Şimdi Ara

0 Km Grandland X alacaktık. Bayide boyalı çıktı. Dikkat edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar. Bir süredir Opel kullanıcısı değilim.

Yeni bir kararla Grandland X Ultimate paket almaya karar verdik. Bayilerden biriyle anlaşma sağladık ve kaporoyu gönderdik.
    Önümüzdeki hafta araç gelecekti ve satış olacaktı.
    Araç cuma günü bayiye gelince bugün araca gidip bir bakalım dedik.

Yanımda da çinden aldığım boya kalınlık ölçme cihazını götürdüm. İlk gerçek sınavını verecekti bu alet de.

Aracı iç dış inceledik. Sıra boya kalınlığına geldi.

Aracın bagaj kapağı plastik. Bilmeyenler için yazayım dedim. Araba plastiğe dönüyor.

Aracın genel olarak boya kalınlığı azalmış. Aracın genelinde 90 mikron ile 170 mikron civarında kalınlık mevcut. Genel olarak 100-130 aralığında.

Kaputtan başlayıp bütün aracı iç dış ölçtüm. Sürücü kapısına geldiğimde alt kısımlar 140 iken üst kısımlar 250 çıktı. Kapı kolunun üstünde 350 mikron düzeylerini gördüm.
    Kapı içi de boyalıydı ama dışı kadar kalın değil. Meges çatlağı da vardı. Yani o kapı işlemliydi.

Satış danışmanı yoğurdum ekşi demese de servisin kaportacısını çağırttık. O da kendi cihazıyla ölçtü. İlk başta normal vs diye yutturmaya çalışsalar da biz yarın bunu expertize götürsek bu kapıya boyalı diyecekler diyerek aracı almaktan vazgeçtik.

Haftaya aynı kombinasyon yeni bir araç gelecekmiş. Artık onu kontrol edip alacağız.

Sıfır alacak arkadaşlarımın imzayı atmadan önce aracını kontrol etmesini tavsiye ederim.

İnternette hep görüyorduk bayiden alınan araç boyalı çıktı diye. Başımıza gelmez sanıyordum. Ne olacağı belli olmuyor.

Herkese iyi forumlar.

Son durum: Gelen sonraki araçta boya çıkmadı. Fakat bayiyi başka bir müşteri gibi aradım. Ellerindeki araçların boya vs sıkıntısını sordum bilerek. 3 araçta da herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Birine kilitleyecekler bu aracı.

Asıl istediğimiz X-Trail'i satın alma olasılığımız oluştuğu için satışı iptal ettik. Kaporoyu vermeyeceklerdi. Onu da bir şekilde aldık. Bir kaç yeri aradıktan sonra bayiye gelen bir telefon sonrası kaporo kesintisiz iade edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 25 Aralık 2018; 22:36:15 >

• oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Hangi model kalinlik olcer kullaniyorsunuz. Olmazsa ben de alayim bir tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 22 Aralık 2018; 14:01:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Hangi model kalinlik olcer kullaniyorsunuz. Olmazsa ben de alayim bir tane.
    GM200 kalınlık ölçer kaplama boya ing kalınlık ölçer Test Ultrasonik Film Mini Araba kaplama boya kalınlık ölçer Metre Araçları

https://s.click.aliexpress.com/e/bffMdepj

Bu linkteki cihazı almıştım. Bu cihaz mikron olarak ölçmüyor mm olarak ölçüyor ama atıyorum 0.15 çıktı bu 150 mikron anlamına geliyor. 1.40 çıktı 1400 mikron demek. Macunlu yani.

Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Bu mesaj silindi.
    Peugeot motorlu grandland'da piston kırma var da ben mi bilmiyorum?

Boş muhabbetsiniz yemin ediyorum.

Nissan bayisine 50.000 kaporo gönderdik xtrail için. Sözde gelecekti. Geçenlerde arayıp araç gelmeyecek dediler.

Senin kafayla araba almamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 22 Aralık 2018; 14:18:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ayrıca yazmış olmak için yazma. Çift kat boya 90 mikron 150 mikron çıkmaz. Kapıda olduğu gibi 220 230 mikron çıkar.

O zaman tüm araba değişmiş kapı orjinal.

Te allam.. Kafalara bak.

Hadi kalabalık yapma. Şurada 2 satır uyarı yazıyoruz dikkat edin diye.

İlla senin gibi bi sivilce çıkacak. Rahat duramazsınız çünkü.

• otomobil bölümü bitti artık hocam. eskisinden daha iyimser yaklaşıyorum daha çok posta koyuyorlar.
    teneke megancı tek başına soğuttu zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 22 Aralık 2018; 19:19:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

Nissan bayisine 50.000 kaporo gönderdik xtrail için. Sözde gelecekti. Geçenlerde arayıp araç gelmeyecek dediler.

Alıntıları Göster
    Kendisi yağ yakma ve piston kırmasıyla meşhur 1.2 turbo qashqai kullanıyor, gelmiş grandlan'in motoruna laf ediyor... Sinir bozmaya değmez. Böyle zerre faydası olmayıp ortalık karıştıran tipler sınırsız uzaklaştırma almadan foruma rahat yok.

Sıfır alırken de kontrol şart kesinlikle, kimseye güvenilmez bu devirde.

Bu arada araç için ne kadara anlaştınız acaba, hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 22 Aralık 2018; 14:46:59 >

• oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Fiyati gayet uygunmus.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bu mesaj silindi.
    Çocuk derken hayırdır reno fanı

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

Alıntıları Göster
    50 bin TL kapora mı olur?!

Özel sipariş mı?! İndividual falan mı?!

• Ben Leon için 3 bin TL kapora verdim. Sonra aracin dolu hasarlı olduğunu fatura kesilmeden 5 dk önce önce öğrendim. Yok 3-5 bin TL daha ineriz vsvs demelerine rağmen almadım.

Araba mı yok? Bayi mı yok?

Biride 50 bin TL Kapora verdim demiş.

Boyle müşteri kitlesi olursa sektor yürür gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 22 Aralık 2018; 16:39:58 >
  • Bayii neresi?Bunlar ifşa olsunda o aracı başka birine satmasınlar.

• jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Çok değil 5 yıl önceki üyeler olsaydı çok farklı olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Kendisi yağ yakma ve piston kırmasıyla meşhur 1.2 turbo qashqai kullanıyor, gelmiş grandlan'in motoruna laf ediyor... Sinir bozmaya değmez. Böyle zerre faydası olmayıp ortalık karıştıran tipler sınırsız uzaklaştırma almadan foruma rahat yok.

Sıfır alırken de kontrol şart kesinlikle, kimseye güvenilmez bu devirde.

Bu arada araç için ne kadara anlaştınız acaba, hayırlısı olsun.

Alıntıları Göster
    192.000'e anlaşmıştık ilk başta. Sonra başka bayi 189.500 çekince bize en yakın olan bu bayi de fiyatı 192'den 190'a çekti. Boyayı bildikleri için mi fiyatı indirdiler ondan emin olamadık ama.

Belki de 189.500 diyen bayideki araçta da sıkıntı çıkacaktı. Bilemiyoruz.

Bayiden çıktıktan sonra boyayı farketsek elimizde boyalı araç kalacak. Bir ton da dava ile uğraşacağız.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    İlk defa sıfır araç alacağımız için kaporanın ne kadar olacağını bilemiyorduk :) Platinium paket olacaktı.

Açıkçası babam X-Trail'i çok istedi diye illa olsun dedik. Bursa'daki bayi de bize gelecek Aralık'ta dedi. Gönderin parayı ayıralım dedi. Biz de inandık. Ne bilelim ilk defa sıfır alacağız. Sonra Nissan Türkiye, hiçbir bayiye X-Trail göndermeyince biz şey gibi kaldık ortada.

İhtiyaçlara cevap verecek en uygun araç 3008 ve Grandland X'ti. Bulunduğumuz bölgede Peugeot servisi olmadığı için ve bir kaç fark dışında teknik olarak aynı araçlar olduğu için Grandland X almaya karar verdik. Hatta bayide bugün bir parçasına baktım. Üstünde Peugeot ve Citroen amblemi vardı parçada. Daha Opel amblemi basmamışlar

Grandland'i de Excellence var diye ona karar vermiştik. Son anda Ultimate paketinin geleceğini öğrenince fikir değiştirdik. İstediğim opsiyonlar standart geliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Ben Leon için 3 bin TL kapora verdim. Sonra aracin dolu hasarlı olduğunu fatura kesilmeden 5 dk önce önce öğrendim. Yok 3-5 bin TL daha ineriz vsvs demelerine rağmen almadım.

Araba mı yok? Bayi mı yok?

Biride 50 bin TL Kapora verdim demiş.

Boyle müşteri kitlesi olursa sektor yürür gider.
    O 50 bini veren biziz :) İlk defa sıfır araç alacağımız için bilemedik. Bir de Kasım'da araçlar bitip Aralık'ta da sınırlı sayıda geleceğini öğrenince öyle gönderdik parayı. Sıkıntı değil 100 isteseler yine yollardık ama gönlümüzdeki araç olmadı.

Nissan Türkiye yamuk yaptı.

• arda2007 A kullanıcısına yanıt
    Bayiyi ifşa etmek istemedim hukuki açıdan sıkıntı yaşamamak için.

Bayi biz bilmiyoruz ayağı yaptı ama bence biliyorlardı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.