Şimdi Ara

Netspeed Üzdü - Habersiz hız düşürdü - Fiyat artırdı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık ilk çıktığı zamanlardan beri netspeed kullanıyorum.
    15 ayı buldu sanırım aboneliğim. Netspeed'in 100mbit 200gb AKN şeklindeki taahhütsüz paketini kullanıyordum.
    Bu zamana kadar herşeyden memnundum beni üzmediler.Ancak bugün netspeed beni üzdü;

1- Bugün itibariyle hiçbir bilgi vermeden 100 mbit olan tarifemi 75 mbit sınırsız olacak şekilde düşürmüşler.
    Tarife fiyatım da 76 tlye artırılmış. Ve bu işlemi bana hiçbir bilgilendirme yapmadan (ne telefonla,ne hesap yönetimi kısmından) gerçekleştirdiler.

Zaten Netspeed e geçmemin tek sebebi yüksek hızı makul fiyata veriyor olmasıydı.

Artık netspeed firmasında 100mbit internet tarifesi yok öncelikle bunun altını çizeyim.

2- İkincisi değişikliklerle ilgili bilgilendirmelerin yetersiz ve müşteriyi karanlıkta bırakacak şekilde olması.

Şimdi bazı arkadaşlar ya da firmanın kendisi sitede duyurumuz var diyecek, ancak benim tarafımda durum şöyle
    ne netspeed hesap yönetim kısmında ne de ana sayfalarında alenen göze görünecek şekilde bununla ilgili bir duyuru / bildiri yok.

Böylesine büyük bir değişikliğin sitenin ana sayfasında ya da hesap kısmında gözüme görünür şekilde bildirilmesi lazım.
    Ya da telefonla bilgilendirilmem lazım. İsterseniz bakın netspeed sitesine girip ana sayfada önemli duyuru vs gibi hiçbir şeye rastlayamazsınız.

Bunun için sayfayı an alta kadar kaydırıp sol alttan. Duyurular kısmına girmeniz gerekiyor. Yoksa hiçbirşekilde böyle bir bilgilendirmeye ulaşamıyorsunuz.
    Diyelim ki bilgilendirmeye bi şekilde ulaştık. Burada olaylar daha da ilginçleşiyor.

Netspeed Üzdü - Habersiz hız düşürdü - Fiyat artırdı ?

quote:

Abonelerimizin tercih etmiş oldukları ve kullanmaya devam ettikleri tarifelerinde belirtilen AKN öncesi hız ve tarife fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadan Abonelik tarihi başlangıcından itibaren 1 yıl süreyle kullanmaya devam edebileceklerdir.

Deniyor ancak benim 100mbit olan hızım çoktan 75mbite düşürülmüş durumda taahhütsüz kullandığım ve eski müşteri olduğum için. Aynı zamanda fiyata da zam gelmiş durumda.

Bi önceki sayfada da son cümle şu;
    Bizden hizmet almakta olan abonelerimiz kullanmakta oldukları tarife özellikleri aşağıda sunulan tabloda gösterildiği gibi daha avantajlı olacak şekilde dönüştürülmüştür.

E arkadaş ben 100mbit 200gb internet kullanıyordum stabil olarak. Sen şimdi benim tarifemi 75 mbit sınırsız yapınca daha avantajlı bir internet mi sundun bana.
    Hızımı düşürdünüz bi de üstüne zam yaptınız.

Şimdi en ilginç kısma geliyoruz arkadaşlar.
    Yukarıdaki ss te görüyorsunuz işte taahhütsüz kullandığımdan sınırsız 75mbit e geçirmişler beni zam yaparak aylık 76 tl ödeme olacak şekilde.
    Bu söylediklerim yukarıda bahsettiğim gibi tarafıma hiçbir bilgi verilmeden yapıldı tekrar belirtiyorum.

Şimdi yeni sınırsız tarifelerdeki tablonun üst kısmındaki yazıya dikkatinizi çekiyorum.

Netspeed 27.12.2018 tarihine kadar geçerli yeni sınırsız ADSL/VDSL/Fiber tarifeler.

Benim gibi 15 aylık müşterisiniz yukarıda bahsettiğim herşeyi yuttuk diyelim.

Peki bu ne yani şimdi ayın 25 i olmuş ben ayın 28 inden sonra şu an kullanmakta olduğum internete ne para ödeyeceğimi bilmiyorum.
    Yani bu dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir koşulda kabul edilebilir bir durum değil.

Netspeed firmasından açıklama bekliyorum.
    75mbit sınırsız internete 27.12.2018 tarihinden sonra taahhütsüz kullanıcı olarak ne kadar para ödeyeceğim.
    12 ay sabit fiyat garantisi benim için de geçerli mi yoksa yeniden taahhüt mü vermem gerekiyor.
    100 mbit olan hızımı neden 75mbit e düşürdünüz ve bunu avantajlı bir durum olarak gösteriyorsunuz.
    Hadi düşürdünüz herşeyi yaptınız diyelim neden bilgilendirme yapmıyorsunuz.

Herhalde son gün açıklayacak halleri yok. Benim müşteri olarak bu bilgi hakkım.
    Ona göre başka operatöre geçeceğim ya da başka bir çözüm düşüneceğim.

Lütfen mümkünse bu mesajımı öne çıkarın arkadaşlar. özellikle netspeed taahhütsüz kullanıcıları.

https://www.netspeed.com.tr/aknuygulamasi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 25 Aralık 2018; 16:3:5 >

• taahhütsüz olmasının anlamı bu zaten, ne siz şu kadar süre abone olarak kalacağım demiyorsunuz nede onlar şu kadar süre bu hizmeti bu fiyattan vereceğim demiyor. Bu durumda da adamların size ömür boyu aynı hizmeti aynı fiyata vermesini beklemiyorsunuz herhalde. Üstelik abonelik süresi 1 yıl olana kadar da aynı paketi vermeye devam edeceğiz de demişler
    Kişisel görüşlerinize saygı duyarım arkadaşlar.
    Ama bilgi çağında herşey böyle hızlı ilerliyorken internet fiyatlarının bu şekilde zamlanması ve
    bazı ülkelerde artık internetin neredeyse vatandaşlık hakkı olarak görülmesi tartışılırken bizde bunların olması biraz acı.

Bulunduğum yerde eşim benden önce 2 yıl aylık 99 tlden 8 mbit internet kullanmış, onu da 8 veremiyoruz hattınız 4 mbit anca destekliyor diyorlardı son zamanlarında.
    Ben cayma bedeli ile vs iptal ettim interneti 100 mbit hız için de netspeed e geçtim. Aynı altyapıdan 100 mbit hız verdiler bana. Şaka gibi.
    Dsmart hala arıyor sapık gibi ordan engelliyorum başka yerden arıyor.

50mbit internetin hiç anlamayan komşuma 4gb akn ile satılıp, maksimum fatura kısıtlaması yokken, bu millete aylık 700-800 tl fatura da ödettiler bazı operatörler. Sonra milletin şikayetleri ile aylık fatura miktarı sınırsız tarife fiyatını geçemez koşulu kondu da insanlar soyulmaktan kurtuldu.

Yani demem şu bu millet zaten yeteri kadar yolundu internet mevzusundan. Bu saatten sonra da enflasyon vs. ile ilişkilendirmek bunu saçma geliyor bana o yuzden. Şu an yapılan tekel gücünü kötüye kullanıp vatandaşı zor durumda bırakmaktan başka birşey değil.

2006 yılı İTÜ mezunuyum. Biz 2002 yılında İTÜ yurtlarında başucumuzdaki portlardan 100 mbit internet kullanıyorduk. (ulaknet uzerinden sanırım)
    Evet o zaman için gelecekte yaşamak gibi birşeydi. Ama aradan 15-16 yıl geçti, 100mbit ev internetinde ulaşılabilir hale yeni yeni gelmişti ki. Bu yeni gelişmeler oldu.

Özetle eğer gelişen ilerleyen bilgi çağına ayak uydurmayı düşünen bir ülke isek şu an yapılan buna ket vurmaktan başka birşey değil bence.

Dediğim gibi amacım tartışma yaratmak değil fikirlerinize saygı duyuyorum.

Geçmiş tecrübelerim ve bu zamana kadar gözlemlerimden dolayı, yakın zmanda bize dayatılan bu internet zamlarını ve aleyhimize olan düzenlemeleri doğru bulmuyorum.
    Sözleşmelerde değişiklik yapma maddesi oluyor ama taahhütsüz müşterinin aleyhine değişiklik yapmak biraz mantıksız, çünkü müşteriyi mutsuz edersen başka firmaya geçer.

Zam kabul edilebilir bence, enflasyon %25 olmuş, adamın giderleri artmış vs. ama hızın düşürülmesi yanlış. Hızı tekrar yükseltmeleri lazım.
    Ota boka konu açıyorsunuz ne ufakçı insansınız ya.forumun ruhundan mıdır bilmem ama Hemen hemen herkes mezarcı. Ya arkadaş adamlar senle taahhüt yapmamış,sana fiyat garantisi vermemiş.suya bile zam gelmişken hala 5-10 liranın lafını yapıyorsun.git superonline, vodafone,türk telekom kullan da kazığın kralını gör.bu firmalar sana interneti bedava mı verecek,seni firmaya zincirle mi bağladılar?

Beğenmiyorsan başka iss'ye geç zaten taahhüt yok
  • Ben o tabloyu ne zamandir goruyorum, yeni birsey degil .Taahutsuz kullaniyorsanda bunlar olur artik 100mbit paketi olmadigi icin senide 75e cektiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahuttsuz kullandığın için olabilirmi ? Hiç düşündün mü? Şaka gibisibiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne olursa olsun netspeed suçlu neden ki hiç bir iss 1 ay önceden faturasına bilgilendirme yapılmadan hızı düşürülemez zam yapılamaz 1 önceki fatura döneminde faturasına bu uyarı konmak zorunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: memet0864

ne olursa olsun netspeed suçlu neden ki hiç bir iss 1 ay önceden faturasına bilgilendirme yapılmadan hızı düşürülemez zam yapılamaz 1 önceki fatura döneminde faturasına bu uyarı konmak zorunda
    Belki yapmistir.

Son odedigin faturanin dekontunu paylasabilirsen bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Belki yapmistir.

Son odedigin faturanin dekontunu paylasabilirsen bakalim.

Alıntıları Göster
    yapmadı dediği için yazdım yaptıysa sorun yok
  • Sözleşmelerde değişiklik yapma maddesi oluyor ama taahhütsüz müşterinin aleyhine değişiklik yapmak biraz mantıksız, çünkü müşteriyi mutsuz edersen başka firmaya geçer.

Zam kabul edilebilir bence, enflasyon %25 olmuş, adamın giderleri artmış vs. ama hızın düşürülmesi yanlış. Hızı tekrar yükseltmeleri lazım.

• Netspeed Üzdü - Habersiz hız düşürdü - Fiyat artırdı ?

Mesajı attığım tarihi biliyorsunuz. Bugün arayıp şikayetlerimi belirttim.
    Biz gönderdik size bilgilendirme sms i falan dediler. Dedim herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmedi.
    Gelmiş olması lazım vs. şeklinde konuştular. Tarifeye geçişiniz dün sağlanmış dediler.
    Dedim peki bu tarifeye nasıl geçirildim hiçbir bilgilendirme olmadan.
    Yeni düzenleme bu şekilde diye geçiştirdiler.
    Eski kullanıcı iseniz otomatik olarak en yakın tarifeye geçiriyorlarmış.

İşte bu konuşmadan yarım saat sonra falan ssteki 17:26 daki mesajı attılar. (tarife değişikliği ile ilgili hiçbirşey hala yok)
    Tahhütsüz de olsa müşteri olarak bilgilendirilmem lazım.
    Gelecek ay 300 tl yapsa mesela tarifeyi bunun hesabını kim verecek ben 300 lira ödediğim zaman.

Şu an ilginç başka bir durum daha var. 100 mbit kullanırken hattan stabil 100 mbit alıyordum hız.
    Şu an sınırsız 75 mbit yapmışlar bağlantımı ancak speed testte 70 mbit uzerine çıkmıyor.
    Yapılan açıklama modeminize kadar 75 mbit geliyor yuzde bilmem kaçlık kayıp olabilir şeklinde.
    Dedim daha önce ben 100 mbit kullanıyordum aynı hat uzerinden, nasıl oluyor bu dedim.
    Modeme başka cihaz bağlı mı nasıl bağlanıyorsunuz falan diye sordu.
    Yok dedim şu an sadece masaüstü bilgisayar bağlı ve ethernet kablosu ile.
    Modeminize 75 mbit ulaşıyor yapabileceğimiz bişey yok dediler.

Taahhütsüz tarifeye sitenizde yazan 76 tl den başka fiyat uygulayacaksanız ayın 27.12 den sonra ben başka operatöre geçeceğim dedim.
    Bana bu konuda lütfen bilgilendirme yapın dedim.

Telefonda yaptıkları bilgilendirmeye göre eski (15 aylık) abone olarak 75 mbit sınırsızı şu andan itibaren 1 sene boyunca sabit fiyat 76 tl ile kullanabilecekmişim.

Teyit etmek için 2 defa aradım 2 sinde de aynı bilgiyi verdiler. Bakalım inşallah doğrudur.

Özetle durum böyle arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 25 Aralık 2018; 19:55:56 >

• çok büyük ayıp etmişler sana neti beleş vermeleri gerekirdi.
  • 100mbit tarifeleri yok artik unut onu zaten, hiz konusundada bisey diyemiyorum 75mbit ama 70aliyorum ne ya

• Kişisel görüşlerinize saygı duyarım arkadaşlar.
    Ama bilgi çağında herşey böyle hızlı ilerliyorken internet fiyatlarının bu şekilde zamlanması ve
    bazı ülkelerde artık internetin neredeyse vatandaşlık hakkı olarak görülmesi tartışılırken bizde bunların olması biraz acı.

Bulunduğum yerde eşim benden önce 2 yıl aylık 99 tlden 8 mbit internet kullanmış, onu da 8 veremiyoruz hattınız 4 mbit anca destekliyor diyorlardı son zamanlarında.
    Ben cayma bedeli ile vs iptal ettim interneti 100 mbit hız için de netspeed e geçtim. Aynı altyapıdan 100 mbit hız verdiler bana. Şaka gibi.
    Dsmart hala arıyor sapık gibi ordan engelliyorum başka yerden arıyor.

50mbit internetin hiç anlamayan komşuma 4gb akn ile satılıp, maksimum fatura kısıtlaması yokken, bu millete aylık 700-800 tl fatura da ödettiler bazı operatörler. Sonra milletin şikayetleri ile aylık fatura miktarı sınırsız tarife fiyatını geçemez koşulu kondu da insanlar soyulmaktan kurtuldu.

Yani demem şu bu millet zaten yeteri kadar yolundu internet mevzusundan. Bu saatten sonra da enflasyon vs. ile ilişkilendirmek bunu saçma geliyor bana o yuzden. Şu an yapılan tekel gücünü kötüye kullanıp vatandaşı zor durumda bırakmaktan başka birşey değil.

2006 yılı İTÜ mezunuyum. Biz 2002 yılında İTÜ yurtlarında başucumuzdaki portlardan 100 mbit internet kullanıyorduk. (ulaknet uzerinden sanırım)
    Evet o zaman için gelecekte yaşamak gibi birşeydi. Ama aradan 15-16 yıl geçti, 100mbit ev internetinde ulaşılabilir hale yeni yeni gelmişti ki. Bu yeni gelişmeler oldu.

Özetle eğer gelişen ilerleyen bilgi çağına ayak uydurmayı düşünen bir ülke isek şu an yapılan buna ket vurmaktan başka birşey değil bence.

Dediğim gibi amacım tartışma yaratmak değil fikirlerinize saygı duyuyorum.

Geçmiş tecrübelerim ve bu zamana kadar gözlemlerimden dolayı, yakın zmanda bize dayatılan bu internet zamlarını ve aleyhimize olan düzenlemeleri doğru bulmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kobra90

çok büyük ayıp etmişler sana neti beleş vermeleri gerekirdi.
    Buraya kadar ciddi okuyordum sizin yorumunu okuyunca bastım kahkahayı

• taahhütsüz olmasının anlamı bu zaten, ne siz şu kadar süre abone olarak kalacağım demiyorsunuz nede onlar şu kadar süre bu hizmeti bu fiyattan vereceğim demiyor. Bu durumda da adamların size ömür boyu aynı hizmeti aynı fiyata vermesini beklemiyorsunuz herhalde. Üstelik abonelik süresi 1 yıl olana kadar da aynı paketi vermeye devam edeceğiz de demişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

taahhütsüz olmasının anlamı bu zaten, ne siz şu kadar süre abone olarak kalacağım demiyorsunuz nede onlar şu kadar süre bu hizmeti bu fiyattan vereceğim demiyor. Bu durumda da adamların size ömür boyu aynı hizmeti aynı fiyata vermesini beklemiyorsunuz herhalde. Üstelik abonelik süresi 1 yıl olana kadar da aynı paketi vermeye devam edeceğiz de demişler
    sorun daha çok tabiki taahütsüz aboneliklerde firma istediği gibi davranır ama bunu müşteriye 1 fatura dönemi öncesi bildirmesi gerekir
  • Sözleşmesiz olmanın doğasında var bu durum..

Biz 24 ay taahhaüt ile daha fazla hıza çok daha ucuz kullanırken kimseden ses çıkmıyordu..

Ticari kuruluştur.. Fiat politikasından dolayı başka bir firmaya geç derim.
  • hakkını aramak, düzgün hizmet almak istemek, insan yerine konmak suç olmuş ülkede. kardeşim kim olursa olsun, adamakıllı bilgi verecek para veriyoruz burda, hayır çeşmesi değil bu. japonya'da tren 20 saniye erken kalktı diye yetkililer özür üstüne özür diledi. lütfen kendinizi adam yerine koymuyorsanız, hakkını arayanlarla dalga geçmeyin. onların sayesinde, asalak olarak daha iyi hizmet alıyorsunuz.
  • Sözde 32 mb özde 4-8 mb alan beni duygulandırdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Web hostingide taahhütsüz kullanıyorum kampanyalı paketi kaç senedir adamlar bu kampanya yok artık diyip hiçbir şekilde hizmetimi durmadı. Eğer kişi kendi paket değiştirmezse yeni kullanıcılara vermez eski kullanıcılara vermek zorunda kafasına göre değiştiremez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgshadow

Web hostingide taahhütsüz kullanıyorum kampanyalı paketi kaç senedir adamlar bu kampanya yok artık diyip hiçbir şekilde hizmetimi durmadı. Eğer kişi kendi paket değiştirmezse yeni kullanıcılara vermez eski kullanıcılara vermek zorunda kafasına göre değiştiremez.
    Olur mu öyle şey yahu şirket batana kadar 10 sene adama aynı kampanyayımı vericek güldürmeyin adamı ya.
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    7 senedir sorunsuz veriyor. Şirket ona göre ayarlamadıysa kampanyayı suç kullanıcıda mı yani?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.