Şimdi Ara

Pasaport Kaydı Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Telefon Kullanıma Açılır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
5
Favori
178.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e-devletten kayıt yapınca kac gunde acılıyor
  • bende 28 nısanda gırıs cıkıs yaptı. mayıs da 115 tl yatırdım. 10 gun sonra da e-devlet sıfresı ıle netten kayıt yaptım. sımdı gecıcı olarak kayıt altında kontrol edılıyor vss dıye yazıyor ama telde servıs yok dıyor. 13.05.2013 de btk ya kayıt oldu bakalım nezaman acılcak . bıktırdılar hee...
  • bilgilendirme amaçlı ben de yazayım dedim.
    21/05/2013 tarihinde 115TL harç parasını vergi dairesine yatırdım.22/05/2013 tarihinde e-devlet şifresi ile kayıt yaptırdım.ime kaydı sorguladığımda,an itibariyle "edevlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup,kurum tarafından kontrol aşamasındadır" yazmakta ve 24/05/2013 tarihinde (yani bugün) ilk defa sim kartımı telefonuma taktım,çekiyor.
    inşallah bir sorun çıkmaz ve kapanmaz hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi since1983 -- 24 Mayıs 2013; 21:23:40 >
  • Ben telefonumu e-devletten kaydettim vergisini yatırıp normalde herkezin gecici olarak kayıt altına alinmıştır evraklar kontrol aşamasındadır yazar benimkinde direk imei numarasi kayıtlı yazdı 27.05.2013 itibari ile bu işlemi yaptim bakalim nezaman hat acılıcak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DuRuSt_53

Ben telefonumu e-devletten kaydettim vergisini yatırıp normalde herkezin gecici olarak kayıt altına alinmıştır evraklar kontrol aşamasındadır yazar benimkinde direk imei numarasi kayıtlı yazdı 27.05.2013 itibari ile bu işlemi yaptim bakalim nezaman hat acılıcak..

Bende 2.5 aydır kapalı tuttuğum Xperia s imin vergisini bugün bankaya ödedikten sonra (115TL) rusyaya gezi amaçlı gidip 2 gün önce gelen yeğenimin pasaportuna yine yeğenimin Edevlet şifresi üzerinden aynı gün kaydımı yaptım 3-5 dk sonra sorgulattığımda direk yolcu beraberinde getirilen cihaz imei numarası kayıtlı yazdı..Sanırım bu durum artık timlerde pasaport kaydı kalktığı (1 hafta önce kalkmış bilmeyen arkadaşlara duyurulur) dolayısıyla evraklık bir işlem olmadığı ve direk işlemin net üzerinden yapılmasından kaynaklanıyor olabilir benim düşünceme göre..
    Diğer bir olasılıkta telefonuma kayıt dışıdır 7 gün içinde kapanacaktır mesajı geldikten sonra 6. gün de telefonu tamamen kapattım ve kullanmadığım için telefon açık bilgisi gsm kontrol ağına takılmadı. dolayısıyla imei nosu da kilitlenmedi.Kimileri hemen açıldı diyor fakat daha hattı takmadım açıkçası cesaret edemiyorum :))1-2 gün beklesem mi acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim .

• dün akşam saat 5 gibi e-devletten kayıt yaptırdım ve saat bugün 20:20 oldu daha açılmadı...btk daki bir bayan yardımıyla kaydı yaptırdım..bekliyorum...inşallah açılır en kısa zamanda..ama arkadaşlar bilen erkadaşlar cevap verirse baştacı..telefon kapalı mı bekleyelim hat yokken içinde,yoksa hat içinde açık vaziyette mi bekleyelim açılmasını?????
  • bugün sabah itibariyle telefonum açılmıştır..darısı sizlere arkadaşlar...
  • Meraba ben 4s aldm bı ay once ikinci el , aldgm adAm geçici kayıt yaptrmış ama düşmüş aldıktan ıkı ay sonra kaydını yaptrdım yanı bugun evraklar inceleniyor diyor,bu telefonu ben apple uzerinden sorgulayan bir simkilt sitesine mail atarak simkildi olup olmadığını öğrendm unlock dedi orası okey ama bu telefonu aldgm adam geçici kaydı sildirmemiş olsaydı şu an telefonum evraklar incelenior vs vs yazmazdı demi ve telefonum acılır demi kaç güne açılır çok soru sordum kusura bakmayn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde bugün e-devlet üzerinden hallettik. Kaydı yapar yapmaz imei kayıt altına alındı. Ama telefon henüz hatta açık değil :( Açılaydıda artık gercek pasaport kaydıyla rahat bir nefes alalım Şu sıralar pasaport kaydı yapıpta telefonu açılan arkadaşların kaç gün yada kaç saatte açıldığını yazabilirlermi.. Telefon iPhone 5
  • ortalama 2 gün içinde açılıyor kayıt yapıldıktan sonra. en hızlı e-devletten kayıt yapılıyor ve evrak gerekmiyor.
  • Ben kaydı yaptığım günün ertesi günü hemen açıldı telefon. Artık içim rahat kullanıyorum. Pasaport konusunda hiç kimseye güvenmemek gerek. Kendi işini kendi görmek gerek
  • Bende dün(01.07.2013) saat 10:00 da e-Devlet üzerinden kaydımı yaptırdım. Bugün (02.07.2013) saat 13:45 olmasına rağmen telefonum hala görüşmelere açılmadı. Birini aramak istediğimde "Ağda Kayıtlı Değil" hatası vermekte.

Bu işe aşına olan arkadaşlar; telefonum ne zaman açılır acaba. Süre verebilmeniz mümkün mü?

Edit :
    -------
    Kullandığım Operatör : Avea
    İMEİ Sorgulama sayfasında cihaz kayıtlı görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panick666 -- 2 Temmuz 2013; 13:44:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panick666

Bende dün(01.07.2013) saat 10:00 da e-Devlet üzerinden kaydımı yaptırdım. Bugün (02.07.2013) saat 13:45 olmasına rağmen telefonum hala görüşmelere açılmadı. Birini aramak istediğimde "Ağda Kayıtlı Değil" hatası vermekte.

Bu işe aşına olan arkadaşlar; telefonum ne zaman açılır acaba. Süre verebilmeniz mümkün mü?

Edit :
    -------
    Kullandığım Operatör : Avea
    İMEİ Sorgulama sayfasında cihaz kayıtlı görünüyor.

en geç 2 gün içinde açılır merak etmeyin
  • Operatörün AVEA mı başın belada demek. 01.07.2013 tarihinde kayıdını yaptırdığım telefonum hala aktif edilemedi. Diğer operatörlerde telefonumu deniyorum çatır çatır çalışıyor fakat AVEA hat taktığımda telefon susuyor.

Bu konu hakkında AVEA ya inceleme isteği başlatmama rağmen ve üzerinden 46 saat geçmiş olmasına rağmen tarafıma herhangi bir dönüş yapılmadı. Şuan itibari ile AVEA MH yi aradığımda da yapabileceğimiz birşey yok beklemelisiniz cevabını alıyorum. Artık 2 hafta mı sürer 2 ay mı sürer allah bilir.

Allah kimseyi AVEA nın eline düşürmesin.
  • quote:

Operatörün AVEA mı başın belada demek. 01.07.2013 tarihinde kayıdını yaptırdığım telefonum hala aktif edilemedi. Diğer operatörlerde telefonumu deniyorum çatır çatır çalışıyor fakat AVEA hat taktığımda telefon susuyor.

Bu konu hakkında AVEA ya inceleme isteği başlatmama rağmen ve üzerinden 46 saat geçmiş olmasına rağmen tarafıma herhangi bir dönüş yapılmadı. Şuan itibari ile AVEA MH yi aradığımda da yapabileceğimiz birşey yok beklemelisiniz cevabını alıyorum. Artık 2 hafta mı sürer 2 ay mı sürer allah bilir.

Ben vodafone'a geçtim kurtuldum en sonunda. Çekim gücü zayıf, müşteriye yaklaşımları kötü ve ilgisizler. Tarifelerinin fiyatı çok iyi fakat telefon çekmedi mi tarifenin falan bir önemi kalmıyor

• AVEA dan cevap geldi.
    Bu telefonu AVEA Sim Kartı ile hiç bir zaman kullanamayacakmışım.
    Başına böyle saçma bir şey gelen oldu mu? Diğer operatörler ile kullanılabilip AVEA ile neden kullanılamaz aklım almıyor.
  • quote:

Operatörün AVEA mı başın belada demek. 01.07.2013 tarihinde kayıdını yaptırdığım telefonum hala aktif edilemedi. Diğer operatörlerde telefonumu deniyorum çatır çatır çalışıyor fakat AVEA hat taktığımda telefon susuyor.

Bugün öğleden sonra AVEA telefonumu açmayı becereebildi.
  • quote:

quote:

ben de dün kayıt ettirdim telefonu saat 10 gibi bugün hala açılmadı. Ben de avea hat kullanıyorum korkmaya başladım arkadaşın başına gelenlerden sonra. Ne zaman açılır acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: marsharun

quote:

quote:

ben de dün kayıt ettirdim telefonu saat 10 gibi bugün hala açılmadı. Ben de avea hat kullanıyorum korkmaya başladım arkadaşın başına gelenlerden sonra. Ne zaman açılır acaba

Arkadaşım,
    Eğer TURKCELL veya VODAFONE hat ile deneme şansın varsa bir an önce dene. Çünkü 24 saat sonra diğer hatlara benim telefonum açıktı.

Eğer diğer hatlar ile telefonun çalışıyor ise hemen tuketici.btk.gov.tr adresinden AVEA hakkında şikayet kaydı oluştur. Durumunu şikayet mesajında detaylı şekilde tarih saat vererek belirt.

Aklına takılan bir şey olursa PM den bana ulaşabilirsin.

Allah yardımcın olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marsharun

quote:

quote:

Arkadaşım,
    Eğer TURKCELL veya VODAFONE hat ile deneme şansın varsa bir an önce dene. Çünkü 24 saat sonra diğer hatlara benim telefonum açıktı.

Eğer diğer hatlar ile telefonun çalışıyor ise hemen tuketici.btk.gov.tr adresinden AVEA hakkında şikayet kaydı oluştur. Durumunu şikayet mesajında detaylı şekilde tarih saat vererek belirt.

Aklına takılan bir şey olursa PM den bana ulaşabilirsin.

Allah yardımcın olsun.

Başta korkmuştum ama bugün akşama doğru denedim telefonum açılmış Avea hattımla bi sıkıntı olmadı şükür :) bir buçuk güne açıldı merak edenlerin bilgisine hepinize teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.