Şimdi Ara

1.5Milyon Türk Lirası İle Ne İş Kurulur? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
3.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

toprağı verimli geniş bir arazi alıp tarıma yatırırdım.
    çiftçi kazanmıyor, zarar ediyor, batıyor, ağlıyor, sızlıyor haberlerinin asıl nedeni bizde toprak bölünmesinden dolayı. bir babanın 10 dönüm arazisi 5 çocuğu varsa 5 e bölüyorlar 2 dönüm arazi kalıyor. bu evlatların 4ü büyük şehire gitmiş olsa ve 1i bu araziyi ekecek olsa 2dönüm araziye 10 dönümlük masraf yapmak zorunda kalıyor. böyle oluncada ürününü fazla fiyata satmak istiyor ve satamayıp zarar ediyor, iflas ediyor.
    Türkiye'de tarım artık büyük ellere geçmeye başladı. büyük şirketler ya da ilerisini düşünen küçük yatırımcı, büyük paralar yatırmaya başladı.
    mesela Hollanda'da bizim Konya kadar bile arazi yok ama bizim 100 metre kare arazimizden aldığımız ürünü 2-3 metre kare topraktan alabiliyor. toprak değerli olduğu için yatırım yapıyor ve tam bir fiyat performans işi çıkıyor. aynı yatırımı burada geniş bir araziye yaparsan tarım kralı olursun.

Hollandaya yağan yağmur buraya yağsa demir eker demir kaldırırsın tarladan. Keşke yağsa da mevsimlerde yumuşak geçse 3 hasat yapsak. Yağmur demek bereketli toprak demek, bunlar da yeşillik dolayısıyla ucuz et ve süt. İnsanlarının sağlıklı olmalarının bir diğer sebebide budur.

Konu için; faizle falan uğraşamam. Üretim odaklı fabrika kurarım varsın ayda 10 bin faiz alacağıma 6 bin kazanayım fabrikadan hiç değilse kendi işim olur akşama kadar uğraş bulurum kendime.

• önce hayrına bi
     1.5Milyon Türk Lirası İle Ne İş Kurulur?

• Rüzgar Gül'ü kuracaksın çok para var o işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

Bankaya yatirip faizini yerdim.

Böyle büyük bir para ancak bu şekilde çöpe atılabilirdi
  • Kapatabildiğim kadar büyük arazi kapatırdım yeşil ot biten bir yerde. Etrafına ciddi çit ile çevirip salma besi işi yapardım o 1,5 iki yıla 3-4 milyon olurdu

• o kadar para işsiz kazanılmaz zaten.şirketi büyütürdüm biraz daha
  • 800 bine Starbucks bayiliğini alırdım. Kalanıyla da araba, ev falan alırdım.
  • Gıda Sektörü
    İnşaat Sektörü
    Bilişim Sektörü

Bunlar her zaman kazandırır.
  • Yoğun avmlerden birinde Burger King franchising olayına girilebilir. Alin's türü restoranlar da çok güzel gelir bırakır. Yeni gelişen Anadolu illerinde müteahhitlik yapılabilir. Hayvancılık yapılabilir, bence en karlı ve risksizi de budur. Kar düşer belki ama zarar olmaz hayvanlar telef olmadıkça.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

quote:

Orijinalden alıntı: TramVine

quote:

Orijinalden alıntı: glikoz surubu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

quote:

Faizi yaklasik ayda 10 bin tl yapiyor (fazlasi var eksigi yok) ne is le ugrascam oturur yerim bu parayi ayda yattigin yerden 10 bin tl ohh keyif

iş kurup ayda 50-60 bin kazanmak mantıksız yani ?

Batma riski ? O kadar ugrasican caliscan edicen? Alirim o paraya en azindan mutlu bir sekilde hayatimi yasarim aileme zaman ayiririm her yil farkli bir ulkeye tatile giderim niye is le ugrasayimki? (Ayda 10-15 bin tl de azimsancak bir rakam degil)

dostum faiz paranin enflasyonda deger kaybetmemesi icin yapilan birsey eger faizden aldigin parayi ana parana eklersen mantiklidir faizden aldigin parayi yersen paran deger kaybeder

Aylik faize yatirsam 1.5 milyonun uzerine gelen tum parayi yesem 1.5 milyonum kalir gene neden deger kaybetsin anlayamadim ?

Kardeşim şöyleki bu sistemle senin 10 yıl sonrada 1.5 milyon ana paran olur ancak o para değer kaybeder. Örneğin 10 sene önce ekmek 25 kuruş olsun sen 10 liraya 40 tane ekmek alabiliyorsun ama şimdi ekmek 1 lira olsun 10 tane anca alabiliyorsun. Uzun lafın kısası paran aynı kaldı ama onunla yapabileceklerin azaldı yani değer kaybetti yani azaldı işte biz buna enflasyon diyoruz umarım açıklayabilmişimdir.

Not: Bu arkadaşa ağır cahil diyen densiz herkes herşeyi bilmek zorunda değil. Adam gibi açıklarsın anlar. Kimseyi cahil diye sınıflandırma hakkına sahip değilsin...

merak ettıgım bır şey var 10 yıl içinde parayı çekip güncel orandan faize koyamazmıyız tekrar sonucta paranın miktarı aynı adam 10 yılda hiç arttırmadan aylık 10bin mi vericek paraya

• Pavyon Zinciri
  • yurtdisinda yatirim yaparak is kurup vatandaslik alirdim her yonden kar

• starbucks bayilik vermiyor
  • Evli olsam ve bu param olsa eşimi de alır buraları terk ederdim. Almanya'ya yerleşmek isterdim mesela.

Durumum yine orta gelir olsun ama en azından düzgün bir sistem görelim. İkinci sınıf vatandaş muamelesi görmeye de razıyım. Kendi topraklarımda üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görmek yetti artık!
  • hayali parayla anca hayali ihracat yaparız

getir vur masaya benimki bukadar de. sonra bakarız

• en iyi parayı gıda sektörü kazanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdsuruk

starbucks bayilik vermiyor

Nasıl vermiyor? Geçen sene neredeyse alacaktık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gönderiliyor...

quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: glikoz surubu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

quote:

Faizi yaklasik ayda 10 bin tl yapiyor (fazlasi var eksigi yok) ne is le ugrascam oturur yerim bu parayi ayda yattigin yerden 10 bin tl ohh keyif

iş kurup ayda 50-60 bin kazanmak mantıksız yani ?

Batma riski ? O kadar ugrasican caliscan edicen? Alirim o paraya en azindan mutlu bir sekilde hayatimi yasarim aileme zaman ayiririm her yil farkli bir ulkeye tatile giderim niye is le ugrasayimki? (Ayda 10-15 bin tl de azimsancak bir rakam degil)

dostum faiz paranin enflasyonda deger kaybetmemesi icin yapilan birsey eger faizden aldigin parayi ana parana eklersen mantiklidir faizden aldigin parayi yersen paran deger kaybeder

Aylik faize yatirsam 1.5 milyonun uzerine gelen tum parayi yesem 1.5 milyonum kalir gene neden deger kaybetsin anlayamadim ?

Kardeşim şöyleki bu sistemle senin 10 yıl sonrada 1.5 milyon ana paran olur ancak o para değer kaybeder. Örneğin 10 sene önce ekmek 25 kuruş olsun sen 10 liraya 40 tane ekmek alabiliyorsun ama şimdi ekmek 1 lira olsun 10 tane anca alabiliyorsun. Uzun lafın kısası paran aynı kaldı ama onunla yapabileceklerin azaldı yani değer kaybetti yani azaldı işte biz buna enflasyon diyoruz umarım açıklayabilmişimdir.

Not: Bu arkadaşa ağır cahil diyen densiz herkes herşeyi bilmek zorunda değil. Adam gibi açıklarsın anlar. Kimseyi cahil diye sınıflandırma hakkına sahip değilsin...

merak ettıgım bır şey var 10 yıl içinde parayı çekip güncel orandan faize koyamazmıyız tekrar sonucta paranın miktarı aynı adam 10 yılda hiç arttırmadan aylık 10bin mi vericek paraya

Paranın miktarı aynı olabilir o önemli değil. Sen 10 lira parayı 1 aylık vade yaptın ve 1 ay sonunda senin 10 lira paranın üzerine banka 1 lira ekledi ve senin onlara 1 ay önce verdiğin 10 lirayı sana 11 lira olarak geri verdiler. O eklenen 1 lira sana verilmiş ek bir para değil. Senin paran o 1 ay içinde enflasyon yüzünden değer kaybetmiş ve aslında 1 ay önce 10 liraya alabildiğin bir şeyi şimdi 11 liraya anca alabiliyorsun. Demek istediğim sen 1.5 milyon tl ile 10 yıl boyunca faize koyarak yaşarsan ve 10 yıl sonunda yine 1.5 milyon tl paran varsa sen 10 yıl önce o parayla 2 Porsche alabilecekken şimdi 1 tane Porsche anca alırsın. Bu da demek oluyorki sen 10 yıl boyunca 1 tane Porsche(faizden gelen para) harcamışsın.

• 7-8 Tane ev alınır kiraya verilir ..geri bir miktar bırakılır 4 çeker bir araba alınır .. doğada gezilir tozulur, mangal yapılır .tüfekte olucak atış yapılır av yapılır ..habire arabayla türkiye gezilir..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.