Şimdi Ara

Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
10
Favori
76.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çoğumuz biliyoruzdur mızıkayı aslında çok kullanışlı bi alet olmasına rağmen hiç rağbet yok yani 100 tl civarı adam akıllı klasik gitarlar.

Fakat mızıkayı 9 tlye profesyonelce istiyorsanız en fazla 20 tlye temin edebilirsiniz ayrıca nota bilmeseniz bile müzik kulağınız varsa emin olun güzel şeyler çıkabiliyor..

Hem küçük cepte taşınabilir canınız sıkıldığında çıkarır çalarsınız sahil kenarında balkonda sokakta otururken ..

Güzel bir hobi aracıdır.

Peki aramızda hakkında detaylı bilgisi olan kişiler var mı?

• Şu sıralar zaten bir enstruman çalmayı öğrenmeyi düşünüyorum,gitar,keman derken bir de mızıka çıktı karşıma sayende

Eskiden evde vardı(çocukken),annem kızıp atmıştı
  • Detaylı bilgim yok fakat ilk başlayanların yanılmayıp 10 delikli C (DO) mızıka ile başlamaları uygundur.Ben tabi bişiden haberim yok gittim dedim abi mızıka çalcam verdi bana 20'den fazla deliği var kocaman bişi 15 liraya, adam akıllı çalamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEdition

Şu sıralar zaten bir enstruman çalmayı öğrenmeyi düşünüyorum,gitar,keman derken bir de mızıka çıktı karşıma sayende

Eskiden evde vardı(çocukken),annem kızıp atmıştı

Benimde kısa bir gitar deneyimim oldu ama ne biliyim hiç sarmadı . Belki de çok emek gerektiğinden ama geçen gün mızıka aldım 7 liraya hiç nota bilmiyorum ama 2 3 gündür kulağa hoş gelen sesler çıkarmaya başlayabildim ve öyle bir sesi var ki gerçekten çok etkiliyici .

Dün gece otobüs bekliyordum durakta canım sıkıldı otururken çıkardım cebimden mızıkamı hafif hafif öyle rahatlatıyor ki

En büyük avantajı işte küçük ve taşınabilir .

• Ben de kendi kendime takılmak için almıştım bir kaç sene evvel ama değişik bir tekniği var ve dilinizi falan kullanmanız gerektiğinden biraz iğrenilecek bir durum yaratıyor =D Çok ilerlemeden bıraktım. Şu an ney üflüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkar

Detaylı bilgim yok fakat ilk başlayanların yanılmayıp 10 delikli C (DO) mızıka ile başlamaları uygundur.Ben tabi bişiden haberim yok gittim dedim abi mızıka çalcam verdi bana 20'den fazla deliği var kocaman bişi 15 liraya, adam akıllı çalamadım.

Evet 20 delikliler profesyonel oluyor taşınabilirliğide bitiyor gerçekten takoz bir şey

Evet ilk gün o metalik tat kötü bir histi

Ama şöyle birşey yaptım üstüne reçel sürdüm 5 dk beklettim ve yıkadım artık sürekli reçel tadı geliyor

• reçel olayı güzelmiş
  • Yok mu bilgisi olan
  • Benimde isteyipte yardım alamayacağımı düşündüğüm bir müzik aleti,Türkiye'de bu konuda sadece kişisel çalışmalar var sanırım...
    Ama öğrenmeyi %100 isterim ve yeni başlıcak biri olarak nasıl bir mızıka almalıyım,nereden düzgün birşey alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YateQo

Benimde isteyipte yardım alamayacağımı düşündüğüm bir müzik aleti,Türkiye'de bu konuda sadece kişisel çalışmalar var sanırım...
    Ama öğrenmeyi %100 isterim ve yeni başlıcak biri olarak nasıl bir mızıka almalıyım,nereden düzgün birşey alabilirim?

Evet kendi başına bişiyler yapabileceğine inanıyorsan bence almalısın.Düzgün bir şey Horner mızıkalar varwww.mydukkan.com sitesinden bakabilirsin.Üstteki mesajımda dediğim gibi 10 delikli olanlarını seç.

• quote:

Orijinalden alıntı: YateQo

Benimde isteyipte yardım alamayacağımı düşündüğüm bir müzik aleti,Türkiye'de bu konuda sadece kişisel çalışmalar var sanırım...

Evet hiç yani ilgilenen yok maalesef ..

Ben yeni başladığım için 10 delikli basit birşey aldım ama 1 ay sonra falan 16 delikliye geçmeyi düşünüyorum .

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4525&gid=606

Şu tarz birşey işini görür 1 aylık hem alışma süresi hem de amatörlüğünü atarsın üzerinden

• İstanbul içi elden alabileceğimiz yer yok mu?
    Dükkan tarzı felan...Gider bulurum biryer ama dandik birşey verirler,baştan sıkıntı verir...
  • Alıyorum, 10 delikli ile başlayacağım, sonra bakarız. esenshop.com sitesinde kapıdan ödeme falan da var...
  • Taksim tünele gidin. Peradan Hohner C harmonica alabilirsiniz. İstediğiniz fiyatta harmonica bulabilirsiniz. Öğrenme vs. bilgi verirdim ama zamanım yok Googledan araştırın çok sağlam forumları var. Blues sevenler için birebir enst.
  • Konu üstde kalsın.
  • mesaj atimde sorna bakarım
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkDefender

Gerçekten hoş =http://www.youtube.com/watch?v=guqlTVQgImI&feature=related

harika bişi ya şu 10 deliklilerden alıp başlamak lazım

Edit : İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaNgOsEr -- 18 Ekim 2009; 5:01:14 >

• Yukarıda kalsın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.