Şimdi Ara

Mobilite: 'Telefonlara ek vergi geliyor' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
573
Cevap
9
Favori
13.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anti damping onlemini yanlis biliyorsunuz. ornek olarak: cin de devlet destegi alarak akilli telefon uretip bunlari turkiye de zararina yada kar etmeden satilmasina anti damping denir. Bunun yapilma sebebi piyasayi hakimiyet altina almaktir. Vestel, general mobile v.s buna nazaran basvuru da bulunuyor sanirim...

• Zaten evimde hiç bir vestel markalı ürün/cihaz yok bu saatten sonra Vestel Ağzıyla Ayfon tutsa bitti benim için...
  • Vestel alani aldirtani kondiklesinler.
    Anca cahiller inanir yerli mali olduguna. Sanki islemcini kendi yaptida pahaliya mal oldu telefon. Oyle olsa derim hakli. Thl nin 100 dolara sattigi teli burada 900 e satiyor. İslemci mtk gpu mali vs vs. Naptinda bu tel 900 oldu?

Basimizdakileride allha havale ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey koreye döneriz bizde önce telefonlar sonra bilgisayarlar sonrada interneti kısıtlarız 2023 is coming

• Senin yerli diye ürettiğinin daha kalitelisini te bilmem nerede üretip gümrükten geçirip buraya getirip senden ucuza satabiliyorsa ve sen bunla bu koşullarda rekabet edemiyorsan suçu kendinde arayacaksin sen neden ucuz üretemiyorsun ?

• Abi ne kadar saçma bir ülkede yaşıyoruz, sonumuz iyi değil ama hayırlısı.

• Vestel

• Erdi bey size katılıyorum. zaten varan olan bir teknoloji veya bir ürünün benzer ve daha kötü versiyonu. dün replica telefon üreten çinli firmalar bugün dunyayı salıyor ama bizde o yapı yok. sizin dediniz gibi biz üretik dıyip piyasa deyeri çok fazla fiyatına kötü telefon kakalama gerek yok yerlide olsa.En ılımlı bakış başkaların görmedi bir arge veya bir fikir veya yenilik yapıp böyle böyle bu sektörlere girmek gerek

• Artık dönüşü yok madem inşAllah vestel, casper yada başka yerli üretici ithal telefon kalitesini yakalar. Ben gidip vestel alacak değilim ama bütçesi üst segmente zor yetişen bir sürü insan var.
  • Vestel vergi arttirilsin diye bir talepte bulunmadi . Devlete bir oneri sundu , devlette ithaalat urunlerinin vergilerini arttirdi

• Vestelden mal almak enayiliktir.
  • Telefon çıkardı satamadı. Tabii parada kazanamdı. Vergi getirip kendi ürünlerini sattırmaya çalışıyorsun. Vestel yuhh be sana. Vestel alma aldıtma. Kendi ürünleri şimdi daha da az satacaktır umarım. Hadi madem yerli telefon ürettik o fiyat nedir arkadaş? Sanki ithal geldi. Pc ye neden vergi geliyor? Devlet neden kabul ediyor peki. Kasasına daha fazla para girsin. Ulan varya küfür etmemek için kendimi zot tutuyorum. İnsanı ülkesinden soğutuyorlar.

• Vestel, Casper, Turkcell, Arçelik, Beko bütün bu markalar devletten sonsuz destek almalı ve halkında bu markalara sahip çıkmalı. Kendini milliyetçi diye tanımlayan insanların evinde şu markaların 1 tane ürünü olmadığına eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: salihliler

Vestel, Casper, Turkcell, Arçelik, Beko bütün bu markalar devletten sonsuz destek almalı ve halkında bu markalara sahip çıkmalı. Kendini milliyetçi diye tanımlayan insanların evinde şu markaların 1 tane ürünü olmadığına eminim.

kaliteli ve uygun fiyatlı yapsalar alınır elbet, general mobile discovery yapınca nasıl sattı? demek ki iyi yapıp yabancı firmalardan da ucuza getirince oluyor.
  • Arkadaşlar merhaba, iyi geceler.

Ek vergi konusunda resmi bilgileri merak edenler için kaynak;
    http://www.ekonomi.gov.tr/portal/content/conn/UCM/path/Contribution%20Folders/web/%c4%b0thalat/Ticaret%20Politikas%c4%b1%20Savunma%20Ara%c3%a7lar%c4%b1/Korunma%20%c3%96nlemleri%20-%20Safeguards/Y%c3%bcr%c3%bcyen%20Soru%c5%9fturmalar%20-%20Ongoing%20Investigations/Cep%20Telefonlar%c4%b1%20-%20Mobile%20Phones/Cep%20Telefonu_Ba%c5%9fvurunun%20Gizli%20Olmayan%20Ozeti.docx

Başvuru sahibi firma olarak Vestel görünürken, bir de başvuruyu destekleyen yerli diğer üreticiler var ki onların listesi de şu şekilde;

- Telpa Telekomünikasyon Ticaret A.Ş.
    - NCB Telekomünikasyon İletişim San. Tic. Ltd. Şti.
    - Ova Elektronik İletişim San. ve Tic. A.Ş.
    - Erkayasan Telekomünikasyon Elektronik Otomotiv Tekstil İnşaat Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Dediğim gibi konu hakkında tüm detaylı bilgiler, yukarıdaki link kapsamında ulaşılacak Word dosyasında görülebilir.

Bahsi geçen diğer firmalar arasında son kullanıcı seviyesinde belki de en tanıdık olanı, General Mobile markasının sahibi olan Telpa. Henüz yerli üretim yapmıyorlar ancak yapmaları da olası. Reuters'in haberine göre Telpa, Türkiye'de üretim için Apple ürünlerinin de üretimini üstlenen Foxconn ile görüşme halinde.http://www.reuters.com/article/2014/11/14/turkey-telpa-idUSL6N0T338920141114

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Şimdi bu vestel ve diğer yerli üreticiler ek verdi gelince onların cihazlarınımı tercih edeceğimizi sanıyor komedi ya özellikle zorlu center buram buram yerli türk ismi olan zorlu center :) apple store bir kışkışlasın ordan :D ahmet nazif zorlu gözünü toprak doyursun :) vestel zaten almazdım isterse iki katı yapsın vergileri onun o dandik %53 yerli üretim olan cihazını kime satarsa satsın :) benden uzak olsun vestel cehenneme direk olsun o kalasıyla venüs oda türkçe deme bu arada :D

• Benim ek vergi konusundaki yorumum elmanın fiyatını yükselterek insanları armut almaya yönlendiremezsiniz.
    Daha önceki bir yorumumda da dediğim gibi Vestel kendi cebine girecek para yerine ülkeyi düşünseydi o ürünleri zararına bile satardı.

• Arkadaşlar, vestel bu yaptığı şarlatanlığın ardından batmazsa, emin olun bir daha kolay kolay batmaz. Millette o kadar tiksinti oluşturdu ki, yeni genç nesil -teknolojiyle içli dışlı- gerekirse çamaşırı bulaşığı elde yıkar yine de vestel almaz. Buna ben de dahil, gerekirse cep telefonu kullanmam, eve sabit telefon alırım yine almaaaam. Bakalım son kullanıcı demek ne demekmiş görsünler.

• Vestel gibi firmalar bence çok yanılıyor hiç bir zaman yerli pazara göre üretim yapmayacaksın eninde sonunda batar gidersin.. bunu istediğiniz ekonomist'e sorun

senden daha ucuza hammaddesini alıp birleştirip satanlar olur hiç bir şekilde rekabet edemezsin bügün iktidar seni destekler yarın oğlunun kurduğu şirketi asla umduğunu bulamazsın

yerli arabanın neden yapılamayacağını okusalardı böyle bir şey demezlerdi zaten
    global anlamda bir şey üretemeyecekse hep bu vergiler boşa çıkacak
    samsung sony veya diğer çin markaları istediği gibi fiyat politikası uygular yine senden ucuza satar ne diyeceksin samsung'a s5 i 2000 liradan aşağı satamazsın mı
    her marka istediği ülkeye istediği gibi fiyat belirleyebilir
    stearm de oyun fiyatlarında olduğu gibi

ayrıca kaçakcılığıda artırmış olursun içki ve sigaraya vergi koyduda ne oldu
    sanki içenmi azaldı yoksa bandrollü alan mı azaldı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker90 -- 29 Aralık 2014; 0:21:03 >

• Vestelle venüse, casper ile nirvanaya çıkmaya hiç niyetim yok. Nedir arkadaş ek vergi saçmalığı. Devlet madem öyle vestele ek teşvik versin. Diğer ürünlere niye ek vergi koyuyorsunki. Evimde vestel çamaşır makinası ve buzdolabı var evlenirken ucuz diye almıştım, memnunum ama bu saatten sonra vestelden çöp almam, aldırtmam (hoş şimdiye kadar kimseye aldırmadım ama )

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.