Şimdi Ara

SORUN SÖYLEYELİM KENDİ AYARINIZI YAPIN (PROGRAM HK) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
8
Favori
19.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 saat önce ustanın yanından ayrıldım,gittim önce eski, ayarları kaydettirdim sonra hamdi kardeşim obd cihazını bağladı ama araçla eşleşmedi(daha öncede başka bir obd cihazı bağlamıştı aynı şey olmuştu ki arabayı daha önce bosch ve özel renault servisinde bağlamışlardı o yerden)araçla ilgili sıkıntı yok sorun nerde peki,menüde nozul doğru olarak gözüküyordu daha sonra ayarları resetleyip otomatik kalibrasyona geçti tabi otomatik kalibrasyonda arabayı gaz vererek 3000 devire çıkartıp ayar yapmaya çalıştı bu arada enjeksiyon süresi gaz için 3.40'ın altına hiç inmedi bende senin söylediğin regülatör basıncını 0.90'a düşürün sözünü ona söyledim oda enjeksiyon yazan yeri 1.0 yaptı ama enjektör süreleri arasındaki fark arttı yani benzin 2.40 lpg'de 4 gibi falan oldu öncede lpg 3.40 gibiydi nitekimde otomatik kalibrasyon tamamlanmadı,enjeksiyon sürelerini eşitlemek gerekmezmi dedim bu valtek enjektörlerde düşmez dedi ama kme'de düşer dedi birde aynı enjektör ancak yazılım farklı dedi şimdi aeb en gelişmiş yazılımlardan biri değilmi zaten nasıl olurda kme'de düşerde akl'de düşmez,çıktık yola bilgisayrla ayarladı birşeyler 3 artır 5 eksilt hesabı sonra döndük geri mekana geldik,,bu arada diğer bir ayar 0.28 olarak gözüküyordu adını hatırlamıyorum 1.0 yazan yerin altında olan yerve map haritası 110-160 aralığında olmasısı gerekiyor demiştin ancak 180'e çıkmıştı yani tablo 110-160 aralığında değildi hamdi kardeşim iyi niyetli ancak sen bu ayardan birşey anladıysan bana anlatda bende anlayayım,orda hiçbir şey söylemedim çünkü lüzumsuz yere sürtüşmeye gerek yok başka ayar yapacak yer var ancak gitmekde istemiyorum sıkıldım ben bu işten gördüğüm şey bana normal gelmedi obd cihazı sadece obd'li sistemdemi çalışır yoksa normal sistemdede çalışırmı en son bu konu geçti ama anlattığından ben birşey anlamadım,bu yapılan şeyin ayar olduğunu söyleyebilirmisin eğer öyleyse ben bir daha servise uğramayacağım söz veriyorum

• Merhaba Sayın sendomi;

Aslında hamdi başlamış ayralamaya ama yarım bırakmış beyin basınçı 0,90 a gelince 1,0 yaptığı yeride 0,90 yapmalı kaliprasyonda nozıllar tabii küçük çıkar nozullar değişmeli daha sonra yeniden kaliprasyon atmalı çözüm olmassa debiler 45'e ayarlanmalı.

Hamdi bunları yapacak kapasitede bir usta OBD II sistemle alakalı değil. araçla alakalı bağlanamıyorsa çihaz arızalı anlamına gelir.
  • asım usta şimdi eğer enjeksiyon sürelerinin eşitlenmesi yada birbirine en yakın hale gelmesi bir zorunluluk ise regülatör basıncını 0.90'a çekip neden nozulları küçültmedi ve kalibrasyonu tamamlamadı bu ne anlama geliyor dersem sizin dediğinize göre hamdi bu işten anlıyor eee o zaman tek seçenek kalıyor uğraşmak istemiyor,2 tane cihaz kullandı ikiside tanımlamadı aracı ki yol ayarının obd cihazıyla yapılması gerekmiyormuydu,benzin katksını ayarlayamadık(belli bir devirden sonra oran olarak)4500 devirden sonra benzine geçiyor hala araç,enjeksiyon süreleri arasında ki fark arttı eee ne olacak şimdigülüyorum artık ne yapayım işin gidiş hattı bence belli bu konunun nereye varacağı belli bir süre sonra direkt sorunlu müşteri konumuna gireceğim türkiye'de bu işler böyle oluyor nedense sorgulayınca olacak şey bellidir

• quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcetin

Merhaba,

Aracım golf 4 comfortline.

Atiker safefast lpg montajlı olarak almıştım. Lpg değerlerimi gözden geçirmek istiyorum,

Aracımla ilgili şu anki duruma ait ekran görüntüsü aşağıdadır;

SORUN SÖYLEYELİM KENDİ AYARINIZI YAPIN (PROGRAM HK)

Sizce mevcut değerler nasıl, herhangi bir anormallik söz konusu ise neler yapabilirim? Bulunduğum bölge kırsal bir bölge olduğu için haliyle pek anlayan bulunmamakta.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Peki nozzle değişiminin ne gibi artı yada eksisi olacak?

Yakıt ve performans olarak? Şimdilik çok aşırı bi rahatsızlığım yok, sadece biraz fazla yakıt tüketimi var gibi geliyor.

• quote:

Hocam bu depo gösterge ayarlarında sanıyorum yanlışlık var. Yol yaptıkça lambalar çoğalıyor. Gerçi yeşiller çoğaldıkça mutluluk veriyor bana ama

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Aracım golf 4 comfortline.

Atiker safefast lpg montajlı olarak almıştım. Lpg değerlerimi gözden geçirmek istiyorum,

Aracımla ilgili şu anki duruma ait ekran görüntüsü aşağıdadır;

Sizce mevcut değerler nasıl, herhangi bir anormallik söz konusu ise neler yapabilirim? Bulunduğum bölge kırsal bir bölge olduğu için haliyle pek anlayan bulunmamakta.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Peki nozzle değişiminin ne gibi artı yada eksisi olacak?

Yakıt ve performans olarak? Şimdilik çok aşırı bi rahatsızlığım yok, sadece biraz fazla yakıt tüketimi var gibi geliyor.

Merhaba
    Öncelikle yakıt sarfiyatı çok olur. bir zaman sonra aracın kendi ecusununu ayarlarını bozar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LiLPlayya

quote:

Hocam bu depo gösterge ayarlarında sanıyorum yanlışlık var. Yol yaptıkça lambalar çoğalıyor. Gerçi yeşiller çoğaldıkça mutluluk veriyor bana ama

Merhaba Bu veriler en iyi gösteren verilerdir tecrube ile sabittir. ancak şamandıranın durumunda bir farklılık varsa o başka bu raakamları siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

• eee hocam bende nozullar doğru diyor ama harita 180'de bu ne olacak,yorum yapmaktan kaçınır gibi bir hava seziyorum sağolasın çok yardımcı oldun mesaj attın allah razı olsun ancak olay bir noktadan sonra ne etliye bulaşırım ne sütlüye hesabı oluyor,akl ile görüşüp bu olaya çözüm bulmak isterim ama dedim ya ben bu işlerin nereye varacağını biliyorum,hamdi insan olarak iyi biri sözüm yok ama yapılan iş senin ve diğer ustaların anlattıkları ile örtüşmediği için direkt sorunlu oluyor,neyse şu ana kadar yazdıkların için allah razı olsun hakkını yemiyeyim çok yardımcı oldun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

eee hocam bende nozullar doğru diyor ama harita 180'de bu ne olacak,yorum yapmaktan kaçınır gibi bir hava seziyorum sağolasın çok yardımcı oldun mesaj attın allah razı olsun ancak olay bir noktadan sonra ne etliye bulaşırım ne sütlüye hesabı oluyor,akl ile görüşüp bu olaya çözüm bulmak isterim ama dedim ya ben bu işlerin nereye varacağını biliyorum,hamdi insan olarak iyi biri sözüm yok ama yapılan iş senin ve diğer ustaların anlattıkları ile örtüşmediği için direkt sorunlu oluyor,neyse şu ana kadar yazdıkların için allah razı olsun hakkını yemiyeyim çok yardımcı oldun

Merhaba Sayın Sendomi

Öncelikle hamdi benim sevdiğim ve işinede saygı duyduğum. bir ustadır. nozıllar harirayı aşağı alırsanızda küçük gösterir. bu doğru değildir harita 160 ın altında olmalı doğru bildiğim herşeyi hiç düşünmeden yazarım.

• quote:

quote:

eee hocam bende nozullar doğru diyor ama harita 180'de bu ne olacak,yorum yapmaktan kaçınır gibi bir hava seziyorum sağolasın çok yardımcı oldun mesaj attın allah razı olsun ancak olay bir noktadan sonra ne etliye bulaşırım ne sütlüye hesabı oluyor,akl ile görüşüp bu olaya çözüm bulmak isterim ama dedim ya ben bu işlerin nereye varacağını biliyorum,hamdi insan olarak iyi biri sözüm yok ama yapılan iş senin ve diğer ustaların anlattıkları ile örtüşmediği için direkt sorunlu oluyor,neyse şu ana kadar yazdıkların için allah razı olsun hakkını yemiyeyim çok yardımcı oldun

Merhaba Sayın Sendomi

Öncelikle hamdi benim sevdiğim ve işinede saygı duyduğum. bir ustadır. nozıllar harirayı aşağı alırsanızda küçük gösterir. bu doğru değildir harita 160 ın altında olmalı doğru bildiğim herşeyi hiç düşünmeden yazarım.

peki hocam birbirimizi kırmadan üzmeden nasıl bu olayı çözeriz,artık nozullarmı küçülür yoksa çalışan bir obd cihazı ilemi ayar yapılır bilemiyorum,hamdi'yede ben bu durumdan rahatsızım demekde istemiyorum art niyetli olduğunu düşünmüyorum çünkü ne desem ters tepki olur diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LiLPlayya

quote:

Merhaba, şamandıra üzerinde ters değerli sensör olabilir. iki tip sensör var atıyorum 0-20ohm arası ve 20-0 ohm arası. En doğru ayarı linkte daha önce anlatmıştım.

http://www.mscsi.net/destek/showpost.php?p=145&postcount=38

• Bişey sormak istiyorum Atiker FAST programında görünen menülerin dışında bi menü daha var usta bi şekilde açıyor ayar yapıp kapıyor... sorduğumdada meslek sırrı diyor gülerek.....:))) değer yazılan bi ekran programda, sayılar giriliyor fln orayı tam göremedim bi görseydim anlardımda yetişemedim göremedim tam olarak.... ama evde bikaç deneme yaptım yok öyle bi ekran çıkartamadım....

Ne ekranıdır hangi ayardır bilen varmı acep?
  • Yeni eklenen arayüz sıcaklık seviyesi ayarlanmakta soğuk havalarda fazla yakıtın önüne geçmek için ilave edilen bir prokram
  • peki o ekrana nasıl geleceğiz nasıl açılıyor orası bi ekran görüntüsü yada bi kısayol verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

peki o ekrana nasıl geleceğiz nasıl açılıyor orası bi ekran görüntüsü yada bi kısayol verebilirmisiniz?

O ekrana ulaşmak size + yada - getirmez. O ekranda yapılması gerek bir olay yok sadece gaz sıcaklığı 25 derece olunca gazı arttırma ortalamada kal demek için. onuda sanıyorum yapmışlar.
  • Orda bir ayarlama yapılıyor ama ne değeri girdi ne yaptı bilmiyorum onu öğrenmek için size soruyorum + ayda - si farketmez nasıl açılıyor orası onu yazarsanız sevinirim.... teşekkürler
  • quote:

Orda bir ayarlama yapılıyor ama ne değeri girdi ne yaptı bilmiyorum onu öğrenmek için size soruyorum + ayda - si farketmez nasıl açılıyor orası onu yazarsanız sevinirim.... teşekkürler

Mehaba

Gaz sıçaklığını 35derecede gördüğünde gaz akışı sıfır 25 derecede gördüğünde -1 oluyor du bu ilaveden önce bu ilave ile birlikte 25 derecede 0 yapıyorsunuz dolayısıyla kışın çok yakar sözü tarih oluyor.
  • quote:

quote:

Orda bir ayarlama yapılıyor ama ne değeri girdi ne yaptı bilmiyorum onu öğrenmek için size soruyorum + ayda - si farketmez nasıl açılıyor orası onu yazarsanız sevinirim.... teşekkürler

Mehaba

Gaz sıçaklığını 35derecede gördüğünde gaz akışı sıfır 25 derecede gördüğünde -1 oluyor du bu ilaveden önce bu ilave ile birlikte 25 derecede 0 yapıyorsunuz dolayısıyla kışın çok yakar sözü tarih oluyor.

Peki bu ayarları programın neresinde yapıyoruz bi ekran görüntüsü verebilirmisiniz...

Teşekkürler
  • ben olayı komple hallettim allah razı olsun hamdi geri aldı kiti beni dertten kurtardı bir daha lpg'ye elimi sürersem namerdim,otomatik kalibrasyonun tamamlanmadığı,obd II cihazının aracı görmediği,kafadan yapılan bir ayara ne kadar ayar diyebiliriz sorusunun cevabının bu durumların normal olduğunu söylediğinde çok şaşırmıştım demek ki ben karşıdan pek salak bir adam gibi duruyorum ki yüzüme baka baka bunları söyleyebiliyor,helalleştik ayrıldık ancak gördüğüm muamele hiç iç açıcı değildi,sana önceden söylediğim gibi sorunlu müşteri olarak çok güzel gözüküyorsum üstüme yapıştı,yapılan işi sorgulamam yasakmış öyle diyor ben kimseyi recide etmedim kötü söz söylemedim kişiliğine laf etmedim ancak lafı yedik eğer amacım laf söylemek olsa adamın canına okurum yer gök benim sorunumla çalkalanırdı 35 yaşından sonra kalkıpta birileriyle söz düellosu yapacak kadar aptal değilim ben işimi hallettim ancak hamdi insan olarak iyi biri olsada iş bilmezin teki seninde kulağına küpe olsun bu adam o çevrenin en iyi ustalarından dersen ayıp edersin kendine eğer iyi bir usta olsa bu araç otomatik kalibrasyonu niye tamamlamıyor obd ıı cihazı neden görmüyor deyip sorunu arar bulur ve çözüme ulaştırırdı ama o ne yaptı arayıp araç 40 kuruş yaktı deyince sen internetde yazıyorsun beni kötülüyorsun işime karışıyorsun gibi bir sürü şey dinledim yokya ne güzel iş taktım de alayım aracı sorunlarla uğraşayım herşeye normal de bende tamam deyip susayım,sonuçta yine sustum işmi hallettim mi hallettim benim için sorun bitmiştir bundan sonra lpg taktıracak adamlar düşünsün eğer hamdi bu çevrede ki en iyilerden biriyse vah vah yazık bu millete özençler otogazı bile kötülüyorsa bu adam durup düşünmek lazım ayrıca senin yazdıklarınıda söyleyince gelmiş bana asım şafağın dediklerini söylüyorsun hiç birşey anlamayan dam hesabına aldı seni buda küpe olsun kulağına,ben anlamadım arkadaş bütün lpg işi yapanlar ben iyiyim o kötü diyor neredeyse işini ehli adam kaç tane adam var bu memleketde eniştemde 5000cc mercedes 500s var prins kit taktırmıştı 4 sene önce falan almanyada daha ağzından bir tane kelime duymadım lpg'de sorun var diye iş bilmeyen adamlar toplasan 100 saat kurs görmemiştir,ben bu işin kursuna gittim eğitim aldım diyor

• quote:

ben olayı komple hallettim allah razı olsun hamdi geri aldı kiti beni dertten kurtardı bir daha lpg'ye elimi sürersem namerdim,otomatik kalibrasyonun tamamlanmadığı,obd II cihazının aracı görmediği,kafadan yapılan bir ayara ne kadar ayar diyebiliriz sorusunun cevabının bu durumların normal olduğunu söylediğinde çok şaşırmıştım demek ki ben karşıdan pek salak bir adam gibi duruyorum ki yüzüme baka baka bunları söyleyebiliyor,helalleştik ayrıldık ancak gördüğüm muamele hiç iç açıcı değildi,sana önceden söylediğim gibi sorunlu müşteri olarak çok güzel gözüküyorsum üstüme yapıştı,yapılan işi sorgulamam yasakmış öyle diyor ben kimseyi recide etmedim kötü söz söylemedim kişiliğine laf etmedim ancak lafı yedik eğer amacım laf söylemek olsa adamın canına okurum yer gök benim sorunumla çalkalanırdı 35 yaşından sonra kalkıpta birileriyle söz düellosu yapacak kadar aptal değilim ben işimi hallettim ancak hamdi insan olarak iyi biri olsada iş bilmezin teki seninde kulağına küpe olsun bu adam o çevrenin en iyi ustalarından dersen ayıp edersin kendine eğer iyi bir usta olsa bu araç otomatik kalibrasyonu niye tamamlamıyor obd ıı cihazı neden görmüyor deyip sorunu arar bulur ve çözüme ulaştırırdı ama o ne yaptı arayıp araç 40 kuruş yaktı deyince sen internetde yazıyorsun beni kötülüyorsun işime karışıyorsun gibi bir sürü şey dinledim yokya ne güzel iş taktım de alayım aracı sorunlarla uğraşayım herşeye normal de bende tamam deyip susayım,sonuçta yine sustum işmi hallettim mi hallettim benim için sorun bitmiştir bundan sonra lpg taktıracak adamlar düşünsün eğer hamdi bu çevrede ki en iyilerden biriyse vah vah yazık bu millete özençler otogazı bile kötülüyorsa bu adam durup düşünmek lazım ayrıca senin yazdıklarınıda söyleyince gelmiş bana asım şafağın dediklerini söylüyorsun hiç birşey anlamayan dam hesabına aldı seni buda küpe olsun kulağına,ben anlamadım arkadaş bütün lpg işi yapanlar ben iyiyim o kötü diyor neredeyse işini ehli adam kaç tane adam var bu memleketde eniştemde 5000cc mercedes 500s var prins kit taktırmıştı 4 sene önce falan almanyada daha ağzından bir tane kelime duymadım lpg'de sorun var diye iş bilmeyen adamlar toplasan 100 saat kurs görmemiştir,ben bu işin kursuna gittim eğitim aldım diyor

Merhaba Sayın Sendomi;

Öncelikle geçmiş olsun. işini hallettiğine sevindim. Lpg den menmun olmanı arzu ederdim ancak malesef ki seni lpg dostu yerine düşmanı yaptık ..

Hamdiyi insan olarak severim. Usta olarakta benden kat kat iyidir Esnaflığınıda malını iade alarak kanıtlamıştır.

Bana söylediklerine gelince onun canı sağ olsun haklıdır. uzaktan başkalarının işine karışarak hakaretide kabul etmiş oluruz ancak bizim niyetimiz halis sadece senin gibi lpg den sıkıntı çeken insanlara yardım etmek.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.