Şimdi Ara

Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya ! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
10
Favori
76.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :White:DeviL:

abimden mızıka rica etmiştim.24 delikli çin malı dandik bir şey almış.dudaklarım yara oldu.1 hafta sonra falan yeni alacağım.ne önerirsiniz?daha çok hüzünlü, slow şeyler çalmak istiyorum.birde Bursa'da nerede bulabilirim?abim oyuncakçıdan almış

http://www.youtube.com/watch?v=v7E9Sd-Rakw
    http://www.youtube.com/watch?v=27xlOuPdjeA
    http://www.youtube.com/watch?v=ErSHew1jRnE

bu tarzlarda çalmak istiyorum.
    ilk videoda kıvanç tatlıtuğ'un elindeki kaç delikli acaba?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1659&gid=540
    bu nasıldır?fakat sanırım blues çalmak için.

• Beyler ben de blues calmak icin ariyorum mizika. Tavsiye edeceginiz bi tane varsa buraya yazarsaniz sevinirim.
  • çalsam iyi olur aslında
  • Ağbim almıştı bir tane. İnternetten öğrenmişti yesterday falan çalıyordu. 1 haftada bir kaç şarkı çalmayı çğrenmişti. Profosyonel olunca muhteşem şeyler çıkıyor gerçekten güzel bi alet. Bir tane duruyo şekil bi mızıka evde bende çalmak istiyorumda öğrenmesi zor geliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arukard

Ağbim almıştı bir tane. İnternetten öğrenmişti yesterday falan çalıyordu. 1 haftada bir kaç şarkı çalmayı çğrenmişti. Profosyonel olunca muhteşem şeyler çıkıyor gerçekten güzel bi alet. Bir tane duruyo şekil bi mızıka evde bende çalmak istiyorumda öğrenmesi zor geliyo.

Yaw işin profesyonel kısmını geç, zaman geçirmek için birebir ve ufacık taşınabilir olduğu için de çok kullanışlı.At gömlek cebine, okula bile götürürüm şahsen.Otur bi kenara freestyle çal sadece.Zaten çala çala kulak aşinalığı oluyor, el çabukluğu kazanıyorsunuz, kendi başınıza bir şeyler öğrenmiş oluyorsunuz.

Öğrenilmesi gereken bir enstruman olarak görmeyin sadece boş zamanınızda öttürdüğünüz bi alet gibi düşünün hevesinizi kaçırmasın

• İki tane aldım, biri 16 biri 10 delikli. Tek nota çıkarmayı biraz zor başardım, 16 delikli olanın delikleri birbirine çok yakın. İkisi de diatonic pompaları yok. 10 delikli olanın notalarını buldum, 20 sesi var(üfleme ve çekme ile). Biraz geliştirelim forumcak
  • Bir aralar baya merak salmıştım mızıka olayına ama pek şarkı çalamıyorum bu konuda detaylı bilgisi olan arkadaişar nasıl başarabileceğimizi söylerlerse memnun oluruz. Mızıka almak isteyenler Hohner Blues Harp alabilirler çok iyi mızıkadır, ucuz 10-20 liralık şeyler almayın derim onlardan düdük gibi ses çıkıyor.
  • blues çalmak isteyenler için, domajor tonunda blues harp modelnde 10 delikli diatonik mızıka tavsiye ederim...
  • Ben de 10 delikli bir diatonik almak istiyorum , blues sevdiğim için. Kapıda ödeme sistemi olan bir siteden alacağım. Bilen var mı böyle bir site ?
  • Bende 1 hafta falan oldu başlayalı şimdilik time to say goodbye müziğini + I will take to high road + iyiki doğdun + bak postacı geliyor gibi bazı müzikleri çalabiliyorum oldukça eğlenceli geldi bana fakat pek fazla türkçe eğitimini bulamadım internette eğer güzel eğitimlerni bulan varsa bizimle paylaşırsa sevinirm ...
  • meraklısıyım
  • bugün suzuki marka üzerinde easy rider zayan c ( do major ) 10 delikli diatonik bi mızıka aldım (bestbuy ankara da 20tlden 15tl ye düşmüşbu hafta için)

başlangıç için Türkçe bir kaynak var mı internette bildiğiniz çalmayı öğrenebileceğim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyman_b -- 28 Ağustos 2010; 20:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

bugün suzuki marka üzerinde easy rider zayan c ( do major ) 10 delikli diatonik bi mızıka aldım (bestbuy ankara da 20tlden 15tl ye düşmüşbu hafta için)

başlangıç için Türkçe bir kaynak var mı internette bildiğiniz çalmayı öğrenebileceğim ?

aynısını aldım 1 hafta önce uğraşıyorum bayağı araştırdım program rehber falanda gereksiz onlar sadece tutmayı ve üflemeyi ögren netten cıkıo hemen zaten bunları ögrendikten sonra keşfet artık al elıne sesleri tanı zaten 20 ses var kalından inceye üfleme ve çekme olarak birazda kulak varsa kolay oluyo ben bikaç parça çıkardım

• quote:

Orijinalden alıntı: C,A

quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

bugün suzuki marka üzerinde easy rider zayan c ( do major ) 10 delikli diatonik bi mızıka aldım (bestbuy ankara da 20tlden 15tl ye düşmüşbu hafta için)

aynısını aldım 1 hafta önce uğraşıyorum bayağı araştırdım program rehber falanda gereksiz onlar sadece tutmayı ve üflemeyi ögren netten cıkıo hemen zaten bunları ögrendikten sonra keşfet artık al elıne sesleri tanı zaten 20 ses var kalından inceye üfleme ve çekme olarak birazda kulak varsa kolay oluyo ben bikaç parça çıkardım

ben bugün 1 saat falan uğraştım tutma sağ eli açıp kapama vs. tek delik üflemeyi tam yapamıyorum sanırım dudağımı büzütüp yapmaya çalışıyorum oluyo gibi bakalım , içinden çıkan cd nin sonundaki parçayı denedim yapamadım bir delikten diğerine geçişte zorlanıyorum , bi de değişik bi şekilde üfleme var sanırım. ama Türkçe kaynak lazım bana

• Off canım çekti bende alıyorum bir tane
  • Bana da önerin bir 10 deliklisinden.
  • bende de tremelo harmonika vardı... bir zamanlar batıda filminde charles bransonın harmonika karakterinden etkilenerek almıştım. hala da çalarım arada. şu filmin müziğini çalabiliyorum çok kolay çünkü :)

http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=69833
  • Bende de var bir tane 10 delik.4 aydır çalışıyorum baya geliştirdim kendimi.El hareketlerimi daha olumlu yapmaya başladım denilebilir.Önceden sallıyodum ama şimdi ritmi göre ayar verebiliyorum.Çift delik üflemek zaten basit teklerde de zorlanmyorum. Daha çok blues çalışıyorum çalarken de zevkli oluyor.

Eylülde felan şu mızıkayı getirticem Almanyadan , birde jazz grubu kurmayı planlıyoruz bir kaç arkadaş.Ya da jazz a yakın birşeyler

Mızıka Çalanlar Öğrenmek İsteyenler Buraya !

• star wars filminin müziğini çalan birinin notalarını buldum

4 6 (5) 5 (4) 7
    6 (5) 5 (4) 7
    6 (5) 5 (5) (4)
    3

a mızıka ile çaıyor önce onda daha iyi gibi

http://www.youtube.com/watch?v=dOmZLC8eMK8
  • Mızıka solo şarkılar önerebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.