Şimdi Ara

[1.1.3] Durumunuz Nedir Sorunlar Nasıl Giderilir [1.1.3 SMS ve Ringtone ÇÖZÜMÜ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
11.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracerooter -- 28 Ocak 2008; 11:42:50 >
  • Sevgili Tracerooter,

Ilk sayfadaki SMS cozum ile ilgili Ali Corbaci ciddi anlamda ugras verdi, ama sonuca ulasamadi. Ve bu baslik altinda bunun calistigi ile ilgili bir post goremedim. Ben sadece SMS probleminin nasil cozulebilecegini ogrenmek istiyorum. Mesajlarindan kendine ozel bir cozumun oldugunu ve sayfadaki onerdigin cozumun gecerli olmadigi izlenimine kapildim. O yuzden ne sekilde halledilebilecegini ogrenmek istiyorum. Katkilarindan oturu cok tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Iphonist

Sevgili Tracerooter,

Ilk sayfadaki SMS cozum ile ilgili Ali Corbaci ciddi anlamda ugras verdi, ama sonuca ulasamadi. Ve bu baslik altinda bunun calistigi ile ilgili bir post goremedim. Ben sadece SMS probleminin nasil cozulebilecegini ogrenmek istiyorum. Mesajlarindan kendine ozel bir cozumun oldugunu ve sayfadaki onerdigin cozumun gecerli olmadigi izlenimine kapildim. O yuzden ne sekilde halledilebilecegini ogrenmek istiyorum. Katkilarindan oturu cok tesekkurler.

Iphonist kardeşim şöyle aktarayım sana durumu ben bu yöntem lerin hiçbirini denemeden foruma vermiyorum ben kendi telefonuma denedim ve sorun çözüldu ayrıca Xman arkadaşımız bu forumda onada danıştım oda halletmiş sorununu oda aynı yöntemle halletmiş. istersen bir dene çözülebilir sendede . fakar deneme yapmadan önce kendi telefonundaki appsupport dosyasının yedeğini al bir sorun olursa yada sorunun bu yöntemle çözülmezse orjinal dosyanı geri yüklersin olur biter. fakat benden sana tavsiye telefonunda ssh yüklü olsun. ben ilk yaparken yanlış dosyayı atmıştım telefonuma ve telefon açılışta elma simgesinde kalıyordu ama böyle kalmasına ragman winscp ile bağlanıp dosyaları eski haline getirebildim. ayrıca ben bu işlemleri yaparken yani yeni dosyaları makinaya atarken "iphonebrowser v1.51" kullandım .

• Tesekurler, sevgili Tracerooter ilgi ve alakan icin cok tesekkurler, Contact senkronizasyon problemi icin olan cozumu biraz daha detaylandirir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iphonist -- 28 Ocak 2008; 12:02:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Iphonist

Tesekurler, sevgili Tracerooter ilgi ve alakan icin cok tesekkurler, Contact senkronizasyon problemi icin olan cozumu biraz daha detaylandirir misin?

ben bunnla ilgili bir sorun yaşamadım contac larımı direk bilgisyarıma atabiliyorum ama iphone a atmayı denemedim ayrıca zaten ben bunu kullanmıyorum. sen contact senk. demişssin ancak benim yukarıda yazdıklarım sms lerse isim gözükmemesi durumuydu. bir karşılşık olmasın aman ha..
  • kusura bakmayin yanliş foruma yazmişim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilerkan -- 29 Ocak 2008; 3:47:43 >
  • Sorularınızın yanıtları bu konun 1. mesajında olabilir yeni konu açmadan önce okuyunuz lütfen...
  • çok merak ettim bu sms problemi dediğiniz biri size sms attığında isimin çıkmaması ve sadece numaranın görünmesi mi?!

benim 2-3 saatlik 1.1.3 deneyimimde emirisim'in türkçe paketini yüklediğimde gelen aramarlarda ki numara formatının düzelmesi ve isimlerin görünmesi ile beraber sms'ler dede isimler gözüküyordu...

bende mi bi acaiplik var :D

bir de ring tonelar la ilgili olarak program falan kullanmadan telefona ringtone atma için hatırlatmak istedim çok eski başlıklarda kalmış

http://forum.donanimhaber.com/m_20513942/tm.htm (Owar kardeşe teşekkür ederiz :) )

böyle bir anlatım vardı... fakat sayfanın başında dosyaları replace yap diyor anlatan arkadaş onun yerine, daha sonralarında diğer bi arkadaşın tavsiyesi olan "İtunesla ****.m4a ya çevirdiğiniz şarkınıza rename diyin ve uzantısını *****.m4r ye çevirin " i uygularsanız ringtone direk telefonunuzda gözüküyor...

yaptım 1.1.3'de...

son olarak
    benim telefon çöktü çünkü :
    BossTool
    Term VT-100
    NetServices kurdum...

yüsek ihtimal Term VT-100 den dolayı çöktü...
    bu da benim kısacık deneyimim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 31 Ocak 2008; 12:00:40 >

• birşey sormak istiyorum şimdi mail bölümüne hotmail kullanmak istiyorsak ki istiyorum host yerine ne yazmamız lazım ben live.login.com yazdım olmadı birde outgoing bölümüne ne yazıcak orayada live.login yazdım kabul etmedi bir yardımcı olursanız sevinirm

• 1.1.3 veresiyon iphonelar için.... RINGTONE ÇÖZÜMÜ

http://rapid__share.com/files/88046655/Ringtone_maker.rar dosyasını indirin.

1-İNDİRDİĞİNİZ DOSYAYI AÇIN
    2-İÇİNDEN 4 TANE DOSYA ÇIKACAKITIR
    3-ÖNCE iPhone-Ringtone-Maker-1.3.1-Setup.exe DOSYASINI KURUN
    4-KURULUM BİTTİKTEN SONRA loader.rar DOSYASININ İÇİNDEN ÇIKAN "LOADER.EXE" DOSYASINI KURULUMU YAPTIGINIZ PROGRAMIN "PROGRAM FİLES" TAKİ KLASÖRÜNÜN İÇİNE ATIN VE ÇALIŞTIRIN
    5-LOADER.EXE SİZE PROGRAMI ÇALIŞTIRACAKTIR.
    6-PROGRAM AÇILDIKTAN SONRA SOL TARAFTA ALTTA "SERİAL CODE" GİRMENİZ İÇİN TIKLAYABİLECEĞİNİZ YER OLCAK. ORAYA TIKLAYIN.
    7-KARŞINIZA SERİAL GİRMENİZ GEREKEN BİR YER ÇIKACAKTIR. ORAYA RESTGELE BİRŞEYLER YAZIN VE "OK" YADA "APPLY" TUŞU OLMALI ONA TIKLAYI.
    8-BU İŞLEM BİTTİKTEN SONRA İLK DOSYANIN İÇİNDEN ÇIKAN iPhone-Ringtone-Maker-1.4.4-Setup.exe Yİ KURUN.
    9-iPhone-Ringtone-Maker-1.4.4-Setup.exe KURULUMU BİTTİKTEN SONRA iPhone-Ringtone-Maker-2.1.0-Setup_NSIS.exe DOSYASINI KURUN.
    10-İŞLEM TAMAM ARTIK 1.1.3 TELEFONUNUZA RİNGTONELARI ATABİLİRSİNİZ. PROGRAM SAYESİNDE MP3 DOSYALARINI PROGRAMIN ÜZERİNE SÜRÜKLEYİN BIRAKIN KESİN BİÇİN PARÇANIN NERESİ ZİLSESİ OLMASINI İSTİYORSANIZ. SONRADA "SEND TO İPHONE" TUŞUNA TIKLAYIN. ARDINDAN GİDİP ZİL SESLERİNDEN YÜKLEDİĞİNİZ YENİ DOSYAYI SEÇİN. BUKADAR BASİT

arkadaşlar lütfen bu konudaki ilk mesaja bakın başlıkta ne yazıyor ringtone sms çözümü diye biraz zahmet edip okursanız soru sormanıza gerek kalmadan çözümü bulacaksınız....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracerooter -- 31 Ocak 2008; 14:13:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: PaR0NiaC

birşey sormak istiyorum şimdi mail bölümüne hotmail kullanmak istiyorsak ki istiyorum host yerine ne yazmamız lazım ben live.login.com yazdım olmadı birde outgoing bölümüne ne yazıcak orayada live.login yazdım kabul etmedi bir yardımcı olursanız sevinirm

şunada bir cevap verirseniz sevinirim
  • Ya kardeş allah razı olsun 1 aydır bunla uğraşıyorum zil sesi zil sesi mis gibi oldu cok saol ellerine saglık dert görme
  • quote:

quote:

birşey sormak istiyorum şimdi mail bölümüne hotmail kullanmak istiyorsak ki istiyorum host yerine ne yazmamız lazım ben live.login.com yazdım olmadı birde outgoing bölümüne ne yazıcak orayada live.login yazdım kabul etmedi bir yardımcı olursanız sevinirm

Ne yazikki ben gmail kullaniyorum bu yuzeden sana yardimci olamayacagim
  • quote:

Orjinalden alıntı: meroboy

Ya kardeş allah razı olsun 1 aydır bunla uğraşıyorum zil sesi zil sesi mis gibi oldu cok saol ellerine saglık dert görme

Afiyet olsun. Iyi gunlede kullanman diligiyle....

• arkadaşlar meraba cihazımı az önce dev teamın yöntemi ile officel 1.1.3 yöntemi ile 1.1.3 yaptım tr paket yükledim 1.1.3 yaptıktan sonra cihaza installeri ve bsb systeam ı yükledim ama installere girdiğimde ne open shh var nede iworld var arkadaşlar bunları nasıl piyasaya çıkartıp yüklerim yardımcı olabilirmi bilgili arkadaşlarım acaba
  • ringtone hakkında nasıl yapılır soruları geliyor bu konunun 1. mesajına bakarsanız halledersiniz...
  • 1.1.3 ringtone fix için başka source var mı bu verdiğinizden gelmiyor artık
    quote:

Orjinalden alıntı: tracerooter

quote:

Orjinalden alıntı: dhaydar

quote:

Orjinalden alıntı: tracerooter

quote:

Orjinalden alıntı: dhaydar

Bende mesaj ringtonları hariç diğer ringtone'lar çalışmıyor !

İNSTALLER da 1.1.3 ringtone fix diye bir fix çıkarttılar onu yüklersen düzeldiğini söylediler ancak benim kendi makinamda böyle bir sorun olmadı. bu 1.1.3 ringtone fix 1.9 mb telefondaki orjinal ringtonların çalışır vaziyette olanlarından bir paket hazırlamışlar onu yüklüyorsun çözülüyor sorun.

inşallah çalışır ve sorunun hallolur eger çalışırsa bizi bilgilendirirsen seviniriz...

Tabi paylaşırım fakat installerde bulamadım 1.1.3 ringtone fix'i sources verebilirmisiniz.

markmon.mine.nu:90/iphone/repo/repo.plist

bu source işinizi görecektir...

• Selam Arkadaslar benim burda bakip falan goremedigim bi sorunum var herkes edge i n calisip calismadigi konusunda
    benim sorunum ise services application inda edge i kapatiyorum sonra tekrar giriyorum bir bakiyorum ki edge yine acik tekrar kapatiyorum tekrar giriyorum services e yine acik bi turlu kapali gorunmuyor boyl ebi sey yasayanvarmi benden baska
  • Şimdi 1.1.3 oldum ve SSH yoktu girdim installer a indirmek istedim tam biterken ana menüye atıyo kendisini,başka birşeyde denedim rstgele ondada ana menüye atıyo??
  • www.izymail.com adresinde istediğini bulabilirsin bende gayet güzel çalışıo 113
    quote:

quote:

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.