Şimdi Ara

1.2 LİTRE ATMOSFERİK ARACA LOVATO ÖNERDİLER.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atiker al diye zorlamiyorum ancak arkadaşım aracina Atiker taktırdı. Senelerdir sıkıntısız sürüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burada doğru cevabı bulamazsın çünkü aracın farklı bir araç, bunla ilgili o aracın forumlarına veya facebook gruplarına üye ol ve oradan bilgi al, birebir aynı araçta tecrübe edenler önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Hocam artısı sanırım silindir içi anormal patlamaları önlemek, ve 2 enjektörle daha sağlıklı bir yakıt karışım dağılımı yaparak yakıt tüketimini azaltmak. eksi bir özelliğini duymadım. yalnız sıkıştırma oranı daha yüksek olduğu için lpg ile sıkıntı yaşatabilir mi bilmiyorum, onu bilen bir ustaya sormak lazım.

Alıntıları Göster
    Eksi ozelligi 100bin km de buji degisiminde sok gecirmen olacak malesef,

8 tane iridyum buji su an bile iscilikle beraber en az 1000tl.

Kur zamlariyla kaca cikar hesap et gelecekte.

Uzun vadeli kullanacaksan yerinde olsam buji alirdim simdiden.

Hayirli gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Hocam artısı sanırım silindir içi anormal patlamaları önlemek, ve 2 enjektörle daha sağlıklı bir yakıt karışım dağılımı yaparak yakıt tüketimini azaltmak. eksi bir özelliğini duymadım. yalnız sıkıştırma oranı daha yüksek olduğu için lpg ile sıkıntı yaşatabilir mi bilmiyorum, onu bilen bir ustaya sormak lazım.

Alıntıları Göster
    Eyvallah..
  • Benim araçta 1.2 atmosferik, lovato takılı ve çok memnunum,
    20 binden fazla yol yaptım her şeyiyle şuan dört dörtlük,
  • Arkadaşlar nihayet Lovato taktırdım, ilk depoyla şu an 430km oldu, dört lpg ışığından tek ışık kaldı.. İkinci depoyu bitirip 3.de kontrole gideceğim, ama tahminim tek depoyla 450 kilometreyi fazla fazla geçecek.. Şu anda bile oldukça hesaplı, bujileri 100.000 de düşünürüz..

LPG rules..
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Arkadaşlar nihayet Lovato taktırdım, ilk depoyla şu an 430km oldu, dört lpg ışığından tek ışık kaldı.. İkinci depoyu bitirip 3.de kontrole gideceğim, ama tahminim tek depoyla 450 kilometreyi fazla fazla geçecek.. Şu anda bile oldukça hesaplı, bujileri 100.000 de düşünürüz..

LPG rules..
    lpg kaç litre alıyor simit tüp mü!?

depo kaç tl ye doluyor hocam ve bu 450km şehir içi mi?

• quote:

Arkadaşlar nihayet Lovato taktırdım, ilk depoyla şu an 430km oldu, dört lpg ışığından tek ışık kaldı.. İkinci depoyu bitirip 3.de kontrole gideceğim, ama tahminim tek depoyla 450 kilometreyi fazla fazla geçecek.. Şu anda bile oldukça hesaplı, bujileri 100.000 de düşünürüz..

LPG rules..
    Hayirli olsun. Kac litreye bu km acaba?

Ben 32 litre ile istanbul sehirici 400-410 km arasi yapiyorum.

Benzinde yaktiginiz benzin litresinin asagi yukari 1.2 ile carpimi kadar yakmaniz saglikli olan. Kontrol edin cok daha dusuk yakiyorsaniz ayarinizda sorun olabilir, motor hasari ile erken karsilasabilirsiniz. Saglikli olan misal benzinse 7 yakiyorsaniz 8.4 litre lpg yakmanizdir.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 25 Eylül 2018; 9:48:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

lpg kaç litre alıyor simit tüp mü!?

depo kaç tl ye doluyor hocam ve bu 450km şehir içi mi?

Alıntıları Göster
    Bir depo bitince net bilgi veririm ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Hayirli olsun. Kac litreye bu km acaba?

Ben 32 litre ile istanbul sehirici 400-410 km arasi yapiyorum.

Benzinde yaktiginiz benzin litresinin asagi yukari 1.2 ile carpimi kadar yakmaniz saglikli olan. Kontrol edin cok daha dusuk yakiyorsaniz ayarinizda sorun olabilir, motor hasari ile erken karsilasabilirsiniz. Saglikli olan misal benzinse 7 yakiyorsaniz 8.4 litre lpg yakmanizdir.

Hayirli gunler

Alıntıları Göster
    Hocam selam, sen de sorunca bagajdaki tüpün içinden baktım, 46 litrelik simit tank takılmış.. Ancak 36 litre arası sıvı lpg alır, çünkü %20si boş kalır dendi.. 36 litre ile kaç km gitmek normaldir, benim 430 oldu ama 500e yakın gider gibime geliyor..

Not: 1 depo daha bitirip konrole götüreceğim, sonra yakıt hesabı yaparım..

• O sizon arabaya gore degisecek. Benzindeyken 100km de ne yakiyordu?

Onu 1.2 ile carp ideal oran budur.

Benzinde 7litre yakiyorsa ayni yolda 8.4 litre lpg yakmasi lazim

Siz doldururken bakmadiniz mi kac litre aldim diye fisi attiniz mi?

Hayirli gunler

• quote:

O sizon arabaya gore degisecek. Benzindeyken 100km de ne yakiyordu?

Onu 1.2 ile carp ideal oran budur.

Benzinde 7litre yakiyorsa ayni yolda 8.4 litre lpg yakmasi lazim

Siz doldururken bakmadiniz mi kac litre aldim diye fisi attiniz mi?

Hayirli gunler
    Ben aracı aldığımda LPGde tek kırmızı ışık yanıyordu, 10 liralık aldık,test ettik dediler, ben depoyu doldurunca 33 litre aldı, o yüzden tam hesap yapamadım, ancak şehir içi 6-7 arası yakıyor.. Depo boşalınca anlıyacağım ne kadar aldığını.. Şu an gözlem aşamasındayım.. Bagajdan da yemeden ikinci bir depom daha oldu, menzilim arttı, buna da ayrıca sevindim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Benim araçta 1.2 atmosferik, lovato takılı ve çok memnunum,
    20 binden fazla yol yaptım her şeyiyle şuan dört dörtlük,
    Aracınız ve tank kapasitesi nedir hocam?
  • quote:

Aracınız ve tank kapasitesi nedir hocam?

Alıntıları Göster
    Aracım Mitsubishi Attrage 1.2 cvt tank kapasitem 42 lt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Aracım Mitsubishi Attrage 1.2 cvt tank kapasitem 42 lt

Alıntıları Göster
    42 litre tank maksimum kaç litre lpg aldı, ölçebildiniz mi?
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    35 lt falan alır diye tahmin ediyorum, ama ucuz yerlerden alincada 37-38 Lt görür, onlar fazla basiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emindoner09 -- 26 Eylül 2018; 8:9:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

atiker gold 2700 tl fiyatı lovato obd2 3800 tl fiyatı.1100 tl farka var kesinlikle atiker taktır derim.benim aracımda 1200 motor ve gold takılı çok memnunum aradaki farkla muayene işletme ve gaz parası yaparsın .ankara da quatro garage ile görüş atiker için .işlerinde çok iyiler.
    26 Haziranda 1800e 9taksit atiker grand taktırdım.

Ben aracımı 91bin km'de aldım 104500km'de tüp taktırdım. aynı günün akşamında 1saat AFR ayarı yapıldı yolda bütün devir ve viteslerde denendi. Bütün yakıt haritası aracıma uygun olacak şekilde ayarlandı. Bu arada obd bağlantısı tavsiye edilmiyor. Onun yerine taktırır taktırmaz AFR ayarı yapılmalı.

13500km'lik benzin deneyiminden sonra LPG'ye geçince neredeyse hiçbir fark göremedim. Aracın çekişinden yakıtından memnunum.

3 ayda 6500km yaptım. kitin yarı parası çıktı sanki

Kit(1800tl/9taksit), AFR ayar parası(150tl), ruhsat(150-180 gibi bi şey) ve muayene işlemleri(280tl) ile birlikte bana yaklaşık 2500tl'ye mal oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

26 Haziranda 1800e 9taksit atiker grand taktırdım.

Ben aracımı 91bin km'de aldım 104500km'de tüp taktırdım. aynı günün akşamında 1saat AFR ayarı yapıldı yolda bütün devir ve viteslerde denendi. Bütün yakıt haritası aracıma uygun olacak şekilde ayarlandı. Bu arada obd bağlantısı tavsiye edilmiyor. Onun yerine taktırır taktırmaz AFR ayarı yapılmalı.

13500km'lik benzin deneyiminden sonra LPG'ye geçince neredeyse hiçbir fark göremedim. Aracın çekişinden yakıtından memnunum.

3 ayda 6500km yaptım. kitin yarı parası çıktı sanki

Kit(1800tl/9taksit), AFR ayar parası(150tl), ruhsat(150-180 gibi bi şey) ve muayene işlemleri(280tl) ile birlikte bana yaklaşık 2500tl'ye mal oldu.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler.. Hocam atiker bana da önerdiler ancak en güvendiğim kişi lovato önerince ben de lovato taktırdım ki araçta obd zaten varmış.. Bir depo bile bitirmedim ancak şu an 520 kilometre oldu, hala tek ışık yanıyor..

Gerçi burası ankara, istanbulun yarı trafiği bile burda yok..

• quote:

42 litre tank maksimum kaç litre lpg aldı, ölçebildiniz mi?

Alıntıları Göster
    42 lik tank icin ideal dolum miktari 32 litre

• quote:

42 lik tank icin ideal dolum miktari 32 litre

Alıntıları Göster
    İdeal derken toplam aldığı mı yoksa alması gereken mi? Benim tank 46 imiş, 36 alır dediler, tam doldurmak iyi değil mi?, açarmısınız biraz..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.