Şimdi Ara

vodafone sınırsız cepten internet 7.99 Herkes buraya:=) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
0
Favori
83.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dun 2.hat olarak vodafon aldım,sırf internet için 7,99 paket i alacagım ancak bayi bilgisayara baglayarak kullanamazsın dedi,su konuya bir acıklık gelse tam olarak
  • vadofone tebrikler güzel bir kampanya yapmış.■En az 4 TL'lik her yükleme veya lira transferi destekleyen tarifelerde yapılan en az 4 TL'lik her transfer Aktif Kullanım Süresi'ni baştan başlatır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal_ozsoy

Valla hiçte sıcak bir fırsat degil hatta soguk bile denilebilir.. avea cepten internet tarifelerini kontrol etmenizi öneririm..

1.Cepten ayda 8 TL (KDV ve OİV dahil) karsiliginda abone olabilir, 1 ay boyunca 100MB internet baglantisi sahibi olabilirsiniz.
    2.Cepten ayda 15 TL (KDV ve OİV dahil) karsiliginda abone olabilir, 1 ay boyunca 250 MB internet baglantisi sahibi olabilirsiniz.
    3.Gunde sadece 1,5 TL'ye cep telefonunuzdan veya bilgisayarinizdan wap ve internet sitelerine baglanabilir ve 100 MB'a kadar rahat rahat internet kullanabilirsiniz. Bu pakete hemen simdi abone olabilirsiniz.
    4.Haftada sadece 5 TL'ye cep telefonunuzdan wap ve internet sitelerine baglanabilir ve 100 MB'a kadar rahat rahat internet kullanabilirsiniz. Bu pakete hemen simdi abone olabilirsiniz.

şimdi diyebilirsiniz bunlar sınırlı.. sınırı geçtiginiz zaman kb başı fiyatlandırma yapılır ve 100mb için 5 tl ile ücretlendirlirsiniz. hızın 7200 den 96 ya düşmesi demek 75 kat azalması demek ve nette gezinti tamamen eziyete döner bu hızda..100kb lık bir görsel için bile en azından 10 sn beklemek demek.. ben genelde haftalık olan paketi kullanıyorum 5 saat cafe tarzı bi yere gidecegime cepten bi hafta 100mb ile her işimi hallediyorumgünlük paketede gelirsek vodafone 0.5 kuruşa 5mb internet veriyor 1.5 tl ye yani 3 katı ücret vererek 20 kat veri transferi sunuyor avea.tabi şunuda eklemek lazım avea vodafone kadar çekimi kuvvetli ve 3g si her yerde çeken bir şebeke degil sadece konu sıcak fırsat olarak nitelendirildigi için ufak bir kıyaslama yaptım o kadarda sıcak degil..saygılar.

en iyisi kullananların yorumlarını dikkate almak bize kağıt üstünde belki kötü gelebilir ama bu tam terside olabilir.kullananlar memnun hız düşümünün telde sıkıntı yapmadığını söylemişler pc ye bağlayıp kullanlar bile var.

detaylı bilgi için bu konuyu okuyun
    http://forum.donanimhaber.com/m_39284846/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 5 Mayıs 2010; 11:17:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

dun 2.hat olarak vodafon aldım,sırf internet için 7,99 paket i alacagım ancak bayi bilgisayara baglayarak kullanamazsın dedi,su konuya bir acıklık gelse tam olarak

evet bu konu da açıklama bekliyoruz, zira böyle bir şey yapılabiliyorsa bayağı bi sıcak fırsat
  • quote:

100 MB nin 7,2 MegaBit te dolması 114 saniye sürecektir(evet 2 dakikadan az).

koptum

kasif hocam güzel yorum katmışsın (genel analizinle).

96kbps sanırım gprs standardı, keşke edge olsa imiş, o 240 küsür sanırım.
    yine de cep telefonundan iş görmek için gayet makul, ekstra faturalandırma yerine bu olay çok daha kullanıcı dostu,
    umarım diğer operatörler de buna geçer, ya da hiç yoksa bu bir seçenek olarak müşteriye sunulur (gerçi sunulsa geçmeyen kalır mı?)

ev kullanıcıları için yine de uygun tarifeler değil, adsl candır, 3gnin biraz daha pişmesi gerekiyor.
    kaldı ki evinizden şebekenin ne kadar çektiğine çok bağlı bağlantı hızı, önce denemek gerek kullanmak istediğiniz alanı.

bence güzel internet fırsatı

• bende geçen yaz avea'dan vodafone geçtim çok memnunum şimdi bu pakete üye olmayı düşünüyorum vodafone'i tebrik ediyorum aveanın Türkcell'in yapamadıklarını yapıyor
  • mobil modem kullanarak bağlanabiliyor muyuz aynı tarife ile
  • bu paketi aldım 5800 da manuel ayarları bilen varsa yazabilirmi. interneti aktif etmek için.

Ayrıca 3g kaydı yaptırmak şartmı bu paketi kullanmak için.
  • Arkadaşlar turkcell hazırkarttan ,vadofone faturalı hatta numara tasımayla geçişiçin nekadar ücret verıyoruz bılen varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flexor

bu paketi aldım 5800 da manuel ayarları bilen varsa yazabilirmi. interneti aktif etmek için.

Ayrıca 3g kaydı yaptırmak şartmı bu paketi kullanmak için.

bağlantı ismi : Vodafone Internet
    veri taşıyıcı: paket araması
    erişim noktası ismi : internet
    kullanıcı ismi: vodafone
    şifre sorma : hayır
    doğrulama : normal
    anasayfa : yok
    erişim noktasını kullan : otomatik

bendeki ayarlar bu şekilde.
    bilgisayarımda Ubuntu işletim sistemi yüklü. orada da apn kısmına internet yazınca pcden de giriyor.
    3g tarifesini açtırmakta birşey yok. gereklimi bilmiyorum bende 3g açık. Vodafone sitesinden açmıştım.
    ayrıca 5800 için JoikuSpot adında güzel bir yazılım var. Bununla cebindeki interneti wireless üzerinden paylaştırabiliyorsun.kablo takmadan cebin üzerinden nete girebiliyorsun. Sadece tek bilgisayardan kablosuz olarak gireceksen Nokia PC Suite ile bluetooth üzerinden de bağlanabilirsin. Yalnız Windowsta daha denemedim,muhtemelen çalışıyordur kullananlar olduğuna göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren Küçük -- 5 Mayıs 2010; 11:35:55 >

• anlamıyorum mobil operatörler bölümünde bu konu epeydir tartışılıyor kimse bakmıyormu oraya??
  • Tüm Soruların Cevabı ;

quote:

* Günlük Cepnet paketinde adil kullanım hakkı 5 MB� tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�a kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.
    * Aylık Cepnet paketinde adil kullanım hakkı 100 MB� tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�ye kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder
    * Fatura Stop özelliği için adil kullanım hakkı 250 MB�tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�a kadar ulaşan erişim hızınız 128 Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder

Daha bunu tartışmaya gerek yokki. Niye bu kadar yorum yapılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: sero77

anlamıyorum mobil operatörler bölümünde bu konu epeydir tartışılıyor kimse bakmıyormu oraya??

Herkesin sürekli takıldığı bölümler var. diğer bölümlere bakmayan birisi diğer bölümlerde neler olup bittiğinden haberdar olamaz. eğer kimse bu bölüme yazmasaydı muhtemelen buradaki bir çok kişi belki de haberdar olmayacaktı. Benim de genelde takıldığım 2 sabit bölüm var mesela dahili bileşenler ve sıcak fırsatlar. diğer bölümlere ihtiyacım olmadıkça gözatmıyorum.
  • Geçiş ücretsiz..

quote:

Orijinalden alıntı: omnia2010

Arkadaşlar turkcell hazırkarttan ,vadofone faturalı hatta numara tasımayla geçişiçin nekadar ücret verıyoruz bılen varmı.
  • Biraz önce bu fırsat sebebiyle Avea'dan Vodafone'a geçiş yaptım ben de. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • 3g modeme hattı taksam edge/gprs bağlantısı sağlamaz mı? eğer sağlıyorsa bu paket ile 3g modemde kullanabiliriz. bilenler varsa bu söylediklerimi doğrulayabilirmi
  • Vodafone şubeleri bilmiyormu bu paketi acaba,adamlara soruyorum önce bön bön bakıyorlar sonra internete bakın orada yazıyor deyince sitelerine girip bakıyorlar evet varmış nasıl olur diyorlar hay Allahım ya her şeyi biz öğreteceğiz adamlara
    Ayrıca vodafone'da şubeside müşteri hizmetleri de bilgisayara bağlayarak kullanamazsınız diyor kendi kendilerinden haberleri yok herhalde.Zaten çoğu azıcık teknik terim söyleyince ezberlediklerini tekrar etmeye başlıyorlar.Bir türlü mantıklı bir cevap alamıyorsun.
  • symbian telefon kullanan felan varsa bilirler telefonu modem olarak kullanabilirsiniz..

ör : 5800 nokia tel varsa kablo ile pcye bağlayıp telefonu modem olarak kullanabilirsiniz gprsden bağlanabilirsiniz nete bu mümkün ama kullanmasını bilmek lazım vadofona geçip bu sistemi deneyeceğim ...
  • Ben piknikte bluetooth üzerinden bağlanmıştım. Nokia PC Suite ile tabiki.
    Ayar için de vodafone internet sitesinden kullanıcı adınız ile girdiğinizde internet ayarlarını kendinize mesaj atabiliyorsunuz.
    96 Mbps yi küçümseyenler almasınlar bu paketi. Ama ben 96 mbps yi küçümsemiyorum. Yazın yazlıktayken 24 saat msn de chat yapılmasını sağlayacak en azından. Hatta görüntülü ve sesli bile yapacaktır.
  • az önce vodafone bayine sordum o paketle sadece cepten girilebiliyormuş.. pc ye baglamak olmuyormuş. telefonbu modem olarak kullanmak isterseniz bu paketten faydalanamazsınız dediler. ne derece dogru bilgisi olan vvarmı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.