Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (1082. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10781079108010811082
Sayfaya Git
Git
Giriş

Anladım ben de takip edeyim bir gün denk geliriz umarım. Peki diğer kokular için edp mi tercih etmeliyim? Bazıları için edp diye belirtmişsiniz zaten ama diğerleri için de edp mi almak lazım?

• Manciaa kullanıcısına yanıt

Edt - Edp - Parfum hepsi farklı koku oluyor. Teorik olarak bunlar esans oranlarını temsil ediyor aslında fakat parfümü daha kalıcı yapmak için de daha kalıcı,ağır notalar kullandıkları için koku değişiyor. Yani günümüzde aynı parfümün edt’si edp’si ve parfum versiyonları birbirinden farklı kokular oluyor. Bazıları benzer olarak değişiyor bazılarının da birbiri ile alakası olmuyor

Kenzo Homme edp mesela. Bu parfümün edt’si ile edp’sinin birbiri ile alakası yok denecek kadar farklı. Edt’si yağmurda ıslanmış ağaç/yaprak ferahlığı hissiyatı yaşatan bir koku. EDP’si ise maskülen okyanus kokusu, deri notasından dolayı da ağır bir kokudur hem ağır hem fresh.

Bleu de chanel edp mesela. Bu parfümün edt - edp - parfum versiyonları birbirine benzer aynı DNA olduğunu hissedersin ama edp ve parfum versiyonları edt’ye göre biraz daha tatlıdır biraz daha “intense” dir yani 4 mevsime daha uygundur. Edt’si daha fresh olduğu için kış için hafif kalır.

Yazıklarımın yanında edt veya edp olarak belirtmediklerimin içinde sadece Issey Miyake edt olan. Diğerlerinin zaten aynı isimde edt/edp/parfum’u yok. O ismi arattığında gelen versiyon ne ise onu kastediyorum. Misal Prada Luna Rosa Ocean’ın edt’si veya parfum versiyonu yok sadece edp bir parfümdür. Dolce Gabbana Pour Homme sadece edt’si olan bir parfümdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 29 Şubat 2024; 13:5:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yazlık olarak kullanabileceğim çok keskin olmayan koku tavsiyeniz varsa yazarsanız sevinirim.

• yutu61 kullanıcısına yanıt

Bütçe varsa Bois Imperial

Orta bütçe Issey Miyake

Düşük bütçe Azzaro Chrome

• ekostros kullanıcısına yanıt
    Hocam bana da bilgileriniz ışığında tavsiyede bulunabilir misiniz?

4 mevsim kullanabileceğim kalıcılığı ve yayılımı iyi düzeyde bir parfüm arıyorum.

Denemelerim sonucu şu ana kadar Gucci Guilty Parfum Pour Homme, Hugo Boss Bottled EDP, Bleu De Channel parfümlerini beğendim. Bu kokulara benzer veya farklı bir tarzda önerileriniz varsa açığım.

İssay miyakenin hangisi hocam ?
    Teşekkür ederim şimdiden.

• Drybeansandrice kullanıcısına yanıt

4 mevsim için aklıma ilk gelenler

Chanel Allure Homme Sport extreme

Chanel Bleu de chanel EDP

Versace Eros Flame

Prada Luna Rosa Ocean

Carolina Herrera 212 for men

Acqua Di Gio Le Parfum

Givenchy Gentleman

Versace Dylan Blue

• yutu61 kullanıcısına yanıt

Klasik olan L’ Dissey. Çok iyi parfümdür. Designer kokular genelde birbirlerine benzerler ama Issey orjinal bir kokudur başka markalarda benzeri olmayan bir koku.

• Issey’i tavsiye ede ede dayanamadım ben de aldım. Yıllardır kullanmıyordum çok özlemeişim. 2023 batch performansı da beklentimin üzerinde çıktı. Kalıcılık,yayılım üzmedi

Issey i bilmem ama küçük mavi şapkalı arkadaştan 1 adet sipariş verdim. Çooook önceden kullanmıştım. Bir yerde parfüm denerken hatıralarım canlandı ve almak istedim. Umarım formülasyonu değişmemiştir. Bendeki kalıcılığı gayet tatminkardı…

• Merhaba dunlop yeşiile benzer parfüm arıyorum ancak henüz bulamadım. Notaları şu şekilde :

üst notalar: kişniş, tarhun, misket limonu • orta notalar: sardunya • dip notalar: sandal ağacı, kehribar, vanilya

Nikos sculpture homme yazanlar olmuş benzer diye ancak test ettiğim kadarıyla pek alakası yok gibi özellikle dip notaların

• Chanel Allure Homme Sport extreme

DG Light Blue denedim çok hafif geldi kokuları.

Çalışanın önerdiği Burberry Hero ' yu beğenmedim. Hem elimde benzeri, hem yaz kokusu olmaması, birazda ağır geldiği için almadım.

Armani Profundo hoşuma gitti. Kullanan, değerlendirebilecek olan var mı?

Le Male Elixir Jean Paul Gaultier ve Kirke alacağım bir ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 30 Mart 2024; 17:31:3 >

Eskiden çok iyiydi, yenisi eski yorumlardan uzak.

• Rwenzori kullanıcısına yanıt

Hocam kokuda değişim yok ama performans tabiki eskisi gibi değil. Hemen her parfüm gibi reformuleden dolayı kalıcılık/yayılım eskisi kadar güçlü değil ama zayıf da diyemeyiz.

Öyle hocam.

Güzel günlerde kullanın.

• ben de ilkbahar için parfüm arayışındayım. 35+ yaş. parfümde bir tarzım ve imza kokum yok, havalar ısınınca benim parfümler bana kötü geliyor. son yıllarda aldığım evde bitmemiş parfümler:

tom ford noir extreme (çok severim)
    byredo oud immortel (hoş gibi)
    issey miyake intense (eh)

bugün van cleef arpels ambre imperial sıktım unisex sanırım hoşuma gitti. odun kalas kütük kokularından bıkmışım.

tarz belirlemek için yorumlarımı da yazdım. artık bir tarzım olsun istiyorum karakterim olsun istiyorum :(

teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 10781079108010811082
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.