Şimdi Ara

GeForce RTX 3090 ekran kartının fiyatı 2000$’a kadar çıkabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce RTX 3090 ekran kartının fiyatı 2000$’a kadar çıkabilir

Nvidia’nın 7nm sürecinde geliştirdiği Ampere mimarisini kullanacağı oyuncu ürünleri için geri sayım devam ediyor. Firmanın RTX 3000 serisi ile birlikte yeni bir isimlendirme stratejisine gideceği iddiaları güçleniyor.

RTX 3090 neler sunacak?

Nvidia genelde yeni mimarisi ile ilk olarak 1080 veya 2080 şeklinde başlayan üst seviye oyuncu kartları piyasaya sürüyordu. Sonrasında en tepede Titan modellerinde sıra geliyordu. Bu yıl ise daha farklı bir isimlendirme olacak.

Ayrıca Bkz.Dünyanın ilk çalınabilir piyano LEGO seti piyasada

Titan serisi kartların artık eskiye göre çok büyük artılar sunamaması ve ilgiyi kaybetmeye başlaması firmanın fikir değiştirmesine neden oldu. Bu bakımdan Ampere mimarisinde Titan isimlendirmesi son bulacak ve bunun yerine GeForce RTX 3090 ekran kartı profesyoneller için sunulacak.

GeForce RTX 3090 ekran kartının zaten 24GB GDDR6X bellek sunması ve hemen altında konumlanan RTX 3080 Ti ekran kartında 11GB GDDR6X bellek olması bunu destekliyor. RTX 3090 böylece seride ayrı bir yer edinmiş olacak.

Colorful firmasına ait bazı görseller RTX 3090 ekran kartının 2000$ seviyesine kadar çıkacağını gösteriyor. Firma hava veya sıvı soğutma ile donattığı yeni ekran kartını 2000$-1875$-1730$ şeklinde konumlandırmış.

Muhtemelen RTX 3090 ekran kartında Ti veya SUPER şeklindeki versiyonların daha pahalı olacağını göreceğiz zira mevcut Turing Titan ekran kartları 2500$ seviyesine kadar çıkıyordu.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/271081/rumor-geforce-rtx-3090-pricing-to-arrive-around-the-usd-2-000-mark

• Vayy Emenike.

• 2000 usd = 20000 TL

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Titan ismi havalı duruyordu titan isminin hakkını veriyordu 3080 3090 aradi fark iki misli ama sayısal isim olarak 1 tık üstü olması saçma olmuş yanlış strateji titana hakaret resmen fark 2 misli iken 1 versiyon üstü demek mantıklı degil olmamış

• 1997 yılında Diamond Moster marka 3dfx oyuncu kartını 190$ satın almıştım
    aradan geçen onca zamana fiyatlar uçtu geçmişte üretim maliyetleri ile şimdileri üretim maliyetleri işçilik olsun otomasyon olsun daha hızlı ucuz olmasına rağmen fiyatların bu denli saçma sapan artması düşündürücü bu kartın hakkı ederi 500$ daha üstü kazık fiyat

• 41 yaşında devamlı memba suyu içmiş fazla zorlanmamış alkol kullanmamış temiz böbrek ...,

gerisini biliyorsunuz zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Düzgün rekabet olmayınca böyle.

• Var mi bunu alacak babayigit.Ama oyun icin alacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tiger cage kullanıcısına yanıt
    41 eski sayılmaz mı artık? Yok mu şöyle 90 2000 li arkadaşlar?...

• böbrek +holosko

• 3080ti 1200 dolar dan aşağıya gelmez

• Yok 10 bin dolar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Kafası: Haberdeki ücret * 2 (bir bana bir devlete) * 7.3 (kur daha yükselmeden) + KDV

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

41 yaşında devamlı memba suyu içmiş fazla zorlanmamış alkol kullanmamış temiz böbrek ...,

gerisini biliyorsunuz zaten

Dayım 2 sene sonra daha iyi bir kart çıkıp bu takoza düştüğü zaman vay be dersin bizim 41'lik böbrek buna mı gitti. GeForce RTX 3090 ekran kartının fiyatı 2000$’a kadar çıkabilir 

• E şimdi tüm argelerini yapan, mühendisleri çalıştıran, üretimini yapan, dağıtımını sağlayan nvidia 2000$'dan satsa, ekonomimizin şahlandığını belirten hükümette 1000$ kendine alsa, 3000$*7,38= 22.000TL'yi bulur bu.

• Ben alamadıktan sonra adı Titan olmuş Mahmut olmuş çok farketmiyor.

• Blower fanlı model gereksiz olmuş. Yük altında kafa, beyin bırakmaz.

• Hey gidi günler, bir zamanlar hatırlıyorum da en güçlü kartlar 400$ civarıydı (örneğin 2009 yılı). Önce 1000$ seviyesini alıştırdılar şimdi de 2000$ olabilir deniyor.

• ekran kartı alacağıma ps5,oyun direksiyonu,oled tv,home theater ve rahat bir koltuk alırım :D

• bu paraları bu ekran kartına alıyosun hop acıyosun bı oyun ve karsında hileciler kafadan şak alıyor :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.