Şimdi Ara

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
44.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu aracı kullanan arkadaşların olumlu olumsuz fikirlerini alabilirmiyim

• ben 2010 model 1.4 tsi style sıfır aldım henuz 1 ay olmadı. yeni civic vardı daha onceden. kesinlikle aracı tavsıye edıyorum.
    1.4 tsi motor ekonomık ve guclu. 6.vites super 1900 devirde 90 yapıyor.
    yol tutusu ve sportıf dızaynı
    Verdigin paranın karsılıgını fazlasıyla alabıdıgın bır arac.
    isicilik ve malzeme kalitesi makyajlı kasada cok daha ıyı olmus.
    tek olumsuz yonu cok sert amortısorleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: hondaaaa

ben 2010 model 1.4 tsi style sıfır aldım henuz 1 ay olmadı. yeni civic vardı daha onceden. kesinlikle aracı tavsıye edıyorum.

yakıt konusunda net bilgi öğrenebilirsem bende bu aractan almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comaa

quote:

ben 2010 model 1.4 tsi style sıfır aldım henuz 1 ay olmadı. yeni civic vardı daha onceden. kesinlikle aracı tavsıye edıyorum.

yakıt konusunda net bilgi öğrenebilirsem bende bu aractan almayı düşünüyorum

Alıntıları Göster
    pm yazdım

• quote:

pm yazdım

pm ni aldım teşekkür ederim

forum da yokmu başka tsi leon kullanan arkadaş
  • quote:

quote:

pm yazdım

pm ni aldım teşekkür ederim

forum da yokmu başka tsi leon kullanan arkadaş

Alıntıları Göster
    Şehir içinde 8.1 lt tüketimi var şehir dışında 5.1 lt tüketimi var. 1.4 tsi 125 hp motor, eğer araştırıyorsanız hem ekonomik hem de performans/biraz fazla tüketim motorudur.

Eğer arabayı agresif kullanmayan birisi iseniz 8.1 lt değeri şehir içinde çok kolay yakalanıyor. Ama motorun yüksek torkuna ve atiklikliğine kapılıp sürekli yüksek devirlerde kullanırsanız 10 litre civarına çıkar tüketim ama yine de 1.6 MPI motorlusu kadar yakmaz.

Şehir dışında inanılmaz ekonomik 90ı geçmediğiniz takdirde (her araçta böyledir) 5.1 lt çok basit tutturuluyor.

Az çaba harcayarak (1.6 102hpye göre) daha kolay güç ürettiği için ekonomik malum turboşarjlı motora sahip.

Yakıt olarak, makul performanslı sürüş dinamiklerinde asla üzmez. Ama dediğim gibi kapılırsanız her araçta olduğu gibi 1-2 litre fazla yakması çok normal...

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

Şehir içinde 8.1 lt tüketimi var şehir dışında 5.1 lt tüketimi var. 1.4 tsi 125 hp motor, eğer araştırıyorsanız hem ekonomik hem de performans/biraz fazla tüketim motorudur.

Eğer arabayı agresif kullanmayan birisi iseniz 8.1 lt değeri şehir içinde çok kolay yakalanıyor. Ama motorun yüksek torkuna ve atiklikliğine kapılıp sürekli yüksek devirlerde kullanırsanız 10 litre civarına çıkar tüketim ama yine de 1.6 MPI motorlusu kadar yakmaz.

Şehir dışında inanılmaz ekonomik 90ı geçmediğiniz takdirde (her araçta böyledir) 5.1 lt çok basit tutturuluyor.

Az çaba harcayarak (1.6 102hpye göre) daha kolay güç ürettiği için ekonomik malum turboşarjlı motora sahip.

Yakıt olarak, makul performanslı sürüş dinamiklerinde asla üzmez. Ama dediğim gibi kapılırsanız her araçta olduğu gibi 1-2 litre fazla yakması çok normal...

gaza basmadıktan sonra hiçbir araç yakmıyor.

bendede 1.6 benzinli leon var.

3. deviri geçmedikçe valla bişey yakmıyor. ama 3 ü geçtimi benzin su gibi bitiyor. şehir dışında 5-6 arası şehiriçinde adam gibi kullandımı 7-8 civarı ama bastımı 12-13 lere fırlıyor.

1.4 te daha kolay güç ürettiği için yüksek devirlerdede fazla üzmez gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

gaza basmadıktan sonra hiçbir araç yakmıyor.

bendede 1.6 benzinli leon var.

3. deviri geçmedikçe valla bişey yakmıyor. ama 3 ü geçtimi benzin su gibi bitiyor. şehir dışında 5-6 arası şehiriçinde adam gibi kullandımı 7-8 civarı ama bastımı 12-13 lere fırlıyor.

1.4 te daha kolay güç ürettiği için yüksek devirlerdede fazla üzmez gibi geliyor.

Alıntıları Göster
    leon motoru cimri ve mükemmel. çok km yapanlar için 105hp tdi mükemmel.

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

leon motoru cimri ve mükemmel. çok km yapanlar için 105hp tdi mükemmel.

Alıntıları Göster
    7.8 l olarak gösteriyo araç

dizel 10 binde bir giiyo servise benzin 15000 ve daha az ödüyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzeyir

7.8 l olarak gösteriyo araç

dizel 10 binde bir giiyo servise benzin 15000 ve daha az ödüyo

Alıntıları Göster
    araba karısık trafıkte yakıt ekonomısı 6.1'dır saka gıbı bır yakıt ortalaması var uzun yolda cc bagladınız mı 5'lere bıle dusuyor .... seatcı olarak ben tavsıye ederım pısman olmazsınız... cunku bu sınıfta alabılcegınız en duzgun guvenlı donanımlı rahat ve sekıl ıtıbarıyla baya cezbedırıcı bır aractır ... aracı denemenızıde tavsıye ederım test surusunde kucuk hacım turbo farkını gorun ....

• quote:

Orijinalden alıntı: omercanılıca

araba karısık trafıkte yakıt ekonomısı 6.1'dır saka gıbı bır yakıt ortalaması var uzun yolda cc bagladınız mı 5'lere bıle dusuyor .... seatcı olarak ben tavsıye ederım pısman olmazsınız... cunku bu sınıfta alabılcegınız en duzgun guvenlı donanımlı rahat ve sekıl ıtıbarıyla baya cezbedırıcı bır aractır ... aracı denemenızıde tavsıye ederım test surusunde kucuk hacım turbo farkını gorun ....

Alıntıları Göster
    1.4 tsi 125 Hp leon aracım var, bu arabayı alacaksan yakıtı felan unut bir kere...Aracı genelde şehiriçi kullanıyorum ve ortlama 9 litre yakıyor,şehırdışına çıktığın zaman 90km sabit gideceğini sanmıyorum yine ortalama 7.5 gibi yakarsın.Rampalarda arac cok zorlanıyor yüksek devirlerde kullanmak zorundasın buda yakıta olumsuz olarak yansıyor.10 Tlye ortalama 32 Km Yaparsn, agrasif kullanırsan bu 24 Km ye düşer....Hersey senn gaz pedalını nasıl kullandığına bağlı.Ortalama yakıt tüketimi ise Kmde 0.30 tl şehır dısı 90 km sabit gidersen 0.26 tl
    Şimdiki aklım olsa 1.6 Motorunu alır Lpg taktırırdım Trde Benzinli arac Kullanmak gercekten cok lüks ve bence 1.6 yakıt tüketimi cok abartılıyor aralarında 1 lt fark var.Tabi agrasif kullanımda ikisininde aynı oranda yakıt tüketimi artıyor ama unutulmaması gereken tek unsur 1.4 tsi alırken motor farkına fazlası ile ücret ödemeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViTalyCL -- 4 Haziran 2010; 2:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ViTalyCL

1.4 tsi 125 Hp leon aracım var, bu arabayı alacaksan yakıtı felan unut bir kere...Aracı genelde şehiriçi kullanıyorum ve ortlama 9 litre yakıyor,şehırdışına çıktığın zaman 90km sabit gideceğini sanmıyorum yine ortalama 7.5 gibi yakarsın.Rampalarda arac cok zorlanıyor yüksek devirlerde kullanmak zorundasın buda yakıta olumsuz olarak yansıyor.10 Tlye ortalama 32 Km Yaparsn, agrasif kullanırsan bu 24 Km ye düşer....Hersey senn gaz pedalını nasıl kullandığına bağlı.Ortalama yakıt tüketimi ise Kmde 0.30 tl şehır dısı 90 km sabit gidersen 0.26 tl

aynen ole suankı benzın fıyatlarının durumuna gore ekonomı arkdasımızın anlattıgı gıbı=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERTECE

quote:

aynen ole suankı benzın fıyatlarının durumuna gore ekonomı arkdasımızın anlattıgı gıbı=)

Alıntıları Göster
    125 hp araç
    200 nm tork 1.500 devirden sonra sağlanıyor bildiğim kadarıyla.

rampada nasıl çok zorlanıyor? bu araç cok zorlanıyorsa diğerlerinin durumu nasıl olur =)

walla bu kdr farklı yorumların gelmesi enteresan. bende şu an satın alım aşamasındayım, hatta bitti gibi.
    ama bu tip yorumlar beni dusunduruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trapezoid

125 hp araç

rampada nasıl çok zorlanıyor? bu araç cok zorlanıyorsa diğerlerinin durumu nasıl olur =)

walla bu kdr farklı yorumların gelmesi enteresan. bende şu an satın alım aşamasındayım, hatta bitti gibi.

Teknik detayları fazla bilmem ama Motor 1,4 hal böyle olunca rampada ister istemez zorlanıyor ve yüksek devir kullanmanız gerek.Mesela bizde meshur kandıra yolu vardır rampa cıkısıdır hep vites 5 de son gaz bastğım halde Deviri zor alıyor hızlanma oldukca düsüyor.Mesela ben Leonun 1.6 pasif denen motorunuda kullandm bayırlarda durum aksineydi bayırları cok rahat zorlanmadan cıkabiliyorsunuız.Hersey bir yana düz yolda 2000 den 5000 devire cok kısa zamanda geliyorsunuz işte Ozamn TSİ farkını görüyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trapezoid

125 hp araç

Teknik detayları fazla bilmem ama Motor 1,4 hal böyle olunca rampada ister istemez zorlanıyor ve yüksek devir kullanmanız gerek.Mesela bizde meshur kandıra yolu vardır rampa cıkısıdır hep vites 5 de son gaz bastğım halde Deviri zor alıyor hızlanma oldukca düsüyor.Mesela ben Leonun 1.6 pasif denen motorunuda kullandm bayırlarda durum aksineydi bayırları cok rahat zorlanmadan cıkabiliyorsunuız.Hersey bir yana düz yolda 2000 den 5000 devire cok kısa zamanda geliyorsunuz işte Ozamn TSİ farkını görüyorsunuz.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_40245206/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40245206

tüketim hakkında faydası olur sanıyorum

SS li

• quote:

Orijinalden alıntı: jebote

http://forum.donanimhaber.com/m_40245206/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40245206

tüketim hakkında faydası olur sanıyorum

SS li

Alıntıları Göster
    kismetse 1 - 2 ay icerisinde leon almayı düşünüyorum ama dizelden benzine gecmek mantıklımıdır bilemiyorum 2006 dizel megan sw privilege var yılda 10 - 12 bin km yapıyoruz sizce değermi

• quote:

kismetse 1 - 2 ay icerisinde leon almayı düşünüyorum ama dizelden benzine gecmek mantıklımıdır bilemiyorum 2006 dizel megan sw privilege var yılda 10 - 12 bin km yapıyoruz sizce değermi

Alıntıları Göster
    Herhangi bir dizel araçtan herhangi bir benzinli araca geçmek her durumda fazla yakıt maliyeti demektir. İlk önce Megane'den Leon'a geçiş değil de dizelden benzinliye geçiş konusunda karar vermelisiniz.

Yılda 10-12bin km için benzinli de tercih edilebilir 15-20 üzeri için genelde dizel öneriliyor ama yine de tercih sizin. Hatırlatmakta fayda var TSI motora LPG takılmıyor 1.6 benzinli motor alırsanız LPG ile tam uyumludur üzmez cebinizi. İmkanınız varsa eğer 1.6 TDI motor 45 binden 43.500'e düştü pazarlıkla da biraz daha düşer.

• quote:

sahsen dizelden benzine gecmezdim.Hele helede megane gibi dizeli az yakan bir aracdan hic gecmezdim.Bildigim kadariyla meganlar cok az yakiyor.Bu gunlerinizi ariyacaksiniz diyorum imza: Benzin zamnalrindan dolayi GOLF V aracini satmis biri olarak soyluyorum.Kolay gelsin. Dizel Leonlara bakin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

sahsen dizelden benzine gecmezdim.Hele helede megane gibi dizeli az yakan bir aracdan hic gecmezdim.Bildigim kadariyla meganlar cok az yakiyor.Bu gunlerinizi ariyacaksiniz diyorum imza: Benzin zamnalrindan dolayi GOLF V aracini satmis biri olarak soyluyorum.Kolay gelsin. Dizel Leonlara bakin derim.

doğru söylüyosun dizelden benzine gecmek çok sarsar böyle az yakmaya alışmışken

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

doğru söylüyosun dizelden benzine gecmek çok sarsar böyle az yakmaya alışmışken

Alıntıları Göster
    daha araba 15,000 bakıma girmedi 11.600 km falam yaklaşık 23-24 kuruş yakıyor km d ama bu dediğim trafik ve klima açık durumlar da bilginize

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.