Şimdi Ara

Nokia N9'un Türkiye serüveni için geri sayım başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
11.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • almanyada 350 400 euro arasinda.. bu telefon ama bence lumia bundan iyi ikisinide denedim
  • Çöp Aş.
  • Kötünün iyisi, en azından symbiandan kurtulmuşlar. Rekabet her türlü biz son kullanıcının işine yarar.
  • Bence meego android den iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çook şık, almamak için androit olmak lazım...
  • Bugün Nokia Shop'a sordum ne zaman gelecek ve fiyat belli mi diye; 10-15 gün içerisinde standlarda olacak, fiyatı 1699TL dediler.

• arkadaslar bu telefonun işletim sistemi symbian değil ! MEEGO işletim sistemi var anroid kadar güzel bir sistem
  • meego da linux tabnlı android de !
  • N900 e yaptıkları gibi bu telefonda da kullanıcıyı satar bu nokia
  • 1600'e sensation almak varken insan niye gidip bunu alir?

• Benim asıl merak ettiğim telefon Lumia 800

Bir hayli abarta abarta gösterdi Nokia bu modeli. Tanıtımlarda da bir hayli hızlı göründü gözüme diğer modellerine göre. Bakalım nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6e -- 11 Aralık 2011; 0:43:36 >
  • Geleceği belli olmayan, türünün ilk ve son örneği işletim sistemine sahip bir cihaza şu zamanda 1500-1600 lira para vermek ne kadar akıllıca? 6 ay sonra Nokia çıkıp MeeGo için uygulama desteğini kestik dese kim itiraz edebilir? Geçiniz.
  • ölü doğduğu bu kadar belli edilemez bir telefonun. meegolu başka telefon var mı? yok. meegolu başka telefon olacak mı? hayır. yani meego'nun gelişebilmesi için bu telefonun 100 milyon falan satması lazım tek başına ki yazılım geliştiricilerinin dikkatini çekebilsin. android gibi tonlarca telefonda olan bir işletim sistemiyle ya da ios gibi kendi ekosistemini oluşturmuş bir işletim sistemiyle mukayese edilmemeli. bir de 1500, hatta bir arkadaşın sorduğuna göre 1700 tl'den girecekmiş piyasaya. nokia neye güveniyor anlamak güç.
  • Şu forum artık eski kalitesinden çok uzaklaşmış belli,daha cihazı kullanmadan ön yargıyla yaklaşıp yorum yapılması ne kadar fanatik bir millet olduğumuzun göstergesidir.Aslında bu tür yorum yapan arkadaşların bence yarı yarıya haklılık payı var sebebi Nokianın bu duruma gelmesinde en büyük etkinin kendisi olması diye düşünüyorum... İphone 4, Galaxy S, Galaxy S2 kullanmış ve iki gündür de Mavi Nokia N9 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki;Cihaz gerçekten çok şık ve gösterişli ayrıca ekrandaki kıvrımlı tasarım kaydırma hareketine çok büyük bir kolaylık sağlamış diyebilirim.Menülerde kaybolmuyorsunuz herşey yerli yerinde örnğ:Beslemeler adında bir ekranınız var tüm bildirimleriniz bu ekrana geliyor bence çok iyi düşünülmüş...Cihazın Wi-Fi çekim kalitesi çok iyi özellikle Wi-fiye bağlanmak 1sn sürüyor, cihazdaki Wi-Fi kalitesi çok iyi ayrıca cihazın Multitask performansı son derece kolay ve zahmetsiz,Galaxy S2 de bile bu kadar kolay ve rahat değildi,sadece uygulama yüklerken biraz bekleme yapıyor onun dışında cihazda yavaşlık namına en ufak bir sorun yaşamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderbolt

Şu forum artık eski kalitesinden çok uzaklaşmış belli,daha cihazı kullanmadan ön yargıyla yaklaşıp yorum yapılması ne kadar fanatik bir millet olduğumuzun göstergesidir.Aslında bu tür yorum yapan arkadaşların bence yarı yarıya haklılık payı var sebebi Nokianın bu duruma gelmesinde en büyük etkinin kendisi olması diye düşünüyorum... İphone 4, Galaxy S, Galaxy S2 kullanmış ve iki gündür de Mavi Nokia N9 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki;Cihaz gerçekten çok şık ve gösterişli ayrıca ekrandaki kıvrımlı tasarım kaydırma hareketine çok büyük bir kolaylık sağlamış diyebilirim.Menülerde kaybolmuyorsunuz herşey yerli yerinde örnğ:Beslemeler adında bir ekranınız var tüm bildirimleriniz bu ekrana geliyor bence çok iyi düşünülmüş...Cihazın Wi-Fi çekim kalitesi çok iyi özellikle Wi-fiye bağlanmak 1sn sürüyor, cihazdaki Wi-Fi kalitesi çok iyi ayrıca cihazın Multitask performansı son derece kolay ve zahmetsiz,Galaxy S2 de bile bu kadar kolay ve rahat değildi,sadece uygulama yüklerken biraz bekleme yapıyor onun dışında cihazda yavaşlık namına en ufak bir sorun yaşamadım...

cihazı kullananların yorumlarını görmek beni sevindirdi.Herkes kafasına göre konuşuyor.. Bende mavi olanından almayı düşünüyorum telefon işletim sistemi itibariyle eşsizdir androidle kıyaslanması çok ucuz bir hamle olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Şu forum artık eski kalitesinden çok uzaklaşmış belli,daha cihazı kullanmadan ön yargıyla yaklaşıp yorum yapılması ne kadar fanatik bir millet olduğumuzun göstergesidir.Aslında bu tür yorum yapan arkadaşların bence yarı yarıya haklılık payı var sebebi Nokianın bu duruma gelmesinde en büyük etkinin kendisi olması diye düşünüyorum... İphone 4, Galaxy S, Galaxy S2 kullanmış ve iki gündür de Mavi Nokia N9 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki;Cihaz gerçekten çok şık ve gösterişli ayrıca ekrandaki kıvrımlı tasarım kaydırma hareketine çok büyük bir kolaylık sağlamış diyebilirim.Menülerde kaybolmuyorsunuz herşey yerli yerinde örnğ:Beslemeler adında bir ekranınız var tüm bildirimleriniz bu ekrana geliyor bence çok iyi düşünülmüş...Cihazın Wi-Fi çekim kalitesi çok iyi özellikle Wi-fiye bağlanmak 1sn sürüyor, cihazdaki Wi-Fi kalitesi çok iyi ayrıca cihazın Multitask performansı son derece kolay ve zahmetsiz,Galaxy S2 de bile bu kadar kolay ve rahat değildi,sadece uygulama yüklerken biraz bekleme yapıyor onun dışında cihazda yavaşlık namına en ufak bir sorun yaşamadım...

cihazı kullananların yorumlarını görmek beni sevindirdi.Herkes kafasına göre konuşuyor.. Bende mavi olanından almayı düşünüyorum telefon işletim sistemi itibariyle eşsizdir androidle kıyaslanması çok ucuz bir hamle olmuş..

işletim sisteminin eşsiz olması bir artı değil bir eksidir günümüzde. nokia n900 diye bir cihaz vardı bilmem hatırlar mısınız. türkiye'ye gelmedi muhtemelen. işletim sistemi linux tabanlı maemo idi ve o da maemo kullanan tek telefondu. şimdi nerde? maemo diye bir işletim sistemi duydunuz mu? kaç programı vardır? destek devam etmekte mi? yoksa işletim sistemi eşsiz olan bir cihaz olarak yalnız başına kaderine mi terkedildi? meego da sonum bu diye bağırıyor. tabi ki sizin günlük kullanımınızı etkilemez işletim sistemine desteğin az ve kesik olması veya facebook, twitter gibi programlar elbette çıkar cihaza fakat başka uygulamalar, başka çözümlerde sıkıntı çıkaracağı aşikar. bunu tahmin etmek için medyum olmaya lüzum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akeneton34

Bedeva verseler almam

Ben alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkant1 -- 11 Aralık 2011; 1:43:54 >
  • "gördğünüz gibi nokia n 9 un kutusunda slikon kılıf dışında dikkat çekiçi herhangi bir içerik yer almıyor "1:40-1:49
    afedersin ama daha ne çıkacaktı ? tavşan falanmı? nasıl bir cümle bu? sanki başka markalarda kutu içinde ödediğimiz paranın bir kısmı geri çıkıyor :))) nokiayı hiç sevmem hatta bulabilirsiniz bir kaç yazımı (sevmediğimi gösteren) fakat içinden slikon kılıf çıkması beni şaşırttı. Helal olsun düşünmüşler.

Edit : İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 11 Aralık 2011; 12:10:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

işletim sisteminin eşsiz olması bir artı değil bir eksidir günümüzde. nokia n900 diye bir cihaz vardı bilmem hatırlar mısınız. türkiye'ye gelmedi muhtemelen. işletim sistemi linux tabanlı maemo idi ve o da maemo kullanan tek telefondu. şimdi nerde? maemo diye bir işletim sistemi duydunuz mu? kaç programı vardır? destek devam etmekte mi? yoksa işletim sistemi eşsiz olan bir cihaz olarak yalnız başına kaderine mi terkedildi? meego da sonum bu diye bağırıyor. tabi ki sizin günlük kullanımınızı etkilemez işletim sistemine desteğin az ve kesik olması veya facebook, twitter gibi programlar elbette çıkar cihaza fakat başka uygulamalar, başka çözümlerde sıkıntı çıkaracağı aşikar. bunu tahmin etmek için medyum olmaya lüzum yok.

bana lazım olanlar telefonun içinde var zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansam

"gördğünüz gibi nokia n 9 un kutusunda slikon kılıf dışında dikkat çekiçi herhangi bir içerik yer almıyor "1:40-1:49
    afedersin ama daha ne çıkacaktı ? tavşan falanmı? nasıl bir cümle bu? sanki başka markalarda kutu içinde ödediğimiz paranın bir kısmı geri çıkıyor :))) nokiayı hiç sevmem hatta bulabilirsiniz bir kaç yazımı (sevmediğimi gösteren( fakat içinden slikon kılıf çıkması beni şaşırttı. Helal olsun düşünmüşler.

çıkmasa 29 dolara iteleseler daha iyi olur.bizim insanımız bunu seviyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.