Şimdi Ara

1.2 LİTRE ATMOSFERİK ARACA LOVATO ÖNERDİLER.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Cevap için teşekkürler.. Hocam atiker bana da önerdiler ancak en güvendiğim kişi lovato önerince ben de lovato taktırdım ki araçta obd zaten varmış.. Bir depo bile bitirmedim ancak şu an 520 kilometre oldu, hala tek ışık yanıyor..

Gerçi burası ankara, istanbulun yarı trafiği bile burda yok..

Alıntıları Göster
    Ben de İzmir'deyim uzun yıllar kullanacaksanız dogru bi tercih olmuş.

43lük simit tank var. 34lt gaz alıyor ancak benim regulatör basıncından ötürü 30-32lt'lik kısmını kullanıyorum. dolumdan doluma 30-32lt arasında alıyor. 400km civarında gidiyor.

Ben de brc'ciyim. evdeki diğer aracımda yaklaşık 8yıl / 150bin km'dir brc kit mevcut. bunun 100bin km'sini biz yaptık. En ufak problem yaşamadım ve herhangi bir ekipmanı değişmedi. Ancak ben taktırırken brc 3000-3500 arası geziyordu. Doğal olarak kit amortisi çok uzun süreceği için taktırmadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Ben de İzmir'deyim uzun yıllar kullanacaksanız dogru bi tercih olmuş.

43lük simit tank var. 34lt gaz alıyor ancak benim regulatör basıncından ötürü 30-32lt'lik kısmını kullanıyorum. dolumdan doluma 30-32lt arasında alıyor. 400km civarında gidiyor.

Ben de brc'ciyim. evdeki diğer aracımda yaklaşık 8yıl / 150bin km'dir brc kit mevcut. bunun 100bin km'sini biz yaptık. En ufak problem yaşamadım ve herhangi bir ekipmanı değişmedi. Ancak ben taktırırken brc 3000-3500 arası geziyordu. Doğal olarak kit amortisi çok uzun süreceği için taktırmadım...

Alıntıları Göster
    Bir şey merak ettim, lpg deposu bitince mi hesap ediyorsunuz , daha doğrusu benzinden harcadığını hesaba nasıl katabiliriz, bende benzinde devamlı azar azar harcıyor ilk çalıştırmada..

• quote:

İdeal derken toplam aldığı mı yoksa alması gereken mi? Benim tank 46 imiş, 36 alır dediler, tam doldurmak iyi değil mi?, açarmısınız biraz..

Alıntıları Göster
    Tankin en az yuzde 20sinin bos kalmasi lazim zaten samandiralarda buna göre ayarli olurlar

Evet 46 ligin yuzde sekseni 36 eder. Ama siz pompaciya 36 litre koy demezseniz o daha fazla koyabilir.

O bakimdan yakit alirken depo bossa ya 36xyakit fiyati hesaplayip su kadar tl lik koyun diyin, yada basinda bekleyip 36 oldumu durdurun.

Hayirli gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bir şey merak ettim, lpg deposu bitince mi hesap ediyorsunuz , daha doğrusu benzinden harcadığını hesaba nasıl katabiliriz, bende benzinde devamlı azar azar harcıyor ilk çalıştırmada..

Alıntıları Göster
    Benzin hesabi icin, bir daha lpg aldiginizda benzini fulleyin, sonra 6-7 lpg deposundan sonra tekrar benzini fulleyin boylece benzinden ne kadar harcadiginizi bulursunuz.

• Ama bana hala sizin arac yakmasi gerekenden daha az yakiyor gibi geldi.

Benzinde ne yakiyordu araciniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Ama bana hala sizin arac yakmasi gerekenden daha az yakiyor gibi geldi.

Benzinde ne yakiyordu araciniz?
    Boşken 5 civarı, doluyken 6 lt civarı yakıyordu..
  • quote:

Tankin en az yuzde 20sinin bos kalmasi lazim zaten samandiralarda buna göre ayarli olurlar

Evet 46 ligin yuzde sekseni 36 eder. Ama siz pompaciya 36 litre koy demezseniz o daha fazla koyabilir.

O bakimdan yakit alirken depo bossa ya 36xyakit fiyati hesaplayip su kadar tl lik koyun diyin, yada basinda bekleyip 36 oldumu durdurun.

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Durdurmaz isek ne olur, yani yakıt boşa mı gider, yada telikeli midir?
  • quote:

Durdurmaz isek ne olur, yani yakıt boşa mı gider, yada telikeli midir?

Alıntıları Göster
    Hayir bosa gitmez, ama tank icindeki basinci arttirir.

Lpg hacmi sabit olmayan bir gaz, isininca hacmi genisler buda basinci arttirir. O yuzde yirmilik pay guvenlik icin.

Bence önemli o sebepten ben hep 32 litre ksc lira ediyor hesaplayip pompaciya su kadar tl koy diyorum.

Sizde 36 litreyi hesaplayin her seferinde o kadar alin.

• quote:

Boşken 5 civarı, doluyken 6 lt civarı yakıyordu..

Alıntıları Göster
    Bu dediginiz rakamlarsa lpg de ortalama 6 ve 7.2 litre civari yakmasi lazim.

Ortalama 6.5 desek 36litre ile 550km civari gidebilmeniz gerek.

Pek trafikli bir yolunuz yok anlasilan

Deponuz bitince hesaplayin bu degerlerden cok fark varsa ayarinizda sorun var demektir.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 26 Eylül 2018; 14:25:23 >
  • quote:

Bu dediginiz rakamlarsa lpg de ortalama 6 ve 7.2 litre civari yakmasi lazim.

Ortalama 6.5 desek 36litre ile 550km civari gidebilmeniz gerek.

Pek trafikli bir yolunuz yok anlasilan

Deponuz bitince hesaplayin bu degerlerden cok fark varsa ayarinizda sorun var demektir.

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Trafik fazla yok hocam, ankaranın bağları işte.. Bir sorum daha olacak, takan servise de sordum ama kullanıcı gözüyle fark eder sanırım, bagajdan bakınca simit tüpün üstündeki kapağı açınca bagajdan yer gözüküyor.. Kocaman bir delik açmışlar ve içinden elektrik kablosu çıkıp aracın altına gidiyor.. Burayı kapatmak gerekir mi, su-toz-çamur falan açısından?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freemangroovy -- 26 Eylül 2018; 14:37:19 >

• quote:

Trafik fazla yok hocam, ankaranın bağları işte.. Bir sorum daha olacak, takan servise de sordum ama kullanıcı gözüyle fark eder sanırım, bagajdan bakınca simit tüpün üstündeki kapağı açınca bagajdan yer gözüküyor.. Kocaman bir delik açmışlar ve içinden elektrik kablosu çıkıp aracın altına gidiyor.. Burayı kapatmak gerekir mi, su-toz-çamur falan açısından?

Alıntıları Göster
    Simdi simidin ustunu kapatan bir kapak olmasi lazim sagdan soldan vidali bir kapak.

alti da kanunen delik birakiliyor olasi bir sizma halinde bagaja dolmasinda o delikten dışarı aksin diye.

Sakin kapatmayin o bagajdaki deligi.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 26 Eylül 2018; 15:6:9 >

• quote:

Simdi simidin ustunu kapatan bir kapak olmasi lazim sagdan soldan vidali bir kapak.

alti da kanunen delik birakiliyor olasi bir sizma halinde bagaja dolmasinda o delikten dışarı aksin diye.

Sakin kapatmayin o bagajdaki deligi.

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Selam, bir kaç resim atacağım hocam bakarsınız, kablolar aracın altında, sıkıntı var mı sizce?1.2 LİTRE ATMOSFERİK ARACA LOVATO ÖNERDİLER..1.2 LİTRE ATMOSFERİK ARACA LOVATO ÖNERDİLER..1.2 LİTRE ATMOSFERİK ARACA LOVATO ÖNERDİLER..

• Yok tamamdir benimkide bu sekilde, ama bunlari örten bir kapak var vidali degil mi ustte?

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Ankara da atiker atikfast 2000₺ ve grand için 2800₺ fiyat veriyorlar şu an. 2 buçuk üç ayda yerli üretim yatığını söyleyen bir firmanın fiyatlarındaki bu artışı sizlerin dikkatinize sunarım. Bu neyin artışı acaba döviz kuru bile bu oranda artmadı kaldı ki yerli üretim yapan türk malı firma bunu yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkars BOZKURT

Ankara da atiker atikfast 2000₺ ve grand için 2800₺ fiyat veriyorlar şu an. 2 buçuk üç ayda yerli üretim yatığını söyleyen bir firmanın fiyatlarındaki bu artışı sizlerin dikkatinize sunarım. Bu neyin artışı acaba döviz kuru bile bu oranda artmadı kaldı ki yerli üretim yapan türk malı firma bunu yapıyor.
    Burada da fiyatlar benzer durumda ve krizi fırsatı çevirmekte üstlerine yok, Bir de yerli üretimi destekleyelim diyorlar, diyoruz.

Ama eminim ki kriz var diye işçilerine de zam yapmıyordur. Özetle krizde bile paraya para demiyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Hangi 1.2 motorlu araç 8 silindirmis
    Silindir demiyor arkadaş.

Ancak enjektör sayısı sebebi ile 8 silindir kitler uyum sağlıyor. Emulator de kullanılıyor ama mevcut araca yapılan uygulamadan emin değilim.
  • quote:

Yok tamamdir benimkide bu sekilde, ama bunlari örten bir kapak var vidali degil mi ustte?
    Evet hocam, 2 vidalı yuvarlak bir kapak var, el ile sıkılabiliyor.. Bu arada 70 liralık lpg ile 350 km gittim, ancak çok az lpg vardı tankta, sanırım 25 kürüş civarı yakacak..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.