Şimdi Ara

Kapsamlı Üniversite Alışveriş Listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
10
Favori
64.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu tarzda çok fazla başlık olduğunu biliyorum.
    Ancak kendi hazırladığım kapsamlı liste ile tüm başlıkları tek bir yerde toplamanın -özellikle şu dönemde- pek çok arkadaşa faydalı olacağını düşündüm.

İhtiyaç listesi; yurtta kalacağım için yurtta kalacaklara göre daha uygun görünebilir ancak genel olarak herkesin ihtiyacı olacak şeyler bulunmakta.
    Tavsiyeleriniz olursa (özellikle bayanlar için gerekli ihtiyaçlarda eksikler olabilir) lütfen belirtin ekleyelim.

Genel İhtiyaç - Erkeklere Özel İhtiyaç - Bayanlara Özel İhtiyaç - Şart Olmayan / Yurdun Durumuna Göre Alınacak İhtiyaç

TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM

Şampuan
    Saç Kremi
    Katı Sabun (Banyo Sabunu - El Sabunu - Yüz Sabunu)
    Sıvı Sabun (El Sabunu - Duş Jeli)
    Lif (ve Kese)
    Topuk Taşı
    Kulak Temizleme Çubuğu
    Diş Fırçası (Diş İpi - Misvak)
    Diş Macunu (Diş Tozu)
    Mendil (Islak Mendil - Cep Mendili - Servis Peçetesi)
    Tırnak Makası
    Tırnak Bakım Aletleri (Törpü - Manikür Araçları)
    Cımbız
    Tıraş Bıçağı (Jilet)
    Tıraş Makinesi Seti (Tıraş Makinesi - Burun Temizleme Aracı)
    Saç Şekillendiriciler (Jöle - Wax - Briyantin)
    Kremler (El Kremi - Yüz Kremi - Vücut Kremi - Tırnak Kremi - Dudak Koruyucu - Peeling)
    Parfüm ve Deodorantlar
    Makyaj Malzemeleri (Ruj - Oje - Rimel - Aseton - Göz Kalemi - Far - Eyeliner)
    Bayan Aksesuarları (Çıtçıt - Takma Kirpik - Takma Tırnak - Lens ve Diğer İşe Yaramayan Şeyler)
    Bayan Muayyen İhtiyaçlar (Bakınız)
    Erkek Muayyen İhtiyaçlar (Bakınız)

GİYİM

Battaniye (Pike - Polar - Yün)
    Nevresim (Yurtta Kalacaklar İçin Gerekli Değildir, Kendi Nevresiminizi Kullanmanıza İzin Vermezler)
    Havlular (Saç Havlusu - El Havlusu - Banyo Havlusu)
    Bornoz
    Banyo Terliği
    Oda Terliği
    İç Çamaşırı ve Çorap (Olabildiğince Fazla Olsun, 15+ Tavsiye Edilir)
    Giysiler (Tek Tek Yazmaya Gerek Yok, Gideceğiniz Yerin İklim Şartlarına Dikkat Edin)
    Aksesuarlar (Kol Saati, Güneş Gözlüğü, Toka, Kolye, Künye, Vıttırıvızık Diğer Şeyler)

ARAÇ GEREÇ

Dolap Kilidi (Kantinde Satılıyor, Dolaba Göre Kantinden Almanız Önerilir, Küçük ve Sağlam Olmalı)
    Kırtasiye Malzemeleri (Defter - Kalem - Silgi ve Okula Dair Diğer Şeyler)
    İğne ve İplik
    Makas
    Bardak (Tercihen Termos Bardak)
    Termos (Gece Su İçmeye Kalkanlar İçin Suyu Soğuk Tutar)
    Açacak
    Çatal Kaşık (Kantinde Satılıyor, Yine de Tek Kullanımlık Plastiklerden Olabilir)
    Çoklu Priz
    Askı (Dolap Askısı - Duvar Askısı)
    Ayna (Dolaba Asmak İçin Yüz Aynası)
    Taraklar (Fön Tarağı - Bıyık Tarağı - Saç Açma Tarağı)
    Sabun Saklama Kabı (Pahalı Yüz Sabunlarınız İçin Koruma Amaçlı)
    Küçük Hurç (Çorap, İç Çamaşırları ve zula amacıyla xd)
    Şemsiye
    Sırt Çantası
    Bavul (Tercihen Tekerlekli)

TEKNOLOJİK ALET

Laptop Seti (Laptop - Laptop Çantası - Kablosuz Mouse ve Altlık - Batarya - Şarj Aleti - Kulaklık)
    Cep Telefonu Seti (Cep Telefonu - Şarj Aleti - Kulaklık - Hafıza Kartı - Kılıf / Kapak)
    Flash Bellek
    Kart Okuyucu
    Pil (Özellikle Kablosuz Mouse İçin Yedek Pil)
    Saç Makineleri (Saç Kurutma Makinesi - Fön Makinesi - Düzleştirici - Maşa)
    Ütü (Yurdun Durumuna Göre Gerekli Olabiliyor, Seyahat Boy Ütü Tavsiye Edilir)

YİYECEK İÇECEK

Su
    Kahve (Nescafe'nin 10'lu Paketleri Tavsiye Edilir)
    Sallama Çay
    Toz İçecekler (Tang - Nazo)
    Çay Şekeri (Toz Şeker ya da Küp Şeker, Lâkin Kantinde Bulabilirsiniz, Yük Etmeyin)
    Çay Kaşığı (Kantinde Satılıyor, Tek Kullanımlık Plastiklerden Olabilir)
    Bisküvi ve Krakerler (Uzun Süre Saklanabilir Yolluk Atıştırmalıklar)
    Sigara (Sigara Kullanıyorsanız Yurtlarda Sıkıntı Çekeceğinizi ve Kültablası vs Almaya Gerek Kalmadan Genelde Yurt Koridorlarında İçeceğinizi Belirteyim)
    Haplar (Ağrı Kesici - Mide Bulantısı Hapı - Kişisel Haplarınız)

DİKKAT!

**Alışveriş listeniz gideceğiniz yerin konumuna, durumuna göre değişebilir. Şart olmayan ihtiyaçlar için masraf yapmadan önce kalacağınız yerin durumu hakkında bilgi sahibi olmanız önerilir.**

**Alışverişe çıkarken 'oradan alırım' zihniyetine kapılmayın. Gideceğiniz yer hakkında fazla bilgi sahibi olmayabilirsiniz ve orada fiyatlar farklılık gösterebilir, zamanınız olmayabilir. Bu yüzden acil ve gerekli ihtiyaçlarınızı işinizi şansa bırakmadan tamamlayın. Ancak gerekli / gereksiz her şeyi alıp kendinize yük etmek gibi bir hataya da düşmeyin, zira kalacağınız yerde eşyalarınız için alan sorunu olabilir.**

**Yurdun ve oda arkadaşlarınızın yapısını öğrenmeden eşyalarınızı açıkta bırakmayın. Çalınma olaylarına karşı tedbirinizi alın.**

**Pahalı ve gösterişli ürünlerden kaçının. Toplu yerlerde fazla göze çarpar, çalınma durumu olmasa dahi otlanma durumuna maruz kalabilirsiniz. Ucuz ve orta kalite ürünleri tercih edin.**

**Odanıza gittikten sonra oda arkadaşlarınız ile anlaşabilme durumuna göre odanıza halı, kettle, çaycı, ütü vs ortak kullanabileceğiniz ev aletleri alabiliyorsunuz. Bu tarz aletler listede bulunmamaktadır.**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takdis -- 27 Ağustos 2014; 22:35:26 >

• Güzel konu ilk kez kalacaklar için yardımcı olabilir
    En önemli eşyayı unutmuşsun: PRİZ
  • Üniversite diye dağa mı çıkıyonuz? anlamadımki ben sizi
  • Sadece üniversite için değil, bütün genel kişisel ihtiyaçlar bulunmakta.
    Ola ki birinde olan şey diğerinde eksiktir. Bu yüzden tümünü yazdım yoksa hepsi alınması gereken şeyler değil.

Merc* Prizi ekledim kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takdis -- 27 Ağustos 2014; 22:36:31 >
  • KYK yurtlarında yastık ve battaniye/yorgan verirler mi, yoksa sadece nevresim mi veriyorlar?
  • güzel konu

normalde bu kadar eşyam yok la benim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rusinka* yatağa dair tüm ihtiyaçlar KYK tarafından temin ediliyor diye biliyorum. :)

Benim de yoktu, okul sağolsun 3 haftadır deli gibi alışveriş yapıyorum. Hala da bitmedi.
  • Takdis T kullanıcısına yanıt
    bilmeden nevresim almıştım ama yine de buna sevindim çünkü yastık yorgan vesaire çok yer kaplayacak eşyalar. çok teşekkür ederim :)
  • Rica ederim. Bu arada bilgi kesinleşti. Arkadaşıma sordum, KYK tarafından temin edildiğini onayladı. :)
  • mesajım bulunsun
  • Usta ne yaptın ya. Boşuna niye hamallık yapıp kendinize eziyet ediyorsunuz. Al birkaç parça giysini tak koluna bilgisayarını git. Oradan ne lazımsa alırsınız.
  • Bunları giderken alacaksınız diye bir şart yokki. :) Üniversite hayatında lazım olan genel kişisel ihtiyaçları unutmamanız için listeledim, nereden alacağınız size kalmış. :)
  • Up

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Böyle bi başlık açmıştım da baya iyisi varmış buna bakabilirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.