Şimdi Ara

0 km araçlara plakalık takma problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
5.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Şu an kullandığım aracı 0 km almıştım ve pekala da orasında burasında delik yoktu, neden o satıcı keriz mi neden adı yazılı plakalığı tampona çakmak yerine bagaj içine bırakmıştı? aptal mı, geri zekalı mı? Hayır sadece düşünceli ve saygılı.

araba showroom un içinde miydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasım aracı alirken söylersin plakalık istemiyorum; vida istemiyorum diye. Bu kadar basit. Tampon delinmiş ??? Önünde zaten plaka var :) Gören de sanki sıfır aldığı arabanın boyalı çıktığını sanacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer araçta özel olarak vida deliği yoksa söylersiniz aracı alırken not düşülür ve delinmez. bizim i30 cw da bagaj kapağında vida yerleri mevcut ama ön kısımda yoktu diye hatırlıyorum. Bu ayrıntıya bende takılırım delik deşik oluyor ondan sonra.

peugeot partner dı sanırım teslim ederken bagaj kaportasını delmişlerdi öyle bir konu vardı. İşte kişiden kişiye farklılık oluyor. Kimi önemsemiyor kimi dikkat etmiyor, değer vermiyor ama halbuki başkası o aracı almak için ne kadar emek çekiyor ve en ufak hatası olsun istemiyor. trafikte bile kendi çarpsa koymaz da gider biri deler kapı açar çizer göçürür o koyar işte. Dikkatsizlik dengesizlik önemsememek. Bi kaza da değişiyo plastik aksam yada plaka takınca nasılsa altında kalacak diye delik deşik oluyor.

dışarıdaki gelişmiş ülkeler gibi değiliz ki arabaya kaç katı veri veriyoruz kur dan dolayı fiyatı kat kat artıyor ondan sonra çizilmesin aman dayansın uzun kullanayım diye yırtınıyoruz. Millet dışarıda 5 sene de bir araç yeniliyor geri dönüşüme gidiyor kazandığından halinden hayatından memnun. Araba fiyatları uygun olsa gelir maaş güzel olsa ekonomi iyi olsa bırak vidayı arabada boya olmasını bile takmayız. Aman boyanmasın ellemeyelim değeri düşer diye geriliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 23 Ekim 2017; 0:28:32 >

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    2. el satımı yapan bir şahıs galerisi, outlet aracı 12. ayda uygun fiyata bayiden almış bizde araştırırken denk düştü beğendik ve aldık, aslında araçtan gayet memnunum ama sınıf değiştirmek ve segment atlamak istiyorum, çünkü araç hep boyut hem de şekil itibariyle artık bana hitap etmiyor 😔

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Evet bundan sonra öyle yapmak lazım zaten, benim burada veryansım ettiğim olay satıcıların aymazlığı, yapmış oldukları şark kurnazlığı. Sözüm hali hazırda bulunan araçlar için, yoksa sipariş ettiğim bir aracı asla o şekilde teslim almam.

• mob411 kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam plakalık takarken o bölge yerine hiç alakası olmayan bagaj kapağını delmişlerdi. Konuyu aradım ama bulamadım. Silindi herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil firmaları da fakirleşti lan... Benim araba satılırken sıfırı 52.000 Euro idi. Plakası difüzör üstüne. Difüzörde plakalık için vida vuvası vardı. Yani delmiyorsun. Zaten dübel yuvası gibi yuva var. Oraya vida atıyorlar. Sen silikonla yapıştıracaksan gene plaka altında kalıyor...

Hatta Subaru da öyle.

Bir de plakalık için deldikleri yer plakanın altında kalıyor zaten. O yüzden mesele nedir bilemedim. Ancak öncesinde adamlara söylersin delmezler. Plakanı verirler. Kendileri yapıştırmaya uğraşamayacaklarsa (veya ne bileyim, silikonları yoktur mesela) verirler plakalarını, gidersin sanayiye yaptırırsın.

----------------

Benim Focus'da ağır bir müzik tesisatı vardı. Bas vurdu mu ön panjur falan titriyordu. Plakaları silikonlamak zorunda kalmıştım. Ancak silikona da güvenmiyorum. Sürekli zangır zangır titreyecek bagaj... Silikonlatıp, bir de doğrudan plakadan arabaya vidalamış, vida başlarını da beyaz renkli kapaklarla kapatmıştım. Ancak Ford'da plaka bagaj kapağı üzerinde olduğu için, gene vida atmak için vuvası vardı sanırım. Plakanın üzerinden ona denk getirmek için uğraşmıştım biraz. Emin de değilim. Çok uzun zaman oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 23 Ekim 2017; 13:48:42 >

• Merak etme delinen yer plakanın altında kalıyor bu kadar mala düşkün olmasanız ne güzel olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

yanlış hatırlamıyorsam plakalık takarken o bölge yerine hiç alakası olmayan bagaj kapağını delmişlerdi. Konuyu aradım ama bulamadım. Silindi herhalde

evet alakasız yeri delmişlerdi yani kaporta kısmında delik vardı plastik aksam da değildi. Tabi konuya ne oldu bende bilmiyorum :)
  • Bütün araçların tamponunda plaka takmak için yuva vardır.

• lamborgini alsam gene deldırırım plakalık ıçınn daha saglamm
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.