Şimdi Ara

Netspeed Üzdü - Habersiz hız düşürdü - Fiyat artırdı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ota boka konu açıyorsunuz ne ufakçı insansınız ya.forumun ruhundan mıdır bilmem ama Hemen hemen herkes mezarcı. Ya arkadaş adamlar senle taahhüt yapmamış,sana fiyat garantisi vermemiş.suya bile zam gelmişken hala 5-10 liranın lafını yapıyorsun.git superonline, vodafone,türk telekom kullan da kazığın kralını gör.bu firmalar sana interneti bedava mı verecek,seni firmaya zincirle mi bağladılar?

Beğenmiyorsan başka iss'ye geç zaten taahhüt yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fanboyları üzen haber.

Alt yapı fiber değil o yüzden yatırım olmadan asla iyi hizmet olmaz. Bugün özel isslerin müşterisi arttıkça hızı düşmesi kaçınılmaz son!

Ben de türknet kullanırdım, hızı 24mbps’dan 8’e düşürdü çünkü benim portu 3 kişiye böldü belli ki ve suçu benim apartman tesisatıma attı. Ben de firma değiştirince 35mbps almaya başladım ama yine düşecek çünkü firmanın kullanıcısı artıyor.

Bu ülkede internet lüks lüks ve lüks!

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Bu konuda nerede şikayet var. Forumun bir çok yerinde taahhütu biten aboneler taahhütsuz olarak aynı hızdan devam etti. . Özellikle kablotv ve superonline da 25 mbps akn li aboneler. Sağlayıcı hızını sen istemeden taahhütlü taahhütsuz değiştiremez. Sadece fiyatı arttırabilir. Onda da kafasına göre fiyat arttisi yapamaz. Taahhütsuz 100 lira olan bir paketi ben 200 lira yaptım diyemez.

Forumda bunu araştırabilirsin. Superonline da taahhutu biten abonelerin açtığı konu var oraya bakabilirsin.

Kapatılan paketleri eski aboneler kullanır ama yeni abone alımına kapatılır.

Sizinle daha fazla tartışmaya girmeyeceğim, demek istedğimi anlamamakta ısrarcı oluşunuz enterasan :)

"Olması gereken 24'e devam ettirmesi fakat firma bu konuda istedğini yapar, çünkü ortada şu paraya şunu ödersiniz gibi bir anlaşma yok. " Bu cümlede ne anladınız ? Neyse boş muhabbet haklısınız siz haklısınız.

Fiyatı değiştirme hakkı olduğu gibi satışta olmayan hızıda vermek zorunda değil. Bu forum insanı problemli gerçekten.Haklısınız uzatmayalım.

• Hocam buna sukur diyin biz 16 mb den 4 6 ya dusucez siz 100 den 75 e dusmus ayni su sinavdan 95 alipta 100 alamayan ogrenci tiplemesi gibisiniz

75 tl ye 75mb hemen gecerim taauhut olmasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical.assistance -- 28 Aralık 2018; 0:17:49 >
  • Neden konu sahibine kızıyorsunuz? Tamam iyi hoş güzel de gerek TTNet, gerek Netspeed falan olsun şu malum duyuruda mevcut tüm taahhütlü ve taahütsüz tüm abonelerin "aynı paketi" yine "ek ücret ödemeden" kullanacağını belirttiği halde bunu yapamazlar! Asıl tartışmanız gereken şey budur. Adamlar üstüne basa basa (Netspeed'i bilmem de TTNET yaptı) faturada vs "mevcut taahütlü/taahütsüz aboneler" kısmını vurgulayarak söyledi. Gerisini ben anlamam sen böyle diyorsan taahhütsüz abonelere de hiçbir şey yapamazsın. Gidin yasal olarak başvurunuzu yapın.

Şimdi tekrar baktım Netspeed "1 yılı dolduran" abonelere bunu yapıyor. Ama TTNET böyle bir şey belirtmedi onu açık ve net söyleyeyim yani. TTnet de benim gibi taahhütsüz birine böyle bir şey yaparsa hakkımı sonuna kadar ararım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 28 Aralık 2018; 4:0:51 >
  • en uygun tarife ne şimdi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu açan arkadaş: türk telekoma gitte sen fiyatları asıl o zaman gör.
    Lütfen 3-5 lira için firmayı karalamaya gerek yok. Asıl böyle küçük firmalara sahip çıkmamız lazım.

Al sana benim kullandığım tarifenin fiyat karşılaştırması:

TURK TELEKOM
    HİPERNET FULLİMİTSİZ (AKK YOK)
    35 Mbps'ye kadar
    295 TL

NETSPEED
    HİPER EXTRA 35 VDSL (AKK YOK)
    35 Mbps'ye Kadar Hız
    66 TL
  • Arkadaşlar burada konunun özü kaçırılmış. (rahatsız oldugum konu özellikle)

Burada en önemli konu netspeed in bana haber vermeden beni başka bir tarifeye geçirip fiyat artışı yapması.
    Taahhütsüz müşteri olarak da beni 27.12.2018 sonrasında haber vermeden geçirdikleri tarifeye ne fiyat ödeyeceğim konusunda bilgilendirmemeleri.

Eleştirenler ilk mesajımı bir okusun. Ben foruma mesaj attıktan sonra netspeed ile görüştüm.
    Ben görüştükten 1 saat kadar sonra (yani foruma attığım mesaj sonrasında) bana bilgilendirme mesajı attılar.
    O da yukarıda paylaştığım gibi 01.01.2019 tarihinden itibaren 76 Tl ödeyeceksiniz şeklinde.
    Ki sitelerinde hala böyle bir bilgi yok. Yeni tarifeler 27.12.2018 tarihine kadar geçerli diyor.

Yine tekrar ediyorum beni başka tarifeye geçirdiklerini hızım 75 mbit düştüğünde ve foruma attığım mesaj sonrasında
    kendileri ile yaptığım görüşme sonrası öğrendim.Bundan önce,

* konuyla ilgili ne bir mail aldım
    * ne arandım
    * ne de faturamda ya da online hizmetlerinde herhangi bir uyarı aldım.

Not. zaten yeni sisteme geçtiler web arayuzunde şu an hiçbir faturamı da görünteleyemiyorum.

Yukarıda yaptıklarını başka bir avrupa ülkesinde yapsalar milyon dolarlık tazminat davası açarım ve kazanırım.

Burdan da şu anlaşılmasın 14-15 aylık aboneliğim süresince netspeed firmasından memnun kaldım,
    hizmet ve teknik destek açısından beni yolda bırakmadılar, fiyatları da gayet makuldu hatta çevremde en az 15-20 kişiyi de netspeede geçirmişimdir.

Sadece işin habersizce yapılması ve kendilerine ait şu ifadeye karşı

quote:

Bizden hizmet almakta olan abonelerimiz kullanmakta oldukları tarife özellikleri aşağıda sunulan tabloda gösterildiği gibi daha avantajlı olacak şekilde dönüştürülmüştür.

hızımın düşürülmüş olması beni kızdırdı. (açıkçası hız benim için daha önemli)

Sonuçta altyapı telekomun, fiyatlar artışları konusunda biraz başka suçlu aramak lazım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Burası anlaşıldıysa tepkimi göstermek istediğim diğer konu ise

Arkadaşlar alıştırılıyoruz bazı şeylere - öğrenilmiş çaresizliğe mahkum ediliyoruz.
    Yapmayın yukarıda anlattım eşim 99 tlye 2 sene (2015-2017) dsmart internet kullanmış 8 mbit ken hızı 4 mbit üstünü veremiyoruz diye kandırmışlar bir de.
    Ben aynı altyapıdan 100 mbit hız aldım netspeed sayesinde.
    Aynı interneti bi tanıdıgım hala kullanıyor mersin'de aynı fiyata.
    Ama o da çok bilinçli bir kullanıcı değil internete giriyor mu giriyor mantığında.
    Ama her gittiğimde bana ağlıyorlar bu videolar çok takılıyor diye.

Demem şu bu bilinçsiz kullanıcı kitlesini yıllardır sömürdü telekom firmaları.
    Başka ülkelerde elde edemeyecekleri karlar elde ettiler.
    Bu karlarla altyapıya yatırım yapıp daha hızlı, daha avantajlı imkanlar sunmaları gerekirdi bizlere.
    Yani diğer ülkelerde gidişat bu şekilde. Zaten teknoloji sürekli gelişiyor.
    Yeni teknoloji kablolar , yeni kablosuz teknolojiler geliştiriliyor belki bundan 1 sene sonra 1000 mbit hız komik bir rakam olacak.

Ama bizde durum malum turk telekom konularına hiç girmek istemiyorum ama özetle. (demişim ama girmişim :D)

Netspeed Üzdü - Habersiz hız düşürdü - Fiyat artırdı ?

Forbes global 2000 deyken yılda milyar dolarlar seviyesinde kar yapan bir şirketken
    2005 yılında yok pahasına özelleştirilmesinin ardından kötüye doğru gidişatı başladı.

Artık forbes listesinde değil turk telekom ama haririlerin çoğu hala dünyanın en zengin 2000 listesinde.

Tekel bir firmanın özelleştirilmesi zaten yanlıştı. Tekelliği kırılmadı buna ayrıca izin verildi.
    Elde ettiği karı hiçbir şekilde yatırım olarak bu ülkeye döndürmedi. Aksine borç batağına sürüklendi.
    Haririler zengindi daha da zengin oldu. Borçlarını da devlete ve bizim bankalara taktılar.
    Gelecek nesillerimiz de paşa paşa ödeyecek bu borcu işte. falan filan.

2017 de güçlü ekonomimiz 2 laf dalaşında 1 hafta içinde çökecek hale geldi

Yazarken ne kadar aciz bir durumda oldugumuzu farkettim bu arada kusura bakmayın.

Yani turk telekomun ülkeye zararı milyarlarca dolar, hatta 10 milyarlarca dolar.
    Bunun onda biri altyapıya gitseydi zaten şu an hepimiz evimizde makul bir fiyata 1000 mbit kullanıyor olurduk.
    Kimse de 75 mbit gözüne dizine dursun ben 4 mbit hız alıyorum demezdi.
    Ki ankara kolej merkezde oturmama rağmen bulundugum yerde fiber altyapısı hala yok. Bak yine gülesim geldi. :D
    Onu bırakın Ankara'da hala metroyla hava alanına gidilemiyor :D

Uzun lafın kısası şu an 75 mbit i kabullendiğimde 1 yıl sonra aynı fiyata belki 25 mbiti kabullenmemiz gerekecek.
    Belki o fiyata da bulamayacağız bu gidişatla.

Bari özelleştirme yapacaklarsa tam özelleştirsinler de rekabet artsın.
    Şöyle 10 firma falan olsun piyasada kendi altyapısı ile.
    Ya da altyapı kullanımı böyle tekele bırakılıp bize ızdırap yaşatılmasın.

Noldu bilgi çağı, gelişen büyüyen türkiye.

O yüzden bana kimse "taahhütün" bitmiş kardeşim firma istediğini yaparla gelmesin komik geliyor.
    Evet yapar bu ülkede ama doğrusu bu mu ? :D

Türk telekomun da taahhüdü bitti bakın ama daha iyi imkanlarla devam ediyor :D
    Arkasında koskoca devletimiz ve bankalar var.

Ben kimimki ama dimi koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin aciz bir vatandaşı.
    Arkamda kim var, vallahi dönüp bakmaya korkuyorum işte en kötü kısmı orası.

Çok yazdım ya neyse rahatladım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 28 Aralık 2018; 13:32:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ApRa-

Sizinle daha fazla tartışmaya girmeyeceğim, demek istedğimi anlamamakta ısrarcı oluşunuz enterasan :)

"Olması gereken 24'e devam ettirmesi fakat firma bu konuda istedğini yapar, çünkü ortada şu paraya şunu ödersiniz gibi bir anlaşma yok. " Bu cümlede ne anladınız ? Neyse boş muhabbet haklısınız siz haklısınız.

Fiyatı değiştirme hakkı olduğu gibi satışta olmayan hızıda vermek zorunda değil. Bu forum insanı problemli gerçekten.Haklısınız uzatmayalım.

Alıntıları Göster
    Bu forumu on yıldır takip ediyorum.

Attığım mesajların yüzde sekseni de İnternet servis sağlayıcıları bölümünde. Superonline ve Türk Telekom da taahhutu biten üyeler ile ilgili konulara zamanım oldukça bakar ne fiyat verdiklerini incelerim

Adil kullanım kotasinin kaldırılmasını geçtim adil kullanım kotası geldiğinde bile buradaki konuları insanların hangi paketlere geçtiğini gecirilmeye çalışıldığını abonelerin nasıl çözümler bulduğunu hatırlıyorum.

Ayrıca benim yazımı alintilayan sensin tartışmayı sen başlattın. Aynı şekilde sen de israrcisin. bende aynısını düşünüyorum seninle alakalı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.