Şimdi Ara

1 (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
790
Favori
318.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben gramer çalışıyorum fakat şöyle bir sorun var . Çok uzun zamandır bir şeyler çalışmadığım için, kafamı bir şeylere yormadığım için ,daha çok az çalıştığımda bile hemen başım ağrımaya başlıyor, kafam kazan gibi oluyor, ara vermek zorunda kalıyorum. ara verince isteğim kaçıyor kendimi tekrar odaklayamıyorum. Son bir yılda iki defa gözlerimden ameliyat oldum bu benim psikolojimi de biraz bozdu galiba Yeni yeni toparlanıyorum.

Bu bir bahane mi yoksa gerçekten bir sıkıntımı biraz kendimi versem geçer mi?

Bu konuda hocam veya siz arkadaşlarımdan yardım bekliyorum başlayıp başlayıp birkaç güne bırakıyorum lütfen yardımcı olun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustang_88 kullanıcısına yanıt
    Öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için konularla ilgili youtube'da bulunan videoları izleyebilirsiniz.
    Bir de konuları toplu şekilde öğrenmeye çalışırsanız da sıkıcı ve zor olur.Parça parça çalışın.
  • Hocam selamlar lingusta methodu hakındaki görüşleriniz nerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compasst -- 7 Mayıs 2018; 12:39:51 >
  • Hocam merhaba,

Çok yoğun çalışmaya dayalı işlerim yüzünden malesef 1 ay boyunca ıngilizceye ara vermek durumunda kaldım.

Ara vermeden önce cbc'de 17. Dersteydim.

Tekrardan bu sürece başlayacağım. Gramer konularını tekrar edip mi başlasam yoksa cbc derslerine en baştan mi başlasam bilemedim.

Benim için en faydalı yöntem hangisi olur?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • compasst kullanıcısına yanıt
    Yerli yapım öğrenme yöntemleriyle ilgili bir yorumda bulunmuyorum.
    Çünkü kullanmadım.Satın alıp kullanmadan yorum yapmak doğru olmaz.
  • LaGardaş kullanıcısına yanıt
    Kaldığınız yerden devam edin.Ama konuları unutmuşsanız tekrar KISACA bakın.Sonra tekrar devam edin.
  • 100 sayfayı baştan sona erinmeden okumak çok keyifliydi samimiyet kokan cevaplar var ve kendini dil konusunda her açıdan geliştiren ve geliştirmeye çalışan, herkesle tek tek ilgilenen muazzam bir hocanın anlatımı var konuda bu mesajımı gören arkadaşlar düşünmeden başlayın derim herkese iyi çalışmalar
  • Güncelleme
    5.adımdaki silinen dersler hakkında açıklama yaptım.
    Şuan sadece yandex ve google drive linklerinde tüm seviyelere ait dersler mevcut.
    Bunlar da silinirse bir daha bu derslere ulaşmak imkansız olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Güncelleme
    5.adımdaki silinen dersler hakkında açıklama yaptım.
    Şuan sadece yandex ve google drive linklerinde tüm seviyelere ait dersler mevcut.
    Bunlar da silinirse bir daha bu derslere ulaşmak imkansız olabilir.
    Merhaba rat.planet hocam , konuyu şu an sırayla okumaya başladım 3. adım look a head dersleri . Youtube video linklerini konuda başka arkadaşlar paylaşmış orada buldum fakat sizin ilk sayfa bilgilerde bunları bulamadım , yandex google drive linkleri bütün videolar linklerini de tam olarak net bulamadım sırayla tek tek bakmam gerekicek . sizin ana sayfanızda var mı ben mi göremiyorum
  • bagcesmeli41 B kullanıcısına yanıt
    Look ahead linklerini bir arkadaş o konuda eklemişti.Yorumları inceleyin var.
    Yandex linkleri 5.adımdaki cbc derslerinde.Birisi eklemişti.Yorum kısımlarında var.
  • Merak ettim acana kaynaklarınızda neden bbc english yok bbc ninde alıştırmaları olsun 6 minutes english podcastleri olsun çok öğretici.
  • qqq_qqq Q kullanıcısına yanıt
    Başlangıçta yapılan çalışmalar biraz fazla detaylı gibi.
    Daha önce bbc flatmates derslerini de önermiştim.
    http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/flatmates/archiveepisode.shtml
    Orta düzeyde kullanılabilir.
  • Hocam merhaba, British Council'daki seviye belirleme testinde Intermediate çıktım. Acaba kaynaklarınıza gene aynı şekilde mi çalışmalıyım? Hazırlık sınavı, YÖKDİL ve YDS de yardımcı olur mu acaba bu çalışma teşekkür ederim :)
  • Atsız_74 kullanıcısına yanıt
    Evet en baştan başlayın.Önemli detaylar var.
    Olur.Ama sınavlar için TEMEL materyal olarak değil yardımcı,destekleyici olur.
    Temel çalışma materyalleri sınavlar için hazırlanmış kitap vs.dir.Onlara çalışıp hazırlandıktan sonra bunları destekleyici ek materyal olarak kullanabilirsiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Peki YDS, YÖKDİL ve hazırlık sınavı için tavsiye ettiğiniz çalışma methodu var mı? Kafam o kadar çorba gibi oldu ki nasıl çalışacağıma gerçekten şaşırdım.
  • Atsız_74 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/yds-ingilizce-calisma-onerisi--131404270

Yökdil konusunda bilgim yok.
  • Henüz Look Ahead bölümlerindeyim, ancak izledikçe hep gramerine takılı kaldığımı fark ettim örneğin bir konuda be able to anlatıyor ve ben sürekli ona odaklanıyorum. Çoğu dediklerini anlıyorum ancak son kısımlarda hızlı konuşmaları bazen kaçırıyorum. Tekrar izlemem gerekir mi videoları?
  • hocam DK nin English for Everyone kitabı mı yoksa English Grammar in Use serisimi?Hangisini tavsiye edersiniz ona göre alacağım.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Lütfen o konudaki geçmiş soruları inceleyin.Bu sorulara defalarca cevap verdim.
    Hızlı konuşmaların olduğu bölümleri anlamanız şart değil.
    Gramer konusuna Look ahead derslerinde takılmayın.Bu dersleri önerdiğim gibi çalışın.
  • gifto12 G kullanıcısına yanıt
    İkisi farklı kitaplar.
    DK English Everyone hem gramer hem de okuma,yazma,konuşma,dinleme becerilerini geliştiren bir set.
    Grammar in Use ise sadece gramer anlatan bir kitap.
    Bence grammar in use alıp internetteki ücretsiz kaynaklara çalışarak 4 beceriyi geliştir.
    Ama paran çok ise dört dörtlük anlatımlı derslere çalışmak istiyorum diyorsan Dk English kitaplarını al.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.