleri ortalama yakıt tüketiminden mi anlık yakıt tüketiminden mi görüyorsun?

benim fiestayı ilk aldığımda 13lt/100km yazıyordu. hiç resetlemedim. bahsettiğin şekilde sakin kullandım ve şuan 6.7lt gösteriyor. benim hesaplarıma göre ise 6,5lt. iki kişi + 20kg kadar yük + radyo açık

arabam 2007 Fiesta Ghia 1.6i Düz vites

Focuslarda anlık tüketim yok, sadece ortalama tüketimi görebiliyorsun ama sabit bir hızla seyir halinde iken reset tuşuna basılı tutarsan ekranda görünen rakam, o hızda gittiğin sürece anlık tüketimdir.

• avdr, saol.

yazdıklarını deneyeceğim. 5000 km'yi daha önce de duydum. bakalım benimki 5000'den sonra nasıl olacak. şuan 1600km'deyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: avdr

Her türlü elektrikli cihaz yakıt tüketimini artırıyor. Dene istersen. Mesela arabayı düz bir yolda 90'a sabitle. Bütün aletler kapalıyken (farlar dahil) yol bilgisayarının yakıt tüketimi kısmını resetle. Fabrika verisi civarında (5.0 - 5.1 - 5.2) gibi sabit kalır. Sonra sırayla ve 30 saniye arayla radyoyu ve farları aç. Yakıt tüketiminin radyo açılınca 5.5, kısa farlar açılınca 5.8'e yükseldiğini göreceksin. Bana da servisten söylemişlerdi inanmamıştım. O yüzden denedim, hatta farklı zamanlarda birkaç defa denedim.

yani öyle bir laf ettin ki kimse teyp neym dinlemeyecek artık :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

yani öyle bir laf ettin ki kimse teyp neym dinlemeyecek artık :)

Hatta gece farlar kapalı gidenler bile olabilir
  • Bende 2015 model Ford Focus 1.6 Ti-VCT Trend X Powershift var otomatik benzinde kullanıyorum. 100 km de 8,3 Litre yakıyor (şehir içi şehir dışı karma tüketim) Bana fazla gibi geldi. Normal mi sizce?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.