Şimdi Ara

1.5 crdi 110hp - 1.6 hdi 92hp (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AO

Bu hız düz yolmu eğimli yolda ulaşabildiği son hızmı?

Düz yolda 192 km/h. Arkamdan rüzgarda ittiriyordu ama
    Eğimde 196 km/h gördüm işte.
  • Ben eğimli yolda 1.4hdi ile 200km hızı bile gördüm ama düz yolda araba 170'i geçmiyor

Era her türlü alır.1.5 110hp motor gerçekten çok seri.Kasa da hafif olunca arabayı uçuruyor adeta motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Ben eğimli yolda 1.4hdi ile 200km hızı bile gördüm ama düz yolda araba 170'i geçmiyor

Era her türlü alır.1.5 110hp motor gerçekten çok seri.Kasa da hafif olunca arabayı uçuruyor adeta motor.

Düz yolda 170'i geçmeyen 70 hp'lik HDi sanırım.
    Eğer 1.4 70 hp'lik HDi ise 200 km'yi nasıl yaptınız helal olsun valla 92'likle ne yaptım ne ettim 196'da kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Era 200km rahat deviriyor her türlü rampa aşağı yukarı pek farketmiyor. 90hp lik C3 yapsa yapsa en son 180 yapar. Nedense bazılarında bir ezeklik var bu konuda adamlar era tarafından geçilince hızlanıp yetişmeye falan çalışıyorlar yada dikiz aynasında era görünce yol vermiyorlar falan tamam araba ahım şahım bir şey değil belik ama motor gidiyor kardeşim.

ne eraymış bu kardesim yaw..

c180kompressor bile rahat deviremiyorr 200km yyi..

utandım bizim arabadan şimdi gercekten..

Şu pek bi övdüğün C180K daha 180.000deki 2.0 147hp arabayı geçemiyor 100-190 arasında... AMG Paket olunca tipi güzel oluyor eyvallahta araba SLR'a dönüşmüyor..

• hep eranın kasası hafif deniyo ama 1205 kg.Nerdeyse o çok büyük gözüken megane kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Valla onu bunu bılmem ama 110hp lık era lar harbıden ucuyor adeta. 1 den 2 ye vıtes degıstırırken patınaja dusenı gordum. Kalkısta 80e kadar 2005 cıvıc 1.6 otomatık ıle basabas gıdıyor sonrasında cıvıc yarım boy one cıkıyor yavas yavas.
    Era dızeller gercekten cok serı. Kılosu hafıf ve ılk 3 vıtesın oranı kısa oldugu ıcın hızlanması gayet ıyı.

Era sınıfına göre hafif bir araba değil, düz vites tam otomatik 4 ileri bir şanzımana göre epey avantajlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Ben eğimli yolda 1.4hdi ile 200km hızı bile gördüm ama düz yolda araba 170'i geçmiyor

Düz yolda 170'i geçmeyen 70 hp'lik HDi sanırım.
    Eğer 1.4 70 hp'lik HDi ise 200 km'yi nasıl yaptınız helal olsun valla 92'likle ne yaptım ne ettim 196'da kaldı

Evet ne yaparsanız yapın 70hp'lik 1.4hdi düz yolda 170'i geçmiyor maalesef.
    Fotoğrafını çekmiştim eğer bulursam siteye de koyayım.Konya'dan Ankara'ya giderken Kulu rampasında Allah ne verdiyse basmıştım yokuşun sonunda zar zor görmüştüm 200km'yi

• era alır
  • Eralardan eralardan geçipde gelir ERA.Zaten performasn farkı var ama c3ler de gerçekten atak bir araç.
  • Hyundai Yeni çıkacak elantraya 1.6 crdi motoru koyup türkiye ve avrupa pazarıan sürecek bir de elantrayı türkiyede üretecek c sınıfı sedan da türkiyenin tek lideri elantra olur.era i20 ve i10 ile kaptığı liderliğe bir liderlik daha katar ve diğer rakipleri megane fluence focus corolla civic hepsinin satış toplamı ancak elantra kadar olur.Benim şahsi düşüncem
  • arkadaşlar size başka bir soru sorayım c4(1.6hdi) yoksa era (1.5crdi) mi geçer?
  • c3
    son hız 180
    0-100 10.8

accent
    son hız 176
    0-100 11.5

bunlar fabrika verileri görüldüğü üzere c3 gayet net tokatlıyor. accent beygirin hakkını veremiyor.
  • 110 luk era ucar ama konabilir mi bilmiyorum.

Frenler vasatın üzerine cıkamıyor.
  • şirkette bircok kez 2009 era kullandım , 1.5 110 hp motor fakat aktarma berbat , 1-2-3 viteslerde sorun yaratabilir , ama uzun mesafade hertürlü era alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_HKN

era alır

Gol olur.

quote:

Orijinalden alıntı: şahinler

c3
    son hız 180
    0-100 10.8

accent
    son hız 176
    0-100 11.5

bunlar fabrika verileri görüldüğü üzere c3 gayet net tokatlıyor. accent beygirin hakkını veremiyor.

Fabrika verisinde de Astra 175 180 KM yapar diyor ama 190'a 195'e rahatlıkla dayadım buna ne diyeceksin. Fabrika verisi değil gerçek hayata bakacaksın.

• era'ya hafif demişsiniz ama hafif değil ki.

dizeli 1205 kg
    benzinli 1133 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 21 Ocak 2010; 19:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

110 luk era ucar ama konabilir mi bilmiyorum.

o zaman volvo s40 ve passat'ın frenleri de berbat

birisi 39 diğeri 38 metrede durabiliyor

era 39 metrede duruyor

quote:

Orijinalden alıntı: şahinler

c3
    son hız 180
    0-100 10.8

accent
    son hız 176
    0-100 11.5

Ünal'ın dediği gibi aynen kalkışta benzinli accent dizel accente geçiliyor ona ne dersin peki ikisi de 110 beygir hatta benzinli olan çok daha hafif

Liste verilerine bakacak olsan benzinli era 0-100 10.2 sn

• quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

110 luk era ucar ama konabilir mi bilmiyorum.

vasat dediğin frenler, b segmentinin en kısa duruş mesafesi olan honda jazz'dan sonra era'dadır.

jazz 100-0km/h 38m
    era 100-0km/h 39m
  • Yaw arkadaşlar hangisi gecer bilmemde bu era crdi bayaa ii gidiyor, ben golfümle( tsi dsg 140 hp) sol şeritten giderken 80 km gibi bi hızla arkama geldi sellektor sellektor bende ne oluyo deip kökledim 180 oldum baktım hala birass ara açılsada takip ediyo , yol veriim dedim ve bastı geçti eleman , ben gazı kesmesem gecemezdi tabii orası kesin ama fena gidiyo yani bu era crdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serty23 -- 22 Ocak 2010; 1:14:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz002

hep eranın kasası hafif deniyo ama 1205 kg.Nerdeyse o çok büyük gözüken megane kadar..

birader şu mesajlara kafayı yiyorum ya noluyo o ok büyük gözüken demesende sadece megane desen ya naptı kardeş bu araba size niye megane ı olmayan herkes kıl oluyo onu da çözemedim ya megane tartışılır eyw. fikrini söylüyo derim ama ne alaka burda şimdi görüntüsünü mü kıskanıyosun yani neden o çok büyük megane oluyo megane kadar nerdeyse kilosu desen farkeden ne olacak

sorunun cevabı da era

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.