Şimdi Ara

[Genel] Erasmus (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
14
Favori
29.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wanted_01

benimde kesinleşti bu hafta içinde başvuruyu göndermeyi planlıyorum.
    Teknicka Uni. Ostrava - Çek Cumhuriyeti

hayırlı olsun çek iyidir :)
  • Ben de Cumartesi günü belgelerimi gönderdim, dün ulaşmış İsveç'e. İnceleyip geri dönecekler. Muhtemel gidiş tarihim de 17 Ağustos.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

Ben de Cumartesi günü belgelerimi gönderdim, dün ulaşmış İsveç'e. İnceleyip geri dönecekler. Muhtemel gidiş tarihim de 17 Ağustos.

Hocam biz Aralık ayında olduk sınavı daha yeni tercih sonuçları açıklandı. Sizin sınavınız ne zaman oldu? Başkaları vizeye bile başvurmuş, bizim dış ilişkiler ofisi neden bu kadar ağır hareket ediyor anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0d

quote:

Ben de Cumartesi günü belgelerimi gönderdim, dün ulaşmış İsveç'e. İnceleyip geri dönecekler. Muhtemel gidiş tarihim de 17 Ağustos.

Hocam biz Aralık ayında olduk sınavı daha yeni tercih sonuçları açıklandı. Sizin sınavınız ne zaman oldu? Başkaları vizeye bile başvurmuş, bizim dış ilişkiler ofisi neden bu kadar ağır hareket ediyor anlamıyorum.

14 Mart'ta sınav olduk, 27 Mart'ta dil sınavının sonuçları açıklandı. Yaklaşık bir hafta öncesinde de tercihimi bildirdim. İsveç'deki okul ile bizim okulun Erasmus takvimi çatıştığından biraz sorun yaşadım ama şimdilik bir problem yok.

Bizim çalışma takvimimiz şu linkte:http://int.kocaeli.edu.tr/erasmus/index.php?20122013ohc=Takvim

* * *

Yeri gelmişken reklamımı da yapayım, bir blog açtım Erasmus tecrübelerimi aktardığım, aktaracağım.

Beklerim:http://ehrimeneu.blogspot.com/

• bnm okul değişti 2. sınıfı kabul edemezmiş phl, dikkat edin tercihiniz orası ise

Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen, Belçika
  • polonyadaki poznan university of technology de olacağım güz döneminde kısmetse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justreal -- 23 Nisan 2012; 22:58:44 >
  • Geçen sene Budapeştedeydim bende yardıma ihtiyacı olan varsa sorusu olan filan sorabilirsiniz :)
  • Liste güncellenmiştir. 9 kişi olduk hadi bakalım.
  • yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

Orijinalden alıntı: wanted_01
    inşaat mühendisliği ndeyim. bizim koordinator yerlerştirmeyi yapmış ama kafasına göre düzenlemiş. pazartesi günü gelin konuşalım dedi diğer arkadaşlarla birlikte ülkeleri seçmek için. bu arada danimarka ya olumlu bakıyordum ama verilen hibe nin büyük bi kısmı yurda filan gidiyormuş vazgeçeceğim galiba.

danimarka için o 600€ dan çok daha fazlası gerekir diye okumuştum rakam size fazla gelmesin bir de dan.lar çok inek oluyormuş ders konusunda

gerçi ben belçikayı seçtim de noldu hibenin buraya yetmesi de imkansız sırf yurt 260€ aylık + 450€ deposit geriye de yok denecek bir para kalıyor

tabi yine sizin seçiminiz yani finans konusunda sıkıntınız yoksa size her yer erasmus

Yorumu görmüşken yazayım, Kuzey Avrupa ülkelerinde yaşam gerçekten çok pahalı. Seneye İsveç'e gideceğim ben de ve gideceğim okulun ve İsveç'de eğitim adlı kendi oluşturdukları sayfanın verdiği bilgilere göre aylık gereken para yaklaşık olarak €900. AB'den verilen hibe de aylık €531 ancak %80'i verildiği için ilk etapta o miktar da 481'e düşüyor.

Kaldı ki İsveç; Danimarka, Norveç ve Finlandiya gibi ülkeler ile kıyaslandığında daha ucuz. Varın gerisini siz hesap edin.

• quote:

Hocam hayırlı olsun, bende hep istemişimdir Kuzey Avrupa ama okulumun anlaşması yok ne yazıkki
  • Slezská Univerzita V Opave/Çek Cumhuriyeti var burda :)
  • Herkes Polonyacı
  • Jagiellonian University bende :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: garabett

Jagiellonian University bende :)

hoşgeldin
    hangi üniversiteden gidiyorsun hangi bölüm?
  • University of Groningen - Hollanda
  • bende Jagiellonian üniversitesi - Polonya güz dönemi =D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuHaRiPTuRK

Munich Teknik Üniversitesi, Almanya

Technische Universität München
    için +1 de benden
  • unversty of west hungary macaristan soporan varmı otaraflardan
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.