Şimdi Ara

0 850 333 33 00, Elektrik faturasında %25 indirim vaadi!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
31.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni daha önce iki defa aradılar bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu bildiğim için ret ettim bugün yine aradılar ve gereken ne varsa söyledim. niye insanları kandırmaya çalışıyorsunuz neden rahatsız ediyorsunuz artık yeter istemiyorum beni rahatsız etmeyin diyorum, adam pişkin pişkin gidin dava açın o zaman diyor. neden bunu önüne geçilmiyor yaptırımlar uygulanmıyor çok yazık. bütün dostlara arkadaşlara söyleyelim elektrik tasarruf cihazları dolandırıcılığın yeni yöntemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galatus

beni daha önce iki defa aradılar bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu bildiğim için ret ettim bugün yine aradılar ve gereken ne varsa söyledim. niye insanları kandırmaya çalışıyorsunuz neden rahatsız ediyorsunuz artık yeter istemiyorum beni rahatsız etmeyin diyorum, adam pişkin pişkin gidin dava açın o zaman diyor. neden bunu önüne geçilmiyor yaptırımlar uygulanmıyor çok yazık. bütün dostlara arkadaşlara söyleyelim elektrik tasarruf cihazları dolandırıcılığın yeni yöntemi.

Davalar yıllar sürdüğü için ve çoğu insanın uğraşmayacaklarını bildikleri için ne kadar rahatça söylüyorlar. Adamların yasal olarak hiçbir şeyleri yok. voip hatları çıktığından beri telefon dolandırıcıları çoğaldı.

• Bu tür işler de yasalarımızın çok eksiği var bir an önce o eksiklerin tamamlanması lazım ve bunlara hak ettikleri ceza verilsin de bir daha yapmaya cesaretleri olmasın.
  • Az önce 0850 333 75 55 no'lu telefondan arandım. Öyle seri konuşuyor ki kadın arada anladıklarım sadece, %25 indirim olacak faturanıza, kaçak kullanım topraklama bilmem ne bedelleri artık alınmayacak vs.
    Daha sonra olay geldi kredi kartına dayandı. Dedim güvenmiyorum ben size. İşte kurumsal bir firmayız, zaten dikkat ederseniz 0850 kodlu numaradan arıyoruz bu kurumsal bir numaradır falan diye beni bağlamaya çalıştı. Ne istiyorsunuz dedim, kredi kartınız master mı visa mı dedi. Master dedim. Son kullanma tarihi ne dedi söyledim. ilk 4 hanesi haricinde kartın geri kalan numaralarını söyler misiniz dedi, eşşeğin cinsel organına suyu kaçırdın dedim (içimden). Ben bunu veremem dedim. Güven probelminiz mi var dedi, evet dedim. İşte biz sizin kim olduğunuzu bankadan teyid etmek için istiyoruz bunları vs. yine otomatiğe bağladı. Yok kardeşim istemiyorum dedim kapattım.

Şimdi sorum şu, adımı soyadımı kredi kartımın son kullanma tarihini biliyor. Bu bilgilerle herhangi birşey yapabilirler mi sizce? Bana yapamazlar gibi geldi ama kapattıktan sonrada bi kurt düştü içime. Ne dersiniz?

• Ulem bu teknoloji geliştikçe insanları dört koldan öpmeye başladılar. Gece ev telefonundan ararlar telesekreterden bilmem ne çeyizden tencere tava indirimini dinletirler, cepten ararlar SMS gönderirler KONBARANIZDA 200 tl birikmiş almak için 1' e basın derler. Bankacısı ayrı arar kredi kartı vermek için, seçim zamanı partililer eve gelir karanfil verir oyunuzu bize verin diye.....! Bıktık walla billa
  • buna inanan varmı ya? bir ara beni ihlas tatil köyü arıyordu. ne eğlenceli oluyordu, ihlas finans lafı geçince nedense yüzüme kapatıyorlardı.
  • Arkaşdaşım benide aradılar biraz önce benim benim kredi kartı numaramı yada son kullanma tarihini bilmiyorlardı. ama isim, adres ve telefon numaramı nasıl biliyorlar anlamadım. Nasıl bir dolandırıcılık tam anlayamadım işin açıkçası.
  • Bizim haberimiz olmadan ya da o bankalarda imzaladığımız sayfalarca bit gibi yazıların herhangi maddelerinden dolayı, bilgi akışlarımız satılıyor ya da veriliyor birilerine. Onlarda bunu koz olarak kullanıp güven imajı vermeye çalışıyorlar. Hiç kanmam diyen insanı bile kandırabiliyorlar
  • Bebi de aradılar 30 tlden fazla fatura ödediğiniz görünüyör sistemde dediler. Hayır 30 tlnin altında faturalarım dedim. O zaman sizin ihtiyacınız yok deyip kapattılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar az önce 0850 333 75 55 numarasından beni de aradılar,zaten siz banka adı, mastercard veya visa verdiğinizde ilk dört haneye gerek kalmıyor,dolandırıcılığın yeni versiyonu,kesinlikle kanmayın
  • aynı hikayeyle bilgileri benden de istedi hızlı konuşan dolandırıcı bayan ,oldu hanımefendi birde güvenlik numarasını vereyim adıma alışveriş yapın dedim,anında telefonu kapattı,devlet nasıl bu dolandırıcı çetelere izin veriyor anlamıyorum
  • http://www.tedas.gov.tr/Sayfalar/KKartiuyari.aspx

Genel Müdürlüğümüze değişik tarihlerde e-mail ve dilekçe yoluyla intikal eden, abonelerimize ait dilekçelerde; bazı şirket isimleri verilerek TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ortak çalışma yürütüldüğünü, ve yapılan incelemede abonenin fazla elektrik harcamalarının olduğunu pazarladıkları cihazlarının alınması durumunda %30 oranında enerji tasarrufu sağlanacağının belirtildiği, abonelerden kredi kartı numaralarının istenildiği, bir kısım abonelerin TEDAŞ ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adının kullanılmasından dolayı kredi kartı bilgilerini verdikleri ve sonrasında ise dolandırıldıklarını anladıklarını belirterek kurumumuza bildirmişlerdir.
    Kurumumuz ve Elektrik Dağıtım Şirketlerimizin bunun gibi veya benzer uygulamalarının olmadığı, abonelerimizle yapılan bu türden iletişimlere itibar edilmemesi ve daha önce yapılmış iletişimler hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı; kamuoyuna önemle duyurulur.

TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Halkla İlişkiler Müşavirliği

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beni de geçen gün 08503337555 nolu telefondan aradılar aynı numarayla kredi kartınız mastercart mı yoksa visa mı diye sordu, sonra hangi bilgiyi siteyeceksiniz dedim kredi kartınızın ortadaki 8 hanesini dedi eee sonra ne istiyceksiniz dedim dua edin bayansınız yoksa çok ağır konuşurdum dedim, güvenmiyosanız gidin araştırın beyfendi dedi kapattı :)) sonra aynı numarayı geri aradım yine aynı kız açtı, kapattım 2 dakika sonra yine aradım yine aynı kız açtı, dedim sizden başka görevli yok mu hep siz açıyosunuz bütün yüzlerce aboneyi siz mi arıyosunuz tek başınıza beyfendi falan filan diye başlayınca bu sefer ben kapattım yüzüne :)) neyse aman dikkat diyorum dolandırılmasın kimse, bence facebook twitter gibi yerlerden de bu numaraları yaymak lazım dolandırılmasın kimse...
  • olsun abi böyleleride gerekli sonuçta insanin stres atması lazım. yanınıza cagirabiliyosaniz çağırıp pataklamak suretiyle yok telefondan iş bitirmeye kalkıyorlarsa ters köşe yapılıp dolu dolu küfür edilerek bedavaya on numara stres atılabilir böyle hiyarlarla

• Beni 2 gün önce aradı.Ben de sayıları değiştirip sallamasyon bir kredi kartı numarası ve bilgiler verdim.

3 saat sonra geri aradı,bilgiler yanlış diye yeniden yanlış verdim bir daha da aramadı.

Gerçekten zaman kaybı.Dolandırıcıların bir şekilde önünün alınması lazım.
  • "Enerji vardan yok, yoktan da var edilemez."
    Termodinamiğin ilk kanunu
    Anlayacağınız elektrikten kazanç sağlayamaz. Satılan cihazın tek yapabileceği şey evin elektriğini kısıp lambaların sönük yanmasına, televizyonun, pc'nin anidenkapanmasına sebep olmaktır.

• Güven sağlamak için de "kimlik numarası, anne soyadı vs bilgileri almıyoruz" diyorlar. Tarih bilgisini vermeyi reddedince saniyesinde kapattı telefonu. Benim merak ettiğim; Elk. faturamın üzerindeki bilgilerin tamamını eksiksiz nereden ediniyorlar. Bu bilgilerin izinsiz paylaşımının yasak olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Az önce 0 850 333 33 00 tarafından arandım...Açtım bir öksürük sesi geldi, sonra bayan konuşmaya başladı...Tedaş onaylı bir yerden arıyoruz...Elektrik faturalarınızda %25 indirim vaadediyoruz dedi...Artık faturalarınızda bulunan kayıp kaçak bedeli gibi 5 kalem ücret alınmayacak falan filan diye anlatmaya başladı...İsmimi söyleyip hangi banka ile çalıştığımı sordu...Dedim herkesten düşmeyecekmi bu ücretler dedim...Hayır sadece sizin gibi müşterilerimize özel falan filan dedi...Dedim benim ne özelliğim var?...Ik mık derken ihtiyacım yok kardeşim dedim...O zaman bundan sonra bu ücretler faturanıza gelmeye devam edicek dedi ve kapattı...

Bu ne şimdi, benim bildiğim bu ücretler halen alınıyor...Ve sadece tepkiyi azaltmak için faturada ayrı gösterimleri kaldırıldı...Böyle bir telefon alan oldu mu?...

bu tür şeylere kesinlikle inanmayınız, ben emekli elektrik teknisyeniyim, kesinlikle böyle bir cihaz yok, sadece ve sadece para kazanmak saf insnları kandırıp tuzağa düşürmek amacı ile pazarlanan uydurma ürünler.

tekrar ediyorum kanmayın başkalarını da bu konuda uyarınız

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Az önce 0 850 333 33 00 tarafından arandım...Açtım bir öksürük sesi geldi, sonra bayan konuşmaya başladı...Tedaş onaylı bir yerden arıyoruz...Elektrik faturalarınızda %25 indirim vaadediyoruz dedi...Artık faturalarınızda bulunan kayıp kaçak bedeli gibi 5 kalem ücret alınmayacak falan filan diye anlatmaya başladı...İsmimi söyleyip hangi banka ile çalıştığımı sordu...Dedim herkesten düşmeyecekmi bu ücretler dedim...Hayır sadece sizin gibi müşterilerimize özel falan filan dedi...Dedim benim ne özelliğim var?...Ik mık derken ihtiyacım yok kardeşim dedim...O zaman bundan sonra bu ücretler faturanıza gelmeye devam edicek dedi ve kapattı...

Bu ne şimdi, benim bildiğim bu ücretler halen alınıyor...Ve sadece tepkiyi azaltmak için faturada ayrı gösterimleri kaldırıldı...Böyle bir telefon alan oldu mu?...

bu tür şeylere kesinlikle inanmayınız, ben emekli elektrik teknisyeniyim, kesinlikle böyle bir cihaz yok, sadece ve sadece para kazanmak saf insnları kandırıp tuzağa düşürmek amacı ile pazarlanan uydurma ürünler.

Hocam işe yaramadığı gibi(içinde dandik bir pcb vardı babama hediye gelende,neyse ki hediye) prize takınca elimde patladı. Birde bu dolandırıcılara para yediren çıkmaz umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Hocam işe yaramadığı gibi(içinde dandik bir pcb vardı babama hediye gelende,neyse ki hediye) prize takınca elimde patladı. Birde bu dolandırıcılara para yediren çıkmaz umarım

bu dolandırıcılar insanları öyle güzel kandırıyorlar ki inanamazsınız, tv de reklamları öyle yapıyorlar, benim komşuda almış
    budolabının yanındaki prize takmış bune dedim tv de reklam yapıyorlardı oradan aldım dedi, sök at biir p*ka yaramaz dedim adam bana inanmıyor yahu ben elektrik teknisyeniyim o aletin içi boş sök at diyorum yok diyor elektriği %25 tasarruf sağlıyor diyor, aynı daire ve ona elektrik parası 70-80 tl geliyor bende o alet yok bana 40-50 tl geliyor. sen tasarrufu kendin yapacaksın dedim
    evdeki lambaları önce tasarruflu ampulle değiştireceksin gereksiz olan hiç bir şeyi çalıştırmayacaksın dedim. neyseki söktürdüm, alet ortadan kayboldu, sanırım birilerine hediye etmiştir .
    size hediye etmiş olmasın sakın

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.