Şimdi Ara

SAMSUNG I9082 Galaxy Grand Duos Çift Hatlı 5'' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
13
Favori
173.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olucak, öncelikle çift hat aktifmi onu bir netleştirelim, bi arkadaş samsung türkiyeyle konuştum ancak yönlendirmeyle olur diyor, ikincisi şarz durumu, s3 veya s2 iyle karşılaştırırsak şarz durumu nasıl, ortalama bir kullanımla bir günü rahat çıkartıyormu, ben bugün teknosaya gittim s3 ile bu cihazı yanyana koyup aynı videoyu açtım, tabiki görüntü kalitesinde belirgin bir fark var ama ben daha büyük farklar bekliyordum, bence iki telefon taşımamaya değer bu az pixelli makine, tabi çift hat gerçekten aktif ve şarzıda 1 günü çıkartıyorsa , cevaplarını bekliyorum, sizin yönlendrmenizle alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sidatali

arkadaşlar bilen varsa şu sorularıma lütfen cevap versin.

JmSuanda 9082 olan arkadası aradım gorusurken diger hattınıda aradım ulasılamıyor dedi. Sonra kapattık o arada arkadaş hattı aktif ettim dedi bu sefer oldu aradigınız kişi başkasıyla gorusuyor dedı ama hat faturalı oldugundan yonlendırme ücreti yamzıp yazmadıgını bılemiyoruz lütfen kontörlü hatla deneyenler bilgi versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendeki s duos yönlendirme ile çalışıyor,her yönlendirmeyede turkcell kol gibi 0,48 kuruşu yapıştırıp faturaya göndermiş.
    o sebeple çift hattan vazgeçip tekrar iki telefon kullanacağım sanırım.
  • Arkadaşlar yönlendrimeli bile olsa yönlendirmeyi kapatırsanız sorun olmayacaktır. kaldıki biri ile konuşurken başkası ararsa kapalı olsun nolcak ki?
    kim aramış özelliğini kullanarak bunu ekarte edersiniz. kim aramışın da bedeli çok değil..
    ben henüz almadım. ama bu telefonu alacağım. ama 1-2 hafta sonra..
    o zaman hala alan olmamışsa yorum yazarım..
  • Bende iki hat var
    FATURALI VODAFONE VE KONTÖRLÜ TURKCELL
    ikisi aynı anda aktif, VODAFONE aktifken eğer biri TURKCELL numaramı ararsa o hat direk devreye giriyor ve yönlendirme ücreti kesilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edizz

Bende iki hat var
    FATURALI VODAFONE VE KONTÖRLÜ TURKCELL
    ikisi aynı anda aktif, VODAFONE aktifken eğer biri TURKCELL numaramı ararsa o hat direk devreye giriyor ve yönlendirme ücreti kesilmiyor.

oo bu iyi bilgi?
    demek ki çift işlemci çalışıyor..
    bu durumda i9082 daha da başalı oldu şimdi..
  • Bu telefonun özelliklri çok iyi ama 5 inç olması benim için sıkıntı böyle büyük telefonları pek sevmiyorum. S7562 benim hoşuma gitti ama okuduğum yorumlar pek iç açıcı değil. Çift hat takılı oluncu çok takılma yapıyo filan deniliyor. Benim için çok aşırı bi hızda olmasına gerek yok ama normal kullanımda takılma yaparsa o zaman sıkıntı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

dostum s3 1500 TL ydi yeğen aldı, şimdi 1200-1400 arası 9 ay geçti.
    sen 900 e nerden aldın?
    ayrıca bu fiyat inmesi arz talep sebebindendir. i9082 beğenilirse fiyatı yükseleiblir bile.. garanti edemezsin..
    ayrıca ben samsung mağazasına sorduğumda 1100-1200 civarı demilerdi. zaten yurt dışında 600-650 $ dan satışa çıkmış.. önce orda düşmesi lazım..

sahi 900 e nerden aldın mera kettim? ayrıca garantisi var mı?

toplu cevap

dükkan garantili hocam dicle iletişim ordan aldım sıkıntı yok daha önce s2 almıştım ordan .... fiyat bekleyip görelim diyorum ikimizde burdayız :)
    ayrıca i9082 nin yurt dışı fiyatı 370 - 400 dolar arası... söylediğin 600 - 650 dolar nerede satılıyor ???

arakadaşlar çift işlemcili yazıyor zaten yani ben turkcell hattımda ali ile konuşuyorum veli beni aveadan arıyor ben ali ile konuşmaya devam ediyorum fakat arka planda telefon çalıyor uyarı bip sesi şeklinde

s7562 olarak örnek verirsem turkcell de ali ile konnuşuyorum veli beni aveadan arıyor onada meşgul çalıyor

Umarım anlatabilmişimdir :)

hocam takılma olur derken sen tutupta arka planda 4,5 program çalıştırırsan ve 2 hat ta takılı olursa donma degil pek hissedilmeyecek yavaşlama olur ama bu kullnmaya bağlı ben bir süre s7562 kullandım 4 tane falan oyun yüklüydü interneti çok kullanıyodum ama donma yapmadı bu işlemci olarak s7562 den daha iyi donma düzgün gerçekten telefon maksatı ile kullanıldığında olmaz adı üstünde çift hat eğer cep bilgisayarı olarak kullanacaksanız direk note alın tek hatlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yclcan44 -- 29 Mart 2013; 21:39:46 >

• Selamlar,
    dükkan garantili durumlar fena halde riskli olabilir. tercih meselesi..
    600-650 $ a çıkacak deniyordu, 400 e çıkmış dediğin gibi..
    daha piyasaya çıkmadan önce bir sürü yabancı sitede yorumlar vardı..
    yurt içinde 700 tl lere kısa sürede zor düşer bence.. böyle düşünmesem gidip dün almazdım telefonu..
    kaldıki 100-200 bile düşse telefon ihtiyacı önemli, kendi açımda nerteleme şansım kalmamıştı, malum eski 7722 model samsung um artık kullanılacak bir halde değil.
    samsung almamaya yeminliydim. çin den çift hatlı getirtecektim, son anda bu telefonu duydum.
    almaktaki en büyü ksebebim 5 inç, 1080p video, 8 mp kamera, ve çift hat bir arada olması..
    aynı anda iki hattın çalışması benim için elzem değil.

kaldıki ilk testlerimde bu telefonda da yönlendirme olduğunu görüyorum. zaten ayarlarken de diğer sim kartın numarasını giriyorsunuz. biri kapalıysa diğerine yönlendirir mevcut şebekeniz bundan dolayı sizden bedel alaiblir diye de uyarmış.

yönlendirmeyi kapatıp, kim aramış özelliğini kullanmak daha makul. yalnız bulamadığım ve beğenmediğim bir özellik, biri ile konuşurken aynı hattan arayana meşgul çalması. eski b7722 de bu özellik vardı, arayan bip bip eder görünürdü. şimdi yok acı ama gerçek. yada ben bulamadım.
    meşgul olunca kim aramış devreye girmediği için o çağrı kaçaibliyor. arayan kişi bir daha aramayabilir. önemli çağrı ise kaçması hoş olmaz tabi.

bunun dışında, kamera çekim kesinlikle 4 4 lük.. philips televizyonuma usb den bağlayıp izledim, kusursuz bir örüntü. sony h9 kameram kadar iyi. artık kameramı evde unuttum diye üzülmicem :)
    birde philips led tv imde izleyebilmem gerçekten benim için paha biçilmez bir olay.. malum benim ufaklığı çekip çekip izlerim artık :)

bunlar dışında ilk android deneyimim olduğundan fazla test yapamadım. internet girişi vs. de oldukça hızlı ve sıkmadı beni.
    şimdiye kadar takılma akmama görmedim. bir hat ile konuşurken diğer hatrı arayıp sms yollatıp bi ki deneme yaptım en ufak takılma yoktu.

şimdilik beğendim, konuşurken diğer arayana meşgul tonu vermesi dışında..
    herkese saygılar..

• quote:

Selamlar,
    yurt içinde 700 tl lere kısa sürede zor düşer bence.. böyle düşünmesem gidip dün almazdım telefonu..
    kaldıki 100-200 bile düşse telefon ihtiyacı önemli, kendi açımda nerteleme şansım kalmamıştı, malum eski 7722 model samsung um artık kullanılacak bir halde değil.
    samsung almamaya yeminliydim. çin den çift hatlı getirtecektim, son anda bu telefonu duydum.
    almaktaki en büyü ksebebim 5 inç, 1080p video, 8 mp kamera, ve çift hat bir arada olması..

kaldıki ilk testlerimde bu telefonda da yönlendirme olduğunu görüyorum. zaten ayarlarken de diğer sim kartın numarasını giriyorsunuz. biri kapalıysa diğerine yönlendirir mevcut şebekeniz bundan dolayı sizden bedel alaiblir diye de uyarmış.

yönlendirmeyi kapatıp, kim aramış özelliğini kullanmak daha makul. yalnız bulamadığım ve beğenmediğim bir özellik, biri ile konuşurken aynı hattan arayana meşgul çalması. eski b7722 de bu özellik vardı, arayan bip bip eder görünürdü. şimdi yok acı ama gerçek. yada ben bulamadım.
    meşgul olunca kim aramış devreye girmediği için o çağrı kaçaibliyor. arayan kişi bir daha aramayabilir. önemli çağrı ise kaçması hoş olmaz tabi.

bunun dışında, kamera çekim kesinlikle 4 4 lük.. philips televizyonuma usb den bağlayıp izledim, kusursuz bir örüntü. sony h9 kameram kadar iyi. artık kameramı evde unuttum diye üzülmicem :)
    birde philips led tv imde izleyebilmem gerçekten benim için paha biçilmez bir olay.. malum benim ufaklığı çekip çekip izlerim artık :)

bunlar dışında ilk android deneyimim olduğundan fazla test yapamadım. internet girişi vs. de oldukça hızlı ve sıkmadı beni.
    şimdiye kadar takılma akmama görmedim. bir hat ile konuşurken diğer hatrı arayıp sms yollatıp bi ki deneme yaptım en ufak takılma yoktu.

herkese saygılar..

merhaba hocam
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan...
    sakıncası olmazsa nereden ve ne kadara aldığınızı söylermisiniz.

şimdi anlamadığım d880 de mesela avea il konuşurken turkcell den birisi aradığında bip bip ediyor dediğin gibi şimdi galaxy grand da avea ile konuşurken turkcell den çağrı gelince turkcell ede meşgul mü çalıyor ?

benim araştırmalarım s7562 için geçerli o tek işlemcili diye i9082 nin ne farkı varda çift işlemcili yazıyor ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yclcan44 -- 30 Mart 2013; 16:44:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yclcan44

quote:

Selamlar,

herkese saygılar..

merhaba hocam

şimdi anlamadığım d880 de mesela avea il konuşurken turkcell den birisi aradığında bip bip ediyor dediğin gibi şimdi galaxy grand da avea ile konuşurken turkcell den çağrı gelince turkcell ede meşgul mü çalıyor ?

benim araştırmalarım s7562 için geçerli o tek işlemcili diye i9082 nin ne farkı varda çift işlemcili yazıyor ???

valla telefon burda. hatta telefonlar.. birtanede eşime aldım :)
    şöyle söyleyim, eğer sim ler arası yönlendirme yaparsan meşgul çalmıyor kesinlikle.. ulaşılamadı diyor.
    konuştuğunuz hat aranınca meşgul çalıyor.

ama yönlendirmeyi açıp, sim1 e sim2 numarasını, sim2 ye sim1 in numarasını yazdığınızda, aramalar şöyle oluyor, konuştuğun hat aranınca bip bip yapıp, karşı tarafı bekletiyor, kişi şu anda biri ile konuşuo dio.
    diğer hat aranınca da aynısı oluyor, yine size bip sesi geliyor, o an 4-5 sn diğer sim arandı die bi yazı çıkıp kayboluyor. yani sizi hangi hattan aradıklarını anlayamıyorsunuz. eğer o yazı kaybolunca bakarsanız kimin nerden aradığını anlamıyorsunuz.

fakat hiç konuşmazken, hangi hattan arandığı belli oluyor, yukarda küçücük sim kart renkleri var mavi yeşil, onlar yanıyor. ama konuşurken bu olmadığı için bence başarısız bir durum. zira yönlendirmeyi anlamıyorsunuz.
    ama zaten konuşurken kapalı olan diğer hat aranınca siz yönlendirmeye maruz kaldığınız için bence turkcell size bunun bedelini ödetiyor :)

yarın online turkcell sitesinden bakıcam nereye ne kadar malşiyet gelmiş :)

bu arada benim her iki hattımda turkcell...
    sorusu olan varsa yanıtlamaya çalışırım elimden geldiği kadar.

ancak dediğim gibi, bu telefondan şu an acaip memnunum.. sim lerin yönlendrilmesi umrumda değil. diğer özellikleri süper

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yclcan44

quote:

Selamlar,

herkese saygılar..

merhaba hocam

valla telefon burda. hatta telefonlar.. birtanede eşime aldım :)
    şöyle söyleyim, eğer sim ler arası yönlendirme yaparsan meşgul çalmıyor kesinlikle.. ulaşılamadı diyor.
    konuştuğunuz hat aranınca meşgul çalıyor.

ama yönlendirmeyi açıp, sim1 e sim2 numarasını, sim2 ye sim1 in numarasını yazdığınızda, aramalar şöyle oluyor, konuştuğun hat aranınca bip bip yapıp, karşı tarafı bekletiyor, kişi şu anda biri ile konuşuo dio.
    diğer hat aranınca da aynısı oluyor, yine size bip sesi geliyor, o an 4-5 sn diğer sim arandı die bi yazı çıkıp kayboluyor. yani sizi hangi hattan aradıklarını anlayamıyorsunuz. eğer o yazı kaybolunca bakarsanız kimin nerden aradığını anlamıyorsunuz.

fakat hiç konuşmazken, hangi hattan arandığı belli oluyor, yukarda küçücük sim kart renkleri var mavi yeşil, onlar yanıyor. ama konuşurken bu olmadığı için bence başarısız bir durum. zira yönlendirmeyi anlamıyorsunuz.
    ama zaten konuşurken kapalı olan diğer hat aranınca siz yönlendirmeye maruz kaldığınız için bence turkcell size bunun bedelini ödetiyor :)

yarın online turkcell sitesinden bakıcam nereye ne kadar malşiyet gelmiş :)

bu arada benim her iki hattımda turkcell...
    sorusu olan varsa yanıtlamaya çalışırım elimden geldiği kadar.

ancak dediğim gibi, bu telefondan şu an acaip memnunum.. sim lerin yönlendrilmesi umrumda değil. diğer özellikleri süper

anladım hocam çok teşekkürler

güle güle kullanın hayırlı olsun

samsung dokunmatiklerde nedense bir türlü aynı anda aktif olan hat geliştiremedi...

kendim daha önce d880 kullanıyordum ve şu anda c5212 kullanıyorum... yaptığım tek şey hatları takmak o kadar yani yönlendirm vs bir şey yok...

bende avea ve turkcell var avea ile konuşurken turkcellden biri arayınca bip ediyor arka planda yani çağrı kaçmıyordu bir hatla konuşurken diğer hattan arayan kişiyi görüyordum o an ... ama avea ile konuşurken beni aveadan arayınca doğal olarak meşgul çalıyordu karşı tarafa

bunu bende alıcam mecburen c5212 ile artık sokaga çıkanı dövüyorlar :)) samsung ilk önce bize bu galaxy grandları satıcak sonra n7102 yi getirecek heralde türkiye ye :)

HOCAM yönlendirme yapmazsak sadece hatları takarsak bir hatla konuşurken diğer hata meşgül çalıyor o şekilde denedinizmi ???

son olarak sakıncası yoksa kaç liradan aldınız...

• çok teşekkür ederim iyi dileklerin için..

valla ben 7722 ile çok zorlandım 2 sene.. iyi bir telefon değildi. shenhieser kjulaklığımla bile çalışmazdı.
    i9082 de bluetooth varmış ki s3 de yok sanırım, gayet başarılı çalışıyor. 2 senedir yatan kulaklık devreye girecek tekrar :)

şimdi hat olayına gelelim, yönlendirme kapalıyken bir hatla konuşurken diğeri kapalı oluyor. o anda konuştuğunuz hat aranınca meşgul çalıyor, sizi bekletmiyor.

yönlendirme açıkken, diğer hat aranınca bip bip ediyor, aşağıda küçücük diğer hattan yönlendirme çağrı geldi diyor, 3-4 sn sonra bu yazı kayboluyor.
    karşı tafta aradığınız kişi başkası ile konuşuyor bekleyin diyor.

konuştuğunuz hat aranırsa yine bip bip ediyor, karşı tarafta da aradığınız kişi başka biri ile konuşuyor bekleyin diyor.
    aynı şekilde yani.

umarım anlaşılır şekilde yazmışımdır :)

yine tekrarlıyorum bu arada, resim ve video çekimlerini tek geçerim.. hele video, 1920 ye 1080 ki inanılmaz bi çözünürlük. çok başarılır

• quote:

çok teşekkür ederim iyi dileklerin için..

valla ben 7722 ile çok zorlandım 2 sene.. iyi bir telefon değildi. shenhieser kjulaklığımla bile çalışmazdı.
    i9082 de bluetooth varmış ki s3 de yok sanırım, gayet başarılı çalışıyor. 2 senedir yatan kulaklık devreye girecek tekrar :)

şimdi hat olayına gelelim, yönlendirme kapalıyken bir hatla konuşurken diğeri kapalı oluyor. o anda konuştuğunuz hat aranınca meşgul çalıyor, sizi bekletmiyor.

yönlendirme açıkken, diğer hat aranınca bip bip ediyor, aşağıda küçücük diğer hattan yönlendirme çağrı geldi diyor, 3-4 sn sonra bu yazı kayboluyor.
    karşı tafta aradığınız kişi başkası ile konuşuyor bekleyin diyor.

konuştuğunuz hat aranırsa yine bip bip ediyor, karşı tarafta da aradığınız kişi başka biri ile konuşuyor bekleyin diyor.
    aynı şekilde yani.

umarım anlaşılır şekilde yazmışımdır :)

yine tekrarlıyorum bu arada, resim ve video çekimlerini tek geçerim.. hele video, 1920 ye 1080 ki inanılmaz bi çözünürlük. çok başarılır

anladım hocam olayı çok teşekkürler

bu yönlendrme ücretli bir olay mı yoksa telefonun içinde olan bir özellikmi otomatik algılayıp dönüşüm gibi

birde son olarak yönlendirme kapalıyken bir hatla konuşurken diğeri kapalı oluyor. o anda konuştuğunuz hat aranınca meşgul çalıyor demişsin yani bir hatla konuşurken diğer hattı arayan kişilere kapalı derken aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor mu diyor... yoksa onada mı meşgül çalıyor.. MEŞGUL ÇALMASINI TERCİH EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yclcan44 -- 30 Mart 2013; 23:39:47 >

• rica ederim ne demek..

aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor diyor.. meşguliyet yok ne yazık ki..
    konuştuğun hattı ararsa dıt dıt dıt diye ses çıkıyor, aradığın telefonda kullanıcı meşgul yazıyor, kapanıyor..

yönlendirme yokken yaşanan bu durumu nasıl en kullanılır hale getirebilirim bende onu araştırıp duruyorum. ama henüz bişi bulamadım.
    sim yönetimi menüsünde çok az seçenek var.
    belki başka bir ayar menüsüne koymuşlardır. tüm ayarları tek tek kurcalıyorum ama henüz bitiremedim :)
    ulaşırsam bilgi veririm.
  • quote:

rica ederim ne demek..

aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor diyor.. meşguliyet yok ne yazık ki..
    konuştuğun hattı ararsa dıt dıt dıt diye ses çıkıyor, aradığın telefonda kullanıcı meşgul yazıyor, kapanıyor..

yönlendirme yokken yaşanan bu durumu nasıl en kullanılır hale getirebilirim bende onu araştırıp duruyorum. ama henüz bişi bulamadım.
    sim yönetimi menüsünde çok az seçenek var.
    belki başka bir ayar menüsüne koymuşlardır. tüm ayarları tek tek kurcalıyorum ama henüz bitiremedim :)
    ulaşırsam bilgi veririm.

ya arkadaş neden böyle sacma cihazlar üretiyorlar b7722 kral arkadaş ama internet olayaı yok :(

Sony Xperia E Dual
    HTC Desire SV
    bunların çalışma sistemi nasıl acaba

• S7562 almaya karar verdim ama ik hat varken kasma sıkıntısı var mı halen tam anlamıyla öğrenemedim. Buna bi cevap bulmadan da almak istemiyorum.
  • kasma olmaz hocam çok program yüklemezsen telefon olarak kullanırsan ama şu hat olaylarını öğren ondan sonra al aynı anda 2 hat aktif mi yoksa biri ile konuşurken diğeri kapalı olarak mı gözüküyor önemli kısım olan o kasma yok ben bir süre kullandım s7562 seri telefon
  • Fazla oyun program yüklemem bi iki oyun bi kaç uygulama falan çift hatta benim için sıkıntı olmaz yani iki hat aktif olsun normalde konuşurken ötekine ulaşılamıyo olsun farketmez
  • Telefonu inceledim. Özellikleri gayet güzel. Ama ekran çözünürlüğü düşük ve ekran büyük olunca piksel anlamında (eğer takıntılı iseniz) size hafif de olsa sıkıntı yaratabilir.

Telefon büyük olduğundan biraz ağır. S3 ile elime aldım ve Grand "Ben burdayım aga" şeklinde oturuyordu elime.

JB ile gelmesi de güzel olmuş. Oyunla pek aram yoktur ama eğer iki hattı olan, çift telefonlu kişilerden birisi iseniz bu telefon uygun fiyatı ile alınabilir.

Bu arada bu telefonun fiyatının hemen 700'lere ineceğini düşünmüyorum. Bunun için yaz sonu belki olur. Yeni duo telefonlar gelirse o da. iPhone'u örnek olarak vermeyin. Paralel ithalat ile FIRSATÇILARIn fiyatıydı 2999 TL. Şu an iPhone 5 gerçek fiyatına geldi.

iPhone 4'e bakın, düşmüyor. Düşmez de :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.