Şimdi Ara

iGo+iPhone 4 = Sorunsuz navigasyon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
42.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ndrive nasıl peki arkadaşlar iphone 4 için?
  • Evet yeni versiyon 1.3.1 ip4 ve ios 4.xx için daha uyumlu&işlevsel hale geldi.(Şu favoriler konusunda halen biraz sıkıntı var ama ) En güncel Türkiye haritasıda bu sürümde mevcut.
  • 99$ aşağı yukarı 140 lira para yapıyor arkadaşlar. telefonun pilini falan bunun için yoracağınıza birazcık daha ekleyin profesyonel gps cihazları var onlardan alın. hem telefonu meşgul etmemiş olursunuz hem pil sağlam kalır.

misal
    http://www.hepsiburada.com/Liste/piranha-explorer-35-inc-navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme-/ProductDetails.aspx?productId=otpirexplorer&categoryId=257643

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-nav-px120-yeni-nesil-navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme/ProductDetails.aspx?productId=otdelnav-px120&categoryId=257643

yani bu hepsiburada fiyatları eminim piyasada gittigidiyorda vs daha ucuza daha canavar makineler bulabilirsiniz.

ha diyorsanız ki "ben arabada olmayacağım sürekli bana yayan yol tarifi de yapsın o yüzden telefonda navigasyon istiyorum". google maps inanın bana yetiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrin

99$ aşağı yukarı 140 lira para yapıyor arkadaşlar. telefonun pilini falan bunun için yoracağınıza birazcık daha ekleyin profesyonel gps cihazları var onlardan alın. hem telefonu meşgul etmemiş olursunuz hem pil sağlam kalır.

misal
    http://www.hepsiburada.com/Liste/piranha-explorer-35-inc-navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme-/ProductDetails.aspx?productId=otpirexplorer&categoryId=257643

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-nav-px120-yeni-nesil-navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme/ProductDetails.aspx?productId=otdelnav-px120&categoryId=257643

yani bu hepsiburada fiyatları eminim piyasada gittigidiyorda vs daha ucuza daha canavar makineler bulabilirsiniz.

ha diyorsanız ki "ben arabada olmayacağım sürekli bana yayan yol tarifi de yapsın o yüzden telefonda navigasyon istiyorum". google maps inanın bana yetiyor.

mantıklı

• Yurt dışına çıkıyorum : Kendimi web için laptop,mp3 için iyi bir player navigasyon için ayrı bir cihaz ek olarak bir telefon vb taşırken hayal etmek dahi istemiyorum.Şu ana kadar bütün bu ihtiyaçlarım + fazlasına bir tek ip4 (mp3 konusunda ip4 kadar iyi olmasada HTC desire) fazlası ile yetiyor. Bahsi geçen Piranha vb gibi cihazlar tahmin edileceği gibi kalite standartı pek yüksek olmıyan ürünler.Eğer doğru dürüst güvenilir&akalteli bir navigasyon cihazı almak istenirsede o segmentteki cihazlarda çok daha üst fiyatlardan bhasetmek gerektiğide bir gerçek.

Kendi adıma : Çok spesifik off road/Askeri vb gibi ihtiyaçları bir kenara koyucak olursak PNA tipindeki navigasyon cihazlarına bir daha 5 para vermem.
  • bende tomtom aldım ama amerikadan navigation kit var onunla beraber kullanmak için aldım, normalde garmin cihazda var , tomtomun menüleri ve poileri yetersiz.
  • Daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum; ama para vermek istemeyenler, benim için google maps yeterli diyenler gps üzerinden google maps'e erişmek ve kusursuz olmasa da bir konum belirlemek için MotionX Lite kullanabilir. Bugün test ettim, ücretsiz bir uygulama için oldukça tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bomert
    Daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum; ama para vermek istemeyenler, benim için google maps yeterli diyenler gps üzerinden google maps'e erişmek ve kusursuz olmasa da bir konum belirlemek için MotionX Lite kullanabilir. Bugün test ettim, ücretsiz bir uygulama için oldukça tatmin edici.

3G veya edge den surekli harita verisi indiren goggle maps pahalliya patlamazmi?
  • Arkadaşlar yeni 1.3.1 versiyonu muhteşem. Multitasking'de canavar gibi çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ederim ben de aldım iTunes'dan
  • Bende iGo Avrupa(TR) kullanıyorum ayrıca aracımda tomtom start var, çok farklılar. iGo gerçekten iddaa'lı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

quote:

Orijinalden alıntı: bomert
    Daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum; ama para vermek istemeyenler, benim için google maps yeterli diyenler gps üzerinden google maps'e erişmek ve kusursuz olmasa da bir konum belirlemek için MotionX Lite kullanabilir. Bugün test ettim, ücretsiz bir uygulama için oldukça tatmin edici.

3G veya edge den surekli harita verisi indiren goggle maps pahalliya patlamazmi?

3g, edge ve wifi kapalıyken çalışıyor. sanırım harita olarak uygulamaya kayıtlı google maps'i kullanıyor, kalan şeyler gps üzerinden.
  • wifi olmayan bir noktadan denedim (tabi 3g veya edge den veri almadan) sadece koordinat türü bilgiler alabildim google maps işe yaramadı
  • bi denemek lazım ben gerçi 3Gs le de şehir içinde pek tatmin edici olmasa da uzun yollarda iyi oluyordu.. i4 anten sistemi (ne kadar bi parmakla alt üst edilebilir olsada) 3Gs e göre dha gelişmiş olduğu için (ki gps ile bir ilişkisi var mı onu tam bilmiyorum bi yanlışım olmasın) muhtemelen 3Gs den daha iy bir performans veriyordur..
  • arkadaşlar araştırırsanız zaten igonun 60küsür dolara doğu avrupa versiyonu var içinde türkiyede var
    bencede devamlı kullananlar için direk navigasyon cihazı almak daha mantıklı iphone un pilinin ömürünüde bitirirsiniz devamlı araç şarzında takılı durması lazım artı arkadaşım piranha aldı çok güzel içine radarlarıda attı istediği zamanda yeni harita atıyor winmobil işletim sistemi var
    benim esas derdimde yol tarifi değil bursada yaşıyorum ama şehir dışına çok çıkıyorum birde hız sınırını otomobilllerde 120 yaptılar yeterli fakat ben aracı değiştirip doblo kango tarzı birşey almak istiyorum bunlarda yani kamyonetlerde sınır hala 90+9 yani 100 ü geçemiycem iphonedakinde radar eklemek zor direk radarlı bulmak lazım heralde jailbreak yapıp telefonu yavaşlatmakda istemiyorum onun için en iyisi piranha tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

wifi olmayan bir noktadan denedim (tabi 3g veya edge den veri almadan) sadece koordinat türü bilgiler alabildim google maps işe yaramadı

ben yaklaşık yarım saatlik bir yolda denedim, girdiğim ücra sokaklara kadar doğru gösterdi. bir de programı açında gps ikonu olduğunu tahmin ettiğim (emin değilim) sağ üstteki ok ortaya çıkıyor, sizde neden işe yaramadı pek anlayamadım, belki bir ayar sekmesinde (yerini tam hatırlamıyorum) wifi veya gps seçme gibi bir buton vardı, orada bir karışıklık olmuş olabilir. biraz kurcalayın bence, ücretsiz bir program sonuçta

edit: birde harita seçenekleri olacaktı, 3 seçenek vardı, google maps harici olanlar pek doğru bilgiler vermiyor, doğru seçenek olduğuna emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomert -- 13 Kasım 2010; 17:42:20 >

• google maps yeterli bence gideceğim yeri işaretliyorum adresini aratıp daha sonra zaten haritada takip ettiğinden yolları kalabalığa göre ben seçiyorum
  • igo nun türkiye haritası içeren bir sürümü appstore da 64$ civarı satılıyor. tüm avrupa sürümü arkadaşın yazdığı gibi 99$ civarı. jb iken denedim çoğunu ama igo sanırım alınabileceklerin içinde en iyisi.
  • ndrive için geliştiricisine mail attım.yepyeni bir uygulama hazırlanıyormuş.şu an denemeler yapıyorlamış.2-3 gün önce symbian için çıktı ndrive.yakında tekrar iphone da olacak.
  • NAVV Tuerkey nasıl deneyen var mı acaba ? 11.99 $ fiyatı çok makul diğer navigasyonlara göre ama düzgün bi program mı iş görmezse boşuna para vermiyim ?
  • içinde Türkiye haritası olan versiyonun boyutu 1.9 GB...Sadece Türkiye haritası yok...ne ülkeler var ama sadece türkiye haritası olan versiyon yok...çok saçma...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.