Şimdi Ara

Eniyi görüntü için SCART kablosu tavsiyesi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
3
Favori
59.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elinizdeki sistem çok iyiyse sinyal konusunda, uyduruk kablo ile kaliteli kablo farkını hissedemeyebilirsiniz. ancak orta karar bileşenler (uydu, dvd, tv, vs.) için kaliteli kablo olmazsa olmazlardan.
    bu arada receiver üzerinden görüntü aktarımı haliyle iyi olacaktır. ama herkesin evinde dijital video/audio receiver yok. zaten sorunumuz da burda, elimizdeki kısıtlı kaynaklarla optimumu yakalamaya çalışıyoruz. yoksa 500 ytllik uydu alıcı, 500 ytllik dvd player, 2000 ytllik sinema sistemi ve 7 bin ytllik tvmiz olsa, zaten 200 ytllik kablo masrafını düşünmez, gider alırdık.

dostum şu an en ideal olanı monster altın uçlu. daha üst düzeye gerek yok, yani hyundaiye mercedes amortisörü takmanın alemi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teufelm

sayın kenai

digiturk ü av receiver e hangi kablo ile aktarıyorsunuz.

saygılar

kaliteli sayılabilecek bir kompozit kablo ile aktarıyorum. sanırım radioshak idi. recevierden de aynı marka renkli kablolarla komponent olarak aktarıyorum. bu tip bağlantı için uçuk rakamlarla alınabilecek kabloya gerek yok bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: qzwxec

elinizdeki sistem çok iyiyse sinyal konusunda, uyduruk kablo ile kaliteli kablo farkını hissedemeyebilirsiniz. ancak orta karar bileşenler (uydu, dvd, tv, vs.) için kaliteli kablo olmazsa olmazlardan.
    bu arada receiver üzerinden görüntü aktarımı haliyle iyi olacaktır. ama herkesin evinde dijital video/audio receiver yok. zaten sorunumuz da burda, elimizdeki kısıtlı kaynaklarla optimumu yakalamaya çalışıyoruz. yoksa 500 ytllik uydu alıcı, 500 ytllik dvd player, 2000 ytllik sinema sistemi ve 7 bin ytllik tvmiz olsa, zaten 200 ytllik kablo masrafını düşünmez, gider alırdık.

dostum şu an en ideal olanı monster altın uçlu. daha üst düzeye gerek yok, yani hyundaiye mercedes amortisörü takmanın alemi yok.

arkadaşım dediklerinde haklısın ama buradaki sonuç para miktarıyla ilişkili değil. yayın kalitesiyle ilişkili en pahalı ve en iyi scart kablo diye önerilen pgv7000 ile de denedim elde ettiğim sonuç aynı. yani ucuz kabloda aynı sonucu veriyor. ama yayının kalitesini arttırma imkanı olanlar içindi benim önerim.( önce av recevier sonra tv)

• bizde bugün sony40d3000 aldık.digitürk kullanıyoruz acaba nasıl bir scart almalıyım.philips altın uçlu 50 ytl dediler.birde her 2 tarafı scartlı olan var acaba ondan mı almalı yoksa 1 tarafı scartlı diğeri 3kablolu(kırmızı sarı beyaz)dan mı almalı.yardımcı olursanız sevinirim.
  • bu arada internette teknosa da monstar altın uçlu scart yok acaba mağazalarda var mıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronin67777

bu arada internette teknosa da monstar altın uçlu scart yok acaba mağazalarda var mıdır.

Teknosa mağazalarında Monster 2m. scart-scart kablo 26 YTL'ye ve var. Boşuna fazla para ödemeyin. Bu arada scart-kompozit (bir tarafı scart diğer ucu 3 kablo kırmızı-beyaz-sarı dediğiniz)en kötü bağlantı şekillerindendir. Ona girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 30 Ekim 2007; 23:54:19 >
  • bende buradaki teknosaya sordum hama var dediler.
  • Digiturk -> Toshiba 40XF350 LCD TV ye
    scart=scart bağlantı için
    Profigold PGV7000 mi yoksa PGV7392 mi alayım?
    Karar veremedim.

NOT:Digiturk Plus a geçince PGV10001 kullanacağım.
  • Profigold PGV7000

http://www.alisveris.com/asp/show_stock.asp?product=PGV7000

burda 55 ytl bu fiyata değermi sizce

HDMİ side var

http://www.alisveris.com/asp/show_stock.asp?product=PGV1001

buda 55 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

Profigold PGV7000

http://www.alisveris.com/asp/show_stock.asp?product=PGV7000

burda 55 ytl bu fiyata değermi sizce

HDMİ side var

http://www.alisveris.com/asp/show_stock.asp?product=PGV1001

buda 55 ytl

bu siteye 1 aydır bakıyorum. PGV7000 için 1 hafta içinde stoklarda diyor.Fiyat uygun, ama güvenilir bir site mi?alışveriş yapan var mı?

• Selamlar,
    Goldmaster 57000ci receiverımı samsung 37" lcd ye s-video ile bağlıyorum.Kablo çok kaliteli değil yanlış hatırlamıyorsam.Servis montaj yaparken scart kullanırsan daha iyi dedi.Forumlarda araştırdığıma göre composite>scart>s-video>companent>hdmi kalite sırası var.İki bağlantı şansım var.scart veya s-video.receiverda component çıkış yok.hangisini tercih etmeliyim.Bir de bazı görüntülerde genelde kırmızı zeminlerde ince cizgiler oluşuyor.digital gürültü azaltmayla sorun çözülüyor ama bu seferde netlik azalıyor.Sorun s-video kablo kalitesimi , receivermı ? Çanak,lnb kablolama kaliteli yaptım,receivera kadar sorun yok eminim.Saygılar.
  • goldmaster cihazların tunerinin çok iyi olduğunu bilirim,sanırım sizin bağlantılarınızdan kaynaklanan bir kötü görüntü mevcut,kaliteli bir scart alarak aradaki görüntü farkını görebilirsiniz tavsiyem profigold pgv7000 olacaktır çünkü kendimde bu ürünü kullanıyorum ve çok memnunum
  • burada S video bağlantının scart bağlantıya göre daha iyi olduğu belirtilmiş.ne derece doğrudur?
    http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=457
    birde lcd televizyonun DVI girişi ile golmaster reciver arasında DVI bağlantı kurabilirmiyim?
  • Snek1, Doğrudur arkadaşım şayet tv.nizde ya da kablonuzda bir anormal durum sözkonusu değilse.

Ben hem altın uçlu scart hem 5m.lik altın uçlu Svideo kablosunu denedim GM cihazdan. Svideo çok daha net, pürüzsüz ve güzel bir görüntü verdi 5m. uzunluğuna rağmen.
  • Samsung 102 Ekran LCD kullanıyorum. TV'yi Aldığım yere sordum Hama dediler. Elektroword'tan aldım. Hattı satıcı 80 YTL'lik başka bir modeli tavsiye ettti. Ama 25 YTL'ye Altın Uçlu HAMA aldım ve çok memnunum.
  • monster'ın hama'dan daha iyi olduğu söyleniyor...
  • merhaba ben alışveriş .comdan flaş bellek aldım birtanesi arızalı cıktı hemen değiştiler beni günlerce süründürmediler üstelik hızlı gönderide yapıyorlar bence güvenilir bir site tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar bende SONY KDL 40D3550 LCD'imde Digitürk ve Ev Sinema Sistemi bağlantılarında Altın Uçlu Monster Scart kablo kullanıyorum. İnanın çok memnunum. Ancak tek dileğim bir an önce HDMI kablolu sistemlere geçmek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

Snek1, Doğrudur arkadaşım şayet tv.nizde ya da kablonuzda bir anormal durum sözkonusu değilse.

Ben hem altın uçlu scart hem 5m.lik altın uçlu Svideo kablosunu denedim GM cihazdan. Svideo çok daha net, pürüzsüz ve güzel bir görüntü verdi 5m. uzunluğuna rağmen.

s-video oldukça flu bir görüntü verdi scart bağlantıya göre bende...
  • Bende GM cihaz için konuşacak olursa composite bile RGB scarttan çok daha canlı ve güzel görüntü verdi. Ama RGb scart hem sönük hem de flu kaldı. Svideo en iyisi.

Ama Nokia cihaz için (bunda Svideo desteği yok) RGB scart composite'ten beklendiği gibi çok daha üstün.

Demek istediğim cihazdan cihaza da performans farkı oluyor. Ama genel olarak üreticilerin de ifade ettikler svideo > rgb scart olduğudur. Bu yüzden Svideo çıkışını kalburüstü modellerine koyuyorlar. (Alt modellerinde olmayabiliyor)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.