Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Steam baba ya, kart şu anki dolar kurunda 15 doların altı... dünyanın en pahalı pascal kartlarını satıyorlardı bizim çakal firmalar, ama "gavur" dediğimiz Steam dünyanın en ucuz oyunlarını satıyor (her zaman olmasa da)

Baktım fiyat artmış, bir ara 90 tl idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 29 Ağustos 2018; 22:40:23 >
  • Teknik bir inceleme

• Ucuza satmak hiç satamamaktan iyidir. Exodus'ta fiyatın artacağı belliydi. Gold sürüme 123 lira verdim 300 lira olmuş. İlk başta 300 lira olsaydı 123 lira zarardaydılar.

@vamp

RT olsa ne olacak sanki ben oradan buradan birşey üstüme atlatacak mı derken ışığın yansıması doğal değil mi bakacak fırsatı bulamam zaten.

2001 yapımı Wolfenstein oynarken tırsmış adamın ben daha ne diyeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyraxus

Oynadığın oyunda kaplamalar(Texture) 4k ise biraz fark oluşabilir ama gene resimdeki gibi bir fark olmaz çünkü crosshaire bakınca 1080p nin native olmadığı anlaşılıyor.
    4k native bir monitörde çözünürlüğü 1080 p yaparsan görüntüde bulanıklaşır çünkü monitör native 1080p değildir yani native olan bir çözünürlükteki texture kalitesiyle native olmayan bir çözünürlükteki texture kalitesini kıyaslayamazsın.

Alıntıları Göster
    Hocam sen monitörünün çözünürlüğünün dışına çıktığın için bulanık görüyorsun, bilgisayarda print screen olarak aldığın resmin kalitesini native çözünürlük vs etkilemez. Bilgisayar onu 1080p için çizer monitör de gösteremeyeceği için 1 pixelde göstermesi gerektiği görseli 2 veya 3 pikselde gösterir. Bu da nesnelerde dağılmaya yol açar. Çektiğin resmi 4k monitörde FHD çözünürlüğe uygun bir boyutta açtığın anda yanına birde FHD monitör ile oyunu canlı olarak açarsan görüntü kaliteleri arasında fark olmayacaktır. (4k monitörde 1920x1080p çözünürlüklü resim kaç inç yer kaplıyorsa FHD monitörün o boyutta olması şartıyla. PPI(pixel per inch) muhabbeti için)

Çekilen resim fotoğraf makinesi ile monitöre odaklayarak çekilseydi dediğinde haklıydın ama bu senin dediğin tam anlamıyla talihsiz bir açıklama olmuş. Üzgünüm ama 4k görüntüler ile o resimden daha bile fazla fark oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furky! -- 29 Ağustos 2018; 22:59:29 >

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınızın hepsine katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Ucuza satmak hiç satamamaktan iyidir. Exodus'ta fiyatın artacağı belliydi. Gold sürüme 123 lira verdim 300 lira olmuş. İlk başta 300 lira olsaydı 123 lira zarardaydılar.

@vamp

RT olsa ne olacak sanki ben oradan buradan birşey üstüme atlatacak mı derken ışığın yansıması doğal değil mi bakacak fırsatı bulamam zaten.

2001 yapımı Wolfenstein oynarken tırsmış adamın ben daha ne diyeyim.
    RT olursa ışık kademeli olarak dağılıyor odada çevrede. Yani gerçekten ordaymışsın gibi oluyorsun. Oyun yapımcısı bunun üzerine odaklandığını 1 hafta önce gösterdi. Odanın içinde fake bir ışık yok dışardan gelen ambiansın ışığıyla aydınlanıyor odalar karanlık yerler Doğrusal bir kontrastla gerçekleşiyor.

• Rt olayı güzel ama ilk gelen muhabbetlerdeki gibi performansı o kadar düşürecekse rt için 1 seri daha beklemek en mantıklısı.Zaten rt olayı ilk duyurulduğunda bile bunun olacağını söylüyordum.Neyse daha ortada gerçek benchmarklar yok.Ne desek boş.Bekleyip görecez artık.2 hafta kaldı.
  • Arkdaşlar bu akşam herkes video yayınlamış. Bu kartlar olmuş nerdeyse hepsi 60 fps bandındalar. Dice bir şeklde oturtmuş optimizasyonu. Bunun yanında ray trace bf5 videoları izledikten sonra eski nesil ışıklandırma olan bf5 rotterdam videolarını açarsanız eğer yerdeki yansımaların veya çevrenin sizi nasıl yanılttığını anında ve rahatsız ettiğini hissedeceksiniz. "Burda birşey eksik" sorusunu sorabilirisniz. Tadsız tuzsuz gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyraxus

Piksel konusunu ilk yorumunda anlattım.Son verdiğin görüntü farkının olması için pikselleri görmen lazım ve ilk karedeki resmin piksellerinin sayısı 2. karede öyle gözükmesi için en az 2. karedeki monitör kadar olması gerekiyor.
    Yani sen duvarı 1000x1000 piksel bir texturela kapladın bunun kalitesi belli istediğin kadar 8k monitörün olsun o duvar oyle netleşmez.Eğer örneklerdeki gibi keskin bir görüntü farkı istiyorsan tüm kaplamalar 4k olmalı onada ekran kartının rami yetmez büyük ihtimalle ayrıca oyunun boyutuda devasa olur 100 gb gibi.Anlatmak istediğim buydu.
    Bu arada 3d işi yaptığımıda belirteyim. Oyunlardaki gibi büyük sahneler hazırlayıp real time rendering yapıyorum oyun motorlarıyla yani işim bu.

Alıntıları Göster
    Hocam mesleğinize veya yaptığınız işe saygı duyarım.
    Fakat ben tecrübemi paylaşıyorum sizle.

Gelelim duvar konusuna.
    Standart bir 1080p oyun monitörü 4k bir monitör boyutunda almak veya izlemek çok ta mantıklı olmaz ?
    Benim tecrübe ettiğim monitör lerin boyutları (24"1080p)(27"2k)ve(34"4k)idi.

Resme gelicek olursak ornekleme olmuş o nekadar fark var diye.
    Esasında tam tersi de olabilir.Veya şöyle de olabilir:2 tane 24" monitöre(1k ve 4k) 10cm mesafeden bakarsak yine aradaki farkı algılamayazmıyız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Yorumlarınızın hepsine katılıyorum
    Teşekkür ederim.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Tam tersi de olabilir. Yani aslında RT yokken kısmen aydınlık olan yerler RT açıkken daha da kararabilir.

Oyunun içinde olmak ne kadar odaklandığımızla alakalı bir durum. Bir oyunda odak noktası grafik olan biri o oyundan yeterince zevk almıyordur bana göre.

• Beyler gtx 1070 le şimdi hangi ayarda hangi fps'i alirim bf5 te rtx açıkken. Yoksa hiç oynanmayacak derecede mi olur fps birde masaüstüm yok laptop ona göre söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YalamaYapanVida -- 29 Ağustos 2018; 23:23:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furky!

Hocam sen monitörünün çözünürlüğünün dışına çıktığın için bulanık görüyorsun, bilgisayarda print screen olarak aldığın resmin kalitesini native çözünürlük vs etkilemez. Bilgisayar onu 1080p için çizer monitör de gösteremeyeceği için 1 pixelde göstermesi gerektiği görseli 2 veya 3 pikselde gösterir. Bu da nesnelerde dağılmaya yol açar. Çektiğin resmi 4k monitörde FHD çözünürlüğe uygun bir boyutta açtığın anda yanına birde FHD monitör ile oyunu canlı olarak açarsan görüntü kaliteleri arasında fark olmayacaktır. (4k monitörde 1920x1080p çözünürlüklü resim kaç inç yer kaplıyorsa FHD monitörün o boyutta olması şartıyla. PPI(pixel per inch) muhabbeti için)

Çekilen resim fotoğraf makinesi ile monitöre odaklayarak çekilseydi dediğinde haklıydın ama bu senin dediğin tam anlamıyla talihsiz bir açıklama olmuş. Üzgünüm ama 4k görüntüler ile o resimden daha bile fazla fark oluşuyor.

Alıntıları Göster
    Yorumlarımı dışarıdan bakan bir insan gözünü baz alarak aldım zaten print screenle alakası yok olayın. Bir üsttede demek istediğimi açıkladım umarım anlaşılmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Tam tersi de olabilir. Yani aslında RT yokken kısmen aydınlık olan yerler RT açıkken daha da kararabilir.

Oyunun içinde olmak ne kadar odaklandığımızla alakalı bir durum. Bir oyunda odak noktası grafik olan biri o oyundan yeterince zevk almıyordur bana göre.
    Hocam bir yere baktığınızda o noktanın her yerde izdüşümü olmalıdır. Eğerki siz öne doğru baktığınızda önünüzdeki yansıyan yüzey gökyüzünü değil çamur gibi birşey gösteriyorsa ya da orda yoktan yere başka çizimler geliyorsa bu size yanılgı hissi yaratır. Baktığınız açıyla bütün çevrenin eşlenik olarak işlenmesi lazım ki siz odaklandığınız noktaya ve yan gözlerle takip ettiğiniz çevrenin etkileşimini daha iyi hissedin. Bu bütünlük bozulduğunda oyundaki alan derinliği kaybolur. Bu fotoğraftada aynıdır. Bütün görsel işlerde böyledir. Herşey belli bir izdüşümde doğru şekilde sıralanmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: YalamaYapanVida

Beyler gtx 1070 le şimdi hangi ayarda hangi fps'i alirim bf5 te rtx açıkken. Yoksa hiç oynanmayacak derecede mi olur fps birde masaüstüm yok laptop ona göre söylerseniz sevinirim.
    Malesef rt açamıyoruz. Eğer açsaydınız tahminen 5 fps oynardınız. bu sebeple seçenekte olmaz muhtemelen. Ray trace için bu kartlar şart. Bu ülkede saolsun döviz hergün bizi bıçaklıyor. En son dolar 6,47 falandı. Millet oynayacak bizde izleyeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 29 Ağustos 2018; 23:35:48 >
    Cem Yılmaz'ın David Copperfield ile ilgili espirisi aklıma geldi.

https://youtu.be/3eigx4ttzug

Gerçeklik takıntısı ile oyun oynanmaz benim görüşüm. Max Payne ölecekken iki tane hap atıyorduk sonra yardırmaya devam. Eee grafiğin gerçekçiliğine takıldığımız kadar oyun içeriklerine de takılalım o zaman. Ha RT olmasın demiyorum ama bu kadar da takıntı haline getirmenin anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 29 Ağustos 2018; 23:50:19 >
  • Çok güzel bir örnek denk geldi. 1. paylaştığım görselde daire içine aldığım yansıma ilerde olan bir çatışmanın yansıması. Karakter düşmanı kamerada görmesede yansıması düşmanı ele veriyor. Akabinde bizim eleman olayı hissedip namluyu kaldırınca düşman karşıda ve attığı yer o kadar çok belli oluyor ki vaziyet ortada. Ray trace bir gereklilikti bu da iyisiyle kötüsüyle sağlanmış oldu.

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Malesef rt açamıyoruz. Eğer açsaydınız tahminen 5 fps oynardınız. bu sebeple seçenekte olmaz muhtemelen. Ray trace için bu kartlar şart. Bu ülkede saolsun döviz hergün bizi bıçaklıyor. En son dolar 6,47 falandı. Millet oynayacak bizde izleyeceğiz

Hocam ciddi misiniz yaw okadar farkeder mi cidden. Ayarı olmaz mı mesela dusuk orta yüksek gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YalamaYapanVida

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Hocam ciddi misiniz yaw okadar farkeder mi cidden. Ayarı olmaz mı mesela dusuk orta yüksek gibi.

Alıntıları Göster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bak şuraya yazıyorum, ateşli silahların olduğu multi player oyunlarında, muzzle flash gizleyici ve/veya susturucu en popüler silah eklentisi olacak.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.