Şimdi Ara

ukome'nin ibb taksi projesini reddetmesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • istanbulda yaşıyorum, çevremde pekte tanıdığım yok.
    geçmiş mesajlarıma da bakın esenlerde oturuyorum bağcılar devlet hastanesine ateşlenen oğlumu götürmek için çinçindere caddesinde 40 dk kadar taksi bekledim akşam 9 10 civarıydı.
    demek istediğim birilerinin parası erimesin kazançları azalmasın diye insan hayatından vazgeçilebilir mi? bu başıma 2. kez geliyor. iş yerinden arkadaşıma ras gelmesem belki saatlerce bekleyecektim ki tam o anda çocuk kucağımda yürüyerek gitmeye karar vermiştim.
    evli ve çocuk sahibi olanlar beni daha iyi anlarlar.
    istanbulun kalabalık semtlerinde taksi bulmak gerçekten zor.
    başınıza gelmedikçe bu gibi durumları kavramayamıyorsunuz, geçen chp den özgür özeli dinliyordum tam da bu durumdan bahsediyordu.
    akp li veya chp lide değilim halkçı insancıyım, insan hayatı siyasetten daha önemli paradan daha önemli olmalı.

• Ülkenin her tarafını para odaklı zümreler tutmuş, inşaat sektörü 5 firmada, internet ve iletişim 3 firmada, alkol 3-5 firmada, durum böyle olunca taksi ve taksi sahipleride kartelleşmiş durumda.

İstiyorlar ki hem ayranımız dökülmesin hemde başımıza kötü şeyler gelmesin. Eee böyle olunca olan halka oluyor buna dur demesi gereken devlet kurumlarıda halka hizmet yerine kartellere boyun eğince ezilen yine sıradan vatandaş oluyor.

Ülke neresinden tutarsan elinde kalıyor malesef ki.

Benzer olayı o sırada panikle beni arayan çocuğun annesinden öğrendim: "Çocuk 39 derece ateşli ve morardı, taksi durağına ulaşamadım, sen arar mısın? dedi şaşkın...

Derhal ambulans çağıracağımı söyleyip kapattım. 112' yi aradım "Çocuk havale geçiriyor" dedim. Sonra iş yerinden eve yola çıktım.

Daha sonra olanları öğrendim:

Aramamdan 5 dakika sonra ambulans eve gelip çocuğu almış. En yakın çocuk acil servisi bulunan hastaneye götürmüş. Ancak acil servis görevlileri "Servis kapatılacağı için yeni hasta kabul etmiyoruz" diyerek kabul etmek istememişler. Ambulans görevlileri ısrar edince çocuğu kabul etmişler. Çocuk 1 hafta hastanede yattı neyseki iyileşti. Havaleye ise özel hastanede vurulan antibiyotik neden olmuş.

İyiki o gün şaşkın taksi bulamadı da beni aradı. Çünkü çocuk taksi ile hastaneye götürülse kabul edilmezdi..

• Ülkenin her tarafını para odaklı zümreler tutmuş, inşaat sektörü 5 firmada, internet ve iletişim 3 firmada, alkol 3-5 firmada, durum böyle olunca taksi ve taksi sahipleride kartelleşmiş durumda.

İstiyorlar ki hem ayranımız dökülmesin hemde başımıza kötü şeyler gelmesin. Eee böyle olunca olan halka oluyor buna dur demesi gereken devlet kurumlarıda halka hizmet yerine kartellere boyun eğince ezilen yine sıradan vatandaş oluyor.

Ülke neresinden tutarsan elinde kalıyor malesef ki.
  • Benzer olayı o sırada panikle beni arayan çocuğun annesinden öğrendim: "Çocuk 39 derece ateşli ve morardı, taksi durağına ulaşamadım, sen arar mısın? dedi şaşkın...

Derhal ambulans çağıracağımı söyleyip kapattım. 112' yi aradım "Çocuk havale geçiriyor" dedim. Sonra iş yerinden eve yola çıktım.

Daha sonra olanları öğrendim:

Aramamdan 5 dakika sonra ambulans eve gelip çocuğu almış. En yakın çocuk acil servisi bulunan hastaneye götürmüş. Ancak acil servis görevlileri "Servis kapatılacağı için yeni hasta kabul etmiyoruz" diyerek kabul etmek istememişler. Ambulans görevlileri ısrar edince çocuğu kabul etmişler. Çocuk 1 hafta hastanede yattı neyseki iyileşti. Havaleye ise özel hastanede vurulan antibiyotik neden olmuş.

İyiki o gün şaşkın taksi bulamadı da beni aradı. Çünkü çocuk taksi ile hastaneye götürülse kabul edilmezdi..

• Rantın ve rançının dostu Akp'den ve onun atanmış bürokratlarından asla halkın yararına ve kaliteli hizmet almasına yönelik bir iş çıkmayacağından yine beklenen karardır.

Sandıkta cevabı alacaklar.

• Ülkede nasıl bir sistem oturtulmuş akıl erdirmesi güç. Bir tekel oluşturmuşsun tekele diyorsun ki piyasaya yeni rakipler girsin mi o da girmesin diyor. Yapacak bir şeyin olmuyor. Girmesin diyecek tabii.

Meslek odalarının hepsi vatandaşın aleyhine, serbest piyasayı öldüren oluşumlardır.

Okul serviscileri odası diyor. En kısa mesafeye minimum şu fiyattan taşınacak diyor o fiyatın altına inemiyorsun. Sana ne ulan kaç paradan taşırsa taşır. Sen oda olarak servisleri denetle. Servis olarak kullanılacak araç uygun mu, emniyet kemerleri çalışıyor mu, şoför yeterli mi, bakıcı varsa eğitimleri var mı? Standartları, gereklileri kontrol et. Fiyata karışma.

Fırıncılar odası falan da öyle. Ekmek şu fiyattan satılacak diyor. Ucuz satana ceza kestiriyor.

Millet rekabet oluşsun, kalite artsın, fiyatlar düşsün diye uğraşır. Bizde bunları önce bir odaya, oluşuma bağlayıp tekelleşmelerini sağlıyorlar.

• Belli bir grubun çıkarlarını halkın çıkarlarına üstün tutuyorlar.

Her reddedlişye İmamoğlunun oyları ve sempatisi artıyor.

Ama rant o kadar büyük ki demek utanmadan reddediyorlar.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Kitap gibi yazmışsınız ukome'nin ibb taksi projesini reddetmesi. 

• oğlum 7 yaşındayken Sultanahmet'te ateşlendi . 7 farklı taksi ve durak kabul etmedi.

Çünkü en yakın hastaneye gidecektik.

Sırf bu nedenle İstanbul'a seyahate gitmiyoruz.

• Trafik çözülmeden yapılacak herşey şovdan ibarettir. Emanet oyların diyetini plaka olarak ödemek istiyor anlaşılan biraz arızalan iett otobüsleri su zamları vs örtmrk için taksi goygoyuna başlıyor. Ukome doğru yapmış siyasi rant peşinde imamınoğlu.

ukome'nin ibb taksi projesini reddetmesi.www.aa.com.tr
    Arızalanan İETT otobüsü, sokağı duman altında bıraktı
    https://www.aa.com.tr/tr/gundem/arizalanan-iett-otobusu-sokagi-duman-altinda-birakti/2405803

• 5000 yeni taksi plakası verilecek,bu iş olacak.

• akp döneminde de taksilerde aynı sorunlar devam ediyordu. durak taksi kaynarken, çağırdığım taksi gelmemiş, bunun üzerine 15 dakikalık metro yolunu mecburen yürümeye karar vermiştim. telefon ettiğimde taksi yok denilmişti ama durakta tabi ki taksiler vardı. o gün bugündür bir kere bile taksiye binmedim. Allah zor da bırakmasın inşaallah. sırf bu sebeple, ayırt etmeksizin taksicilerin hiç birine acımam.

ukome görev yapmıyor, bir kere bu kesin. siyasi ve ideolojik farklılıklar nedeniyle, bunun cemerisini de millete yansıtıyorlar. bir öneri kere öneri olarak getirilir bir de kabul edilmemezlik yapılırsa demek ki ortada bir sorun var ama biri çözmek için adım atıyorken diğeri ise çözümsüzlüğü tercih ediyor demektir. kaldı ki toplamda 1000 adet minibüs vb. aracın taksiye dönüştürülmesi önerisinin kabul edilmiş olması dikkate alınırsa, taksi ihtiyacının bir gerçek olduğu ortaya çıkmaktadır. bu ihtiyaç olmasa toplu taşıma imkanlarının artması nedeniyle servis hatlarını kaybeden minibüsçülerin vb. taksiye dönüştürülmesine imkan vermek, ukome'nin işi olmasa gerek.

şu bir gerçek, imamoğlu akp'nin gazabına uğruyor. şimdi bir yerde bir işlerin yapıldığına dair hareketliliğin olması her zaman iyi, güzel anlamda değerlendirilemez. başı başka kışı başka oynayan bir sistem olunca, hareketlilik de anlamını yitirir.

taksicilikte özelleştirilme ve haliyle lisanslama imkanı sağlanmadığı sürece, müşteri memnuniyetini herkes unutsun. ibb bu görevi üstlenmeye çalışırken buna karşı çıkıyor olmak, çözümsüzlüğü devam ettirmek demektir. bence ukome'de kabahat var.

• akp ye oy veren kesim zaten ya taksi kullanamayacak kadar fakir yardımla geçiniyor veya jip alacak kadar zengin. Kalanı zaten makam arabası var.
    Öte yandan tüm meslek odaları sömürü ve rant üstüne kuruludur. Herkes de bunu bilir. Araştırın bakın çoğu meslek odası başkanı ölünceye kadar orada kalır.
  • Toplu taşıma iyice çöken bir şehirde mecburen taksicilere ihtiyaç artar.
    Tabi bu ihtiyaç toplu taşımadaki rezillik daha da artınca iyice çoğalıyor.
    Haliyle buna çanak tutanlar planları için gayet elverişli bir zemin bulmuş oluyorlar.

Kardeş geçmiş olsun. Ben sadece şunu sorayım. İstanbul'daki toplu taşımayı iyice pisliğin içine batıran İBB nin bu tutumu olmasa acaba siz orda taksiyi kaç dk bekleyecektiniz? Gecmiste kaç dk bekliyordunuz misal?

Ayrıca şu an İBB ye 1000 taksi izni verilmis durumda. Ve o 1000 taksinin aylardır trafiğe çıkması için gerekli işlemleri yapmıyor.

Bu bilgiyi biliyor muydunuz ? Temmuz ayında alındı o karar da. 1000 dolmusun taksiye geçmesi için

Arastirabilirsiniz.

Şu net ki istanbuldaki topllu taşıma rezaleti yuzunden insanlar mağdur oluyor. Sizin de mağduriyetinizin sebebi işte tam olarak budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACF8F4F94 -- 31 Ekim 2021; 18:58:13 >
  • İstedikleri kadar kaçırsınlar. Bir kaç plaka zenginine, onların kulu olanlara önümüzdeki seçimden sonra bir ZERRE geçit VERİLMEYECEK. Tüm taşkınlıkların bedelini ödeyecek, asilik yapanlar.

Neyin ne olduğunu herkes biliyor.

Plaka sistemi komple iptal edilecek.

Belediye taksi olacak. Uber XL olacak. Serbest taksi olacak. İsteyen istediğinde çalışacak.

Düzenleme yetkisi belediyede olacak.

Hak eden, hizmet veren bu işi yapacak. Güzel para kazanacak.

• 14. Kez reddedildi.

En geç 13 ay sonra bu plaka ağalarındanda, bu milletin hizmet almasına ENGEL olanlardanda fitil fitil burnundan getirilecek.

Ucuz, güvenli, kaliteli ve bol YENİ TAKSİ SİSTEMİ için en geç 13 ay var. Plaka sistemi tümüyle kaldırılacak. Taksi hizmeti hem belediye hem özel sektör tarafından verilecek. Kişilere ait olmayacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.