Şimdi Ara

KOTALIYA NEDEN İNDİRİM YOK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kotalıda fıyat ındırımı olsa guzel olurdu. kota nedır ya saçmalık zaten .insanımızı sınırlamaya kımsenın hakkı yok. madem sınırladınız fıyatı yarı yarıya kotalılarada ındırın herkes sevinsin yanlışmıyım
  • ya arkadaşlar 512 sınırsız kalktı mı yoksa superonline faln yaparmı?
  • Orjinalden alıntı: Jijimm

Orjinalden alıntı: shadowtr

Orjinalden alıntı: exerion

bu gune kadar hep kotalılara onem verildi 256 lar hep uvey evlat muamelesi yapıldı bende 1024 4gb kullanıcısıyım ama bu yapılanı destekliyorum

kıyak nerde ağa, ben niye göremiyorum. 1mb 4 gb mı kıyak... yoksa başka tarifeler yaptılarda bizim mi haberimiz yok. 256 sınırsızı beğenmiyordunuz ama bütçem uygun olsa kotalıda dakka durmazdım ben. Hatta şu an bile 256 yı 29 a verseler anında geçerim... Kotalıya kıyak falan yapıldığı yok, kandırmayın milleti...

+1 kesinlikle 1 dk durmam kotalıda biz 4 gb asınırındayız 256 yla bile adamlar 50 gb indiriyorlar. inşallah 512 sınırısz koyarlar superonline falan. zaten niye kaldırıyosinki 512 sınırsız hayret bişey ya.sırf biz ya 49 ya 29 ödetcekleri için. adam bi para kazandığı insanlara bir iyilik yapar her bütçeye uygun bişeyler yapak. bu kadar şerefsiz bir kurum olamaz ya.

• Kotalı tarife dünyanın her yerinde var ,işte british elekomun tarifesi 5GB 12 aylıkta 13 sterlin,hatta bazı issler limitsizde alsanız trafiğin yoğun olduğu saatlerde download hızınızı düşürüyor yurt dışında
    http://www.productsandservices.bt.com/consumerProducts/displayTopic.do?topicId=15760
    Kotalıa rkadaşların kotaları biraz artırlsa iyi olacaktı ,onlar adına üzüldüm

quote:

Orjinalden alıntı: Furkan

Kotalılara neden indirim olmadı demeniz zaten saçma çünkü kotanın kendisi saçam, böyle bir kısıtlama olabilirmi kaldıki dünyanın hiç biryerinde böyle bir uygulama yok. (burda böyle bişey olmasının sebebide beli telekomun tekeli, kullanıcıların yetersiz kalan protestoları ve bizleri savunması gereken kurumların yeteri kadar bunu yapmamaları.)

• abicim kota artırmasın yanı sadece nettte gazete okuyan ınsanda cok downloadcı degil bazıları. kotayı artırcana fıyatı ındırseydı peynır ekmek ıgibi mıllet faydanlasaydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

abicim kota artırmasın yanı sadece nettte gazete okuyan ınsanda cok downloadcı degil bazıları. kotayı artırcana fıyatı ındırseydı peynır ekmek ıgibi mıllet faydanlasaydı

Oda doğru ama o tür kullanıcı download yapan insanlardan çok daha az..
    4gb 1024'ü 20 YTL'ye çekip kotayı 5-6gb'a artırsalardı oldukça uygun olurdu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: atahandl

bunlar da gsm şebekesi gibi oldular..bir ara faturalıya bindiriyorlar indirimi,bir dönem geliyor kontörlüye indirim yapıyorlar;abone şapşallaşıyor böylece arada gelen kazıklara tepki veremiyor

• quote:

Orjinalden alıntı: azmo

Kotalı tarife dünyanın her yerinde var ,işte british elekomun tarifesi 5GB 12 aylıkta 13 sterlin,hatta bazı issler limitsizde alsanız trafiğin yoğun olduğu saatlerde download hızınızı düşürüyor yurt dışında
    http://www.productsandservices.bt.com/consumerProducts/displayTopic.do?topicId=15760
    Kotalıa rkadaşların kotaları biraz artırlsa iyi olacaktı ,onlar adına üzüldüm

Teşekkürler

Umarım bişiler yaparlar kotalılarada ama şuan bir dengesizlik olduğu kesin.

• ben smile'a geçiyorum. ayda 19ytl.
  • neden kotasızlara seviniyorsunuz anlamadım kotasızlardan bu kadar nefret ettiren nedir... diğer tarifelerde sürekli size destek çıkarken şimdi burda gelmiş telekom a destek çıkıyorsunuz cazip bi tarife uyguladı diye anında fikrinizmi değişti küfrettiniz telekom u bi anda can ciğer kardeşiniz yaptınız... diğer konuda da dedim bence 256 lılar bunu çoktan hakketmişti 256 lılar adına sevindim 4 gb kotayıda kaldırsalar dört dörtlük bir tarife olacaktı ama sağlık olsun ben umutluyum daha hızlı ve daha ucuz intertli günleri görecemizden...
  • biz 256 kullanıcıları ve limitsizler TT tarifeleriyle ilgili tartisip sorun ararken, bircok kotali kullanan arkadasimiz bu tartisma ortasinda "yasasin hizim arttti" gibi konular aciyorlardi. Pek cogu bizim mucadelemizi hakli gormedi ve umursamadi.. Noldu simdi mi geldi akliniz basiniza, bana dokunmayan yilan bin yasasin diyordunuz, bizi yuzustu birakiyordunuz simdi mi yukseltiyorsunuz sesinizi.. Herkes icin degil ama pekcok kotali kullanicisi bazi seyleri kendileri hakettiler!!! Bazilari diyorum, hepsi degil..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LSG

quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

abicim kota artırmasın yanı sadece nettte gazete okuyan ınsanda cok downloadcı degil bazıları. kotayı artırcana fıyatı ındırseydı peynır ekmek ıgibi mıllet faydanlasaydı

Oda doğru ama o tür kullanıcı download yapan insanlardan çok daha az..
    4gb 1024'ü 20 YTL'ye çekip kotayı 5-6gb'a artırsalardı oldukça uygun olurdu..

sınırlı oldukdan sonra 2o ytl bıle çok benim görüşüm .Komşuları ayartıp 1024 sınırsız a geçip wirelessi 4 kişiye böldürcekler bana sonunda. 1024 sınırsız 12.5 ytl ye gelcek kapak olcak tt ye.
  • abi niye tartışıyonuz adı üstünde kota onun verdiği kadar kullanacaksın madem kotayı az buluyosunuz bizim gibi limitsiz kullanın bu tip başlıklar açmak mantıksız gereksiz sizin kullandığınız kotayı arkadaşın dediği gibi internette msn yapanlar gazete okuyanlar kısaca downloadla işi olmayanlar alır... siz nette download ile uraşanlar kotalı 1024 ile boşuna zaman geçiriyosunuz... kotalıyı sadece internette gazete vs vs için kullananlara ideal kotalı adsl zaten onlara kimsenin lafı yok...

ama dediğiniz gibi ücretleri aşağı çekebilirlerdi kotalının ama onlarında işine gelmez etrafımda çok kişi var kotayı geçip fazladan ttnete para verenler buda ttnetin işine geliyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrking -- 4 Ağustos 2007; 16:50:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jrking

abi niye tartışıyonuz adı üstünde kota onun verdiği kadar kullanacaksın madem kotayı az buluyosunuz bizim gibi limitsiz kullanın bu tip başlıklar açmak mantıksız gereksiz sizin kullandığınız kotayı arkadaşın dediği gibi internette msn yapanlar gazete okuyanlar kısaca downloadla işi olmayanlar alır... siz nette download ile uraşanlar kotalı 1024 ile boşuna zaman geçiriyosunuz... kotalıyı sadece internette gazete vs vs için kullananlara ideal kotalı adsl zaten onlara kimsenin lafı yok...

ama dediğiniz gibi ücretleri aşağı çekebilirlerdi kotalının ama onlarında işine gelmez etrafımda çok kişi var kotayı geçip fazladan ttnete para verenler buda ttnetin işine geliyo...

Arkadaşım iyi güzel diyosunda milletin en büyük şikayeti fiyatlardı.kotalıların büyük çoğunluğu internetin en alt ücreti olan 29 ytl olayından dolayı sabrediyordu.ben sanmıyorum ki ''kota bize bal gibi yetiyor oh ne iyi''diyen insan çok çıksın ancak 29 lira ile 49 lira arasında bir yük var... O 20 milyonun koymayacağı arkadaşlar olabilir ama ağır gelen insanda var.alım gücünü zorladığı için sınırsız tarifelere geçmeyen baya insan oldu bu güne kadar.salt keyfiyetten ötürü bu insanlar limitli tarifelerde değildi.
    Sınırsız kullanıcılara eski tarifeye nazaran gerçekten çok makul bir tarife sunuldu.Hepsinin analarının ak sütü gibi helaldir.
    Hepimiz sağduyulu olmalıyız.Herkes için eyyam yapmadan hak istemeliyiz.''Benden sonrası tufan....ne hali varsa görsünler'' şeklinde düşünmemeliyiz.

• quote:

Orjinalden alıntı: soryy

quote:

Orjinalden alıntı: Çiğ Köfte

sanırım kotalılarda limit aşımı durumunda fiyatlarda düşüş olmuş.
    eskiden 100 mb aşıldığında 1 ytl geliyodu şimdi ne kadar gelecek

aynı

Limit aşımı yine aynı (1GB = 10ytl ) ama limit aşımı tutarı üst sınırında bir indirim oldu 1024 sınırsızın 49ytl ye çekilmesiyle. Çünkü kuralda diyor ki;

1024 kotalı tarifenin limit aşımı ücreti üst sınırı, 1024 lmitsiz tarifenin aylık ücretinin %25 ini geçemez. Bu da demek oluyor ki 49 ytlnin %25 ni 49 a ekleyince, kota aşımı üst limiti 61.25 ytl oluyor.

Bildiğim bu.

• Bir de arkadaşlar yukarıda birisi yazmış, Smile adsl de 24aylık sözleşme yapmadan 1024kbps sınırsızı 39ytl ye veriyorlar diye? Doğru mu? Yoksa ben mi yanlış anladım?

Eğer sözleşmesiz veriyorlarsa 1024 sınırsızı 39ytl ye, geçerim valla. Nasılsa TTnet ile sözleşmem falan yok. En fazla smile 29ytl bağlantı parası veririz o olur. Zaten bu ay kota aşımı yüzünden TTnete 55ytl ödeyeceğim. Hem de gerçekten ben bu kadar kullanmadım Pazartesi tekrar gidip konuşacağım. Kafamı atırırlarsa ve Smile da sözleşmesiz 39ytl ise direk geçerim valla.

• quote:

abi niye tartışıyonuz adı üstünde kota onun verdiği kadar kullanacaksın madem kotayı az buluyosunuz bizim gibi limitsiz kullanın bu tip başlıklar açmak mantıksız gereksiz sizin kullandığınız kotayı arkadaşın dediği gibi internette msn yapanlar gazete okuyanlar kısaca downloadla işi olmayanlar alır... siz nette download ile uraşanlar kotalı 1024 ile boşuna zaman geçiriyosunuz... kotalıyı sadece internette gazete vs vs için kullananlara ideal kotalı adsl zaten onlara kimsenin lafı yok...

arkadaşım zaten ben downloadcı degilim bu bir. mılletın butcesi senınkı gibi degil buda iki. TT de calısıyorsan soylede bilelim. kazgibi yoldular 256 sınırsızla 1024 e sevınır oldu mıllet. peh ne gunlere kaldık sene 2007. toplum bilinci gelip düşünceleri degiştirmek lazım

• 1024 Kbps 4GB ve 6GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 YTL'yi geçemez.
    onceden 125 milyondu galıba 61 cekmısler
  • zamanında kotalı 512k lar 1024k ve kota 3 gb den 4 gb ta yükselirken böle herkesin hoşuna gitmişti tmm aralarında dienler çok oldu kota biraz daha fazla olabilirdi die ama şunu soruyorum kotalı olup her ay kotayı aşıp 50 ytl vermektense adam gibi kotasız 256k alıp onu kullanmak daha iyi .... bazıları kotalı 1024 ile burada hava atıyodu o zamanlaraı unuttunuz sanırım....

tmm bende memnun değilim ttnetin yaptıklarından ama ben 2 sene 256k kullandım size yapılanlar yapılırken bize hiç bişi yapılmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrking -- 4 Ağustos 2007; 20:32:07 >

• quote:

zamanında kotalı 512k lar 1024k ve kota 3 gb den 4 gb ta yükselirken böle herkesin hoşuna gitmişti tmm aralarında dienler çok oldu kota biraz daha fazla olabilirdi die ama şunu soruyorum kotalı olup her ay kotayı aşıp 50 ytl vermektense adam gibi kotasız 256k alıp onu kullanmak daha iyi .... bazıları kotalı 1024 ile burada hava atıyodu o zamanlaraı unuttunuz sanırım....

tmm bende memnun değilim ttnetin yaptıklarından ama ben 2 sene 256k kullandım size yapılanlar yapılırken bize hiç bişi yapılmadı...

biz TT ye kızıyoruz. sizde TT nin avukatlığını yapıyorsunuz... kimse 256 niye 1024 oldu demiyor..... bizim kotamız artması yada indirim olması sizi niye rahatsız ediyor onu anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.