Şimdi Ara

Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
5
Favori
16.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam test edermisiniz iyimi bende tp link ex20 var

• Ispanak Namık kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi
  • Hakimolacakadam kullanıcısına yanıt

Ben de aynı modemi kullanıyorum 200 mbps. Bufferbloat test çok kötü sizin durum nasıl?

• orhuntus81 O kullanıcısına yanıt

https://www.dslreports.com/speedtest şuradan test yapıp bakar mısınız?

• Çok kötü burdaki sonuç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 12 Eylül 2023; 20:53:6 >

Amerika veya avrupa seçerek yap.

• akemals42 kullanıcısına yanıt

Sanmam çünkü santraldeki cihazla eşleştirilmesi gerek ONT'nin.

• inceoktay İ kullanıcısına yanıt

H3600 daha düzgün gibi.

Anormallik var maalesef. Hız testlerinin, bufferbloat testlerinin görüntülerini alıp Ümit Önal üzerinden arıza kaydı açtırın bu görselleri de iletin olmazsa saha ekiplerindeki tanıdığınıza ulaşın kontrol etsinler.

Tamam hocam teşekkür ederim

testler wifi ile yaptım.Kullandıgım ise de küçük bir firma.Nokia ont'den kaynaklı sorunlar var halen ama eskisi kadar değil.

Fark yok ikisinin arasında.Sorun Nokia ont

Nokia sahada olup bufferbloat yaşamayan arkadaşlarım var.

Genel de yaşanıyor ,telekom bir el atsa iyi olacaktı

Geç olsa da bu sorun Nokia'ya iletilmiş diye biliyorum.
  • Ariyo TTNet yok vdsl olursa hizlanirsiniz ev telefonunu kapatsmazsiniz başka şirket olsa bile çalışmaz diyo dogrumu
  • ZYXEL WIFI 6 EX3301-T0 Ku router verildi bugün. Wifi 5 e göre gerçekten büyük fark var. Menzili daha iyi görünüyor. Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Herhalde Türk Telekom'un 3. Farklı Wifi 6 Routeri oldu bu modelle beraber. Hayırlı olsun bakalım.
    Teşekkür ederim hocam
  • TTNet'den 200 Mbps tarifeyle TP-Link Archer c5V HGW kullanıyordum (ilk etapta 100 Mbps ile başlamıştım; zaten o günlerde 200 Mbps ve üzeri tarifeler yoktu...). 500 Mbps'ye (geçen günlerde) terfi ettiğimde TP-Link hem Wi-Fi'de, hem de kablolu (Ethernet) bağlantıda çuvalladı. Wi-Fi ile (5.0 GHz bandında) ancak 45-50 Mbps,Cat 6E kabloyla da ancak 90-95 Mbps görebilmeye başladım. Telekom Sitesiden bakıldığında 500 Mbps'lik paket devrede gözüküyor...

Acilen 444 0 375'de arıza kaydı açtım. Herhangi birisiyle konuşmadan sistem hattınızda arıza tesbit edilmiş olup incelemeye alınmıştır..." mesajını verdi. Bir ertesi günü bağlı olduğum Etiler T.Telekom Santralı'nın saha elemanı "Sizin 500 Mbps'lik hızınızı PP-Link karşılayamaz, size yeni bir Wi-Fi 6 HGW (onların deyişiyle Fiber Modem) getireceğiz" deyip bir ertesi gün bu Zyxel EX3301-TO'yu getirdi.

Şimdi Zyxel EX3301 oldukça büyük bir cihaz; TP-Link'e oranla yüksekliği %50 daha fazla. Beyaz renkli olduğundan haşmetini daha da belli ediyor. Henüz gözüm alışamadı.

Üzerindeki işlem/fonksiyon LED'leri yeşil (TP-Link'teki gibi mavi ya da kırmızı ışık veren bir ekranın arkasına gizlenmiş ve çok da parlamayan türden değil) ve hemen hepside yandığından çok göz alıyor. HGW'nin durduğu yer karnaval yerine döndü, adeta. LAN ve Phone göstergeleri tek; iyi ki de böyle zira 4 LAN LED'i ayrı ayrı olsa ve hepsine birde kablo takılı olsa etraf daha da çok şenlenecek. Ama Zyxel yine de malzemeden biraz tasarruf etmek istemiş olsa gerek.

Şimdi Wi-Fi ile (5.0 GHz bandında) kullandığım MacBookPro (Wi-Fi 5 cihazdır) kablolu olarak 475 Mbps DL, 40 Mpbs biraz üzeri UL gösterebiliyor. Ama 5.0 Ghz bandında Wi-Fi testi yaptığımda (Ookla Testi, server olarak da da T.Telekom Gayrettepe) ancak 125-150 Mbps arası DL, 38-40 arası UL gösteriyor. MacBook biraz ters bir yerde: bir L harfini düşünün bunun uzun çizgisinin bir ucunda HGW (çizgi 12 mt. kadar, bir koridor), kısa çizgisinin (çizgi 3 mt. kadar, burası bir oda) diğer ucunda da MacBook var. YaniMacBook her halükarda HGW'yi doğrudan görmüyor. Araya bir yere bir repeater vb. koymaya da pek olanak yok. Buna razı olacağız artık; çok acil ve süratli indirme istesem de artık kablolu bağlantıya razı olacağız.

Ancak moralimi biraz bozan durum farklı: Yeni aldığım bir Huawei Matebook D16 laptop var ki bu yeni nesil sayılır Wi-Fi 6 bir cihaz. HGW, dairenin giriş kapısının tam karşısında yerden 1 mt kadar yüksekte konumlu. Huawei de salonda masanın üzerinde. Arada sadece normal yapıda içinde metal bir katkı olmayan bir duvar var; duvar kalınlığı dahil HGW ile Huawei arasındaki mesafe en fazla 2-2.5 mt. Velakin bu konumdaki testte de Ookla 175-190 Mbps arası DL, 37-39 Mbps arası UL vermekte. Turk Telekom wifi 6 router talebim hakkında aldığım bilgi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 5 Ekim 2023; 17:57:21 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.