Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (939. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fhistle-X

18 yaş esmer ve yağlı cilt için farkedilebilir ve kalıcı olan fakat çok ağır olmayan okula giderken sıkmak için genç işi bir parfüm istiyorum ne önerirsiniz?(Şuan Calvin Klein BE kullanıyorum kokusu güzel fakat farkedilebilir ve kalıcı değil.)
    Aklımdakiler: Calvin Klein Euphoria İntense, Gucci Pour Homme II, Dior Homme Intense, Burberry Classic.

armani code'u bir dene istersen. esmer bir arkadaşıma tavsiye etmiştim, hoşuna gitmişti, teninde de iyi durmuştu ama yaşı 32 haberin olsun :))
  • people are strange kullanıcısına yanıt
    Nasıl parfüm sevdiğinize bağlı biraz da. Mesela ben oryantal tarzda parfüm sevmiyorum ve bana göre kış için çok ideal :D gidin bir kozmetikte deneyin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: w.wallace

Nasıl parfüm sevdiğinize bağlı biraz da. Mesela ben oryantal tarzda parfüm sevmiyorum ve bana göre kış için çok ideal :D gidin bir kozmetikte deneyin derim

denedim aslında.

ben üç dört parfümü hep dönüşümlü kullanıyorum.

bvlgari BLV
    212
    rochas
    armani code

o kadar.

bu man'i denedim ama nedense tam ısınamadım. kışın kalıcı olur mu beyaz tende? bir de sanki nispeten fresh bir koku rochas'a ya da code'a göre. ondan şaşırdım.
    Tabiki onlar kadar kalıcı değil ama onları kullanamadığımı düşünürsek en iyi seçeneklerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tabiki onlar kadar kalıcı değil ama onları kullanamadığımı düşünürsek en iyi seçeneklerden

ben bir ara alıcı gözle tekrar deneyeyim bunu o halde :)

teşekkürler
  • Rochas Man alacağım odorvi.com ve mizu.com baya ucuz geldi,bu sitelerden hangisini tavsiye edersiniz?
  • Calvin Klein Truth Men almayı düşünüyorum mağzalarda satılmıyor ama nette satan firma bolca var..kullanan veya kokuyu bilen arkadaslar varsa tavsiye ve yorumlarını merak ediyorum..

• The Witcher kullanıcısına yanıt
    Özetle şunları söyleyebilirim.

Rochas Man : Fragrantica'da nasıl becermişlerse "odunsu baharatlı" olarak tanımlamışlar, fakat şahsi kanaatim içeriği birebir uymasa da bir "gourmand", hatta "gourmand oryantal". Benzeri fazla olmayan, esmer tende daha iyi durduğu söylenen, günümüzün bol tatlılık içeren kokularından, açığı hemen her satıcıda mevcut, dolayısıyla pişti olasılığı çok yüksek, net bir genç kokusu. Yaşı ilerlemiş biri olarak ben yaştakilerin dışarıda kullanması mümkün değil, ancak evde ara ara sıkıp keyif alıp kendimi mutlu ediyorum, tabi sadece sonbahar ve kış aylarında, yaz ve ilkbahar aylarında öldürücü bir ağırlığa sahip. Karşı cinsin fazlasıyla beğendiği söylenmekte, yapısı gereği kalıcılığı ve fark edilirliği çok üst seviyede, kesinlikle güzel ve etkili bir koku ama uygun yaş grubunda, mevisiminde, dozunda ve pişti olmadan kullanmak (ki bu çok zor) şartıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKGÜN68 -- 14 Eylül 2014; 13:27:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

Kışın kullanabileceğim parfüm önerisi yapabilecek olan var mı ? Açık tenliyim genelde Bvlgari aqva, diesel full for life ve burberry touch parfümlerini kullanırım. Ayrıca fresh kokulardan hoşlanırım.

Bvlgari man i tavsiye edebilirim. Hem kalıcı hem de çiçek kokmuyorsun

kış için iyi mi bu yav?

Ferah, kalıcılığı çok yüksek olmayan başarılı bir maskulendir Bvlgari Man, dolayısıyla kışın çabuk sönecek bir yapıda, fazla dozaj ile kışın da pekala kullanılabilir.

• Trendyolda satılan parfümler orjinalmi ? Daha önce parfüm alan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Özetle şunları söyleyebilirim.

Rochas Man : Fragrantica'da nasıl becermişlerse "odunsu baharatlı" olarak tanımlamışlar, fakat şahsi kanaatim içeriği birebir uymasa da bir "gourmand", hatta "gourmand oryantal". Benzeri fazla olmayan, esmer tende daha iyi durduğu söylenen, günümüzün bol tatlılık içeren kokularından, açığı hemen her satıcıda mevcut, dolayısıyla pişti olasılığı çok yüksek, net bir genç kokusu. Yaşı ilerlemiş biri olarak ben yaştakilerin dışarıda kullanması mümkün değil, ancak evde ara ara sıkıp keyif alıp kendimi mutlu ediyorum, tabi sadece sonbahar ve kış aylarında, yaz ve ilkbahar aylarında öldürücü bir ağırlığa sahip. Karşı cinsin fazlasıyla beğendiği söylenmekte, yapısı gereği kalıcılığı ve fark edilirliği çok üst seviyede, kesinlikle güzel ve etkili bir koku ama uygun yaş grubunda, mevisiminde, dozunda ve pişti olmadan kullanmak (ki bu çok zor) şartıyla.

Çok teşekkürler üstad çok iyi yazmışsın. bugün gidip Burberry London,Burberry Classic ve Rochas Man'a bakıp kararımı vereceğim,tekrardan çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

quote:

Orijinalden alıntı: people are strange

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

Kışın kullanabileceğim parfüm önerisi yapabilecek olan var mı ? Açık tenliyim genelde Bvlgari aqva, diesel full for life ve burberry touch parfümlerini kullanırım. Ayrıca fresh kokulardan hoşlanırım.

Bvlgari man i tavsiye edebilirim. Hem kalıcı hem de çiçek kokmuyorsun

kış için iyi mi bu yav?

Ferah, kalıcılığı çok yüksek olmayan başarılı bir maskulendir Bvlgari Man, dolayısıyla kışın çabuk sönecek bir yapıda, fazla dozaj ile kışın da pekala kullanılabilir.

teşekkürler :)

peki şu yeni çıkan bvlgari man in black hakkında bilginiz var mı? hiç denemedim ben..

Rica ederim.
    Hayır, malesef bilgim yok, son 5-6 aydır yeni çıkan kokuları takip edemedim.

EKLEME : Şimdi fragrantica'dan baktım, içeriği gerçekten ilgi çekici görünüyor, balzamik olduğuna ve Armani Nuit'e benzediğine dair yorumlar var, zaten bileşenler arasında iris de mevcut olduğuna göre benim bu kokuyu denemem icap eder, fakat umarım beğenmem zira hazır koleksiyonu büyük ölçüde azaltmışken ve de çok sayıda şişe ve dekantım parfümüm halen satışta iken yeni parfüm almamam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKGÜN68 -- 14 Eylül 2014; 16:39:52 >
  • The Witcher kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah, Burberry London iyi bir tercih, fakat klasik için sevenlerini üzmemek adına yorum yapmayım :)
  • HAKGÜN68 H kullanıcısına yanıt
    :)

iyice merak ettim ben de şimdi. en yakın zamanda denemek gerekecek. tekrar teşekkürler abi
  • Prada Luna Rossa çok ağır parfüm sevmeyenler için oldukça güzel bir tercih olacaktır.Okyanus kokan ne çok şekerli ne çok sabunsu lavanta ve adaçayı kokan,kalıcılığı gayet güzel olan ve elit kokan bir parfüm.Yaz ve bahar ayları için uygun gibi gözükse de çok ağır parfüm sevmeyenler için 4 mevsim kullanılacak tarza bir parfüm olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Trendyolda satılan parfümler orjinalmi ? Daha önce parfüm alan varmı ?

parfüm değilde tekstil ürünleri aldım bir sıkıntı yoktu parfümlerde de bir sıkıntı olacağını sanmıyorum
  • http://www.morhipo.com/givenchy-play-edt-intense-100-ml-set/6212788/detay?depid=390

135e bunu aldım, nasıl bir koku, kalıcılığı vs nasıldır, var mı yeşillendirecek?
  • ürünün ismigivenchy play intense yazıyor ama fotoğraf ve yazımlar givenchy play sport a ait..eğer play intense gelecekse güzel kalıcı bir kokudur..kahve çikolata havasında ve benimde uzun süre beğenerek kullandığım güzel geri dönüşler aldığım kokudur.ama play sport gelecekse muhtemelen kalıcılığı ve farkedirdliği düşük yazlık daha ferah bir koku olacaktır...bence bunu bir netleştirin ..
  • @SerdaR^73'ün dediği gibi isim farklı resim farklı.

Play intense play serisinde en dolgun kokuya sahip versiyonudur. Yine klasik olan versiyonundaki gibi turunçgiller ile başlıyor özellikle bergamot algılıyorsun. Kahve çiçeği ve tonka ile tatlılaşıyor. Her flankerlarında olduğu gibi muhtemelen intense olanda da amyris ağacı bulunuyordur. Hafif ve yumuşak tatlılıkta odunsu bir notadır amyris. Fazla yoğun olmayan, aynı zamanda ferah olmaya çalışan, tatlımsı, koyu bir harmana sahip intense.

Sport versiyonu bilmiyorum ancak muhtemel tahminde bulunursam; Limoni ve naneli bir açılış yapacaktır. Ortada amyris ağacı ve eğer belli ederse kendisini karabiber notası ile hafif odunsu baharat etkisi yapacaktır. Alt harmanda da miski sabitleyici olarak kullanmışlardır. Oldukça ferah, sucul yapıda, başlarda farkedilir olup sonralarda çabucak tenden ayrılıp uçacak bir parfüm gibi görünüyor. Ne kadar ferah notalar varsa kullanılmış zira.

• 
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.