Şimdi Ara

[Genel] Erasmus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
14
Favori
29.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2012-2013 sezonunda erasmus değişim öğrencisi olacak olanları bir arada toplamak için böyle bir konu olması gerektiğini düşündüm. Herkes hangi ülkeye ve üniversiteye gideceğini yazarsa bir liste oluştururuz. Bakarsınız aynı ülkeye hatta aynı üniversiteye giden arkadaşlar birbirleriyle tanışmış olurlar.

Üye (Ülke/Üniversite)
    1-Prerogative (Polonya/Jagiellonian University)
    2-fatihgh3 (Belçika/Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen)
    3-MuHaRiPTuRK (Almanya/Technical University Munich)
    4-EhrimeN (İsveç/Karlstad University)
    5-cllyldrm (İspanya/University of Castile-La Mancha)
    6-s0d (Polonya/University of Szczecin)
    7-électronique (Polonya/Warsaw University of Technology)
    8-wanted_01 (Çek Cumhuriyeti/Technical University of Ostrava)
    9-justreal (Polonya/Poznań University of Technology)
    10-parasid (Çek Cumhuriyeti/Silesian University in Opava)
    11-garabett (Polonya/Jagiellonian University)
    12-Alessio Nikky (Hollanda/University of Groningen)
    13-dilala_ (Polonya/Jagiellonian University)
    14-Spyxxx (Almanya/Technical University Munich)
    15-meröz (Macaristan/University of West Hungary)
    16-DeStAn_YaZaNvidia (Almanya/Fachhochschule Düsseldorf University of Applied Sciences)
    17-VicMerth (Polonya/AGH University of Science and Technology)
    18-bak bu 4 oldu (Polonya/Jagiellonian University)
    19-semihselcuk (Polonya/Poznan University of Technology)
    20-zorseven (Polonya/Wroclaw University of Economics)
    21-tuncaycafer (Letonya/Riga Technical University)
    22-StupiFieD (Almanya/Viadrina University)

İmza eklemek isteyenler için

[center] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_59307332/tm.htm][b]2012-2013[/b]
    [image]https://store.donanimhaber.com/e1/a4/8a/e1a48a50b58341ac468a422630a590f3.png[/image]
    [b]Erasmus[/b][/link]
    [/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prerogative -- 15 Ağustos 2013; 21:12:43 >

• faydalı bir başlık olmuş ülkem açıklanınca yazarım
  • Konu aşağılarda kalmasın
  • Munich Teknik Üniversitesi, Almanya
  • Bir değişiklik olmaz ise;

Karlstad University, Sweden
  • Liste güncellenmiştir.
  • Provinciale Hogeschool Limburg, Belçika
  • UNIVERSIDAD DE CASTILLA-LA MANCHA, İSPANYA
  • Kazanan arkadaşlar ortalama ve sınavdan kaç aldınız? Ayrıca sinavdan 47 aldım ortalamam 3.04 sizce şansım var mı? %50 sınav %50 ortalamaya göre değerlendiriliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: treko

Kazanan arkadaşlar ortalama ve sınavdan kaç aldınız? Ayrıca sinavdan 47 aldım ortalamam 3.04 sizce şansım var mı? %50 sınav %50 ortalamaya göre değerlendiriliyor

çukurova ünivesitesindeyim ve sınavdan 91 almıştım ortalamam 2.98di 76 ya tekabül ediyor bu yani %50 hesabıyla 84 le kazanmış bulunuyorum.

hibeye göre belirleniyor gidenler ama bizim bölüm için(İngilizce öğretmenliği) sınır 76 sanıyorum geçen sene

misal bölümünüzde giden kişi sayısı az ise çok düşük puanlarla da gitme şansınız var tabi benim bölümde giden çok olduğu için iyi bir puan almak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 6 Nisan 2012; 0:39:25 >
  • Bizim fakülte yaklaşık 30 kişi felan yolluyor ve sınava fakülte bazında girenlere bakarsak yaklaşık 70-80 kişi ve bunlarda 30-40 tanesi sadece laf olsun diye girenler.ayrıca iibf öğrencisiyim bölüm türkçe olduğundan ingilizce olarakta çok üstün olan yok ama benim aklıma takılan okulun erasmus sitesinde sınav alt sınırı yok ama 50 puan altı değerlendirilmiyor felan diyenler var benim aklımı kurcalayanda o kısım bu sınavlarda alt sınır uygulaması oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bizim fakülte yaklaşık 30 kişi felan yolluyor ve sınava fakülte bazında girenlere bakarsak yaklaşık 70-80 kişi ve bunlarda 30-40 tanesi sadece laf olsun diye girenler.ayrıca iibf öğrencisiyim bölüm türkçe olduğundan ingilizce olarakta çok üstün olan yok ama benim aklıma takılan okulun erasmus sitesinde sınav alt sınırı yok ama 50 puan altı değerlendirilmiyor felan diyenler var benim aklımı kurcalayanda o kısım bu sınavlarda alt sınır uygulaması oluyor mu?
    quote:

benim aklıma takılan okulun erasmus sitesinde sınav alt sınırı yok ama 50 puan altı değerlendirilmiyor felan diyenler var benim aklımı kurcalayanda o kısım bu sınavlarda alt sınır uygulaması oluyor mu?

evet öyle bir limit var malesef bizde 55ti sonra 50 ye çektiler (tüm sınava girenler için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 6 Nisan 2012; 2:15:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

benim aklıma takılan okulun erasmus sitesinde sınav alt sınırı yok ama 50 puan altı değerlendirilmiyor felan diyenler var benim aklımı kurcalayanda o kısım bu sınavlarda alt sınır uygulaması oluyor mu?

evet öyle bir limit var malesef bizde 55ti sonra 50 ye çektiler (tüm sınava girenler için)

peki bu sizin okulun erasmus sayfasında yazıyor muydu?
  • quote:

evet ama sizde olmayabilir tabi bir sor derim

quote:

Güncelleme: Dil sınavını geçen öğrencilerin sayısı yeterli olmadığından bütün fakülte ve bölümlerin öğrencileri için geçer not 50 ve üstü olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 6 Nisan 2012; 2:56:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

evet ama sizde olmayabilir tabi bir sor derim

quote:

Güncelleme: Dil sınavını geçen öğrencilerin sayısı yeterli olmadığından bütün fakülte ve bölümlerin öğrencileri için geçer not 50 ve üstü olmuştur.

mail attım cevap bekliyorum ama 47 aldığımı görünce koydu biraz ondan böyle sıkıntı yapıyorum cidden değerlendirmeye alınırsam gitme şansımı yüksek görüyorum ama bakalım nolcak? yarın öğrencez

• quote:

Kazanan arkadaşlar ortalama ve sınavdan kaç aldınız? Ayrıca sinavdan 47 aldım ortalamam 3.04 sizce şansım var mı? %50 sınav %50 ortalamaya göre değerlendiriliyor

Ben Balıkesir Üniversitesi'ndeyim. Bizim üniversite için yazılı sınavdan en az 50 almak gerekiyor.

Bu baraj üniversiteden üniversiteye değişiyor. Bazı üniversiteler barajı 60 belirleyip sınavdan sonra bu rakamı düşürüyorlar. Bizim üniversite barajı 50 tutuyor fakat barajda hiç bir oynama yapmıyor. 49 alsan bile hak kazanamıyorsun.

Ayrıca bizim üniversitede (%50 Yazılı Sınav) + (%40 Genel Not Ortalaması) + (%10 Sözlü Mülakat Sınavı) geçerliydi.
  • quote:

Örnek vermek gerekirse Kocaeli Üniversitesi'nde, dil sınavı'ndan en az 60 puan almak gerekiyor. Eğer 60'ı geçerseniz %50 dil puanı, %50'de genel not ortalaması göz önüne alınarak GNO, Erasmus genel not ortalaması oluşuyor, onu da yüksekten düşüğe diziyorlar.
  • Bizde yazılı sınavda 80 üzerinden 30 üstü alan mülakata girebilme şansını yakalıyor. Mülakatta da 20 üzerinden 10 üstü alırsan seçiliyorsun. Ama ikisinin toplamında da 50 ve üstü olması lazım. Ben sınavdan 80/50, mülakattan da 20/14 aldım. Not ort. 2.67. Bilgisayar Müh. Dumlupınar Üniv.
  • İibf den başarılı diye 98 kişi yazmışlar ama başarı kriteri ne onu belirtmemişler.Mail attım ona da dönüş olmadı ama büyük ihtimalle yalan oldu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.