Şimdi Ara

AOPEN H600B Modifiye #BOL SS#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullandığım AOPEN H600B-B28 ATX Kasamın modifiye çalışması...

Planım da; pleksi kapak yapımı, kasa boyama, fanlarda değişiklik, ışıklandırma, sticker ve önerileriniz olacak...

Pleksi kapak yapımında çoğu arkadaşın yaptığı gibi kenarlardan 4cm bırakarak pleksi takmak yerine farklı bi şey hazırladım...

Hazırladığım şekli yan kapağa çizerek, spiralle kesme işlemine başladım...

Kesme işlemi tamamlandıktan sonra; iyeleme, kalın zımpara ve ince zımpara yaparak, spiralin bıraktığı çapaklar ve eğimli bölgeleri düzeltim...

İki kat sprey boya sıkılarak yan kapağı hazır hale getirdim...

Pleksiyi gereken ölçü de ve havalandırma deliği açılmış bir şekilde aldım, kapağı toparladım...

Ekran kartını [SAPPHIRE HD5830] ve güç kaynağını [XILENCE XP600 600W] ile değiştirildi ve uzun bir aradan sonra kasayı boyamaya başlıyorum, kasa parçalanıyor...

Sulu zımpara için hazır, beklemek yok hemen devam...

Gece saat 12 apartman görevlisini uyandırdım, elimde zımparalanmış bi kasa kazan dairesini açtırıracağım boya yapacağım diyee... görevli şokk

Ertesi akşam ikinci kat boyayı sıktım ve yine gece saat 12-01 arası kasayı toparlamaya başladım. Elimde eskiden kalma bi araç cilası vardı, toparlamadan bi güzel cilaladım ve aceleyle topladım gece 4 oldu...

Kasayı toparlarken farkettim kasanın üst ve yan kapağının içini boyamamışım onlar da boyandı...

Kısa bir aradan sonra, cpu soğutucusu ve egzos fanını değiştiriyorum

Egzos fanı tam istediğim gibi tek sıkıntım kablosunu saklayamamam

İşlemci temizleniyor [before-after]

Yeni soğutucum

Tutucunun üstünde 1156 yazdığına bakmayın, soket 775 az bi esneme ile oturdu bi sıkıntı yapmayacağa benziyor

Kutusundan kendi macunu çıktı, fazla özenmeden ince bi tabaka sürdüm

Soğutucunun yaprakları çok hassas bi şey ama montaj çok basit, bütün işlem 10dk sürmedi bile

10 gün aradan sonra ışıklandırmayı yapıyorum, alt ve üst olarak iki taraftan da ışıklandırdım...

Son olarak da sticker'ı yapıştırıyorum

Edit : Resimler yenilendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet yasar -- 1 Mart 2013; 19:43:54 >

• Güzel olmuş ama kasanın içerisinde 3,5 yuvalarını boyamadınmı?

Edit:İmla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThunComb -- 27 Temmuz 2011; 14:48:04 >
  • Çok güzel bir çalışma çıkmış ortaya
  • Orjinal bir kapak tasarımı olmuş.
  • gayet güzel olmuş boyama ve kesme işi :) sonunu bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThunVolt

Güzel olmuş ama kasanın içerisinde 3,5 yuvalarını boyamadınmı?

Edit:İmla hatası.

kasa bütün parçaları ile tamamen boyandı

Aazam, AnilOzaydin, GHoST BoY yorumlarınız için teşekkürler... kısa bi zaman sonra modlamaya devam edeceğim...
  • Gayet güzel olmuş ama yapabiliyorsan ön kısımda da oynama yapmanı öneririm.
  • hocam öncelikle yan kapağa bayıldım. Yalnız o süpürge borusu gibi olan dalganın şeffafları var ondan taksan daha iyi olabilir. Bende de aynı kasadan var ama versiyonu farklı. arkada 2 tane 8lik yanda da 2 tane 8lik fan var.işlemci hdd psu gpu derken 8 tane 8lik fan var toplamda.pc yi açınca jeneratör gibi ses yapıyor :D. Ben de birdahaki yaza mod yapıcam eğer yeni kasa almazsam. Pleksi tasarımınızı çalabilirim haberiniz olsun bu arada kablo saklama olayı için anakartın yanlarına delikler açmayı düşünüyorum. Tek sıkıntım kablo toplama. Ayrıca fdd ve hdd yuvalarını söktüm 5.25 yuvasına taktım harddiski çok ferah oldu kasanın içi.
  • kapak guzel olmuş
  • kapıcı değil apartman görevlisi..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Gayet güzel olmuş ama yapabiliyorsan ön kısımda da oynama yapmanı öneririm.

bi ara düşündüm ama vazgeçtim eğer soğutma da sıkıntı çekersem ön kısmı delerek 12cm'lik beyaz led fan düşünüyorum. önerin için teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

hocam öncelikle yan kapağa bayıldım. Yalnız o süpürge borusu gibi olan dalganın şeffafları var ondan taksan daha iyi olabilir. Bende de aynı kasadan var ama versiyonu farklı. arkada 2 tane 8lik yanda da 2 tane 8lik fan var.işlemci hdd psu gpu derken 8 tane 8lik fan var toplamda.pc yi açınca jeneratör gibi ses yapıyor :D. Ben de birdahaki yaza mod yapıcam eğer yeni kasa almazsam. Pleksi tasarımınızı çalabilirim haberiniz olsun bu arada kablo saklama olayı için anakartın yanlarına delikler açmayı düşünüyorum. Tek sıkıntım kablo toplama. Ayrıca fdd ve hdd yuvalarını söktüm 5.25 yuvasına taktım harddiski çok ferah oldu kasanın içi.

Beğendiğin için teşekkürler, işlemci soğutucusuna giden boruyu çıkardım gereğinin olmadığını düşünüyorum. Mevcut kasanı modlamanı tavsiye ederim, modlayacağın da fanlarını değiştirip daha kaliteli ve büyüklerini almanı öneririm, sayısını da düşürürsün Pleksi tasarımımı kullanabilirsin ne demek, beğenmen ve aynını yapmayı düşünmen benim için güzel bi şey

Jakoß yorum için teşekkürler, jackal___61 düzeltildi.
  • mod güzel olmuş uğraşmışsn sonuçta emek harcamışsın.bişey sorcam o güç kaynağından memnunmusunuz marka olarak kalitesi iyimi
  • mümkünse anakart tablasının yanına kablo geçirmek için yuvalar açıp kablo düzeni veya kabloları kelepçe ile biyere sabitlesen düzgün bir şekilde daha hoş görünür içi biraz kalabalık görünüyor kasanın.
  • jackal__61 beğendiğin için teşekkürler, psu'dan çok memnunum almanı öneririm. Kablolara en kısa zamanda el atacağım, yeni cpu soğutucusu ve egzos fanını takarken onu da aradan çıkarmayı düşünüyorum.
  • güzel olmuş :) ilk kasa modumu hatırladm bende :D pleksi bulamayıp 20mm likle yapmıştım
  • Güzel olmuş :)
  • Kapak Kesimi güzel olmuş kabloları toplayıp güzel bi ışıklandırma ile daha hoş olacaktır. Tebrikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornn -- 4 Ağustos 2011; 1:20:54 >
  • Sonuç itibariyle güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

güzel olmuş :) ilk kasa modumu hatırladm bende :D pleksi bulamayıp 20mm likle yapmıştım

20mm lik ne ile yaptın malzeme her ne ise çok ağır olmuştur

quote:

Orijinalden alıntı: unicornn

Kapak Kesimi güzel olmuş kabloları toplayım güzel bi ışıklandırma ile daha hoş olacaktır.
    Ön panel ile ilgili bi çalışma düşünüyosan önerim , öndeki diskek bölümündeki oval bölümü kesip mesh ızgara tarzı bi madde ile kaplayabilirsin bide 12 cmlik fan takdınmı iyi bir sogutma elde edersin

Yorum için teşekkürler, kablolarla en kısa zamanla ilgileneceğim, ışıklandırmayı ilerde bi zamanlar yapmayı planlıyorum. Ön panelle ilgili şu an bi uğraşım yok ama pc'den güzel bi soğutma alamassam, ön panele 120mm lik beyaz led fan düşünüyorum, mesh ızgarayı kaptım...

MrtKck teşekkürler, `SnowStorm teşekkürler
  • eline saglık.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.