Şimdi Ara

1 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
790
Favori
318.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cbc dersleri 2010 dan başlayıp 2014 e kadar gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bizde 2010'dan mı başlayalım derse ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: G--MAN

Hocam cbc dersleri 2010 dan başlayıp 2014 e kadar gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bizde 2010'dan mı başlayalım derse ?

İlk seviye derslerinden başlayacaksınız.
    http://www.cbc.ca/manitoba/eal/newscasts.html

Hepsini indirdiğinizde zaten tarih sırasına göre otomatik düzenleniyor.2010'dan başlayıp 2014'e kadar dersler var.
    Ama tarihe göre çalışırsanız daha uygun olur.
  • emeğinize sağlık güzel konu
  • Konu güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Konu güncel.

İyi günler efendim bir sorum olacaktı sizlere... Paylaştığınız CBC derslerine başladım tabiki high beginner / low intermediate seviyesinde. Gerçekten grameri bitirmek gerekiyormuş bende Grameri YouTube üzerinden Nurullah Öktem adlı öğretmenin 73 dersini deftere not tutarak güzelce çalışmıştım. Ama bazı yerleri hala anlamakta zorlandığımı farkettim. O yüzden tekrar gramer çalışacağım belki Pekişsin diye tekrar üzerinden geçip anlamadığım yapılara bir daha göz atmak isterim. Bunu da kaynak kitap alarak yapmak istiyorum. Sizce önerdiğiniz English Grammer today adlı kitabı mı yoksa inside and out isimli önerinizi mi alıp çalışmalıyım? İngilizce seviyem sanırım low intermediate diyebilirim ve writing de çok gramer hatası yapıyorum...

Edit. Sınav için yani tam olarak sınav değilde seviyemi belgelendirmek için bu şart. Bayağı bayağı da çalışmayı kafaya koydum sadece kalın olan kaynak beni Yıldırır mi o kadar sıkıcı mı acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 15 Eylül 2016; 14:53:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jaraxxus kullanıcısına yanıt
    Gramer bilmeden olmaz evet.
    Zaten önceden gramer bilmeden çalışmayın dememin birçok sebebi var.
    Eğer amacınız YDS gibi sınavlara hazırlanmak değilse English Grammar İnside and Out adlı kitabı almanıza AÇIKCASI gerek yok.
    Çünkü her konuda neredeyse tüm detaylar anlatılmış.Bazen o kadar detay içinde sıkılıyorsunuz.YDS için bile fazla detaylı gramer anlatıyor diyebilirim.
    Yani bu kitap bir referans kitabıdır.Başlangıç için fazla detaylı olduğu için sıkıcı gelebilir.Ben o nedenle sınav için hazırlananlara bunu öneriyorum.
    English Grammar Today ise anlatım olarak genel şeyleri anlatmış bir kitaptır.İngilizce öğrenenler için çoğu zaman yeterlidir.
    Çünkü hem konuşmada hem de reading yaparken ileri düzey gramer konuları genel olarak fazla kullanılmıyor.
    O nedenle gramer today daha uygun olur diye düşünüyorum.
    Eğer para harcamak istemiyorsanız ana sayfadaki ücretsiz gramer anlatım sitesine çalışabilirsiniz.Onun anlatımı çok daha sade ve basittir.

• Konu güncel kalsın.
  • Hocam kaynaklar için çok teşekkürler. Şu an BBC Learning derslerine bakıyorum. 3. Bölümü bitirdim. Biraz temel istiyor videolar çok şükür anlayabiliyorum ama bu araya konan özel videolar var.

3. Bölümün sonundaki gibi. Çok hızlı konuştukları için bazı şeyleri kaçırıyorum. Büyük olasılık kelime hazinem çok düşük.

Günlük ingilizce'yi ise anlayabiliyorum. Yakında Grammer'e de başlayacağım. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Bahsettiğim kısım, kocası kıza harita üzerinde birşey anlatıyor. " ...Perhaps River" diyor ama cidden çok hızlı konuştuğu için kaçırıyorum.

Gezmesi için tavsiye mi veriyor, köprüyü görmesi için anlamadım?

"Kocam harita da ilginç tarafları gösteriyor." diyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 17 Eylül 2016; 22:43:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, sizi 2015 de keşfetmiştim bu forumda ama ingilizcede devamlılık sağlayamadım sınavlarımdan dolayı bıraktım şimdi tekrardan başlamak için sizin konularınıza baktım şu an ki tavsiyeleriniz öncekinden biraz farklı gibi.1a bitirmeden 1b ye geçmeyin diyorsunuz.2015 deki yazınızda tavsiye ediyordunuz gramerle beraber radyo çalışması yapın diye.şu an ise gramer bitmeden radyo dinlemeye geçmeyin diyorsunuz öncekine göre biraz farklı geldi bazı yerler bunun sebebi nedir acaba ? yoksa ben mi yanlış anladım .
  • Cuz you all I need C kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız çalışma yöntemini değiştirdim.
    Daha doğrusu değiştirmek zorunda kaldım.
    Daha önce nedenlerini yazdım geçmiş konularda.
    En önemlisi o detaylı konuyu çok büyük çoğunluk okumadan soru soruyor.Cevaplamaktan sıkıldım.Zaten vakit ayırmakta zorlanıyorum.
    Bir diğer neden İngilizce öğrenmek isteyen herkesin seviyesi aynı değil.
    Birisi lise mezunu,biri üniversite mezunu,biri sınav için öğrenmek istiyor.
    Herkesin amacı çok farklı.
    Herkesin var olan İngilizce seviyesi de çok farklı.
    Ve herkesin geçmiş çalışma sistemleri farklı.Çoğu çok yanlış yöntemlerle dil çalışıyor.
    Ben doğru yöntemleri yazmama rağmen kafalarına göre çalışıyorlar.
    Yine de o konunun çok büyük faydası oldu.
    Fakat ben herkesi mümkün olduğunca memnun edecek bir ders ve sistem eklemeye karar verdim.
    Çok araştırdım ve hem ücretsiz hem de bulabileceğiniz EN KALİTELi dersleri buldum.(cbc dersleri)
    Sürekli yazıyorum daha iyi bir ders varsa buraya yazın ben de göreyim.Yok çünkü.
    Bu kadar çok idioms,pharasal verbs öğreten başka bir ders bulmanız çok çok zor.
    Bu kadar çok alıştırma içeren ders bulamazsınız.
    Ders kitaplarında bile biraz alıştırma olunca fiyat 2-3 katına çıkar.
    Bu dersler tamamen ücretsiz.
    Bu derslere hakkıyla çalışan birinin İngilizce ile sıkıntısı çok çok az olur.
    Bir de tavsiye verirken iki işi birden tavsiye vermemeye karar verdim.
    Şimdi hem gramer hem radyo deyince birini yapıp diğerini yapmıyorlar.
    Zaten podcast dersler olunca radyo işine pek gerek kalmıyor.
    Önemli olan telaffuzları tekrar etmek.Başarılar.

• banada zor gelmişti uzun süre dinleme yapıp gramer çalışmak .şu an tavsiyenize göre başlıcam bende umarım bırakmam .ilk önce 1a daki zorunlu yazan alıştırmaları bitirdikten sonra gramere geçiş yapıcam.gramerle birlikte 1a daki isteğe baglı calısmaları bitirmeye başlıcam.gramerle birlikt anca biter sanırım 1a daki çalışmalar.gramer bittikten sonra cbc tavsiye ettiniz fakat ben hepsini birden indiremiyorum biraz indirdim bilgisayarıma.tek tek indirmek zor geliyor ama indiremezsem hepsini cbc ye geçene kadar bunlar siteden kalkmaz dimi.1a da 2 videoya izledim bazı yerleri anlamadım 2 ci videoda bunun için anlamına felan bakmam gerekiyor dimi ?
    Derslere çalışmadn önce çalışma programı hazırladım.O konuyu okuyup not çıkarın.Orada tüm kaynaklara nasıl çalışması gerektiğini yazdım.
    Onun dışında ek bir şey yapmayın.
    Cbc derslerini vakit geçirmeden indirin.
    Silinebilir hiç belli olmaz.Daha önce silindi.
  • peki hergün indirmeye çalışım.bu siteden faydalanmak istiyorum ilerde. tek tek indirmek yoruyor fazlasıyla insanı toplu indirebilme imkanı olsaydı rahat ederdim .çalışma programındakı 1a 1b 1c yazdım hepsini .iyice özümsemek için devamlı okurum programı.yakın zamanda ismek kursuna başlıcam haftanın 3 günü sınıf 25 kişilik umarım hocaların eğitimi iyi olurda bu çalışma programıyla fayda sağlarım.seviye tespitte upper felan çıkıyor aslında ben a1 seviyesindeyim internetteki testler mi basit yoksa ben sallayıp tutturuyormuyum blmıyorum .
  • http://www.cbc.ca/manitoba/eal/2007/09/lesson-1-west-nile-virus-vaccine.html#more bunu indircem ama emin olamadığım bir yer var.for students ile for teachers 2 secenek var**** leri ikisinde de aynı ama pdflerin farklı sanırm. for teachers olan cevap anahtarı felan mı acaba ? her ikisininde pdfsini indirmem mi gerekiyor ? birisi öğrenciler için diğeri öğretmenler için bu konuda açıklama yaparmısnız ,ikisinin pdfsini de indirmem gerekiyor mu
    Teachers bölümünü indirmeyin.Orada bu derslerin sınıf ortamında nasıl anlatılacağı vs bilgiler var.
  • size fazla soru soruyorum ama bir sıkıntı var çözemiyorum onu sitedenmi kaynaklı benden mi bilmiyorum.ıntermedıa lesson 17 ile lesson 31 arasında cızırtı var.lesson 24 ve 25 arasında yok . siteden dinleyince sorun olmıyor fakat indrdikten sonra müzik player açtığımda cızırtı sesi geliyor.siteden mi kaynaklı acaba ? ben şu ana kadar lesson 31 kadr geldim sanırım bundan sonrası hep cızırtılı :(
    Biraz önce denedim linkleri.
    Sorun görünmüyor.
    Sanırım player kaynaklı bir şey.
    Km player veya splayer kullanın.
  • buraya kadar indirdiklerimde sorun yoktu bundan sonrası için önerdiğiniz player indircem .teşekkürler
    Splayer indirin.
    Kmplayer de reklam vs çok.
  • çok teşekkür ederim .şimdi dinleyebiliyorum :
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.