Şimdi Ara

0 850 333 33 00, Elektrik faturasında %25 indirim vaadi!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
31.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Az önce 0 850 333 33 00 tarafından arandım...Açtım bir öksürük sesi geldi, sonra bayan konuşmaya başladı...Tedaş onaylı bir yerden arıyoruz...Elektrik faturalarınızda %25 indirim vaadediyoruz dedi...Artık faturalarınızda bulunan kayıp kaçak bedeli gibi 5 kalem ücret alınmayacak falan filan diye anlatmaya başladı...İsmimi söyleyip hangi banka ile çalıştığımı sordu...Dedim herkesten düşmeyecekmi bu ücretler dedim...Hayır sadece sizin gibi müşterilerimize özel falan filan dedi...Dedim benim ne özelliğim var?...Ik mık derken ihtiyacım yok kardeşim dedim...O zaman bundan sonra bu ücretler faturanıza gelmeye devam edicek dedi ve kapattı...

Bu ne şimdi, benim bildiğim bu ücretler halen alınıyor...Ve sadece tepkiyi azaltmak için faturada ayrı gösterimleri kaldırıldı...Böyle bir telefon alan oldu mu?...

bu tür şeylere kesinlikle inanmayınız, ben emekli elektrik teknisyeniyim, kesinlikle böyle bir cihaz yok, sadece ve sadece para kazanmak saf insnları kandırıp tuzağa düşürmek amacı ile pazarlanan uydurma ürünler.

tekrar ediyorum kanmayın başkalarını da bu konuda uyarınız

Hocam işe yaramadığı gibi(içinde dandik bir pcb vardı babama hediye gelende,neyse ki hediye) prize takınca elimde patladı. Birde bu dolandırıcılara para yediren çıkmaz umarım

bu dolandırıcılar insanları öyle güzel kandırıyorlar ki inanamazsınız, tv de reklamları öyle yapıyorlar, benim komşuda almış
    budolabının yanındaki prize takmış bune dedim tv de reklam yapıyorlardı oradan aldım dedi, sök at biir p*ka yaramaz dedim adam bana inanmıyor yahu ben elektrik teknisyeniyim o aletin içi boş sök at diyorum yok diyor elektriği %25 tasarruf sağlıyor diyor, aynı daire ve ona elektrik parası 70-80 tl geliyor bende o alet yok bana 40-50 tl geliyor. sen tasarrufu kendin yapacaksın dedim
    evdeki lambaları önce tasarruflu ampulle değiştireceksin gereksiz olan hiç bir şeyi çalıştırmayacaksın dedim. neyseki söktürdüm, alet ortadan kayboldu, sanırım birilerine hediye etmiştir .
    size hediye etmiş olmasın sakın

Olabilir vallahi hocamilk bir deneyeyim dedim prize taktım patladı. çıkardım ne var ki bunun içinde diye açtım bildiğin boş.

• 0 850 333 08 05

Sabahın bu saatinde 900 lü hat sesine sahip bir hanım enerji bakanlığı faturaları düşürme merkezi bilmemnesinden aradı benide efendim anında % 25 tasarruf sağlıyacaklarmış bana kabul ediyorsam 1 tuşuna basmamı istedi hiç bir tuşa basmadım sessizce bekledik en son bana good bye diyerek telefon kapattı şaka gibiler yemin ediyorum sakın bu numaralara telefonunuzu açmayın suratlarına kapatın gitsin
  • 0 850 333 42 43 benide bu numaradan aradılar. 19 büyük banka ile çalışıyoruz. Siz hangisi ile çalışıyorsunuz diye soruyor teldeki kadın kendınden emin bir tonda.
    Cevap veriyorsun Banka Kartının master mı Visa mı oldugunu soruyor.
    Sonrada güven tazelemek adına kartınızın 5 ile başladığı teyit ettiriyor size.
    Sonra ilk dort haneden sonraki haneleri 2'şer 2'şer okumamı istiyor.
    Vermeyincede guven sorununuz mu var diye soruyor? Allah yardımcımız olsun. dikkat etmek lazım.
  • Hocam ilk dört hane zaten bankanın kodu ve visa mı master mı onu belirliyor değil mi? Yani kadına kart numaramızı söylemiş oluyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni aradılar gördüğümüze göre faturanız 30 tlnin üzerinde dediler. Hayır dedim 30 tlyi hiç geçmez (tabiki yalan). O zaman sizin ihtiyacınız yok deyip kapattılar

• Beni geçen hafta aramışlardı konuştuk ettik iş ciddiye binince dedim ki konuşmaları kayıt altına aldım sizi şikayet edeceğim nitelikli dolandırıcılık suçundan olurmu efendim vs rahatsız ediyorsak görüşmeyi sonlandıralım dedim durduğun kabahat özür dileri kapattı :)
  • Yeni bir uygulama bu
    Elektrik firmanizi Bedas yerini baska birsey secebiliyorsunuz. Ayni numara ayni kalip operator degistirmek gibi. Elektrikte de hizmet aldiginiz firmayi secme hakki vermisler ama aylik elektrik faturanizin 150 liradan fazla gelmesi lazimmis. Genelde magazalar ve isletmelere saldirmaya baslamislar. Her ay faturaniza su kadar indirim olacak falan filan gibi seyler vaad ediyorlar. Faturanizda belki kacak kullanim bedeli vs vs gibi seyler gormeyeceksiniz ama size en az 24 ay taahhut yaptiriyorlar sonra da 3 ayda bir m3 bedeli artiyor. AnlayacAginiz indirim falan filannhikaye

• Geçen hafta 0850 333 3277 nolu telden arandım. Kredi kartı avantajlarından yararlanabileceğimden bahsetti. Kredi kartımın ilk 6 hanesini söledi geri kalanını benden istedi. Dolandırıcı olduklarını daha sonrasında öğrendim. Siz siz olun telefonla sizi arayanlara bilgi vermeyin. Kapatıp siz arayın bankanızı. varsa avantaj sorun. Mantık şu sizi arayana bilgi vermeyin sadece siz aradığınızda bilgi verin. Bu kadar basit. Aptallaşmayın.
  • inanmayin lutfen dikkatli olun

• 0 850 333 75 55 bugün beni aradılar vodafonenet den arıyorum taahhüdünüz bitmiş yenileyelim diye. Ağzının payını verdim dolandırıcıların.
  • Konuyu açan ve bilgisi olmayan arkadaşlara açıklayayım siz herhangi bir yere abone veya aramış dahi olsanız sistemlerine kayıt ediliyor bir veya birden çok numaraların bulunduğu belgelere data deniliyor ve bu datalar para ile veya çalınarak veya hırsızlık yoluyla kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor bu niyetle devamlı o datalardaki kişilere ya sms atılıyor farklı numaralardan veya aranıyor insanları kandırmak amaçlı son yöntem ise çağrı atmak siz arayınca hatta bekleyen 10 sıranız 9 diye bir santral çıkmakta ve 10 saat dahi bekleseniz müşteri hizmetlerine ulaşamayacağınız gibi dakikalarınız çöp olacaktır he işte dolandırıcıların işinede bu geliyor siz küfür veya niye arıyorsun kardeşim diye beklemeye devam ediyorsun ve sendeki dakikalar azalırken onlarda dakika bazlı ücret kazanmaktadır.Saniye bazlı ücret yane 1000 kişi 5 dakika hatta kalsa bekletse santral 5000 dakika eder buda 1 dakika başı 20 kuruştan toplam 10 bin tl para yapar tabi daha fazla kişilere ulaşıyorlar bazıları 30 bazıları 1 saat inadına bekleyebilmekte bende bekledim sonra uyandım dolandırıcılara zaten kazıklana kazıklana anlıyorsun bunların dümenlerini arkadaşlar dikkatli olun tanımadığınız numaralara bakmayınız özellikle 0212 başlayan numaralara genellikle bu dolandırıcı şirketler ya 0850 hatları kullanır yada 0212 veya 0216 hatları genellikle istanbulda bulunmaktadır call center'ları uyanık olalım.

• geçmiş yıllarda beni de aramışlardı inanmayıp telefonu kapamıştım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.