Şimdi Ara

Sony SmartWatch 2 'En alınası akıllı saat' video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teknolojiyi seven para harcayan birisi olarak söylüyorum ben bu saatlere para vermem.saat benim için aksesuardır ve analog saatleri severim.
    akıllı saatin bana sağlıyacağı bir yarar yok.zaten telefon elden düşmüyor o ufacık ekrandan baksam ne olur bakmasam ne olur

• Pi ömrümü ile göz doldurmak mı kim akıllı saat alır da normal saati gösterme modunda kullanır normal kullanımda 3-4 gün az kullanımda ise 1 haftaya kadar pil ömrü sunsa ne olur evdeki mekanik saatimi kullanırım zaten akıllı telefonları her gün şarj ediyoruz ve bıktık bundan bir de akıllı saatin mi şarjıyla uğraşacağız bence şu an için akıllı saat almak hiç mantıklı değil tamam fiyatları cezbedici olsa denemek için alınabilir ama hem fiyatları yüksek hemde pil ömürleri sınıfta kalırken akıllı saat mi uzak dursun benden pil derdi olmayan mekanik saatimle mutluyum

• fişlerde yer kalmadı, her yer şarj adaptörleri ile dolu, artık şarjlı alet gördüm mü kusasım geliyor.

• Saati hangi biriniz konuşmak için kulağına götürecek merak ediyorum. Cihaz çok başarılı. iwatch gelmeden alınmaz diyenler size zorla gidin bu saati alın diyen yok.

• Google Play'de "Custom Smartwatch" gibi uygulamalarla farklı saat tasarımları ekleyebilmek, fotoğraflı saatler yapabilmek mümkün. Ayrıca bana göre en efektif özelliği müzik uygulamalarını telefonla uğraşmadan kontrol edebilmek...

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostie

Google Play'de "Custom Smartwatch" gibi uygulamalarla farklı saat tasarımları ekleyebilmek, fotoğraflı saatler yapabilmek mümkün. Ayrıca bana göre en efektif özelliği müzik uygulamalarını telefonla uğraşmadan kontrol edebilmek...

Merhaba,

Sonradan yüklenebilen saat uygulamaları düşük enerji modunu desteklemedikleri için aşırı pil tüketimine neden oluyorlar.

Şu an için orijinal temalar ile aynı çalışma mantığına sahip saat temaları yüklemek mümkün değil.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saati yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Sonradan yüklemiş olduğum uygulamalardandır belki ama şarjı 3-4 gün ancak gidiyor. Telefonum Xperia Z. İşyerimde telefonu sadece titreşimde kullanıyorum. Bu saat ile beraber bir arama geldiğinde kolumda titreşim yaratması ile gelen aramayı kontrol ediyorum. Gelen aramada daha önceden arayan kişi resmi telefonda tanımlıysa saatte de aynı resim görünüyor. Direkt olarak saatten gelen aramayı sonlandırabiliyorum. Saatin en büyük faydası araba kullanırken görülüyor. Jabra Stone 2 kullanıyorum. Arama geldiğinde kimin aradığını saatten görüp ona göre cevaplıyabiliyorum. Stone 2 gelen aramanın kim tarafından olduğunu sesle belirtiyor ama Türkçe karakter problemi olduğundan bu şekilde görüp de cevaplamak daha kolay oluyor. Telefon ile saat arasındaki mesafe arttığında otomatik olarak titreşim ile sizi uyarıyor. Kapsama alanına girdiğinde tekrar titreşim veriyor. Yani telefonu bir yerde unutmanız söz konusu değil. Ayrıca saatin en önemli özelliklerinden bir de görsel olarak çok dikkat çekmesi ve şık durması. Genelde hafta için takım elbise kravat kullanıyorum ama ceketin altında hiç de sakil durmuyor. Şık duruyor bie denebilir. Renk siyah olduğu için her şey ile uyumlu duruyor. Spor giyimde ise süper uyumlu görünüyor. Umarım biraz fikir verebilmişimdir.

• Abi o kadar hasta olmana rağmen bu Videoyu çektiğin için teşekkürler.

• Kol'a takıldığı içinmi saat denmiş buna?
    saat olabilme koşulları nelerdir? bunlar açıklandıktan sonra isim verilmesi lazım.

• Bu saat cebimde akıllı telefon var kolumdaki saatten eziyet çekmek istiyorum diyenler için yapılmış.

• Bu cihazda bir elektronik saatte olması gereken tüm özellikler var. Saat, tarih, alarm, hesap makinesi, kronometre vb. Bu özelliklere mesaj, email, sosyal ağlar gibi uyarıları eklediğinizde, telefonla da eş zamanlı çalışmasını eklediğinizde akıllı saat oluyor. Tek fark arada şarja takmanız gerekiyor. Ben kullandığım için yorum yapabiliyorum. Kullanmadan yorum yapmak anlamsız. Hele eziyet kelimesi çok saçma olmuş. Sonuçta koluma bir saat takmış oluyorum. Eziyetse bütün saatler eziyet.
  • İnceleme için teşekkürler. Uzun pil ömrü isteyen arkadaşlar cookoo watch'lara bir göz atabilir tabii ki bir sony smart watch 2 veya samsung gear kadar fonksiyonel olmasada 1 sene pil ömrü ekran için normal saat için ise 3sene pil ömrü sunuyor. Belki Mesut Bey' de incelemesini yapar, kendisininde beğeneceğinden eminim.
    Saygılar.

• Geç kaldı. Ben teeee ne zamandır kullanıyorum.

Saat bir harika. Keşke şu da olsa dediğim şey bir mikrofon olurdu sanırım.

Neden dersen kullanım alanları.

1 - Sesli not alma. Telefonu cepten çıkarmadan kolayca ses kaydı alabiliriz. İnanılmaz bir pratiklik sağlar günlük hayatta.

2 - Uygulamalar ile geliştirme. Mesela google ses tanıma ile mesaj yazabilirdik mesaj uygulamasında direkt Kullanan bilir alanında en iyisi şu an Şarkı söylüyorum eş zamanlı yazıyor ekranda. Ya da bir soundhound uygulaması ile direkt saatten müzik arama yapabilirdik telefonu cepten çıkarmadan.

3 - Görüşme. Her kulaklıkta mikrofon olmayabiliyor. Bazen çok beğendiğimiz acayip ses veren bir kulaklıkta mikrofon yok diye alamıyoruz. ( Koss Porta Pro mesela. Mikrofonsuz versiyon 100TL mikrofonlu versiyon 200TL. ) Ya da elimizdekini değerlendirmemiz gerekiyor. Saati kulağa götürmek iğrenç bir görüntü olur ama elimizi çenemizin altına koyup ya da star trek misali direkt saate konuşup görüşme yapmak pratik olduğu kadar havalı da olacaktır. Star treği geçte. Cidden çene altına koymak havalı bir poz. :D

Üstelik bir ilavesi de yok. Mikrofon sadece çalıştığında enerji harcar.

Sony 3. saate bunu ekler ise 3. sünü de alırım.

• Arkadaşlar benim smartwatch 2de dil seçenekleri çıkmıyor menüleri nasıl türkçe yapabilirim ekranda tarih ve saati nasıl türkçe yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklenen inceleme geldi. MW1'in abisi.

• Tasarım olarak çok hoşuma gitmedi. Saatin dayanıklılık durumu nasıl acaba şimdiye kadar 3-4 saatimin camını kırmışımdır en az sağa sola çarpmaktan. Bunda öyle bir durum olursa saat çöp oluyor direk.
  • Akıllı don çıkarın onuda şarja takalım.Millet sayenizde elektrik prizlerinin yanında yaşıyor artık

• Ne sacmalik bu saat olayi kadar sacma sapan birsey gormedim ceptelefonunu cebimden cikartip bakmicam ama saate bakicam amanda ne zor cep telefonunu acip bakma

• Benim şahsi düşüncem sadece genç kitleye hitap eden bir ürün olduğu, aynı bizim çocukluğumuzdaki oyunlu saatler gibi. Saat bir aksesuardır, nasılki kolye yüzük küpe gibi aksesuarlar kıyafete uyduruluyorsa o gün takılan saattin o günkü kıyafete uyması gerekir. Akıllı olmasından öte şık ve tamamlayıcı olması gerekir
  • SAATİN PİLİMİ BİTER ABİCİM YAA

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.