Şimdi Ara

SAMSUNG I9082 Galaxy Grand Duos Çift Hatlı 5'' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
13
Favori
173.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scgn

sorunun cevabı
    iki hat yönlendirme yapmadan çalışıyor.
    AMA
    biriyle konuşurken diğeri kapalı oluyor. OLSUN nolacak diyorsanız şuna DİKKAT.
    ilk hattınızda 1000 dk ve 1gb int var. 2. hattan çağrı almanız gerek. Yanlış seçim
    çünkü 1. hat internete aktif bağlıyken örneğin gmail senkronize ederken ikinci hat kapalı oluyor adamlar ulaşamıyor ona göre.. sonra 7542 mesajı geliyor. Ama adam ısrarcı olup üstüne bir kez daha sizi ararsa telefona ulaşılabiliyor..

tecrübeyle sabittir..

selamlar

Doğrumu anladım benim avea ve turkcell hattım var ben avea ile internete bağlı iken turkcell den çağrı alamıyacakmıyım ???

konuşurken tamam diğer hat kapalı ama internet bağlı diye diğer hat kapalı olması pek mantıklı gelmedi...

• doğrudur, ama bişi var, sim kart yöneticide veri kullanımı sırasında çağrı al seçeneğini işaretlersen çağrı alıyor.
    Yada yönlendirme açık ve bu seçenek seçili değilse, yönlendirme yapıyor.
    sonra konuşma bitince internet sayfası can not page diyor ama refreş esnasında sorun olmuyor..
    bence sıkıntılı bir durum değil..
  • Ben de telefonu bir hatta sadece görüşme paketi, diğer hatta da VINN hattımı takarak kullanmak amaçlı aldım. Anladığım kadarıyla iki hat birden aktif olamıyor. Bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan var mıdır acaba? Hatların ikisi de Turkcell bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

doğrudur, ama bişi var, sim kart yöneticide veri kullanımı sırasında çağrı al seçeneğini işaretlersen çağrı alıyor.
    sonra konuşma bitince internet sayfası can not page diyor ama refreş esnasında sorun olmuyor..

hocam olaya hızır gibi yetiştin :)

denedinmi o şekilde hocam sen çağrı al şeçeneği kapalı iken öteki hattı arayıp çağrı al şeçeneği işaretli iken de arayıp sağlama yaptıysan hala almayı düşünüyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclcan44

quote:

doğrudur, ama bişi var, sim kart yöneticide veri kullanımı sırasında çağrı al seçeneğini işaretlersen çağrı alıyor.

hocam olaya hızır gibi yetiştin :)

denedinmi o şekilde hocam sen çağrı al şeçeneği kapalı iken öteki hattı arayıp çağrı al şeçeneği işaretli iken de arayıp sağlama yaptıysan hala almayı düşünüyorum :D

Selam yclcan44,
    Deneme yapmadan konuşurmuyum aşkolsun :)

denedim.. iki hat birbirine yönlenmiş durumda. sim yönetici menüsünden "veri aktarım yapılırken başka sim kart ile aramaları al" açıklamalı "gelen aramaları al" seçeneiğini seçtim.

sim1 ile internette video izlerken, sim2 den aradım. sim 2 den hattı aldım.
    sonra sim 1 i aradım, yina aldım.
    amaaaa, sim2 arayınca, hattı alıyorsun kabul fakat izlediğin video sitesi page can not be found hatasına düşüyor. sorun değil. .konuşma sırasında internet yapamamicana göre, bitince refresh ediyorsun, problem kalmıyor.

ama yukarıda dediğim seneçek kapalıyken, gerçekten ikinci hattan arayınca, internet gitmiyor ama çağrı yönlendirme yazıp sim1 e geliyor arama..
    bunu fakr edip kapaman lazım.. yoksa fatura şişer :)

Bu arada faturam geldi, yönlendirmelerden ötürü kabarma ve bi fazla bedel yok
    yani yönlendirilmiş hattı açmadığın sürece, skıntı yok..
    bu da bana yetiyor.

ayrıca arkadaşlar bir tavsie, inanın bana, aynı anda iki hattn konuşma düzeyinde aktif olması sağlık açısından ii değil.. benden sölemesi..

• Teknosa dan 3-4 gün önce aldım.
    Önceden çift hatlı B5702 kullanıyordum. 5702 çift işlemcili olduğu için iki hat her zaman açık ve 1. hatan konuşurken; 2. hattan çağrı gelince de ulaşılıyordu, yönlendirme yapmadan. Ama bunda 2 hat herzaman açık fakat çift hat menüsünden yönlendirme seçeneğini açmazsanız, konuşma esnasında diğer hatta ulaşılamıyor.
    Bir kaç kişi de yönlendirme yapmazsanız arama bekletme de olmuyor demiş, yani 1. hattan konuşurken yine 1. hattan sizi biri aradığında telefon meşgul çalıyor, Doğru, bende de ilk başta öyleydi, ama onu da buldum, kısaca anlatayım nasıl olduğunu.
    Öncelikle ayarlardan yönledirmeyi kaldırın. yani çift sim herzaman açık seçeneği kapalı olsun. Daha sonra Rehber e girin, telefon yada arama kaydı sekmesini açın, alt tuş takımından soldaki dokunmatik düğmeye basın (menü düğmesi), açılan menüde en alttaki arama ayarları na girin, biraz aşağı taraftan ek ayarlara girin, orada arama bekletme kutucuğu var, her iki hat için de bu kutucuğu işaretleyin. İşlem tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bestwill

Teknosa dan 3-4 gün önce aldım.
    Önceden çift hatlı B5702 kullanıyordum. 5702 çift işlemcili olduğu için iki hat her zaman açık ve 1. hatan konuşurken; 2. hattan çağrı gelince de ulaşılıyordu, yönlendirme yapmadan. Ama bunda 2 hat herzaman açık fakat çift hat menüsünden yönlendirme seçeneğini açmazsanız, konuşma esnasında diğer hatta ulaşılamıyor.
    Bir kaç kişi de yönlendirme yapmazsanız arama bekletme de olmuyor demiş, yani 1. hattan konuşurken yine 1. hattan sizi biri aradığında telefon meşgul çalıyor, Doğru, bende de ilk başta öyleydi, ama onu da buldum, kısaca anlatayım nasıl olduğunu.
    Öncelikle ayarlardan yönledirmeyi kaldırın. yani çift sim herzaman açık seçeneği kapalı olsun. Daha sonra Rehber e girin, telefon yada arama kaydı sekmesini açın, alt tuş takımından soldaki dokunmatik düğmeye basın (menü düğmesi), açılan menüde en alttaki arama ayarları na girin, biraz aşağı taraftan ek ayarlara girin, orada arama bekletme kutucuğu var, her iki hat için de bu kutucuğu işaretleyin. İşlem tamamdır.

Dostum bu söylediğini yaptım. olmadı. bir hattan konuşurken diğeri kapalı uyarısı verdi.
    yönlendirme açık olmadan olmuyor ne yazık ki..
    iyice dene bence..

• quote:

quote:

Teknosa dan 3-4 gün önce aldım.

Dostum bu söylediğini yaptım. olmadı. bir hattan konuşurken diğeri kapalı uyarısı verdi.
    yönlendirme açık olmadan olmuyor ne yazık ki..
    iyice dene bence..

Dostum yazdığımı tam okumamışsın. ben bir hattan konuşurken diğer hattan bahsetmedim. Arama bekletme olayından bahsettim. Arama bekletme 1. hattan konuşurken yine 1. hattan çağrı gelince, karşıya meşgul tonu vermeden "aradığınız kişi şuan başkasıyla konuşuyor" uyarısı değil mi?
    isterseniz bir deneme yapın. Benim bahsettiğim işlemi yapmadan önce 1. hattan birisi ile konuşun, konuşurken başka bir telefonla yine 1. hattan kendinizi arayın, telefon meşgul çalacak ve sizin galaxy grand da arayan uyarısı olmayacak, bir de benim dediğim gibi deneyin ve kendinizi yine arayın, bu sefer aradığınız kişi başkasıyla konuşuyor diyecek operatör.
    bu bekletme olayı benim için önemli, 1. hat şirket hattım, 2. hat özel hattım. şirket hattı ile çok sık konuştuğum için gelen çağrıların kaçmamasını istiyordum. 2. hat çok önemli değil. 1. hattan konuşurken ulaşılamasa bile kim aramıştan mesaj geliyor zaten.

• dostum zaten yönlendirme yapınca meşgul çalmıyor.. arayanı bekletiyor. aradığınız kişi telefonda diyor..
    ayrıca yönlendirme yapınca zaten meşguliyet yok..
  • quote:

dostum zaten yönlendirme yapınca meşgul çalmıyor.. arayanı bekletiyor. aradığınız kişi telefonda diyor..

Ben yönlendirme yapmadan meşgul çalmaması için söyledim. Yönlendirmede telefona cevap versen de vermesen de türkcell yönlendirme ücreti yansıtıyor dedikleri için yönlendirme yapmadım ve arama bekletme seçeneğinin bu şekilde çözüldüğünü söylemek istedim.
    Tekrar düzelterek yazayım; yönlendirme yapmadan, konuşma esnasında karşıya meşgul tonu vermemek için arama bekletme seçeneği bu şekilde yapılıyor. Ben de telefonu kurcalarken tesadüfen bu seçeneği gördüm ve paylaşmak istedim.
  • quote:

yönlendirmeyi kapatıp, kim aramış özelliğini kullanmak daha makul. yalnız bulamadığım ve beğenmediğim bir özellik, biri ile konuşurken aynı hattan arayana meşgul çalması. eski b7722 de bu özellik vardı, arayan bip bip eder görünürdü. şimdi yok acı ama gerçek. yada ben bulamadım.
    meşgul olunca kim aramış devreye girmediği için o çağrı kaçaibliyor. arayan kişi bir daha aramayabilir. önemli çağrı ise kaçması hoş olmaz tabi.

Bu yorumu siz yapmışsınız. Ben de bu konuyu açıkladım ama siz yönlendirme yapınca zaten meşgul çalmıyor diye cevap yazmışsınız.
  • quote:

quote:

dostum zaten yönlendirme yapınca meşgul çalmıyor.. arayanı bekletiyor. aradığınız kişi telefonda diyor..

Ben yönlendirme yapmadan meşgul çalmaması için söyledim. Yönlendirmede telefona cevap versen de vermesen de türkcell yönlendirme ücreti yansıtıyor dedikleri için yönlendirme yapmadım ve arama bekletme seçeneğinin bu şekilde çözüldüğünü söylemek istedim.
    Tekrar düzelterek yazayım; yönlendirme yapmadan, konuşma esnasında karşıya meşgul tonu vermemek için arama bekletme seçeneği bu şekilde yapılıyor. Ben de telefonu kurcalarken tesadüfen bu seçeneği gördüm ve paylaşmak istedim.

dostum bende bişi demedim zaten.. paylaşmışın çok saol. bende yanlış anlamışım. dediğini yaptım ama yönlendirme yapınca zaten bu seçenekler işaretli geliyor.
    birşey daha söyleyim, yönlendirmeyi açmadıkça ücret gelmiyor. En azından turkcell de. zira faturam geldi, tarifem neyse o. fazlası yok. ve müşteri temsilcisinden bu konuda teyid aldım. en azından temsilci bizlerden daha iyi biliyordur diye düşünüyorum

• Arkadaşlar Kamera çekiminde sorun yaşayan oldu mu? Benim telefonda 3264X1836 çözünürlükte kamerada kayma oluyor gördüğü yerden yaklaşık 30 cm sağa kaymış şekilde çekiyor. Deneyip dönüş yapan olursa sevinirim.
  • Söylediğim çin malı telefonun kamerası 3,2 mp di. İnanılmaz kaliteli görüntüsü vardı. Çok hızlı ve net çekim yapıyordu. Neyse işim gereği hiç bir çağrıyı kaçırmamam lazım. Napalım yönlendirme de olsa, geri de dönsem sonuçta para bana yazacak. Gidip bir bakayım teknosaya.
  • bende iki tane var. hiç birinde sorun yok.. ne görüyorsa onu çekiyor..
    bende servise götürmelisin hemen..
  • quote:

bende iki tane var. hiç birinde sorun yok.. ne görüyorsa onu çekiyor..

Sağol dostum. Çok ilginç bir sorun. O kadar araştırdım kimsede yok bir bana denk geldi sanırım. Gördüğün yeri çekmiyor sağ tarafa kayıyor görüntü. Birde işin ilginci bazen düzgün çekiyor. İyice şaşırdım. Forum İstanbuldaki Samsungdan almıştım oraya götürdüm yarın servise göndereceklermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lilsam

quote:

bende iki tane var. hiç birinde sorun yok.. ne görüyorsa onu çekiyor..

Sağol dostum. Çok ilginç bir sorun. O kadar araştırdım kimsede yok bir bana denk geldi sanırım. Gördüğün yeri çekmiyor sağ tarafa kayıyor görüntü. Birde işin ilginci bazen düzgün çekiyor. İyice şaşırdım. Forum İstanbuldaki Samsungdan almıştım oraya götürdüm yarın servise göndereceklermiş.

rica ederim ama 1 ay olmadıysa alalı ki olmamıştır, yenisi ile değişim isteme hakkın var.
    katiyen onarım kabul etme.. yasal hakkın bu senin..
    yada paranı iste, git başka yerden al..

• quote:

Orijinalden alıntı: lilsam

Arkadaşlar Kamera çekiminde sorun yaşayan oldu mu? Benim telefonda 3264X1836 çözünürlükte kamerada kayma oluyor gördüğü yerden yaklaşık 30 cm sağa kaymış şekilde çekiyor. Deneyip dönüş yapan olursa sevinirim.

Ben kamerayı kapı hizasına getirerek çektim, görüntüde herhangi bir sapma yok. Kamerayı açınca ekranın neresine dokunursan oraya autofocus yapıyor. Belki ondan olabilir.

• Aha objektifte, sensörde bir problem var sanki...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.