Şimdi Ara

---TOSHİBA A100-847 KULLANICILARI DERNEĞİ--- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.121
Cevap
13
Favori
167.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bohem75

Maver ve lord sizlere de hayırlı olsun,darısı bizim başımıza inşallah. Sizlerden de diğer testlerin (3D Markvb) sonuçlarını ve genel izlenimlerinizi (ısınma, oyun performansı, ekran kalitesi vb) ayrıntılı bir şekilde paylaşmanızı bekliyoruz. İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun süre kullanırsınız.

Sağolasın bohem. Hepimiz laptop tercih ederken forumlarda süründük, insanlar açık ve dürüst şekilde izlenmlerini yazsın diye yalvardık kararsızlık nedir iyi bildiimden izlenimlerimi, gürültü, ısınma problemi war mı, test sonuçları tatminkar mı gibi önemli konularda izlenmlerimi paylşacaım. Yalnız laptop'u geri yollayanların olduğunu gördüm şimdi bu başlıkta, sorun satın alınan yerler mi yoksa donanımsal hatalar, eksiklkler mi var merak ettim. Sorun yaşayan arkadaşlara geçmş olsun

• Arkadaşlar 3dMark Sonuçlarını yazabilir misiniz??
  • sanırım şu an kullananların hiçbirinde 3dmark yoq. ben yarın bi arkadaşımdan 3dmark cd'si alablrsem test eder ve hemen sayfaya koyarım. Yalnız 7600 ekran kartları biraz downclock edilmiş, bütün laptoplarda böyle mi bilemiyorum. arkadaş gpu hızının 550 olması gerektiğini söylüyor ama a100-847'de 450. bu halde yine 2100-2200 civarı gelir heralde 3dmark 2006 sonucu ama yarın göreceğiz gerçeği artık.
  • Ben MSI M675 ile 3dmark2005 den 3747 puan aldım. Bu ürünüde merak ettiğimden sordum. Çünkü arada baya bir fiyat farkı var.
    Ayrıca Toshibada ısınma seviyesi oyunlarda nedir ?? (Gpu ve CPU değerleri).
  • süperpi 1M 25 sn
    3Dmark2005 3528
    3Dmark 2006 2167

3DMark Score 2167 3DMarks
    SM2.0 Score 833
    HDR/SM3.0 Score 763
    CPU Score 1698

3DMark Score 3528 3DMarks Game Tests
    GT1 - Return To Proxycon 15,5 FPS Game Tests
    GT2 - Firefly Forest 10,7 FPS Game Tests
    GT3 - Canyon Flight 17,0 FPS Game Tests
    CPU Score 6774 CPUMarks CPU Tests

everest pro
    harddisk ısısı 41 derece
    işlemci ısısı 46 derece

PCI Express x16: nVIDIA GeForce Go 7600 ]

Grafik Ýþlemci Özellikleri:
    Görüntü Baðdaþtýrýcýsý nVIDIA GeForce Go 7600
    GPU Kod Adý G73M
    PCI-Aygýt 10DE-0398 / 1170-0041
    Transistör 177 milyon.
    Ýþlem Teknolojisi 90 nm
    Yol Türü PCI Express x16 @ x16
    Bellek Boyutu 512 MB
    GPU Saati 446 MHz
    RAMDAC Saati 400 MHz
    Piksel Pipelines 8
    TMU/ Pipeline 1
    Vertex Shaders 5 (v3.0)
    Pixel Shaders 8 (v3.0)
    DirectX Donaným Desteði DirectX v9.0c
    Pixel Fillrate 3568 MPixel/s
    Texel Fillrate 3568 MTexel/s

Bellek Yolu Özellikleri:
    Yol Türü DDR2
    Yol Geniþliði 128 Bit
    Gerçek Saat 351 MHz (DDR)
    Etkin Saat 702 MHz
    Band Geniþliði 11.0 GB/s

nVIDIA ForceWare Clocks:
    Standard 2D Grafik Ýþlemci (GPU): 100 MHz, Bellek: 135 MHz
    Low-Power 3D Grafik Ýþlemci (GPU): 200 MHz, Bellek: 200 MHz
    Performance 3D Grafik Ýþlemci (GPU): 450 MHz, Bellek: 350 MHz

Yukardaki bilgiler Cbox D700 e ait aynı ekrankartını kullanıyorlar sanırım sonuçlar aynı çıkacak. MSİ modelinin üzerindeki 7600 downlock edilmemiş, cbox ve toshibada sanırım ısınma sorunundan dolayı downlock edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bohem75 -- 19 Kasım 2006; 0:37:29 >

• Teşekkürler..

Birde mümkünse Ekran kartı sıcaklıgını yazabilirmisin. Benim ki normal windowsta 60 derece civarında.. Oyunlarda 75 civarı oluyor.

Edit:
    üsteki veriler MSI M675 'indir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enthusia -- 20 Kasım 2006; 0:25:16 >
  • arkadaslar bende bu bilgisayarı gördükten sonra tek eksiği ram olarak düsünmüştüm bu fiyata gayet uygun gözüküyo ben bilgisayardan cok anlamam
    bu yüzden bi sorum olucak bu a100-847 ile toshibanın baska bi modeli asagıda özelliklerini yazıcam bi kasılastırabilirmisiniz ben ilerde autocad gibi cizim programlarını kullanıcam bu yüzden ekran kartının önemli olduğunu duydum diğer modelde ati x1600 512lik hyper memory ekran kartı var hangisi bana daha uygun olur ama aradada bi 500 küsür dolarlık fark var ne yapıcam bilemiyorum
    Marka TOSHIBA
    Ürün Kodu A7-248
    Intel Core 2 Duo T7400
    2.16 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    100 Gb SATA
    5400 Rpm
    512 Mb
    ATI
    Radeon X1600 HYPER MEMORY
    15.4 " TRUBRITE
    WXGA
    1280*800
    DVD SUPER MULTI
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    InfraRed
    Windows XP Pro TR
    2.7 KG
    4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT-PARALEL

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden saolun

• quote:

Bugün itibariyle bile bu notu yazayım mı yazmayayım mı diye düşündüm.
    Paramı iade edildikten sonra ayrıntılı yazacağım. Şuan için bana zorluk çıkarırlar mı diye beklemedeyim.
    Şunu söyleyebilirim ki:' İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde çok dikkatli olun. Gerekirse mağazadan gidip alın.'

trakian boy magazadan alsaydın inan bana hiç değşitiremezdin,yada paranı iade alamazdın.. tabi almadan paramı vermeden önce görmüş olsaydım almazdım diorsan o ayrı.. ama net üzerinden 1 hafta içinde koşulsuz iade aldıkalrını biliorum. bendede ölü pixel çıktı ve geri gönderdim.. 1 ahfta oldu ve hala bekliorum.. umarım bendede sendede bir sorun çıkmaz.. ama sana teknosanın sitesindeki iade proserürünü sölieim,20 gün içinde ürününüzün iadesi kabul edilir ve bu 20 günü akib eden 1 hafta içinde paranız alışerişi yaptıgınız karta yada hesaba iade edilir.. ben para iadesi istemedim ürün deişimini istedim ne akdar sürer benimkide bilmiorum.. ama 1 ayı gözden çıkarmamız lazım die düşünüyorum..

• 500 dolar fark vermeye hiç gerek yok,o kadar paraya değecek bi fark da yok.a100-847 ye bi ram takviyesi ile daha ucuza işini görmüş olursun.

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet alp

arkadaslar bende bu bilgisayarı gördükten sonra tek eksiği ram olarak düsünmüştüm bu fiyata gayet uygun gözüküyo ben bilgisayardan cok anlamam
    bu yüzden bi sorum olucak bu a100-847 ile toshibanın baska bi modeli asagıda özelliklerini yazıcam bi kasılastırabilirmisiniz ben ilerde autocad gibi cizim programlarını kullanıcam bu yüzden ekran kartının önemli olduğunu duydum diğer modelde ati x1600 512lik hyper memory ekran kartı var hangisi bana daha uygun olur ama aradada bi 500 küsür dolarlık fark var ne yapıcam bilemiyorum
    Marka TOSHIBA
    Ürün Kodu A7-248
    Intel Core 2 Duo T7400
    2.16 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    100 Gb SATA
    5400 Rpm
    512 Mb
    ATI
    Radeon X1600 HYPER MEMORY
    15.4 " TRUBRITE
    WXGA
    1280*800
    DVD SUPER MULTI
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    InfraRed
    Windows XP Pro TR
    2.7 KG
    4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT-PARALEL

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden saolun

• ahmet alp bence 500 dolarlık fark için değmez.ekran kartlarının performansları birbirine çok yakın.o yüzden bu makşnayı düşüneblirsin.ama bunun ekran kartı direk 512mb paylaşımsız ise bide 1024 ram varsa iki ara bi derede kalmak gerçekten doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 19 Kasım 2006; 13:52:47 >
  • arkadaşlar ben teknosadaki dell 6400 c2 duo 1599+kdv olan cihazı yaklaşık on gün kullandım toshibayla birebir değişim yaptırdım bir haftadır a100-847 yi kullanıyorum dell i rami için seçmiştim çünkü ikisini karşılaştımıştım oyun oynamadığım için ekran kartı için birşey söyleyemem hdd ve ram dell de iyi
    ancak kasa ve malzeme kalitesi için şunu söyleyim dell de kulanılan malzeme çok kaliteli değil daha önce acer kullanmış olduğum için ona görede kıyaslarsak 1-toshiba 2-acer 3- dell denilebilir
  • Tesekkürler Murat, ilave görüsleriniz olursa onları da bekleriz ne de olsa notebook konusunda oldukca tecrübeli gözüküyorsunuz.
    Ahmet Alp; kesinlikle degmez ram takviyesi yaptıktan sonra sanırım autocad 2010 çıkana kadar bu laptop işini görür, bu da görmezse zaten diğeri de görmeyecektir, bence parana yazık etme. Ekran kartları aynı test değerlerine sahipler 256 veya 512 olması sonucu çok fazla etkilemeyecektir. Hdd aynı, işlemcinin 2.13 olmasının senin hissedebileceğin bir farklılık yaratacağı kanaatinde değilim.
    Ayrıca autocad 2007 yi ben hala centrino 1.73, tümleşik 128 mb ekran kartı ve 512 ram ile bile kullanabiliyorum, yine de sen bilirsin seçiminde kolaylıklar...
  • a100-847'de ısınma problemine raslamadım. bir 40 dk'lık Company of Heroes deneyimi yaşadım ve her ayar high, anti aliasing açıktı. Bu kısa sürede hız, sıcaklık herşey iyiydi. 1 günlük gözlemime göre:
    - Isınma problemi yok
    - Gürültü rahatsız edici değil
    - hoparlörler bir laptop için oldukça iyi
    - kasanın kalitesine laf edilemez
    - ekran bence çok iyi, açıya göre görüntü kaybı çok az

Bir laptopta öncelikle dikkat edeceiniz bütün özellikleri fazlasıyla karşılaşıyor. Şimdilik tavsiye edilir görünüyor.
  • bu makinada 3,4 saat non stop oyun oynayan var mi ?sıcaklık değerlerini yazarmisiniz uzun süre oynadiktan sonra? bir arkadas 75 derece yazmiş..bu yüksek degil mi?
  • valla ben "mu" oynuorum çok kasan bi oyun deil ama 38 dereceden yukarıa çıkmadı
  • "mu" ne yaw ?
  • arkadaşlar yukarıda bazı arkadaşlar ekrankartının underclock edildiğini söylemişlerdi ama bildiğim kadarıyla bu erkran kartı 450-450 çalışır normalde

ancak monster marka laptopta wardı sanırsam underclock lu hali 350-450 olarak çalışıyordu bilginize..
  • evet benim bildiğim kadarıyla da 450-450 olması lazım.Söyleyen arkadaşlar emin mi underclock olduğundan?
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar...

Aylardır takip ettiğim donanimhaber.com daki yorumlar ışığında ben de bir A100-847 kullanısı oldum.Notebook konusunda fazla bilgim olmadığından dolayı sizlerden öğrenmek istediğim bazı konular var;

1- Malumunuz laptopun ramı diğer özelliklerine göre çok az.Çoğunuz gibi ben de Ram i arttırmak istiyorum.En az 1 GB 667 Mhz lik ram benim için yeterli olacaktır.Ram yukseltme işlemini nerde yaptırabilirim ve ne kadara mal olur.Bu konuda ram yükselten arkadaşlardan yardım istiyorum.Ayrıca kendim herhangi bir yerden ram alıp takabilirmiyim eğer boyle bir şey yaparsam garanti dışı kalma gibi bir problem olurmu?

2- Pil performansı beni pek tatmin etmedi.Sadece internette gezinirken(müzik,program vs. çalışmıyor) 2 saat civarı gidiyor.Sizde durum nasıl?

3 - Ürünle birlikte XPHOME veriliyor.İşim gereği XPPRO kullanmam gerekli.Format atıp XPPRO kurdum fakat Driverları yükleyemedim.Ürünle birlikte verilen Recovery Media DVD sinde driverlarla ilgili bir şey bulamadım.Sadece bilgisayarı Bu DVD ile başlattığımda kurtarma konsolu gibi bir şey çıkıyor ve formatlayıp yeniden XPHOME kuruyor(driverları da kuruyor).Harici olarak driverları nasıl yuklemeliyim.

Biraz fazla oldu ama kusura bakmayın Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Ürünün herkez için hayırlı olmasını ve sorunsuz olmasını diliyorum...

• Laptopu alan arkdaslara hayırlı olsun bende bi 10 gün sonra karar vericem türkiyede olunca laptopu ilk alan arkdaslar laptopta tuslarda içine göçme sorunu oldugunu sölemişti biraz.Tuslarda böle bi sorun var mı?Yani mesela nfs oynasak yön tuslarına sürekli basılı elimiz öle mi kalıo noluo?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.