Şimdi Ara

Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya ! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
10
Favori
76.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hep sevmisimdir sesini ama ogrenmek nasip olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam tremolo mızıka :)
    Bendeki de 10 dedlikli diatonik ''Hohner Blues Band'' tır.
  • selamlar bende special 20 ile aranıza katıldım:) internetteki tavsiyeler sonucu bu mızıkayı seçtim.
    gerçekten çok pratik isteyeceği kesin çünkü görmeden delikler arasında geçiş yapmak ilk etapta oldukça zor.
    herkese kolay gelsin:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurhan_90

selamlar bende special 20 ile aranıza katıldım:) internetteki tavsiyeler sonucu bu mızıkayı seçtim.
    gerçekten çok pratik isteyeceği kesin çünkü görmeden delikler arasında geçiş yapmak ilk etapta oldukça zor.
    herkese kolay gelsin:)

selam arkadaşlar bende special 20 do major(c) ile katıldım aranıza. İlk yapmam gereken sanırım tek deliğe üfleyebilmek yani tek delikten ses çıkarabilmek ancak henüz yapamıyorum. zamanla olacak sanırım çalışmaya devam
  • Arkadaşlar 0 dan mızıkaya başlamaya karar verdim dinlemek çok hoşuma gider hastası gibiyim diyebiliriz. Brave heart tarzı şarkılar için nasıl bir mızıka almalıyım ve kullanmayı nerden ne kadar sürede öğrenirim yardımcı olur musunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Whici

Arkadaşlar 0 dan mızıkaya başlamaya karar verdim dinlemek çok hoşuma gider hastası gibiyim diyebiliriz. Brave heart tarzı şarkılar için nasıl bir mızıka almalıyım ve kullanmayı nerden ne kadar sürede öğrenirim yardımcı olur musunuz ?

profesyonel bir şey alma da aman 10 deliği geçmesin zira dersleri de bulunmuyor (not:çalamıyorum daha )
  • Eski mızıkamı kaybettiğimden çok üzülmüştüm. Şimdi Hohner Traveller Harmonica alarak tekrardan başlıyorum
  • Bende 24 lü aldım bununla alakalı dersler bulmak zormu ılla 10 lu mu olması gerekıyor neyse artık alırız onuda
  • "Arkadaşlar başlangıç için 10 delik daha uygun , ama istediğinizi alabilirsiniz burada müzik zevkiniz devreye giriyor ." . diyor internette. Ayrıca Jazz, Blues ve Rock 'la uğraşanların 10'la devam etmesi daha iyiymiş .
  • Ortalama 2 yıldır piyano çalıyorum, bir de üflemeli birşeyi hafiften öğreneyim dedim armonika sesi hoşuma gidiyordu zaten, aldım do majör 10 delikli bir mızıka ama internetten gerçekten zor öğrenmek bu enstrümanı çünkü adam ne kadar anlatsa da tam olarak göremediğimizden neyi nasıl yapacağız anlayamıyoruz e haliyle geri dönüş de alamıyoruz.Acaba ismek gibi ücretsiz eğitim veren var mı?Keşke İsmek de olsa da başlasak.

• internetden degilde gidip alabileceğimiz bir yer var mi

dr de 20 deliklisi var .ben ortaokulda flut bile calamiyordum 20 delik cok geldi bana 10 delikli almak istiyorum

• bir şarkıda hamonica solosuna denk geldim ve 24 delikli mııkamı elime aldım öğrenmek istiyorumda 24 delik çok çok fazla sanki zor olcak
  • Art arda gelen -4 -4 -4 -4 gibi sesleri çıkaramıyorum. Yani mızıkadan art arda nefes alamıyorum. Üflemede sıkıntı yok. Acaba bir tekniği falan var mıdır?

• 10 delikli C mızıka aldım. Ne yapmam gerek şimdi :)
    Dersleri vs nerede olur ki?
  • Merhaba arkadaşlar , bu enstürmana merak sardım. 26 yaşındayım bu yaşıma kadar enstürman çalışlığım yok. Benim gibi sıfırdan bu işe başlayacak olan birisine önerileriniz nedir?
  • mızıka da tablara uyarak çalarken üfleme süresini neye göre belirliyoruz müzik kulağım çok kötü ne kadar süre üflesem ne kadar sert üflesem bilemiyorum doğru deliklere taba uygun üflüyorum ama güzel bir şeyler çıkmıyor o şekilde ortaya
  • Yeni taşındığımız evde bir mızıka buldum. Deterjanla yıkadım belki çalmayı öğrenirim. Müziğe ilgim var aslında ama pek uğraşmadım şimdiye kadar. Bu tesadüf belki müzikle aramı yapar :)

• 7-8 yılır gitar çalıyorum, 5-6 yıldırda bir mızıkam var C mızıka ama bir türlü çalmayı öğrenemedim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.