Şimdi Ara

PC OYUNLARI İÇİN ALTIN ÇAĞ HANGİ DÖNEMDİR? ESKİ-YENİ PC OYUNLARI DEĞERLENDİRELİM :) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
3
Favori
26.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 Boyutun başladığı yıllar...bakış açısı tamamen değişmiştir...GTA serisi üzerine konuşucam... GTA larda GTA 3 ün çıkışı 2001 yılı...internet kafede görevleri yaparkenki heyecan çok farklıydı...Vice city çok harika gelmişti San Andreas haritanın genişliği ve verdiği özgürlük ile hava kara deniz deki araç sınırsızlığı ve GTA IV ile gelen muhteşem gerçekçilik hala GTA V in nasıl olucağını düşünürüm...
  • 98-2000
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steinwayss

1998 half life

bu oyun devrim yaptı bilgisayara bakış açısını değiştirdi.

Kesinlikle haklısın hl1 oyun dünyasına farklı bir boyut kazandırmıştı. İnsanlar ilk defa bir pc oyununda karakterlerin hareket eden yüz dokusuna imalı bakışlar yapan mimiklerine şahit oldular. Sadece bu durum bile insanları korkutmaya yetmişti. Şahsen ben ilk oynadığımda çok ürpermiştim.
  • Pc oyunlarına ilk aşık olduğum zamanları çok iyi hatırlıyorum.Elimde bir gazetenin verdiği bilgisayarla ilgili eki ve bu ekteki oyun incelemesiyle olmuştu o zaman pc yoktu ama alıp bakar ve hayalini kurardım oyunların.Çok iyi hatırlıyorum 2000 yılıydı ve bu oyun gta benzeri olan urban chaosdu.O zamanlar çok farklı geliyordu serbest bir şekilde şehrin içerisinde dolaşmak.Konuyla pek alakası olmadı ama paylaşmak istedim.

PC OYUNLARI İÇİN ALTIN ÇAĞ HANGİ DÖNEMDİR? ESKİ-YENİ PC OYUNLARI DEĞERLENDİRELİM :)

PC OYUNLARI İÇİN ALTIN ÇAĞ HANGİ DÖNEMDİR? ESKİ-YENİ PC OYUNLARI DEĞERLENDİRELİM :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STALKER-1903 -- 4 Nisan 2011; 11:52:57 >

• bence de 98 yılıydı. şunlara bir bakar mısınız:

Blood II: The Chosen (az tırsmadık mahalledeki arkadaşlarla)
    Baldur's Gate (eh yani)
    Anno 1602 (bayılırdım yeni dünyanın adalarını geliştirmeye
    Caesar III (insanı sinir ederdi ama bir o kadar da güzeldi
    Carmageddon II: Carpocalypse Now (ez ez ez)
    Commandos: Behind Enemy Lines (daha çok sniper mermisiiiiii!)
    Close Combat III: The Russian Front (bilen bilir kesinlikle kötü bir oyun değildi)
    Delta Force (kurstan çıktığımız gibi akşama kadar birbirimizi yerdik ben oynicam - benim sıram diye)
    Dune 2000
    Fallout 2
    Grim Fandango
    Half-Life (video game)
    Thief: The Dark Project
    Starcraft
    Need for Speed III: Hot Pursuit (most wanted çıkana kadar bundan aldığım zevki alamamıştım herhangi bir nfs de)
    Fallout 2
    Unreal
    Grand Theft Auto (ve bir başka seri başlıyor)
    Ultima Online: The Second Age
    Quake II Mission Pack: Ground Zero
    WarGames (shall we play a game?)

ben bu yıl kadar oyuna doyduğum bir yıl hatırlamıyorum. tabi bazılarının ülkemize gelişi (korsan anlamında) 99'a sarkmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: STALKER-1903

Pc oyunlarına ilk aşık olduğum zamanları çok iyi hatırlıyorum.Elimde bir gazetenin verdiği bilgisayarla ilgili eki ve bu ekteki oyun incelemesiyle olmuştu o zaman pc yoktu ama alıp bakar ve hayalini kurardım oyunların.Çok iyi hatırlıyorum 2000 yılıydı ve bu oyun gta benzeri olan urban chaosdu.O zamanlar çok farklı geliyordu serbest bir şekilde şehrin içerisinde dolaşmak.Konuyla pek alakası olmadı ama paylaşmak istedim.

Sandbox oyunların öncülerindendi Urban Chaos, zamanına göre oldukça iyi bir oyundu. Hey gidi günler.

• şuan konsol kullanıyorum ama keşke pc oyunculuğu hep 1.sırada olsa diye umuyorum inşallah ilerideki yıllarda oyunlar pcde cok satmaya başlar pc oyunculuğuda call of duty 4 den sonra biraz konsola kaymıştır
  • Bu ne terbiyesizliktir ya hu

Championchip Manager 01/02 i bir insan evladı yazmaz mı
  • Tabiki Half-life, Reda Alert 2, Fifa99 ve Age Of Empires bunlarda internet cafelerin altın çağında azmı kapışırdık evden çok cafelere giderdik :))
  • Kim ne derse desin özellikle Türkiyedeki pc oyuncularının coğu bu dünyaya Half Life ve Counterstrike ile hardcore gamer olarak giriş yaptı. Ondan öncesinde tabiki başka oyunlar oynamışızdır ama Half life ile CS bütün gün kafelerde olmamızın sebebiydi. O zamanlar Türkiye Pc dünyasına yeni adapte oluyordu birde. Atari salonları vardı öncesinde. Sonra internet kafeler ve half life - cs rüzgarı..

Bazı oyunların değeri fazla bilinmedi o yıllarda bence. Özellikle şimdiki GTA nın atasıda Urban Chaos dur. Yeni nesil bilmez bunları tabi. 2000 yılı öncesinde ki oyuncular şimdi askere gidip gelmiş veya üni okuyordur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SurlarÖnünde -- 5 Nisan 2011; 15:58:23 >
  • bence de 1998-1999. ama bunun sebeplerini kendimize göre değerlendiriyoruz sonuçta diğer yıllarda da güzel oyunlar çıktı. Çocukken atari oynamış bünyenin sonra bu yıllarda harçlıklarından para artırmaya çalışıp internet cafeye gidip bu oyunları oynaması çok başka bişeydi.Arka sıradan bir eleman Counter,Quake ya da age of oynuyo muyuz lan çıkışta dedikten sonra o dersler geçmezdi harbiden. Benim bilgisayarım bile yokken oyun dergileri alırdım. Şimdi bakıyorum da gençlerde oyunlara karşı bizdeki heyecan yok gibime geliyor yine oynuyolar falan ama biz harbiden hasta oluyorduk oyunlara.
  • 2001-2007.. zaten diğer arkadaşlarda aynı şeyi söylemiş..
  • 2005-2007 yılı çok patlama yaptı bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

Arkadaş çok doğru yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

starcraft ve half life 1998 yapımlarıdır bu yüzden benm cevabım
    StarCraft, Unreal, Fallout 2, Grim Fandango, Half-Life, Thief: The Dark Project ın ortak buluştuğu yıl olan 1998 ve Doom II nin çıkış tariihi olan 1995

Şu mesajı gördükten sonra daha fazla okumaya devam edemedim :)

Eklemek gerekirse 99'da vampire masquarede redemption'da 1 yıl sonra çıkmıştır.
    Yine 99'da ilerki dönemlere dahi damgasını vuracak worms armageddon'da girmiştir.

98'e dönecek olursak sessiz sedasız ilk baldurs gate oyunu gelmiştir.

98'de Diablo II nin yarattığı çılgınlıktan fallout 2 nasibini almıştır uzun süre takipçileri dışında tanınmamıştır keşfedenler ise kendine sorduğu tek soru bu oyunu neden daha önce oynamadım!?

En büyük bombayı tabiki senenin sonlarında doğru Heroes of Might and Magic III yapacaktı!

Heroes III başarısı öyle büyük ki arkadaşlar kendinden sonra gelen IV V serilerinden hala daha çok oynanıyor ve hiçbir zaman oynanışını kaybetmeyen bir oyun olarak tarihe adını yazıyor! -şimdi olsa şimdi oynarım o derece yani.-

Tekrar 99'a gidelim Heroes başarısından dolayı bir çok benzer oyun çıktı ama hiçbiri 99'da çıkan Disciples ve asıl olarak onun ardından çıkan gerçek başarısını gösteren Disciples II gibi olamadı.

99 da yine efsanevi oyun olan Civizilition II ve Call The Power vardı dönemin bir çok oyun dergisi bu oyunu inceliyordu.

Strateji olarak Civizilation istediği etkiyi dergilere rağmen yapamazken ortaya yeni bir kral geliyordu.

Command & Conquerror Tiberian Sun
    Yıllara meydan okuyacak stratejide çığır açacak niteliklere sahipti bu oyun ve günümüzdeki strateji oyunlarında bu oyunun etkisini hala daha görebilmekteyiz.

Aynı yılda Microsoft Aoe2 Age Of kings çıkardı ama aoe 2 nin yanında sönük kaldı.

Yine döenimnde keşfedilmeyen ama yıllar sonra çok zevkli bir oyunla tanıştığımı hatırlıyorum dergiler yazmıştı ama oynayamamıştık
    99 Dungeon Keeper2 Zindan yönetmek kimin aklına gelirdi kİ? :)

En çok multisi atılan oyun ise şüphesiz 97 98 Starcraft Quake2 ardından half life ve counter strike beta 2.0 dır.
    (şimdiki osn o zamanki snn ve bu 3 oyunun serverları vardı)

Konsoldan aklıma takılanlar ise Final Fantasy 8 japonca gelmişti tr ye ve bilmeden büyü yapar etkilenir kalırdık :)

Daha birçok örnek verebilirim ama bu oyunlar çıktıkları dönemde dünyayı kavurmuşlardır.

Kesinlike ve kesinlikle ezici üstünlükle oyunların altın senesi 98-99 dur.

• Dayanamadım dün gece indirdim oynamaya başladım :)

Vampire Masquarede Redemption oynuyorum ve eskisinden çok çok daha çok sarıyor çünkü aradan geçen 12 senede gelişen en büyük şey artık oyun oynaya okuya ingilizceden her bişeyi anlıyor olmamız :D

Bide redemption o kadar güzel yapılmış ki(christof'ın kütük elini saymazsak) sabahlara kadar oynadım nosferatuların inine kadar geldim -tabi zevk yaparak- eskiden kullandığım taktiklerin ne kadar işe yaramaz olduğunu anladım çok az frenzy'e giriyorum ve fighter takılıyorum. lure yapmanın bu oyunda tüm bölümleri geçtiğini keşfettim karakterleriniz isterse çöp olsun :D

Bide şu var ki bloodlines'ı bu keyifle oynayamıyorsun.
    Kaç yıl sonra önemli bir firma tarafından(troika) çıkarıldı ama gel gör ki atmosfer ilki kadar içine çekmiyor hele o kapıların açılması yok mu adamı deli ederdi.(aradab geçen yıllara rağmen)

Not: Arkadaşlar seed'de veriyorum i s o h u n t'da linki var vampire redemption yazmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TokerCraft -- 13 Nisan 2011; 0:15:38 >

• 98 vodoo2 fifa da kar yağmur efekti
  • 2002 ve 2005 çok iyi GTA Vice City - Doom 3 - HL 2 - FarCry - Painkiller - COD - POPWW gibi oyunlar unutulmazlardan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steinwayss

1998 half life

bu oyun devrim yaptı bilgisayara bakış açısını değiştirdi.

aynen
  • 99 tabiki ama aynı zamanda grafik ve oynanıştaki devrim 2007'de Crysis ve MW1 unutmamak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.