Şimdi Ara

PC OYUNLARI İÇİN ALTIN ÇAĞ HANGİ DÖNEMDİR? ESKİ-YENİ PC OYUNLARI DEĞERLENDİRELİM :) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
3
Favori
26.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gta Vice City - Call of Duty
  • Fallout, Diablo, Diablo II, Half-Life, Starcraft gibi oyunların çıktığı zamanlar PC'nin gerçek altın yıllarıydı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steinwayss

1998 half life

bu oyun devrim yaptı bilgisayara bakış açısını değiştirdi.

3d açısından öyle ama max payne bütün oyunlardaki kalite çıtasını ciddi şekilde yükseltti bence altın çağ 2001-2007
    ve crysis
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thracian83

Bence 1998-1999 yılları hem PC hem de Playstation için altın yıllardı.Şun anki modern oyun kültürünün temellerini atan oyunların ilk örnekleri o yıllarda çıktı.Şu anda sıkı bir PC kullanıcısı olarak o zamanlar Playsatition kullanıyorum.98-99 yılında piyasaya çıkan hayran kaldığım PC ve PS oyunlarını şöyle sıralabiliriz :

PC

Aliens versus Predator
    Heroes of Might and Magic III
    Descent 3
    Half-Life (Win)
    Counter-Strike
    Homeworld
    Command & Conquer: Tiberian Sun
    FreeSpace 2
    Quake III Arena
    Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast
    Unreal Tournament
    Driver
    Legacy of Kain: Soul Reaver
    Starcraft
    Thief: The Dark Project

Playstation
    Crash Team Racing
    Medal of Honor
    Silent Hill
    Resident Evil 2
    Resident Evil 3: Nemesis
    Final Fantasy VIII
    Tekken 3
    Gran Turismo 2
    Metal Gear Solid
    Syphon Filter

Bunlar aklıma ilk gelenler.Listedeki bütün PS 1 oyunlarını oynadım 2001 senesinde bilgisayar aldığımda ilk işim listedeki PC oyunlarına el atmak oldu.

Burdan yıl yıl hangi yıl hangi oyun çıkmış bakabilirsiniz :http://en.wikipedia.org/wiki/Table_of_years_in_video_gaming

Aynen 98-99 yılları diyorum ben de, çok güzel özetlenmiş. Listede ismi geçen oyunların büyük kısmı efsaneleşmiştir.

• Peki pc oyunlarının gümüş yılı hangisidir?
  • 2011-2012

Diablo 3
    Battlefield 3
    Elder Scrolls Skyrim
  • gecen daha mart ayı güzeldi ; )
    espiri bir yana hiç bahsedilmemiş online olarak
    ben 2005 deki bir yeni gelişen bir onliye başlamamla hayatın tadı tuzu kalmadı bağımlı hala oynamasam da cünkü cevremde herkes oynuyor
    onların arayla charlarıyla hala giriyom bu oyunun ismini vermiycem ; )
    zamaında da da ultima denedik ondan bıktım ama ; )
  • Doom 1-2 (FPS) 1993 - 19994
    Heroes Of Might and Magic 1-2-3 (Strateji) 1995 - 1996 - 1999
    Secret of Monkey Island - Monkey Island 2 (Macera) 1990 - 1991
    Fallout 1-2(FRP) 1997 - 1998

Yaşı küçük olanlar 2000'li yıllardan etkilenmişlerdir haliyle; ama gerçek budur.
    Gerisi de tırt...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acizcool -- 1 Nisan 2011; 1:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

Doom 1-2 (FPS) 1993 - 19994

Yaşı küçük olanlar 2000'li yıllardan etkilenmişlerdir haliyle; ama gerçek budur.
    Gerisi de tırt...

ben 2000 yılında 20 yaşındaydım noolacak şimdi
    2000 öncesinden de oyunlar oynadım ama 3d olayı yeterince gelişene kadar oyunlar ilgimi çekmedi
    yani bunun yaş ile ilgisi yok

• Konsollar denen s2k aletler çıktığından beri oyunların çoğu liseli oyunu oldu
  • http://www.merlininkazani.com/GTA_Vice_City-oyun_inceleme-494p1.html

2002 de yapılan Vice city incelemesi.Lastik patlatmak, helikopter kullanmak,hatunları kovalamak vuhuhahahehae
  • İstisnalar kaideyi bozmazlar

Oyunları 3B ya da grafik açısından değerlendirirsek sadece sağlıklı bir netice elde edemeyiz. 3B olarak altın yıllar 2000'li yıllar olabilir; ama gerçek altın yıllar bana göre benim söylediğim yıllardır. Bu söylediğim oyunlar efsanelerdir. Oyun dünyasının değişilmezleridir. Elvis gibi... Siz oynamamışsınız, ilginizi çekmemiş... Olabilir. Ben 2000'li yıllardakileri de oynadım. 1 hafta oynayıp bi köşeye attım hepsini. HOMM'i hala oynuyorum ama, Android telefonumda da Doom'u. Bana göre aradaki fark bu.
    Fikrinize de saygım sonsuzdur. Böyle biline.

quote:

Orijinalden alıntı: keskinbalta

quote:

Gerisi de tırt...

2000 öncesinden de oyunlar oynadım ama 3d olayı yeterince gelişene kadar oyunlar ilgimi çekmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acizcool -- 1 Nisan 2011; 9:29:59 >

• quote:

İstisnalar kaideyi bozmazlar

Oyunları 3B ya da grafik açısından değerlendirirsek sadece sağlıklı bir netice elde edemeyiz. 3B olarak altın yıllar 2000'li yıllar olabilir; ama gerçek altın yıllar bana göre benim söylediğim yıllardır. Bu söylediğim oyunlar efsanelerdir. Oyun dünyasının değişilmezleridir. Elvis gibi... Siz oynamamışsınız, ilginizi çekmemiş... Olabilir. Ben 2000'li yıllardakileri de oynadım. 1 hafta oynayıp bi köşeye attım hepsini. HOMM'i hala oynuyorum ama, Android telefonumda da Doom'u. Bana göre aradaki fark bu.
    Fikrinize de saygım sonsuzdur. Böyle biline.

quote:

Orijinalden alıntı: keskinbalta

quote:

Gerisi de tırt...

ben de saygı duyarım
    bir oyunun kısa sürede bitirilebilir olması o oyunu kötü yapmaz
    mesela ben de simcity serisini aylarca oynadığımı bilirim

dediğin yıllarda bilgisayarda pek oyun oynamadım ama bir kaç tane basit konsolum olduydu

mesela sega 16 bit konsolum vardı güzel oyunlar vardı hatta 3d helikopter ve tank similasyonu bile vardı çok oynardım

• 19 Kasım 1998

Half Life'ın çıkış tarihi. Bu oyun çıktıntan sonra bilgisayar oyunlarına bakış açısı değisti. Özellikle FPS'ye. O dönemde FPS dendiğinde önüne gelini vur, parçala mantığı vardı. Bu oyunla beraber taktik yapmak, gerektiğinde kaçmak-saklanmak gerektiğini öğrendik. Half Life'dan sonra herşey değisti. Bu oyun olmasa hala quake tarzı onümüze geleni vurduğumuz, yapay zeka yoksunu oyunlar oynuyor olabilirdik
  • Bana göre yapay zekanın yükselişi Unreal 1 ile olmuştur. Half-Life ile altın yıllara giriş yapmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

ben hala fifa 99 oynuyorum.yeni alınca 2099 bile oynicam:D
  • 2002 ile 2005 yılı arasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKııZZııLL

2002 ile 2005 yılı arasıdır.

2001-2007
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Diablo 2, Starcraft, Fifa 99, Age Of Empires II, Red Alert 3, Need For Speed II SE, Half-Life' ın ortak olarak buluştuğu yıl "1999"

need for speed porsche var bi de 2000 ama olsun
  • arkadaşlar gamespot'dan bakabilirsiniz. futbolda actua soccer vardı fifa 96 vardı, fps olarak wolfenstein doom hexen vs...
    güzel 3d'lerden twinsen's odyssey vardı. action rpg diablo vardı eski oyuncular bu işin köklerinin pong ile başladığını söyler.
    ilk fpsler gelişti blood duke nukem shadow warrior vs..

altın yıllar diablo ile başladı herhalde quake half life strateji dünyalar güzeli age of empires ve öyle böyle derken fifa 96'lardan kare kafa winning elevenlardan günümüze gelindi. Voodo kartları unutmayın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.