Şimdi Ara

Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya ! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
10
Favori
76.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gitar çalıyorum... son derece sıkıcı bir bar programı yapıyoruz.... türkü rock pop her tarz çalıyoruz... biraz grubu renklendirmek için mızıka çalmak istiyorum... solist b tonundan söyleyebildiği için yalnızca bu tondan çalıyoruz... sizce nasıl bir mızıka almalıyım... vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...
  • Yeni başlayacak birine ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Swamplord

Yeni başlayacak birine ne önerirsiniz?

2 mesaj yukarı bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: -radiohead-

quote:

Orijinalden alıntı: The Swamplord

Yeni başlayacak birine ne önerirsiniz?

2 mesaj yukarı bak

Farketmemişim teşekkürler.
  • Mızıka almaya karar verdim arkadaşlar benimle birlikte başlamak isteyenler varsa bu konudan devam edebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wheaston

Facebook grubumuz ;
    http://www.facebook.com/groups/102018849894233/

Bu gruba üye olup, takipçisi olmanızı ve aklınıza takılan konuları danışmanızı ben de tavsiye ederim arkadaşlar.

Grup üyeleri arasında, ara sıra buluşmalar düzenleip, jam sessionlar gerçekleştiriliyor. Mızıkaya ilgi duyanlar takip etsin ve buluşmalara katılıp, üstatlardan bir şeyler kapmaya çalışsın derim.

Grubun buluşma videoları ise şu adreste yayınlanıyor:
    http://www.youtube.com/mizikaetkinlikleri

• ahh ahh, mızıka sevdası yüzünden canım bıyıklarımı kesmek zorunda kalmıştım :):)

( tek tek yoluyodu şerefsiz alet :D )

mızıkayla çalınacak şarkı paylaşımı yapabilecek olan varsa sevinirim.

saygılar...
  • küçükken almıştı babam çalmaya çalışırdım. hehehe, o geldi aklıma.
  • çalmaya niyetlenen arkadaşların şuan ne yaptıklarını merak ediyorum ilerleyen var mı
  • Mızıkayı aldım ve Yağ Satarım'ı çalmaya başladım

Ayrıca;

(A=LA,B=Sİ,C=DO,D=RE,E=Mİ,F=FA,G=SOL)

Çalmak isteyenlerin işini kolaylaştıracaktır
  • Herkese merhaba bende Hohner Pro Harp ile Araniza katildim Umarim dogru secim Olmustur.
    Special 20 ve Pro Harp ikiside ayni Fiyatti 27 Euro=nakit indirimli 55 TL.
    Big River Almaya gittim 45 Lira idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hohner Blues Band ile bende aranıza katıldım. Başlık çok sessiz kalmış biraz hareketlilik gelse, mızıka üzerine konuşulsa, paylaşımlar olsa ve mızıka öğrenmek isteyenler bu paylaşımlardan yararlansa diyorum ve onun için up up up yapıyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo4fun

Herkese merhaba bende Hohner Pro Harp ile Araniza katildim Umarim dogru secim Olmustur.
    Special 20 ve Pro Harp ikiside ayni Fiyatti 27 Euro=nakit indirimli 55 TL.
    Big River Almaya gittim 45 Lira idi.

hocam ne oldu var mı bir gelişme

konuyu hortlattım ama

bende 23 delikli aldım anlatımı yok ya çalmak da istiyorum ne yapsam geri mi versem 10 lu alayım yerine
  • Hocam 10 delikli bir blues mızıka alsan daha iyi olur senin için. Mızıka öğrenmek isteyenler genel olarak 10 delikli mızıka ile başlıyor ve 10 delikli de iyice adam akıllı öğrenince delik sayısını çoğaltıyor.
    Aslında blues mızıkalar ile de bir çok şarkı çalınabiliyor, illa da delik sayısı çoğalacak diye bir kaide yok yani.
    Sonuç olarak 10 delik ile başlamak daha basit olacağından elindeki mızıkayı satmadan blues mızıkaya başlaman en iyisi olacaktır. Sonra istersen 23 delikli tremolo mızıkan ile çalmaya devam edersin.
  • Bende aldım titanic, Cad.rüz. ve steirway to heaven a calışıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Hocam 10 delikli bir blues mızıka alsan daha iyi olur senin için. Mızıka öğrenmek isteyenler genel olarak 10 delikli mızıka ile başlıyor ve 10 delikli de iyice adam akıllı öğrenince delik sayısını çoğaltıyor.
    Aslında blues mızıkalar ile de bir çok şarkı çalınabiliyor, illa da delik sayısı çoğalacak diye bir kaide yok yani.
    Sonuç olarak 10 delik ile başlamak daha basit olacağından elindeki mızıkayı satmadan blues mızıkaya başlaman en iyisi olacaktır. Sonra istersen 23 delikli tremolo mızıkan ile çalmaya devam edersin.

sağol hocam
     Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya !

bendeki buydu

• Duygulandım konumu görünce
  • Ben öğretmen olduğum için genelde çocuk şarkıları çalıyorum :) Çocukların çok hoşuna gidiyor :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.