Şimdi Ara

SORUN SÖYLEYELİM KENDİ AYARINIZI YAPIN (PROGRAM HK) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
8
Favori
19.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Araç benzinde çalışırken verileri atarsanız daha çok yardımçı olabilirim. ançak yaptığınız ayarlar yanlış.benzindeki verileri paylaşın sonra nasıl yapmamız gerektiğini anlatayım. İster iseniz.
  • Teleflex'i tanıyan kimse yokmuş...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperfaal
    ilginiz için çok teşekkür ederim bugün biraz daha uğraştım araç üzerindeki değerler ile sonradan benim ayarladığım değerleri prıntscreen yaptım yanlız dediğiniz basınç ayarını nasıl düşürüyorum orayı çözemedim.resimlerdeki 1.2.3 numaralı değerler aracın üzerinde olanlardı. 4.5.6.7 değerler benim kurcaladığım sonrası olanlar . mesela 6. fotoğrafta yukarıya doğru olan çizgi aşşağıya çekilirse yada yukarıya çekilirse ne olur ? yanlışlık yapmışmıyım acaba bir fikir verirseniz ..

SORUN SÖYLEYELİM KENDİ AYARINIZI YAPIN (PROGRAM HK)

Merhaba, basınç değerini regülatörün üzerindeki vidadan ayarlıyorsunuz. Sorularınızla ilgili bütün detaylar kullanma klavuzunda mevcut.

http://www.mscsi.net/destek/attachment.php?attachmentid=68&d=1297640856

• çok teşekkür ederim ancak linke tıkladığımda forumunuza üye olmamaa ragmen izin yok diyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperfaal -- 6 Aralık 2012; 12:34:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

Merhaba Araç benzinde çalışırken verileri atarsanız daha çok yardımçı olabilirim. ançak yaptığınız ayarlar yanlış.benzindeki verileri paylaşın sonra nasıl yapmamız gerektiğini anlatayım. İster iseniz.

evt zaten bende doğru olacağını hiç düşünmemiştim bir bilmeyen olarak :) peki birazdan benzin değerlerinin fotoğrafını yollarım .
  • quote:

quote:

Merhaba Araç benzinde çalışırken verileri atarsanız daha çok yardımçı olabilirim. ançak yaptığınız ayarlar yanlış.benzindeki verileri paylaşın sonra nasıl yapmamız gerektiğini anlatayım. İster iseniz.

evt zaten bende doğru olacağını hiç düşünmemiştim bir bilmeyen olarak :) peki birazdan benzin değerlerinin fotoğrafını yollarım .

ok yükledim .

• quote:

quote:

quote:

ok yükledim .

öncelikli olarak motorun çalışma sıcaklığına gelmiş olması lazım.
    biraz acele etmişsiniz ekran görüntülerini almak için :)

ip ucu: regülatör sıcaklığı.

• akşam tekrar araç nasıl olsa yolda ısınır en son haliyle tekrar fotoğraflarım ozaman :)))
  • Merhaba ;

Arkadaşlar araç zaten benzinde çalışıyor gerüratör ısınsa ne olur soğuk olsa ne olur. sıcaklık benzinle ilgili konu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....ŞAFAK OTOGAZ.... -- 6 Aralık 2012; 17:48:55 >
  • quote:

Merhaba ;

Arkadaşlar araç zaten benzinde çalışıyor gerüratör ısınsa ne olur soğuk olsa ne olur. sıcaklık benzinle ilgili konu değil.

peki ozaman üstad nasıl yapacağımı yazarmısınız hangi ayar ne işe yarar mesela o kırmızı grafik çizgisi ne işe yarar ? teşekkürler
  • Merhaba ;

Kırmızı çizgi dd da kaç ms açık kalması gerektiğini ayarlayan harita çizgisidir düz aşağı yukarı olduğu gibi aralarda zengin yada fakir yapılabilir ançak bu çizgiyle çok oynamak otomatik kaliprasyonun olmadığına işarettir. nozıllar tam uyumlu ve montaj düzgün ise bu çizgiye çok dokunmak gerekmez.

Benzinde enjektör aralıkları en fazla 3,68 görülmekte bu zaman lpg dede aynı olmalı. lpgde enfazla 4,14 görülmekte
  • quote:

Merhaba ;

Kırmızı çizgi dd da kaç ms açık kalması gerektiğini ayarlayan harita çizgisidir düz aşağı yukarı olduğu gibi aralarda zengin yada fakir yapılabilir ançak bu çizgiyle çok oynamak otomatik kaliprasyonun olmadığına işarettir. nozıllar tam uyumlu ve montaj düzgün ise bu çizgiye çok dokunmak gerekmez.

Benzinde enjektör aralıkları en fazla 3,68 görülmekte bu zaman lpg dede aynı olmalı. lpgde enfazla 4,14 görülmekte

peki teşekkürler bugün o 1.250 gösteren bar olayı regületörün üzerinden değiştirmek gerekiyormuş .olması gereken 1 bar deniliyo bu şimdi benim fazla yaktığım anlamınamı gelir peki ?
  • quote:

Merhaba ;

merhaba Asım bey,

siz kalibrasyon yaparken ya da kalibrasyon sonrasında ince ayar yaparken (gazla çalışma durumu için benzin enj. sürelerinin, benzinle çalışma durumundaki benzin enj. sürelerine eşitlenmesi işini uzun uzun yazmış olayım.) motor sıcak değilken mi yapıyorsunuz?
  • Merhaba
    Benzindeki resimleri istedim kaliptasyon yap demedim
    O anlamda soğuk yada sıcak önemli değil dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Aracım golf 4 comfortline.

Atiker safefast lpg montajlı olarak almıştım. Lpg değerlerimi gözden geçirmek istiyorum,

Aracımla ilgili şu anki duruma ait ekran görüntüsü aşağıdadır;

Sizce mevcut değerler nasıl, herhangi bir anormallik söz konusu ise neler yapabilirim? Bulunduğum bölge kırsal bir bölge olduğu için haliyle pek anlayan bulunmamakta.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letmekick -- 8 Aralık 2012; 21:36:12 >

• 307sw 2005 otomatik aracımda atiker fast sistem mevcut ve ayarları nasıl olmalı hangi değerlerde olmalı resimli açıklayabilirmisinz?

Hangi meme kullanılmalı gaz basıncı tam olarak kaç olmalı çarpanları ne olmalı?

Teşekkürler
  • quote:

Merhaba
    Benzindeki resimleri istedim kaliptasyon yap demedim
    O anlamda soğuk yada sıcak önemli değil dedim

1.8 motor otomatik aracımla mimgas kalibrasyon yaptım hiç bir ayara dokunmadan bugün test etme şansım oldu 25 tl gaz ile şehir içi 100 km yi geçmemek kaydıyla 90 KM yol yaptım ortalama 27 kuruşlara filan geliyo aartık bu değerler son zamlardan sonra sizcede normalmidir ?
  • Yakıtın normal olup olmadığını bilmek için benzin yakıtını bilmek lazım.
    Örnek hesap;
    100 kmt. 10LT benzin
    100kmt. 12LT lpg normal bunun dışındaki yakıtlar az dahi olsa normal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcetin

Merhaba,

Aracım golf 4 comfortline.

Atiker safefast lpg montajlı olarak almıştım. Lpg değerlerimi gözden geçirmek istiyorum,

Aracımla ilgili şu anki duruma ait ekran görüntüsü aşağıdadır;

Sizce mevcut değerler nasıl, herhangi bir anormallik söz konusu ise neler yapabilirim? Bulunduğum bölge kırsal bir bölge olduğu için haliyle pek anlayan bulunmamakta.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

307sw 2005 otomatik aracımda atiker fast sistem mevcut ve ayarları nasıl olmalı hangi değerlerde olmalı resimli açıklayabilirmisinz?

Hangi meme kullanılmalı gaz basıncı tam olarak kaç olmalı çarpanları ne olmalı?

Teşekkürler

Siz ayarlarınızı gönderin biz yorum yapalım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.