Şimdi Ara

HTC One X bataryalı kılıf video inceleme 'Ek pil mi? Yoksa Kılıf mı iyi?' Galaxy S3, One X'e karşı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
29.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

Eleştirilere cevap vermemi kızıyormuşum gibi algılamayın lütfen. Forum genelinde One X'i tutuyormuşum gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor fakat One X'i de Galaxy S3'ü de inceleyen benim :) ikisini de izleyin derim. Ben One X, Erdi ise Galaxy S3 kullanıyor.

Ben pilden ve ısınmadan dert yanarken o malzeme kalitesi, arayüz ve özellikle tuşların arada sıkışmasından dert yanmakta. Fakat kullanıyoruz, şu an alınabilecek en iyisi bunlar ve artıları kadar eksileri de olacak tabi buna alışığız.

Bir şeylere sahip olmak bizi taraflı yapsaydı eğer bu günlere gelemezdik zira incelediğim bir çok üründen ya daha iyisini kullanma şansım var ya da zaten o ürüne sahibim. Yıllardır aksesuara ve yüksek teknolojiye çok para harcadım harcamaya da devam ediyorum bu benim hobim, bir şeyleri söylerken de eskiye dayanan deneyimlerim yardımcı oluyor.

Açıkçası bu inceleme dışında sayfada bir ton video var bu hafta içi 10'dan fazla içerik yayınladık bu yüzden olayın sadece bu video etrafında dönmesi bana tuhaf geliyor. Kimsenin aldığı telefonu elinden alıp, seninki kötü diyerek çekiçle ezecek değiliz bu yüzden karşılaştırmalarda telefonunun eksikliği olduğunu gören arkadaşlar üzülmesinler derim :)

1e1 Haber'in benzerini değil fakat onun yerini alacak Türkiye'de yapılmamış bir programı yayına sokmaya hazırlanıyoruz. Stüdyoda yaptığımız tadilat ne yazık ki tahminimizden uzun sürdüğü için sessiz kaldık ama dönüşümüz bomba gibi olacak diyebilirim :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ONE X nokianın takozlarına dönmüş:D

• O zaman Mesut abi GALAXY Nexus için 4.1.1 güncellemesi resmi olarak OTA üzerinden yayınlandı. ONunda en yakın zamanda incelemesini bekliyoruz.
  • kılıf inanılmaz kaba ve kötü bir tasarıma sahip kesinlikle iyi bir çözüm olmamış bence sony nin usb charger ı ile kullanmak daha doğru bir tercih olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: eediz

O zaman Mesut abi GALAXY Nexus için 4.1.1 güncellemesi resmi olarak OTA üzerinden yayınlandı. ONunda en yakın zamanda incelemesini bekliyoruz.

Galaxy Nexus ölü doğan bir cihazdı 4.1.1 le incelendiği takdirde asıl sürüm farkları anlaşılmış olacak ve cihazın gerçek performansını görmüş olacağız ... en azından 4.0.2 ile 4.1.1 farkını herkes ilk elden görmüş olacak bu açıdan Galaxy Nexus'un 4.1.1 li incelemesini bekliyoruz...
  • videonun basinda bahsi gecen markalar yaziyor istemeyen onyargili plan seyretmez.. seyretmeyip yorumlar sallayanlarda kaale alinmamali bile.. mesut bey tebrik ederim adima

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiden söyleyeyim bu gidişle Sony, LG, Apple gibi markalar isterse 6 isterse 8 çekirdekli telefon yapsınlar, HTC One X kadar bir incelenme fırsatı bulamayacaklar.Bakın önümüzdeki günlerde Sony tarafından LT30i "Mint" duyurulacak fakat telefonla ilgili sadece 15 dakikalık bir "Kaan Arlı" incelemesi olacak ve telefon yerden yere vurulacak. Samsung ve HTC dışındaki markaların DH'ye çok baskı yapmaları lazım, çünkü şu na kadar 6 tane incelemesi olan bir ürün görmedim, evet piyasadaki en üst seviye telefonlar bunlar, fakat herkes üst seviye bir telefon kullanmıyor, madem öyle Sony'nin 2011 serisi Xperia'lar için getirdiği Android 4.0 güncellemesini de inceleyin.

Kusura bakmayın ama bu iki telefon için incelemeler inanılmaz bir hızda artmaya devam ederse, diğer kullanıcılar da "Hani? Bize yok mu?" derler. Aynı ürüne bu kadar çok inceleme yapacağınıza, daha fazla (farklı)ürün incelemesi bekliyoruz. Çünkü daha piyasada incelemediğiniz çok ürün var.

Saygılar.

• s3 te ekran parlaklığını otomatik yapıp, güç tasarrufunu açarsanız pil epey güzel gidiyor.

• Ah bu çinliler yok mu? galaxy s 2 için 1650 mah lık batarya aldım. Uyku modunda 5 saatte bitiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

O zaman Mesut abi GALAXY Nexus için 4.1.1 güncellemesi resmi olarak OTA üzerinden yayınlandı. ONunda en yakın zamanda incelemesini bekliyoruz.

Galaxy Nexus ölü doğan bir cihazdı 4.1.1 le incelendiği takdirde asıl sürüm farkları anlaşılmış olacak ve cihazın gerçek performansını görmüş olacağız ... en azından 4.0.2 ile 4.1.1 farkını herkes ilk elden görmüş olacak bu açıdan Galaxy Nexus'un 4.1.1 li incelemesini bekliyoruz...

KELİMESİ KELİMESİNE KATILIYORUM. iNCEleme bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Ek olarak diğer arkadaşlara gelince One X konusunda objektif olmadığım söylenmiş :) One X'in Pilinin S3'e göre daha az gitmesi dışında genel olarak sorunları nelerdir, bu telefonu kullanılmaz kılan nedir bir yazabilirseniz en azından diğer kullanıcıları da aydınlatmış olursunuz.

Zira karşılaştırma videosunu izleyip oylayanların durumu göz önüne alındığında bizim söylediklerimiz yönünde bir sonuç çıkması herkesi taraflı mı yapar?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Evet, One X konusunda objektif olamadığınız, One X - S3 karşılaştırmasının yapıldığı video incelemeden anlaşıldığı, One X incelemelerinin çokluğu, birde yorum yazan arkadaşların önemli bir kısmının bu objektif olmama durumunu farkedip dile getirmesi üzre sabittir.

S3, piyasaya çıkmadan önce yaklaşık 10 milyon ön sipariş almış, ve bu alanda rekor kırmış bir telefondur. Piyasaya çıkmasının üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen yaklaşık 20 milyon satış rakamını elde etmiş ve bu alanda da rekor kırmış bir telefondur. One X in satış rakamlarını bilmiyorum ama, S3 ün çok gerisinde olduğu kesin. Buna rağmen One X in bu kadar çok lanse ediliyor oluşu, sanki geride kalmış bir modelin yardım için elinden tutmak veya objektif olmamak olarak anlaşılıyor haliyle.

Bu arada One X i kullanılamaz kılan sorunlar olduğundan kimse bahsetmedi. One X, pil ömrünün kısalığı ve buna rağmen pilinin değitirilemiyor oluşu handikabı dışında gerçekten iyi bir telefon. Ama her zaman iyinin daha iyisi çıkar...

Ayrıca karşılaştırma videoları haliyle insanları bilgilendirmek için yapılıyor. Bir çok insan bilmediklerini bu videolardan öğreniyorlar. Ama bu incelemeler aynı zamanda insanları kısmen yönlendiriyor. Ben, her iki telefonu da bizzat inceleme fırsatı bulmamış olsaydım, muhtemelen karşılaştırma videosunda ki anlatılanlarla benim görüşlerim aynı olacaktı. (Ankete katılan bir çok kişide olduğu gibi.) Eğer malum anket, karşılaştırma videosundan önce yapılmış olsaydı, eminim anketin sonucu çok daha farklı olacaktı.

Şunu da ifade etmek istiyorum ki, ben DH den çok istifade ettim ve ediyorum da. DH nin bu güne kadar hiç bir markanın yada firmanın baskısıyla haber yaptığını da düşünmüyorum. Ama insanlar bazen, kalben meyl ettikleri bir şey hakkında objektif olamayabilirler, bu doğal bir şey. Burada bence eleştirilere kızmak yerine, eleştirilerin haklılık payı göz önüne alınıp ona göre hareket edilmeli.

Sevgiler...

• Mobil konuda çok iyisiniz buna hic bir itirazımız yok her sey yolunda ama göz ardı edilmemesi gereken söyle de bir durum var.

Donanım konusu hic de iyiye gitmiyor. Zamanında 3570k incelemesini yapmamanızın sebebi olarak ornek işlemci gelememesini gostermistiniz. Bizler de koskoca DH kendi basına bir islemci de mı alamıyor dediğimizde bu işlerin böyle yurumedigini dile getirdiniz fakat mobil konularda durum hic de böyle değil. Aynı hassasiyeti donanım konusunda da bekliyoruz. Koskoca DH'de ne apu incelemesi var ne de farklı modellerin farklı tasarimlardaki ekran kartları... Bu ornekler daha da cogaltilabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • videonun sonunda adamlar zaten s3'e hakkını teslim etmişler , pilin çıkarılabilir olmasından dolayı hiç böyle çin malı ürünlere gerek yok demişler.millet hala neden one x reklamı yapıyorsunuz diyor gerçekten anlamak mümkün değil.burada one x reklamı yok bilakis s3'e dolaylıda olsa övgü var ama biz her konuda gruplara ayrışmayı sevdiğimiz için one x-çiler ve s3-çüler olarak yine ikiye bölündük.sanki htc ve samsung telefonları bedava dağıtıyormuşta bizlerde onların yılmaz savunucuları olmuşuz gibi bir durum var.neyse bu konuda çok dertliyim daha fazla uzatmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xander1

videonun sonunda adamlar zaten s3'e hakkını teslim etmişler , pilin çıkarılabilir olmasından dolayı hiç böyle çin malı ürünlere gerek yok demişler.millet hala neden one x reklamı yapıyorsunuz diyor gerçekten anlamak mümkün değil.burada one x reklamı yok bilakis s3'e dolaylıda olsa övgü var ama biz her konuda gruplara ayrışmayı sevdiğimiz için one x-çiler ve s3-çüler olarak yine ikiye bölündük.sanki htc ve samsung telefonları bedava dağıtıyormuşta bizlerde onların yılmaz savunucuları olmuşuz gibi bir durum var.neyse bu konuda çok dertliyim daha fazla uzatmayayım.
    One x kullanırken bu aparatı alsam mı diye az düşünmeedim ama cihazın en önemli artısı olan tasarımını bu hale getirecek bi ürünün hiçbir albenisi olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Flying Nimbus

Mobil konuda çok iyisiniz buna hic bir itirazımız yok her sey yolunda ama göz ardı edilmemesi gereken söyle de bir durum var.

Donanım konusu hic de iyiye gitmiyor. Zamanında 3570k incelemesini yapmamanızın sebebi olarak ornek işlemci gelememesini gostermistiniz. Bizler de koskoca DH kendi basına bir islemci de mı alamıyor dediğimizde bu işlerin böyle yurumedigini dile getirdiniz fakat mobil konularda durum hic de böyle değil. Aynı hassasiyeti donanım konusunda da bekliyoruz. Koskoca DH'de ne apu incelemesi var ne de farklı modellerin farklı tasarimlardaki ekran kartları... Bu ornekler daha da cogaltilabilir.

Kemal'im Donanım konusunda sonuna kadar haklısın hatta 15 Mayısta A10 4600M li Mobile Trinity sözü verilmişti 2 ay geçti şuan sadece HP nin A8 4500M li notebook u incelenecek oda kesin 15 Temmuzda incelenir... 2 hafta önce zaten Media Marktte satılmaya başlanmış bir ürün A8 4500M...

Erdi abi Mobile Trinity olayının iç yüzünü biraz anlattı ama mesela DH bu noktada neden geçiktiğini bir şekilde bir haber yada videoda belirtmeliydi tüm forum üyelerine...

açıkçası tüm teknoloji sektörü mobil çözümlere kaymış olabilir donanım satışları azalmış olabilir ama bu sitenin üyelerinin büyük bölümü sonuçta donanım ile uğraşan hala masaüstü pc toplayan değiştiren kişiler bunuda unutmamak donanım incelemelerine yoğunlaşmakta gerek...

intel i5 3570K yada i7 3770K beklerken i5 3550S le karşılaştık

şimdi ise AMD A10 4600M beklerken bi kaç gün sonra A8 4500M ile karşılaşacağız... aynı konuşmalar yine geçecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: eediz O zaman Mesut abi GALAXY Nexus için 4.1.1 güncellemesi resmi olarak OTA üzerinden yayınlandı. ONunda en yakın zamanda incelemesini bekliyoruz.
    Galaxy Nexus ölü doğan bir cihazdı 4.1.1 le incelendiği takdirde asıl sürüm farkları anlaşılmış olacak ve cihazın gerçek performansını görmüş olacağız ... en azından 4.0.2 ile 4.1.1 farkını herkes ilk elden görmüş olacak bu açıdan Galaxy Nexusun 4.1.1 li incelemesini bekliyoruz...

Aynen katılıyorum. İnşallah bu JellyBean ile ilgili bir video inceleme yayınlanır.

• Yazdığım eleştiriden sonra kendi kendime acaba gereğinden fazla mı talepkar davranıyoruz diye sormaya başladım.

• Valla evden işe işten eve gidiyorum, seyahat dediğiniz metrobüs kullanıyorum, one x'i sabah alıyorum şarjdan akşam yatana kadar idare ediyor, o yüzden biraz da hayat tarzıyla ilgili bi şey, tabii ki keşke daha uzun süre dayansaydı ama açıkçası benim için pek bi şey değişmiyor, sonuçta S3 alsaydım da 2 gün kullanamayacaktım. Eğer çok seyahat ediyorsanız 3310 alacaksınız kafanız rahat edecek:)

• Aldi basini gitti tartisma editorler den ve sorumlulardan ricam lutfen en kisa zamanda 4.1.1 jellibon incelemesi

• Batarya ile kılıf ne alaka, sacmalanirda bu kadar sacmalanmaz. Birisi mesut çevik e anlatsın biri elma biri karpuz. Senin o htc nin kılıfına verdiğin parayla ben on tane batarya alırım. Üstelik s3 aynı ağırlığında dururken htc onex bu kılıfla takoza dönüyor. Mesut çevik anlaşılan her htc başına prim alıyor. Yoksa bu konuda bu karşılaştırmada tamamen kel alaka. Hani git htc için konu aç kılıfıni incele neden s3 u konuya katıyorsun. Resmen çamura batmışsın mesüt çevik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.