Şimdi Ara

Pasaport Kaydı Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Telefon Kullanıma Açılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
170
Cevap
5
Favori
178.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mayıs ayının başında amerikada ki bir arkadaşıma nokia n900 aldırttım. Telefonu 3 hafta kullandım. Dün yani pazartesi günü bir mesaj geldi telefonunuz bir hafta içinde kullanıma kapanacaktır diye. Bugün uyandığımda telefonda "sim kaydı başarısız" uyarısını gördüm. Telefonun imei kaydı olmadığı için kapandığını düşündüm sabah.

Arkadaşın pasaportuna kaydı yaptırdık bugün, galiba kaydı biraz geç yaptı saat 16:00 - 17:00 civarı. Mcks' de kayıtlı gözüküyor ama telefonda hala "sim kaydı başarısız" yazıyor. Pasaport kaydı yapılıp mcks sisteminde göründüğü anda telefon açılmıyor mu? Açılmıyorsa kaç gün beklemem lazım açılması için? Bazı sitelerde bir hafta gibi bir süre verilmiş bu doğru mudur?

Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

• Yok mudur bir yorumu, bilgisi olan?
  • 1 hafta ile 1 ay arasında açıyorlar diye biliyorum ben,sistemlerin farketmesi uzun zaman alabiliyor
  • Arkadaşımın ki tam 2 hafta da açılmıştı
  • genelde 2 haftada acılıyor...
  • Hepinize teşekkür ederim. Kimileri ertesi gün diyordu :D

Bu kadar uzun sürecekse telefona hard format falan atmaya, telefona kabahat bulmaya kasmayayım o zaman
  • arkadaşım öncelikle telefonun hayırlı olsun iyi gunlerde kullan. pasaport kayıtlı telefonlar kayıt yaptırılan aynı gunde açılıyor en fazla 1 veya 2 gün bende pasaport kayıtlı telefon
    kullanıyorum sabah kayıt yaptırdım aksamına acıldı emi kaydına baktıgımda kayıtlı görunuyordu.
  • Hepinizin ilgisine teşekkür ederim. Sorun işletim sistemindenmiş. Telefon amazondan alınma olduğu için US olan imageleri yükleyince düzeldi telefon. Telefon zaten açıkmış...

Ben güncellemeyi nokia software updater kullanarak yapmıştım ama güncellemeyi hard format atarak yapmak gerekiyor n900' lerde. Neyse rahatladım
  • Şimdiye kadar yaptığım kayıtlardan kapanmış olanlar en geç 3 gün içinde açıldı. genelde kaydın ertesi günü açılıyor.
  • arkadaslar benim telefonun pasaport kaydı vardı ama kayıt dısı oldu. bu sabah yeni pasaportla kayıt ettirdim. sorgulama yaptıgımda kayıtlı gözüküyor ama hala telefon cekmiyor. acılırmı dersiniz?
  • bir pasaportla kaç telefon getirilebiliyor arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

bir pasaportla kaç telefon getirilebiliyor arkadaslar?

tek telefon
  • tek telefon ama ömrü boyunca degildir heralde vardır belli bi standartı yani senede tek mi 2 senede tek mi iyi bilen bi arakdas varsa ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

tek telefon ama ömrü boyunca degildir heralde vardır belli bi standartı yani senede tek mi 2 senede tek mi iyi bilen bi arakdas varsa ??

aynen 2 yılda bir hak var.
  • tamamdır üstad teşekkür edierm :) arkadas iphone 4 getirecek bana londradan o yüzden merak ettim :)
  • @Eray89

Telefonun pasaporta kaydedilmesi ile ilgili bir sorum olacak. Burada sorsam yardımcı olabilir misiniz? Galaxy Note topiğinde sordum soruyu fakat halen cevap alamadım. Telefonda yarın gelecek. Elimde patlar diye korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

@Eray89

Telefonun pasaporta kaydedilmesi ile ilgili bir sorum olacak. Burada sorsam yardımcı olabilir misiniz? Galaxy Note topiğinde sordum soruyu fakat halen cevap alamadım. Telefonda yarın gelecek. Elimde patlar diye korkuyorum.

sorabilirsin tabi arkadasım. saglam deneyimler yasadım bu konuda.. buyur
  • Herkese selam.
    Pasaporta kayıt yaptırdıktan sonra, bütün risk bitiyor mu?
    Yoksa pasaport sahibi yaptığı kaydı iptal edebiliyor mu, böyle birşey var mı?
    Eğer pasaport sahibi istediği zaman iptal edebiliyorsa illaki tanıdık birinin pasaportunu kullanmak gerekir, değilse piyasada 100 TL'ye pasaport kaydı satıyor millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antisilence

Herkese selam.
    Pasaporta kayıt yaptırdıktan sonra, bütün risk bitiyor mu?
    Yoksa pasaport sahibi yaptığı kaydı iptal edebiliyor mu, böyle birşey var mı?
    Eğer pasaport sahibi istediği zaman iptal edebiliyorsa illaki tanıdık birinin pasaportunu kullanmak gerekir, değilse piyasada 100 TL'ye pasaport kaydı satıyor millet.

Bildiğim kadarıyla..

Kayıt yaparken eksik yada yanlış belge verip, evrakların geri dönmesi olabiliyormuş
    pasaport sahibi telefonum çalındı vb diyip kaydı düşürebiliyormuş ama kaydı düşürse bile 2 yıl telefon kaydettirememe durumu devam ediyormuş, yane yaptırdım iptal ettirdim bi daha 100 lira al gibi bişey yok.
  • yani başkasının pasaportu yüzde yüz garanti değil
    ama şahsın da bir karı yok tabi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.