Şimdi Ara

**1.5 tsi act 150hp ** yakıt (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
0
Favori
14.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.5 TSİ motorların hepsi act özellikli mi?

Bir de seat 130hp ile getirdi galiba bu motoru. 150lik ve 130luk farklı motorlar mı? Act her iki motorda da var mı?
  • **1.5 tsi act 150hp ** yakıt

**1.5 tsi act 150hp ** yakıt

Ben de bırakayım 3 değer

4,8 ortalama benim hayatımda yakaladığım en iyi ortalama
    Full uzun yol , abartmadım , sollama harici basmadım vs
    Araç ruhsatta doğrumu bilmiyorum ama 1,6 ton
    Jant ölçüleri 245 45 18
    Motor yeni 3 silindirli 1.5 dizel 122hp 285nm ( Almanya’da bu tork değeri 300nm gösteriyor )

5,8 ortalama ise önceden bir uzun yol , sonra 45-50 ortalama süratli benim asıl ortalama süratim , sonra bu 4,8 lik uzun yol , karışık hali

Bu araç benim asıl güzergahlarımda ve 45-50 gibi olan ortalama süratimde 5,9-6,2 gibi tüketiyor

Aynı aracın 1.6 136hp 320 nm torklusu ise 45-50 ortalama süratte ( 160 bin km kullandım ) 6,9-7,0 gibi tüketirdi
    Yine doğruluğuna emin olmamakla birlikte o araç ruhsatta 1450 kg gibiydi

6 ileri yerine 8 ileri şanzıman , ekstra adblue ve orta paket yerine en üst paket 170-200 kg farkettirirmi bilmiyorum , daha iyi bilgisi olanlar cevaplayabilir

3 silindirden ötürü ses düşüncesi olanlar test etmeden karar vermesin , kaputu kaldırınca yalıtıma bundan ötürü biraz daha çalışıldığı belli oluyor , 8 ileri sürekli yüksek vites düşük devir seven şanzıman da etkilidir , start stop ekstra sesli ve ilk marşta ki motor soğukken ki ses hariç ( motor ilginç şekilde çok hızlı ısınıyor öncekine göre ) gayet yeterli

2020 model yılı sıfır km olanları 450-480 civarına hala bulunabiliyor ( 2021 ultimate + prestij paketler Opel liste fiyatı 560 gibiydi en son baktığımda ) , ve ultimate paket koltuk soğutma dahil dolu dolu bir araç. ( head up ve kulakçıktan vites değişimi eksik kalmış bir de en fiyasko yani bagaj manuel , elektrikli bagaj sadece SW )

D sınıfı dizel 1.6 sınırında sıfır araç arayanlar için iyi bir alternatif olabilir
    Sürüş karakteri passat dan daha iyi , 2 eli dert etmeyen ( kesinlikle daha yavaş zaten az satılıyor ) düşünebilir
    Fiyat ise her araçta olduğu gibi konuşulacak durumda değil zaten

Denk gelmişken paylaşayım dedim , tanıtım gibi de oldu , Opel zaten çok konuşulup dikkat çekmiyor , passat’ı gördüğümüz yerde araya sıkıştıralım 😀

• werneke W kullanıcısına yanıt

Tüketim normal ama bir tsi gibi de değil. Tsi ler söylenene göre inanılması güç değerler yakalıyor. Görmeyen inanamiyor, inanmayan zaten bilmiyor. Ben görmediğim için inanamıyorum ama bir sonraki aracım muhakkak tsi olacak. 50bin kazık fiyatı olsa yine tsi alacağım çünkü 0.2 0.3litre düşük tüketim çok çok önemli. Kronik sıkıntılar, servisi, donanımı, güvenliği hiç önemli değil, motoru tsi olsun yeter.

• Arkadaşım'da Karoq var, ara sıra ben de kullanıyorum şehir dışı bile neredeyse 8 litrenin altına indiremedim. Araç genelde Ankara'da şehir içinde kullanılmasına karşın 9-10 litre civarı yakıyor şehir içinde. İstanbul'da bu motoru kullanıp da şehir içinde 6 litre yakıyorum diyene de kusura bakmasın inanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 1 Ağustos 2021; 14:13:46 >
  • Clio dCi ile full şehir içi 4,3 litre, şehir dışı 120 sabit hızla 3,8 yaktım geçtiğimiz ay içerisinde.
  • Benden de seat ateca 3 veri.

ilk resim tamamen istanbul şehir içi sokak araları-0 otoban ve klima full açık.

2.resim istanbul şehiriçi+otoyol karışık ve klima full açık.

3.resim sadece uzun yol ve klima full açık.

ateca nın golf jetta vs. den kaç kilo farkı var ki bu kadar fazla yakıyor? sizce de fazla değil mi bu değerler. hepside eco modda sakin sürüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Tüketim normal ama bir tsi gibi de değil. Tsi ler söylenene göre inanılması güç değerler yakalıyor. Görmeyen inanamiyor, inanmayan zaten bilmiyor. Ben görmediğim için inanamıyorum ama bir sonraki aracım muhakkak tsi olacak. 50bin kazık fiyatı olsa yine tsi alacağım çünkü 0.2 0.3litre düşük tüketim çok çok önemli. Kronik sıkıntılar, servisi, donanımı, güvenliği hiç önemli değil, motoru tsi olsun yeter.

Sizin kadar tecrübe etmediği konular hakkında atıp tutanı görmedim...

• Selam arkadaşlar yakın zamanda Seat Leon 1.5 tsi kullanıcısı olarak bugünkü iki sürüşümden ortalama vermek istiyorum. Daha önce Hyundai kullanıcısı olduğumdan benim için ilk Vag grubu araç oldu. Malum kimse yoğurdum ekşi demek istemez ancak ben elimden geldiğince reel veri ne ise ortaya koymak istiyorum. Maksat forum kültürüne faydamız olsun insanlar doğru bilgiye ulaşsınlar.

1. örneğimiz Avcılar - Mecidiyeköy rotası saat sabah 6:00 gibi yani E5’te hiç trafik olmayan neredeyse fren yapmaya ihtiyaç duymayacağınız saatler… Burada ortalamam 5.0 lt/100 KM oldu.

2. örnek ise bunun tam tersi 16:20’lerde çıkıp Mecidiyeköy - Avcılar trafiğinin nispeten yoğunca olduğu(en yoğun sayılmaz ama şehiriçi diyebiliriz) sürede alındığı zaman dilimi… Tamamen orta şeritte gidildi kimsenin dibinde gaz fren yapılmadı olabildiğince sakin ve öngörülü bir sürüş yapıldı. Ortalama 7.6 lt/100 km oldu.

İki sürüşte de tek kişi olarak, klima 24 derece açıktı ancak sabah haliyle hava serin olduğundan pek devreye girmemiştir. Akşam ise dur kalk trafikte start stop devredışı bırakıldı.

Ben kendi deneyimim açısından memnun kaldım. Araç eğer trafik olmayan ortamda sabit hızda sürerseniz dizel gibi(elbette en az yakanı kadar değil) yakıyor. Şehir içinde de normal bir tüketimi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 15 Haziran 2022; 20:16:9 >

• scaley kullanıcısına yanıt

Aracım 1.0 Turbo Clio X Tronic

26 km ortalama hız ve klima sürekli açık ev iş kısa mesafe kullanımı 7.3 litre. (7 km'lik rota)

Clio'da öyle çok hafif araba değil. 1250 kg

• Gravaze kullanıcısına yanıt
    Hocam ne motormus o karoq? Bende ateca act kullaniyorum .sehir ici7 lt lerdeyim...hatta trafiksiz etimesgut kizilay tarafi 4 kusurleri tutturdugum oluyor..Sizin arkadas o karoq u bir farkli kullaniyor sanirim
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Araç 1.5 tsi haliyle. Paylaştığım tüketim bizzat kendimin yaptığı Kırşehir-Ankara güzergahının tüketimidir. Çok hız yapmayı sevmeyen ancak çok da nazlı araç kullanmayı sevmeyen birisiyim, tüketim bu şekilde. Araç satıldığı için şu anki durumunu bilemem ancak kendim de 1.2 tsi Leon kullanıyorum, şehir dışında 5.1-5.5 civarı yaktırıyorum aynı güzergahta. Lakin şehir içi biraz tarfikli güzergahımda 9 litre civarı yakıyor leon da.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.